Skocz do zawartości

Rzeczy dziwne, niesamowite...


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Shahrukh Khan (Hindi: ??????? ????, Urdu: ??? ?? ??? nazywany SRK i King Khan) - (ur. 2 listopada 1965 w New Delhi), jeden z najpopularniejszych aktorów współczesnego Bollywood, kilkukrotny zdobywca Nagrody Filmfare dla Najlepszego Aktora (1993, 1995, 1997, 1998, 2005), od kilku lat także producent filmowy (właściciel firmy Red Chillies Entertainment, w której powstało między innymi Jestem przy tobie). Prywatnie mąż Anjali Khan

 

Urodzony w muzułmańskiej rodzinie. Jego ojciec pochodził z Pasztunów z Peszawaru w dzisiejszym Pakistanie. Aktor karierę zaczynał od występów w teatrze. Szerszej publiczności dał się poznać w 1988 roku, dzięki roli w popularnym serialu Fauji. Już w 1992 przyszedł pierwszy poważny sukces - za rolę w filmie Deewana aktor uhonorowany został nagrodą Filmware dla najlepszego debiutanta. Kolejne filmy, m.in. Darr, Baazigar, Żona dla zuchwałych (Dilwale Dulhania Le Jayenge) czy Czasem słońce, czasem deszcz (Kabhi Khushi Kabhie Gham) ugruntowały pozycję Shah Rukh Khana jako jednego z najpopularniejszych aktorów w Indiach.

* O uwielbieniu, jakim cieszy się Shahrukh Khan w Indiach, świadczy zachowanie milionów fanów, którzy modlili sie publicznie za zdrowie swojego idola, gdy ten przebywał na kuracji w Wielkiej Brytanii.

* W dniu 40 urodzin gwiazdora odbyły się oficjalne uroczystości państwowe a jeden z kanałów telewizyjnych cały dzień poświęcił jego osobie.

* Aktor posiada własną markę perfum - Tiger Eyes of Shah Rukh Khan

* Od stycznia 2007 aktor przejął po Amitabh Bachchanie cieszący się popularnością program telewizyjny "Kaun Banega Crorepati" (indyjską wersję "Kto chce zostać milionerem")

* Shah Rukh Khan w ciągu 16 lat pracy otrzymał sześć a więc tylko o dwie Nagrody Filmfare dla Najlepszego Aktora mniej niż legendarny aktor indyjski Dilip Kumar (plus 17 nominacji)

* ma 168 wzrostu

ył 17 razy nominowany do Nagrody Filmfare dla Najlepszego Aktora , z tego 6 razy otrzymał tę nagrodę.

 

* 2006 - nominowany do Nagrody Filmfare dla Najlepszego Aktora za filmy "Kabhi Alvida Naa Kehna" i "Don - The Chase Begins Again"

* 2005 -Nagroda Filmfare dla Najlepszego Aktora za "Swades"

* 2004 - nominowany do Nagrody Filmfare dla Najlepszego Aktora za filmy "Jestem przy tobie" i "Veer-Zaara"

* 2004 - Nagroda Filmfare Power

* 2003 - nominacja do Nagrody Filmfare dla Najlepszego Aktora za "Gdyby jutra nie było"

* 2003 - Nagroda Filmfare Power ( razem z Amitabh Bachchanem)

* 2002 - Nagroda Filmfare dla Najlepszego Aktora za "Devdas"

* 2001 - nominacja do Nagrody Filmfare dla Najlepszego Aktora za "Czasem słońce, czasem deszcz"

* 2000 - Nagroda Filmfare Krytyków dla Najlepszego Aktora za "Mohabbatein"

* 1999 - nominacja do Nagrody Filmfare dla Najlepszego Aktora Komediowego w filmie "Baadshah"

* 1998 - Nagroda Filmfare dla Najlepszego Aktora za "Coś się dzieje"

* 1998 - nominacja do Nagrody Filmfare za Najlepszą Rolę Negatywną w filmie "Duplicate"

