Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Na Hiszpana znajdzie sie nie jeden chetny poza Premier League

 

Chętny? Tak. Ale czy wystarczająco zdeterminowany, żeby dopiąć ten transfer? Słabo widzę. IMO Chelsea zaśpiewa taką cenę, że odpowiednią sumę będzie mogło wyłożyć raptem kilka drużyn z kontynentu. Z tym, że akurat tym drużynom niekoniecznie teraz zależy na transferze tego typu zawodnika.

Odnośnik do komentarza

Łojezu myślisz, że chce mi się teraz wertować internet 8 lat wstecz, naprawdę nie pamiętasz ile to razy Ronaldo mówił, że chce grać w Realu? Ja tam jako kibic United pamiętam. Jak Ty nie to trudno, dodam sobie Ciebie w rubryce "nieprzekonani" pod Johnissem ;). No i jaki to był dla niego sportowy awans, gdzie przeszedł z klubu który dał mu możliwość zdobycia Ligi Mistrzów do klubu którego nieoficjalnym mottem było "jedna wiara, jeden klub, 1/8 aż po grób".

Wydaje mi sie, ze Ronaldo chec grania w Realu wyrazal dopiero na 1-2 sezony przed przejsciem do Realu. Nie wydaje mi sie, aby przechodzac do MU, od poczatku mowil, ze jest to dla niego tylko przystanek przed Madrytem.

Odnośnik do komentarza

PSG jest zainteresowane każdym, no błagam, to ten sam rodzaj plotek, który się tworzył jak City zaczęło mieć wielki hajs.

Nie mówił o "przystansku" ale dosyć szybko zaczął mówić, że po prostu jest fanem, że matka, że pragnie tam grać. Mnie się wydaje, że sezon 05/06 to było jak o tym napominał. Ewentualnie 06/07. Wciąż kupa czasu przed transferem. A transfer Becksa? Konflikt z SAFem co było jasne dla wszystkich i nie ukrywane.

Nie wydaje mi się by transfer Suareza był zależny od Torresa. Z tego co pamiętam to transfer Carolla był od tego zależny.

Odnośnik do komentarza

A tymczasem FA oczywiście odrzuciło apelację ws. Vidicia, Serb posiedzi 3 spotkania na trybunach.

Oraz United jest rzekomo mocno łączone z obrońcą Bayernu, Dante. Wg. włoskiego dziennikarza Fox Sports, Gustavo Villaniego umowa jest już dogadana. Brzmi to bardzo optymistycznie ale póki co w to nie wierzę i pachnie mi trochę szukaniem sensacji zwłaszcza, że niektóre źródła bliskie środowisku Dantego zaprzeczają jakiemukolwiek zainteresowaniu United brazylijskim obrońcą.

Z kolei SkySports donosi, że Chelsea jest gotowa wysłuchać wszelkich ofert za Matę. Więc pewnie sprawa rozbija się o kasę, czyli z Hiszpana raczej nici :).

 

 

Chociaż teraz przeczytałem, że Dante w wywiadzie dla bodaj brazylijskiej TV powiedział "Nie, jeszcze nie jestem zawodnikiem United. Ale doceniam zainteresowanie ze strony Moyesa. Decyzję podejmę pod koniec stycznia. Na razie nie ma porozumienia między klubami, więc musimy się wstrzymać w tym temacie. Czas pokaże".

Odnośnik do komentarza

Dante, wcześniej Mata, w międzyczasie Cavani... zaczęło się wymienianie nazwiskami, jak na liście życzeń w Fifie albo FMie.. Znając Moyes'a i Woodward'a to zapewne skończymy z niczym, bo "żaden z interesujących nas zawodników nie był dostępny". To co się w United wyprawia od odejścia SAFa to parodia, a klub coraz bardziej pogrążą się w tym bagnie, czego efektem jest blamaż w Londynie..

 

A co do Maty ? Transferem byłby zapewne świetnym, to rzeczywiście mógłby być impuls jak Oezil w Arsenalu... ale naprawdę wątpię, czy Mou tak chętnie wzmocni nas grajkiem, który w United byłby kluczowy. Dodatkowo pieniądze, których skąpy Moyes po wieloletniej przygodzie w Evertonie zwyczajnie się chyba boi wydawać..

Odnośnik do komentarza

Bo wcześniej doświadczony Gill rzucał taką kasą :lol:. United zawsze skąpiło jak tylko się da (to odpuszczenie Ozila bo nie chcieli dopłacić 3mln wymaganego przez klauzulę parę lat temu :wub:) i to nie jest żadna tajemnica, wina jest na samej górze a więc u Glazerów którzy zwyczajnie nie dają dolarów i tyle.

Odnośnik do komentarza

Hmm, a Gill nie był już u sterów jak kupowaliśmy Berbatova? Hargreavesa, Naniego, Andersona? Na nich drobne nie poleciały, zwłaszcza na Berbę. Jasne, to nie było 40-50 mln funtów, ale 30mln elżbietek za Berbę to był konkret hajs, jeszcze za zawodnika nie pasującego do polityki transferowej United.

No ok, bliżej Glazerom do winnych, ale na pewno nie jest to wina Moyesa "jest szkotę, nie wyda piniendzy!!!111oneoneone"...

