Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie jeszcze nieoficjalnie, ale można chyba uznać to za pewnik. Mistrz Włoch z Itasem Diatec Trentino, Smilen Mljakow będzie nowym atakującym AZS-u Częstochowa.

Jak poinformowały bułgarskie media atakujący Smilen Mljakow, mistrz Włoch z Itas Trentino, od nowego sezonu będzie zawodnikiem AZS Częstochowa. Co ciekawe zawodnik właśnie został również mistrzem... Libanu.

 

Mistrz Włoch z Trento Smilen Mljakow stał się również numerem jeden podczas sezonu w Libanie, gdzie zdobył złoto z zespołem Anuar. Kilka dni po powrocie do Bułgarii poinformował, że jest w trakcie finalizacji umowy z polskim zespołem z Częstochowy. Kontrakt ma trwać jeden rok z możliwością przedłużenia na kolejny sezon.

 

- Przekonały mnie lepsze warunki finansowe od tych, które miałem we Włoszech. Rozpoczynam przygotowania na początku sierpnia, obecnie trenuję w Sofii i chodzę na specjalne zabiegi, aby zakończyć moje problemy z ramieniem. Być może potrzebne będą zastrzyki - powiedział Mljakow. - Z Częstochową przyjdzie mi grać przeciwko CSKA w Lidze Mistrzów, ale takie jest życie, trzeba również pokonać Plamena Konstantinowa i jego Iraklis - dodał.

 

Krótką przygodę z Libanem zawodnik potraktował jako ciekawostkę i okazję do podreperowania budżetu domowego. - Jestem zadowolony z tego krótkiego okresu w Libanie. Za pięć rozegranych meczów dostałem 15 tys. euro. W półfinale wyeliminowaliśmy zespół Stojana Stoewa a w finale zdetronizowaliśmy byłych mistrzów, wygrywając 3:0. Tym samym wygrałem dwa złote medale w ciągu jednego sezonu. Liban bardzo mi się podobał, chciano żebym został, ale wybrałem Polskę. Za rok po lidzie znów pojadę grać do Libanu - powiedział Mljakow.

Jakiś killer to nie jest, był zmiennikiem Nikołowa, więc w Serie A za dużo sobie nie pograł. Nie łapie się nawet do szerokiej kadry Bułgarii. W sumie to dobrze, Janeczek powinien dostać więcej szans na grę, obaj powinni się przyzwoicie uzupełniać. Czekamy na info odnośnie sponsorów i następnych wzmocnień.

Niestety bardzo możliwe jest, że pod Jasną Górę powrócą Marcin Nowak i... Przemek Michalczyk :| Podejrzewam, że Panas nie byłby zachwycony gdyby mu ściągnięto Nowaka. Ten pan już w swoim siatkarskim życiu za dużo wprowadził zamieszania w szeregi swoich ekip. A Michalczyk? Jeśli Bosek zatrudni tutaj swojego zięcia, to po raz kolejny pokaże że dobro AZS-u jest dla niego mniej ważne przy podpisywaniu kontraktów :roll:

 

 

 

Kuba Bednaruk podpisał kontrakt z Treflem Gdańsk. Wątpie aby ściągnęli jeszcze Kevina Hansena, więc Bednaruk będzie raczej pierwszym sypaczem.

Odnośnik do komentarza

Po całym miesiącu czas odświeżyć :>

 

Zacznijmy od 12 na IO:

rozgrywający: Paweł Zagumny, Paweł Woicki

atakujący: Mariusz Wlazły, Piotr Gruszka

środkowi: Daniel Pliński, Łukasz Kadziewicz, Marcin Możdżonek

przyjmujący: Sebastian Świderski, Marcin Wika, Krzysztof Gierczyński, Michał Winiarski

libero: Krzysztof Ignaczak

Największą niespodzianką jest raczej Możdżonek, który wydawał się mieć mniej szans na wyjazd niż ktoś z dwójki Nowakowski/Grzyb. Lozano zapewne kierował się tym, że Marcin będzie przydatniejszy podczas zmian zadaniowych, swoim wzrostem może troszke postraszyć atakujących rywali.

Podobnej decyzji spodziewałem się wśród przyjmujących, myślałem że do Pekinu pojedzie Bąkiewicz zamiast Gierczyńskiego. Na takim turnieju i tak większość czasu na parkiecie będzie przebywać podstawowa para przyjmujących, trzecim jest raczej Wika, a Bąkiewicz IMO świetnie sprawdziłby się wchodząc do drugiej linii na odbiór i obronę, zagrywkę także ma lepszą od Gierka.