* 1997 - Nagroda Filmfare dla Najlepszego Aktora za "Dil To Pagal Hai"

* 1997 - nominacja do Nagrody Filmfare dla Najlepszego Aktora za "Yes Boss"

* 1995 - Nagroda Filmfare dla Najlepszego Aktora za "Żona dla zuchwałych"

* 1993 - Nagroda Filmfare Krytyków dla Najlepszego Aktora za Kabhi Haan Kabhi Naa

 

Nagrody Star Screen Awards

 

* 2005 - Nagroda Star Screen dla Najlepszego Aktora za rolę w "Veer-Zaara"

* 2005 - najlepsza para w kinie Indii : Shah Rukh Khan i Preity Zinta

* 2002 - Nagroda Star Screen dla Najlepszego Aktora za rolę w Devdas

* 2002 - Najlepsza para w kinie Indii : Shah Rukh Khan i Aishwarya Rai

* 2001 - najlepsza para w kinie Indii : Shah Rukh Khan i Kajol

* 1995 - najlepsza rola w "Ram Jaane"

* 1995 - Nagroda Star Screen dla Najlepszego Aktora w Żona dla zuchwałych

* 1994 - Nagroda Star Screen za Najlepszą Rolę Negatywną w "Anjaam"

* 1993 - Nagroda dla Najlepszego Aktora za rolę w "Baazigar"

* 1993 - nominacja do Nagrody dla Najlepszego Aktora za "Kabhi Haan Kabhi Naa"

* 1993 -nominacja do Nagrody dla Najlepszego Aktora za "Darr"

* 1992 - Nagroda za Najlepszy Debiut Aktorski w "Deewana"

 

Nagrody G.I.F.A.

 

* 2006 - najbardziej poszukiwany aktor w internecie

* 2006 -nominacja do nagrody dla najlepszego aktora za "Kabhi Alvida Naa Kehna"

* 2005 - nagroda dla najlepszego aktora za "Swades"

 

Nagrody Zee Cine

 

* 2005 -Nagroda Zee Cine dla Najlepszego Aktora w filmie "Veer-Zaara"

* 2004 - Superstar wśród mężczyzn w roku 2004

* 2003 - nominacja do nagrody dla najlepszego aktora w "Paheli"

* 2003 - Superstar 2003 roku w "Gdyby jutra nie było"

* 2002 - Nagroda Zee Cine dla Najlepszego Aktora w "Devdas"

* 1998 - Nagroda Zee Cine dla Najlepszego Aktora w "Coś się dzieje"

* 1997 - Nagroda Zee Cine dla Najlepszego Aktoraw "Dil To Pagal Hai"

 

Nagrody Sansui Viewer's Choice Movie Award

 

* 2004 "Gdyby jutra nie było"

* 2002 dla najlepszego aktora w "Devdas"

* 2001 nagroda jury za najlepszą rolę w filmie "Asoka"

* 2000 dla najlepszego aktora w "Mohabbatein"

* 1998 dla najlepszego aktora w "Coś się dzieje"

* 1997 dla najlepszego aktora w " Dil To Pagal Hai"

 

Nagrody Z Gold Bollywood Award

 

* 2002 najlepsza rola w "Devdas"

* 1998 najlepsza rola w "Coś się dzieje"

 

IIFA Awards

 

* 2005 nominacja do nagrody dla najlepszego aktora za "Paheli"

* 2004 najlepszy aktor w "Veer-Zaara"

* 2002 najlepszy aktor w ""Devdas"

* 1999 Nagroda dla Najpopularniejszego Aktora

 

AIFA Award

 

* 2001 nagroda krytyków za najlepszą rolę w "Asoka"

* 2001 najlepszy aktor w "Czasem słońce, czasem deszcz"

 

AFGA Award

 

* 2000 najlepszy aktor w "Mohabbatein"

 

Planet Bollywood Nagroda Publiczności- przez Internet [edytuj]

 

* 2001 Najlepszy film "Asoka"

* 2000 najlepsza rola w "Mohabbatein"

