Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

PZPS podał trójkę trenerów pozostających w konkursie

 

O 15:00 rozpoczęła się konferencja prasowa, podczas której zostanie wydany oficjalny komunikat PZPS na temat wczorajszych rozmów z kandydatami na szkoleniowca kadry żeńskiej. Podano również trzech trenerów, którzy nadal mają szansę objąć kadrą męską.

 

Bagnoli, Wagner oraz Castellani to trójka szkoleniowców, spośród których Polski Związek Piłki Siatkowej wybierze trenera, który poprowadzi polską reprezentację.

Było to do przewidzenia, ta trójka podawana była już nieoficjalnie klika dni temu. Wątpię, żeby udało się zatrudnić człowieka z takim CV jak Bagnoli, choć z całego serca polskiej siatkówce tego życze. On niestety zapatruje się na selekcjonera Rosjan. Więc prawdopodobnie będziemy mieli duet Castellani - Wagner, chyba że Przedpełski wyskoczy z jakimś nazwiskiem nie biorącym udziału w konkursie (Di Giorgi?) :-k

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Częstochowa po raz kolejny pokazuje jakim jest nieprzewidywalnym zespołem :|

Zaskakujący był wynik spotkania pomiędzy AZS Częstochową a Pamapolem Siatkarz Wieluń. Pierwszoligowy zespół pokonał podopiecznych Radosława Panasa 3:0.

 

AZS Częstochowa - Siatkarz Wieluń 0:3

 

(22:25, 15:25, 21:25)

Bo mega dziwnym meczu ze Skrą przychodzi porażka z pierwszoligowcem. A na dodatek do końca stycznia AZS zagra jeszcze 6 spotkań z trudnymi rywalami. Oto rozkład jazdy:

10.01 Gdańsk – AZS XII Kolejka PLS

14.01 Saloniki – AZS V kolejka Ligi Mistrzów

21.01 AZS – Fenerbahce VI kolejka LM

24.01 AZS – Jastrzębie XIV kolejka PLS

28.01 Wieluń – AZS 1/8 PP II mecz

31.01 Rzeszów – AZS XV kolejka PLS

 

W LM mecze o wyjście z grupy z Iraklisem i Fenerbahce (Brook Billings przyjedzie do Hali Polonia :D), w lidze Trefl, Jastrzębie i Resovia. W pierwszej rundzie pokonaliśmy te 3 ekipy, teraz jest to raczej nieprawdopodobne :/ No ale niech chłopaki walczą, w tym sezonie nikt od nich cudów nie wymaga.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A ja tylko wielkim :lol: podsumuję wybór Zagumnego na najlepszego siatkarza. Przypomnę tylko, że za przeciwników miał Marcina Wikę, Michała Winiarskiego, Mariusza Wlazłego i Pawła Woickiego.

Nagrodę chyba dostał za to, że postanowił zostać jako jeden z nielicznych w Olsztynie.

Odnośnik do komentarza

No ja także się zdziwiłem gdy usłyszałem, że wybrali Zagumnego. Szczerze mówiąc to za bardzo nie ma kogo wyróżnić, zresztą sam Guma powiedział: Mam nadzieję, że ta nagroda nie przypadła mi z tego względu, że nie było komu jej dać... :) Ja chyba wyróżniłbym Winiarskiego, nie zdarza się często aby Polak był podporą zespołu zdobywającego Mistrzostwo Włoch.

 

Castellani stwierdził, że w roli swojego asystenta widziałby Krzyśka Stelmacha. Podoba mi się ta opcja.

Odnośnik do komentarza

Ale Skra dzisiaj dostała baty... szkoda było patrzeć. Byla szansa na 1. miejsce w grupie, ale niestety, Friedrichshafen zagrało bardzo dobry mecz, no i nie dało rady. A ten Tichacek to na prawdę dobry rozgrywający... Trochę niepokoi bardzo słaba gra Wlazlego no i cały czas słabe zgranie drużyny z Falasca. Rozumiem, kontuzje od początku sezonu itd, ale chyba już czas najwyższy, żeby nie było takich problemów. Najważniejsze, ze awansowali, ale teraz trafia pewnie na jakiś mocny zespól pokroju np. Dynama Kazan, wiec raczej nici z Final Four. Wielka szkoda, bo potencjał w tej drużynie jest olbrzymi, zobaczymy co to będzie.

 

Meczu Częstochowy nie widziałem, ale bardzo fajnie, ze graja dalej. Szkoda tylko, ze - tak jak w przypadku Skry - trafia teraz na jakiś na prawdę mocny zespól. Mimo wszystko, brawa dla AZS, bo szczerze mówiąc nie liczyłem na to, ze wygrają z Fenerbahce.

 

Jastrzębie tez pewnie wygrało z jakimiś Ukraińcami, ale to było raczej do przewidzenia. Teraz zagrają najprawdopodobniej z Sisleyem Treviso, wiec raczej będzie ciężko, ale zobaczymy. Graja w tym sezonie strasznie nierówno, ale raczej zaskakują negatywnie niż pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
No ja także się zdziwiłem gdy usłyszałem, że wybrali Zagumnego. Szczerze mówiąc to za bardzo nie ma kogo wyróżnić, zresztą sam Guma powiedział: Mam nadzieję, że ta nagroda nie przypadła mi z tego względu, że nie było komu jej dać... :) Ja chyba wyróżniłbym Winiarskiego, nie zdarza się często aby Polak był podporą zespołu zdobywającego Mistrzostwo Włoch.