Odnośnik do komentarza

Wina Moyesa jest taka, że nie potrafi o nie zawalczyć. A te transfery w porównaniu do transferów innych klubów które są tyle samo albo mniej warte od nas to są dosłownie grosze i absolutne minimum. Absolutne minimum działało wtedy kiedy mieliśmy świetnego menadżera, teraz niestety mamy Moyesa i odbija się to czkawką.

Tak abstrahując od tego co wyżej napisałem, ciekawe kiedy wreszcie ktoś połapie się, że my nie potrzebujemy kolejnego ofensywnego pomocnika tylko pomocnika. Obecnie mamy Kagawę, Rooneya, Fellainiego i Januzaja, to naprawdę nie jest tak źle. Znacznie gorzej wygląda sytuacja z dwójką dżentelmenów grającą za jednym z w/w. Mata to klasa światowa i byłby świetny nawet wystawiany na skrzydle - dlatego chciałbym żeby do nas przyszedł, ale to naprawdę nie jest typ gracza którego obecnie potrzebujemy najbardziej.

Odnośnik do komentarza

Wiesz, inna sprawa, że Moyes nie ma takiej pozycji jak SAF. Poza tym, może umie wywalczyć, ale to nie jest taka autonomia jaką zawsze był Mou o czym chyba było wiadome - w Evertonie też się nie wykłócał specjalnie o środki.

Hmm, ale to nie jest jasne? Plotki o Macie i o Reusie odnoszą się skrzydeł, ale zakusy (teoretyczne) były na środkowych jak Cesc, Alcantara, Koke czy Gundogan.

Czemu klasyfikujesz Fellainiego jako ofensywnego? Dla mnie to jest typowy box to box, dobre uzupełnienie Carricka, który pełni rolę rozgrywającego, a nie ofensywny pomocnik...zwłaszcza przy Rooneyu grającym cofniętego napastnika czy tam OPŚ czy klasyczną 10kę czy bóg wie co.

Odnośnik do komentarza

Przecież Fellka to typowy defensywny, alternatywa dla Carricka..

 

Zakup Maty nie byłby transferem niezbędnym, ale na pewno przydatnym. Taki zawodnik zawsze się przydaje, a wtedy mielibyśmy w końcu pewną obsadę skrzydeł (Januzaj-Mata) i nie musiałoby dochodzić do eksperymentów z Valencią, czy (nie daj boże) Young'iem. Ale fakt faktem, od kilku lat w United brakuje rozgrywającego, kogoś w rodzaju Koke czy Gundogana właśnie. Tyle, że znając działania United, to ani Maty, ani rozgrywającego się w tym okienku nie doczekamy... Nie mówiąc już o Reusie o którym się marzy już chyba od początku sezonu.

Odnośnik do komentarza

Alternatywa? Nigdy w życiu. Carrick jest cofniętym rozgrywającym. Jego zadaniem jest kontrolowanie tego jak przechodzi piłka pomiędzy zawodnikami ofensywnymi, a obroną. Jest takim metronomem gry United. Dla mnie to nasz Xavi, ba sam Katalończyk tak mówił o Michaelu.

Na moje Fellaini po to został ściągnięty by latać pomiędzy obroną, a atakiem (jak to robił w Evertonie). Z jego motoryką i inteligencją taktyczną to piłkarz zdolny by zarówno ubezpieczać Rooneya i resztę, wciągać się w atak gdy trzeba i ubezpieczać obronę. Chciałbym tylko by był w formie...

 

Inna sprawa, że Carrick i Fellaini to duet (zakładając grę w systemie 4-2-3-1) dosyć mało ofensywny. Zestawienie Carricka z Koke czu Gundoganem byłoby wyjściem bardziej ofensywnym, dającym lepszą kontrolę nad środkową strefą, zwłaszcza przy wszędobylskim Rooney, który chyba na stałe będzie grał cofniętego napatnika/klasyczną 10tkę.

Odpuszczenie Reusa (nie tylko przez United) może się wiązać z klauzulą, która ponoć wchodzi w życie dopiero za rok. Obecnie Borussia może dyktować zaporowe ceny, a sam Marco nie musi chcieć odejść. To wychowanek i nie gra w złym zespole więc nie ma powodów do tego. Ale za rok może stwierdzić, że chce spróbować czegoś innego i wtedy w sam raz aktywuję się klauzula, tylko nie wiem jaka to będzie kwota.

Jest jeszcze kwestia Naniego. Sam już nie wiem czy warto go zostawiać czy nie. Z drugiej strony, czysto statystycznie to dobry piłkarz, stabilny, gwarantujący te naście asyst i kilka goli w sezonie. Z drugiej, małego kontraktu nie ma i czy nie lepiej postawić na Zahę? Naniego będzie łatwiej sprzedać za dobrą kasę niż Valencię czy Younga...

A na wyluzowanie, gdyby tak marzenia się spełniały:

De Gea

Rafael, Jones, Evans, Shaw/Coentrao

Gundogan/Koke/Fellaini - Carrick

Mata - Rooney/Kagawa - Januzaj

Van Persie/Welbeck

Naprawdę nie trzeba tak wiele ^^

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...