 

Bollywood On Web Award

 

* 2001 najlepsza rola w "Czasem słońce, czasem deszcz"

 

MTV IMMES AWARDS

 

* 2004 najlepszy występ męski ( w piosence "Tauba Tumhare Ishare" w filmie - "Chalte Chalte")

 

Inne nagrody

 

* 2005 Lions Award

* 2005 Padma Shri (Narodowa Nagroda Indii)

* 2004 Bollywood Star Ostaniego Dziesięciolecia (British Asian Guild Awards)

* 2003 Nagroda dla Najlepszego Studenta (St Columbus School, Dez 2003)

* 2002 Rajiv Gandhi Award - Nagroda za Osiągnięcia w Dziedzinie Rozrywki

* 2001 Najbardziej seksowny mężczyzna Azji (Jade Magazin)

 

zrodlo Wikipedia ;) Juz wiesz o co chodzi ?? :D

Odnośnik do komentarza

Wykańczanie akcji odpowiada za, jak sama nazwa wskazuje, wykańczanie akcji, ale jesli jakiś napastnik ma ten atrybut na poziomie 20, to nie znaczy, że będzie wykorzystywał każdą sytuację, jak niektórzy myślą. I analogicznie jest z niską wartością tego atrybutu, może mieć dziesięć sytuacji w meczu, wykorzysta jedną i tak co mecz, przez co ma tyle bramek. Także nawet piłkarzowi z samymi 20 musi coś się nie udać, bo robotem nie jest, a poszczególne wartości atrybutów to nie procentowo ilość dobrze wykonanych danego typu zagrań, ale umiejętność wykonywania jakichś zagrań na wyższym bądź niższym poziomie. Więc nie zdziwcie się, jak pomocnik z long shots 1 walnie Wam bramkę z 30 metrów w okienko bramki ;)

Odnośnik do komentarza
4-0 po dwodziestu minutach mecz Barca - Real?? A jednak bramki Toure (5,20), Ronaldinho (12), Eto'o(15) a dolozyl 5 brame w 53 minucie eto'o

http://img89.imageshack.us/img89/7372/beztytuurf0.jpg

Jak grałem z kumplem przez sieć (on LFC, ja MU), w Lidze Mistrzów wygrałem z Realem 6-0, więc co w tym dziwnego? No ale ciekawi mnie czy u innych też tak łatwo można pokonać Real.

Odnośnik do komentarza
Wykańczanie akcji odpowiada za, jak sama nazwa wskazuje, wykańczanie akcji, ale jesli jakiś napastnik ma ten atrybut na poziomie 20, to nie znaczy, że będzie wykorzystywał każdą sytuację, jak niektórzy myślą. I analogicznie jest z niską wartością tego atrybutu, może mieć dziesięć sytuacji w meczu, wykorzysta jedną i tak co mecz, przez co ma tyle bramek. Także nawet piłkarzowi z samymi 20 musi coś się nie udać, bo robotem nie jest, a poszczególne wartości atrybutów to nie procentowo ilość dobrze wykonanych danego typu zagrań, ale umiejętność wykonywania jakichś zagrań na wyższym bądź niższym poziomie. Więc nie zdziwcie się, jak pomocnik z long shots 1 walnie Wam bramkę z 30 metrów w okienko bramki ;)

 

Wykańczanie akcji paradoksalnie nie jest najważniejsze. Opanowanie+koncentracja i do tego ustawianie się na dobitki to są najważniejsze atrybuty ;] Przynajmniej dla mnie i sie nie zawodze

Odnośnik do komentarza
Wykańczanie akcji odpowiada za, jak sama nazwa wskazuje, wykańczanie akcji, ale jesli jakiś napastnik ma ten atrybut na poziomie 20, to nie znaczy, że będzie wykorzystywał każdą sytuację, jak niektórzy myślą. I analogicznie jest z niską wartością tego atrybutu, może mieć dziesięć sytuacji w meczu, wykorzysta jedną i tak co mecz, przez co ma tyle bramek. Także nawet piłkarzowi z samymi 20 musi coś się nie udać, bo robotem nie jest, a poszczególne wartości atrybutów to nie procentowo ilość dobrze wykonanych danego typu zagrań, ale umiejętność wykonywania jakichś zagrań na wyższym bądź niższym poziomie. Więc nie zdziwcie się, jak pomocnik z long shots 1 walnie Wam bramkę z 30 metrów w okienko bramki ;)