 

Castellani stwierdził, że w roli swojego asystenta widziałby Krzyśka Stelmacha. Podoba mi się ta opcja.

 

 

Ale chyba trochę mniej podobałoby się to Stelmachowi... IMO wielka szkoda, ze Bagnoli jednak olał Polskę, ale to pokazuje, ze do ścisłej czołówki nam trochę brakuje i nie możemy sobie pozwolić na najlepszych trenerów.

 

Co do Zagumnego - śmiech na sali...

 

Ciekawi mnie bardzo, kto będzie kapitanem reprezentacji zarówno kobiet, jak i mężczyzn. U mężczyzn postawiłbym na Swiderskiego, Winiarskiego albo ew. Plińskiego, u kobiet raczej na J. Mirek.

 

Co do reprezentacji kobiet - bardzo ciesze się, ze trener został Matlak. To świetny trener, ma twarda rękę, a kogoś takiego naszym gwiazdeczkom trzeba. Problem jest tylko taki, ze Matlak to raczej krotka opcja ze względu na jego wiek. Czasu tez ma bardzo mało, a medal na ME u siebie wypadałoby zdobyć.

Odnośnik do komentarza

Pary następnej rundy LM:

Lube Banca Marche MACERATA (ITA) vs. Fenerbahce ISTANBUL (TUR)

ACH Volley BLED (SLO) vs. Zenit KAZAN (RUS)

Copra Nord Meccanica PIACENZA (ITA) vs. Domex Tytan AZS CZESTOCHOWA (POL)

Portol Palma MALLORCA (ESP) vs. TRENTINO Volley (ITA)

Dinamo MOSCOW (RUS) vs. PGE Skra BELCHATOW (POL)

Noliko MAASEIK (BEL) vs. Iskra ODINTSOVO (RUS)

Knack Randstad ROESELARE (BEL) vs. VfB FRIEDRICHSHAFEN (GER)

VITORIA SC (POR) vs. Iraklis THESSALONIKI (GRE)

 

No cóż, trzeba przyznać, że losowanie fatalne. Na tej rundzie prawdopodobnie zakończy się przygoda polskich drużyn w LM :/ Nie ma w ogóle co marzyć, że młody zespół z Częstochowy powalczy z Piacenzą. Finalista ubiegłorocznej LM, w składzie ma takie nazwiska jak Marshall, Bjelica, G. Falasca, Pampel, Meoni, Zlatanov, Bravo... Przynajmniej obejrzy się takie gwiazdy na żywo w HP ;)

A Skra... chciałbym wierzyć, że powalczą z Dynamem. Ale imo będzie to bardzo trudne. Co prawda pokonali już w tym roku podobny gwiazdozbiór z Odincowa, ale to co pokazali wczoraj z F'shafen nie napawa optymizmem.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że po losowaniu możemy być szczęśliwi, na nic lepszego nie mogliśmy liczyć nie zajmując w grupach 1 miejsca. Nie oszukujmy się, AZS jest jedną z najsłabszych drużyn w stawce i z każdym miałby problemy, więc jak już spaść to z wysokiego konia. ;) Przynajmniej do Częstochowy przyjadą wielkie gwiazdy, może być ciekawie. Skra od początku rozgrywek zapowiadała, że walczy o czwórkę, a jeśli chce się tam trafić musi wygrywać z najlepszymi. W meczach z niemiecką drużyną nie istniało przyjęcie, nie mogliśmy sobie poszaleć na siatce, poprawiając przyjęcie możemy walczyć na równi z Dynamem. Pamiętajmy, że nie grają nazwiska, boisko wszystko zweryfikuje. :]

Odnośnik do komentarza
Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pewne pytanie...

Jest sobie taki zespół np. Politechnika Warszawska...tzn, że grają tam sami studenci tej uczelni, badź też absolwenci?

Kiedyś może grali ;)

 

Wczoraj w naszej lidze odbył się fantastyczny mecz pomiędzy Kędzierzynem a Bełchatowem. Gospodarze przegrywali 0:2 by wygrać mecz 3:2. Co najlepsze pierwsze dwa sety ZAKSA przegrała do 13 i 16 (!) by później roznieść jeden z najlepszych zespołów klubowych na świecie do 19, 18 i 9.

 

Dziś Resovia pokonała słabiutką Częstochowę. Właśnie skończył się mecz Jastrzębia z Olsztynem wygranych przez naszych siatkarzy 3:0 :) O ile sprawa dwóch pierwszych miejsc jest już jasna bo pierwsza Skra i druga ZAKSA mają wielką przewagę nad resztą, tak bój o 3. miejsce fazy zasadniczej toczy się pomiędzy trzema drużynami - JW, Resovią i Olsztynem. Do końca już tylko trzy kolejki a później główne danie czyli play-off.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...