 

W środę zaczyna się Final Six LŚ, tutaj już nie powinno być miejsca na wymówki ciężkimi treningami, forma powinna być bardzo zbliżona do olimpijskiej. Niestety patrząc na dotychczasową grę można powiedzieć, że nasza pozycja to 5 lokata. Absolutny kosmos gra Brazylia, która nie odczuła straty Ricardo, Marcelinho świetnie prowadzi ich grę. Dalej mamy Rosję, która od wielu miesięcy potwierdza aspiracje do złota w Pekinie. Mocniejsza wydaję się także Serbia, młodzi zawodnicy spisują się coraz lepiej, szczególnie Milos Nikić na przyjęciu. Dodając do tego zawsze świetnego Niko Grbica i bedącego w niszczącej formie Milijovica mamy mieszankę wybuchową :P Do tych drużyn dochodzi USA, imo obok Brazylii najlepsza drużyna fazy interkontynentalnej. Dla mnie to cichy faworyt do medalu na IO. Pytanie tylko, czy forma nie przyszła zbyt wcześnie? :-k

 

Do tego dochodzi Bułgaria i Włochy. Już chcę Igrzyska :)

 

No i jeszcza kadra kobiet:

rozgrywające: Katarzyna Skorupa, Milena Sadurek

atakujące: Katarzyna Skowrońska, Joanna Kaczor

środkowe: Agnieszka Bednarek, Katarzyna Gajgał, Maria Liktoras

przyjmujące: Milena Rosner, Małgorzata Glinka, Anna Barańska, Anna Podolec

libero: Mariola Zenik

Odnośnik do komentarza

IMO Bonitta strzelił se samobója nie zabierając Leny Dziękiewicz, no ale to już jego głowa leży na pieńku nie moja. Strasznie mi jej żal, bo przez dwa lata grała w kadrze świetnie albo co najmniej dobrze i w sumie nie wiadomo w czym jest lepsza od niej taka młoda Bednarek :|

Odnośnik do komentarza

Bednarek to jeszcze pół biedy, mi podobała się jej gra podczas GP, szczególnie w ataku prezentowała się fajnie. Ale Gajgał? :| Nie wiem czym kierował się Bonitta zabierając ją do Pekinu kosztem Leny :-k Liktoras jest po operacji i nie jest pewne, że będzie w dobrej formie na IO, doświadczenie Dziękiewicz byłoby zbawienne...

Odnośnik do komentarza

Na zwyklym Polsacie pokaza finaly LS?

 

EDIT: Jednak pokaza :)

 

Co do szans Polakow na LS - bez zagrywki nic nie ugramy. Jesli jednak wszyscy beda zagrywac na ich wiecej niz dobrym poziomie, sa jakies szanse. Tym bardziej, ze chlopaki cwicza nowe zagrania i urozmaicaja gre, jak np. zbiegniecie atakujacego do srodka siatki (tzw. niedociagnieta wystawa). Ladnie to wyglada.

 

Serbia - nie przesadzajmy, w 3. secie ostatniego meczu z Francja atakujacy zabojadow zrobil z przyjmujacych worek treningowy. Poza tym Grbic wg mnie gra strasznie przewidywalnie. Taki lepszy Zygadlo.

Odnośnik do komentarza

Powiem krotko: Lozano & Swiderski WON! Wika mial swoj dzien nie od dzis zreszta a ten maly pajac w drugim meczu i tak wystawia Swiderskiego ktory moze jeden atak na caly mecz z Serbia skonczyl na czysto. Ciagle tylko blok obijal albo czape dostawal. Ehh :/ Samym Wlazlym nie wygramy z potegami. Tymbardziej tymi balonikami ktore nam serwuja nasi siatkarze. Rozumiem Zagumny, ale Mozdzonek, Swiderski, Plinski, Kadziewicz? Przeciez Oni umieja mocno z wyskoku :|. Oby LS wygrala Brazylia.

Odnośnik do komentarza

Nędza siatkarska - tylko tak można podsumować mecze Polaków w finałach LŚ.

O ile ze słabymi Jankesami jakoś to jeszcze wyglądało (mam na myśli 4 set), o tyle Serbia po prostu nas zmiażdżyła, grajac na pełnym luzie i bawiąc się siatkówką. U nas widac było kompletny brak ochoty do gry, zero ambicji i zero wiary w to, że z kryzysu można się podnieść i zagrać z rywalem jak równy z równym.

Lozano to obecnie już tylko pajac, który przypomina mi swoimi decyzjami (a raczej ch brakiem) Janasa z MŚ 2006, gdy ten podczas meczu z Niemacami kurzył fajki i obgryzał pazury, patrząc na zbierany łomot, podczas gdy trybuny żebrały o zmiany.