 

Wykańczanie akcji paradoksalnie nie jest najważniejsze. Opanowanie+koncentracja i do tego ustawianie się na dobitki to są najważniejsze atrybuty ;] Przynajmniej dla mnie i sie nie zawodze

Zgodze się, ale nie wszyscy gracze zdają sobie sprawęz tego, że np za gręgłową odpowiada nie tylko atrybut "gra głową", ale np też skoczność czy ustawianie się.

Odnośnik do komentarza

Ani trochę. Nie raz w historii było tak, że zespół wygrał krajowy puchar, następnie spadł z ligi i w następnym sezonie występował w Pucharze UEFA. Ja w 2k7 Leeds w pierwszym sezonie wygrałem Puchar Ligi grając w CCC i w następnym sezonie grałem w P. UEFA będąc beniaminkiem w Premiership.

Odnośnik do komentarza
Wykańczanie akcji odpowiada za, jak sama nazwa wskazuje, wykańczanie akcji, ale jesli jakiś napastnik ma ten atrybut na poziomie 20, to nie znaczy, że będzie wykorzystywał każdą sytuację, jak niektórzy myślą. I analogicznie jest z niską wartością tego atrybutu, może mieć dziesięć sytuacji w meczu, wykorzysta jedną i tak co mecz, przez co ma tyle bramek. Także nawet piłkarzowi z samymi 20 musi coś się nie udać, bo robotem nie jest, a poszczególne wartości atrybutów to nie procentowo ilość dobrze wykonanych danego typu zagrań, ale umiejętność wykonywania jakichś zagrań na wyższym bądź niższym poziomie. Więc nie zdziwcie się, jak pomocnik z long shots 1 walnie Wam bramkę z 30 metrów w okienko bramki ;)

 

Wykańczanie akcji paradoksalnie nie jest najważniejsze. Opanowanie+koncentracja i do tego ustawianie się na dobitki to są najważniejsze atrybuty ;] Przynajmniej dla mnie i sie nie zawodze

Zgodze się, ale nie wszyscy gracze zdają sobie sprawęz tego, że np za gręgłową odpowiada nie tylko atrybut "gra głową", ale np też skoczność czy ustawianie się.

 

 

A wzrost?

Odnośnik do komentarza
Ponoć 5 goli trza na dyszke ;) . U mnie też nikt nie otrzymał noty 10, nawet za 4 gole.

 

A z Josebą to co niby dziwnego?

 

 

Ano to, że jak widzisz doznał w 61 minucie kontuzji wykluczającej go z gry i nikt go nie zmienił :) Pierwszy raz mi się coś takiego przydażyło, niemały szok, nawet nie wiem jak to wytłumaczyć...

 

Co do ocen to wg mnie skala jest mocno zaniżona, zdarza mi się wygrać powiedzmy 3:0 i 2 czy 3 piłkarzy ma note '6', w FM 07 takie coś nie przeszłoby. Ale to chyba dobrze, bardziej mi sie to podoba, na dobrą ocenę trzeba mocno zapracować.

Odnośnik do komentarza
Ano to, że jak widzisz doznał w 61 minucie kontuzji wykluczającej go z gry i nikt go nie zmienił :) Pierwszy raz mi się coś takiego przydażyło, niemały szok, nawet nie wiem jak to wytłumaczyć...

 

Ano tak wytlumaczyc ze limit zmian sie skonczyl i nikt nie mogl za niego wejsc nie zauwazyles ze on byl zmiennikiem ktoregos z zawodnikow z pierwszej 11 ??:>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...