Kolejna nędza to Świderski. Facet jest bez formy i gra chyba za zasługi z początku wieku (???). Czemu nie grał Wika, który Jankesom mocno dał po pysku?

 

Z Olimpiady wrócimy jako jedni z pierwszych i pewnie dopiero wtedy ktoś wykopie stołek spod zadu Lozano.

Odnośnik do komentarza

Nędza, tylko tak można określić grę naszych zawodników. Zawsze starałem się bronić Lozano, ale taka postawa na 2 tygodnie przed Igrzyskami nie znajduje żadnego wytłumaczenia. Nie wiem jak on rozplanował te przygotowania, Pliński snuje się po boisku i nie może mocno zaatakować, Zagumny wiele razy rzuca bardzo niedokładne piłki na skrzydła, Winiarski nie czuje tempa ataku, Igła jest niemiłosiernie celowany na zagrywce, Świderski... o nim już wiele zostało powiedziane. Oto filary kadry w olimpijskiej formie :|

Jedynie Wlazły in plus.

 

Chyba pozostało nam czekać na cud, bo w takiej formie to nas sam Jochen Schoeps położy i polegniemy nawet z Niemcami :roll:

Odnośnik do komentarza
Tymbardziej tymi balonikami ktore nam serwuja nasi siatkarze. Rozumiem Zagumny, ale Mozdzonek, Swiderski, Plinski, Kadziewicz? Przeciez Oni umieja mocno z wyskoku :|.

 

Też tego nie rozumiem. Jesteśmy jedną z niewielu reprezentacji, która nie potrafi zrobić krzywdy zagrywką. Ciekawi mnie, czemu wymienieni przez Ciebie siatkarze boją się zaryzykować mocnego serwu. Może polecenia Lozano :-k

Odnośnik do komentarza

Spokojnie, ten "mały pajac" zdobył z naszą reprezą 2. miejsce na MŚ. Ja poczekam z oceną Lozano do końca olimpiady. Ale wygląda na to, że nasz trener nie pomysłu na prowadzenie kadry. IMO to jest nieuniknione, co jakiś czas trzeba zmieniać szkoleniowca.

Odnośnik do komentarza

I co z tego, ze zdobyl v-ce MŚ? Nie bylismy wicemistrzami swiata i potrafilismy pokonac Brazylie na ich terenie, a teraz.. dostajemy u nich z przecietnymi Amerykanami i Serbia przez idiotyczne decyzje pseudo trenera. Jak inaczej nazwac wystawianie Swiderskiego, zabieranie Gruszki jako atakujacego? Meczarnie z Egiptem, Chinami, Japonia nie byly przypadkiem. Gdybysmy trafili do innej grupy o Rio by mogli sobie pomarzyc z taka gra. W tej reprezentacji potrzeba zmian juz od czasu kompromitacji na ME i LŚ w Spodku. Wszyscy krzykacze powinni sie cieszyc, ze mamy Mariusza inaczej o IO i tym nieudanym Rio moglibysmy zapomniec. Bo to raz wygrywal dla reprezentacji seta a nawet mecz? Kolejny przyklad - 31 pktow z USA.. Gramy praktycznie na jednego zawodnika i takie sa skutki. Pozniej sie ludzie dziwia, ze zawodnicy nie wytrzymuja kondycyjnie albo sa czesto kontuzjowani. Im sie wczoraj nawet momentami nie chcialo wyskakiwac do bloku. Kto widzial mecz sie pewnie zgodzi.

Odnośnik do komentarza

Manort, przesadzasz. Amerykanie przeciętni? WTF? :|

Lozano może i się zagubił, ale nagle teksty "mały pajac" czy "pseudo trener" to przegięcie.

Kompromitacja w LŚ w Spodku? Co? Nie pamiętasz pewnie że do półfinału z USA nasi nie przegrali od pół roku? Balon był wtedy strasznie nadmuchany, chłopaki przegrali półfinał i coś pękło. Psychika nie jest mocną strony naszych siatkarzy i niewykluczone, że tamta porażka odbija nam się czkawką do dziś.

Kto zamiast Gruszki na atak? Szymański walił w uja, dla takich u Lozano nie ma miejsca. Kurek? Za kilka lat.

Odnośnik do komentarza

Przecietni bo gdyby Stanley i Ball mieli optymalna forme byloby 3:0 a nie 3:2 dla nich :). Zagubil sie i to dawno temu, ale chyba jest slepy skoro nie widzi co sie dzieje i gra dalej tymi zawodnikami ktorzy zawodza. Juz wole zamiast Gruszki Prygla albo Pawla Papke :). Jest jeszcze Gromadowski ktory tak na prawde jeszcze szansy nie dostal. Za zaslugi do Wloch nie poszedl w koncu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...