Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

A brakowało tylko jednego seta w meczu z Czarnogórą... Bez przesady jeśli druga drużyna na świecie a przegrywa z reprezentacjami, które nie odgrywają żadnej roli w światowej siatkówce, to jakie możemy mieć nadzieje na Pekin . Całe EME można podsumować jednym słowem - katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Całe EME można podsumować jednym słowem - katastrofa.

Słowo 'całe' chyba nie jest tutaj na miejscu. W Olsztynie i w pierwszym meczu z Węgrami gra była praktycznie cały czas bardzo dobra i skuteczna. Niestety nasze siatkarzyny w ostatnich dwóch meczach zagrali jak pachołki :| Nie wiem może jeszcze za mało zarabiają i to jakiś protest był :-k :|

Odnośnik do komentarza

Devon, z pewnością masz rację. Problem musi leżeć w psychice, bo trudno odmówić umiejętności Wlazłemu, czy Winiarskiemu. Dzisiaj w drugim secie zagrali bardzo ładnie, choć pod koniec złapali lekką zadyszkę. W eliminacjach do olimpiady mają na swojej drodze nieco mocniejsze ekipy i mam nadzieję, że się zmobilizują i pokażą, że Czarnogóra i Estonia to wypadki przy pracy.

Odnośnik do komentarza

A dla mnie to zwyczajne zmęczenie siatkarzy po ciężkich sezonach w klubie. W obu meczach wygrywali 2:0 i nie wierze, że im się nie chciało skończyć tego w 3:0 tylko grać jeszcze 3 sety. Jak by mogli to by spokojnie ograli tutaj wszystkich i już dawno o tym zapomnieli, a tak będzie się to za nimi jeszcze sporo ciągnąć. Uważam, że są profesjonalistami i porażki są spowodowane zmęczeniem, a nie lekceważeniem rywali czy gwiazdowaniem.

Odnośnik do komentarza

Polska rozpoczeła zmagania o IO w Pekinie. W pierwszym meczu pokonaliśmy Portoryko 3-0. Dzisiaj gramy z Indonezją teoretycznie dużo słabszym zespołem. Wczoraj świetnie zagrał Pliński. Ciekawe jak będzie dzisiaj. Obstawiam 3-0 dla nas. A wy jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobra gra blokiem w wykonaniu Polaków zwlaszcza w 2 i 3 secie. Nie dali pograć rywalom. Pierwszy set dobrze rozpoczęty ale potem był problem z przyjęciem i z atakiem bo wszystko było podbijane. Na szczęście się udało wygrać tego seta. Potem było już łatwiej. Żlapali lepszy rytm i przeciwnik dużego zagrożenia nie stanowił. Dobra gra Wlazłego, który szczególnie zaimponował w akcji gdzie podbił piłkę nogą, cofnął się poza 3 metr, dostał piłkę i ją skończył. Dobra gra środkowych. Momentami grali naprawdę dobrą siatkówkę i oby bez problemu poradzili sobie w następnych spotkaniach.

Odnośnik do komentarza
Pomimo oficjalnie deklarowanej przez reprezentanta Serbii chęci do gry w Polsce, Dejan Bojović ostatecznie nie zagra w przyszłym sezonie w zespole z Częstochowy.

 

Posezonowe spekulacje dotyczące wzmocnień wicemistrzów Polski były obiecujące. Mówiono o przyjściu pod Jasną Górę takich zawodników jak Guillermo Falasca, Piotr Gruszka czy reprezentant Serbii, Dejan Bojović. Szybko okazało się, że były to jednak głównie marzenia kibiców, a nie realne plany. Pierwszy z listy potencjalnych zawodników wypadł Hiszpan. - Częstochowa nie przedstawiła mi żadnej poważnej propozycji – mówił kilka dni temu w Dusseldorfie Guillermo Falasca, który planuje przeprowadzkę do Włoch.

 

Wczoraj okazało się, że szeregów AZS Częstochowa nie zasili również Dejan Bojović. - Gdy okazało się, że Guillermo Falasca nie przyjdzie do Częstochowy, działacze zainteresowali się mną. Ostatecznie jednak, zmienili zdanie. Wczoraj poinformowali mojego menagera, że nie są zainteresowani moją osobą – powiedział Strefie Siatkówki reprezentant Serbii.

 

Bojović wielokrotnie powtarzał w wywiadach, że z chęcią zagrałby w naszym kraju. Dlatego zawodnik bardzo żałuje, że nie doszło do podpisania kontraktu z Częstochową. - Szkoda, że się nie udało z Częstochową. Mam jednak kilka innych propozycji, więc nie boję się, że zostanę na lodzie. Na razie nic więcej nie mogę powiedzieć. W przyszłym tygodniu podpiszę kontrakt ze swoim nowym klubem. – zakończył Bojović.

Dziwne. Albo to oznacza, że nasi działacze mają lepszych graczy na oku albo okazał się on za drogi. Budżet podobno jest już dopięty, ma oscylować w granicach 6 mln zł, więc imo spokojnie jest nas stać na Dejana. Ciekaw jestem co nam prezesi szykują :-k

Odnośnik do komentarza

Z Indonezją też poszło gładko 3-0, jedynie w 3 secie toczyła się zacięta walka. Cały mecz w naszym wykonaniu był niezły kontrolowaliśmy przebieg gry, gdy trzeba było przyspieszaliśmy. Teraz czeka nas najtrudniejsze spotkanie z Portugalią.

Odnośnik do komentarza

Po dzisiejszym zwycięstwie 3-0 nad Portugalią możemy świętować awans do IO :)

Świetna postawa Świderskiego i Wlazłego. Martwią trochę niedokładności w wystawach Zagumnego, ale miejmy nadzieję, że do Igrzysk sie wyrobi, podobnie jak Winiarski, który jest chyba jeszcze trochę zmęczony sezonem.

Odnośnik do komentarza

No i bez problemów awans do IO. Były lekkie obawy orzed turniejem po wcześniejszej wpadce ale Polacy pokazali trochę siatkówki na naprawdę dobrym poziomie i zdecydowanie byli najsilniejsi. Dzisiaj rywal był najtrudniejszy ale graliśmy swoje i po za 3 setem to spokojne zwycięstwo. Bardzo dobry mecz Świderskiego. Dzisiaj aż miło patrzeć na to co wyprawiał na boisku. Pewny w ataku, solidna zagrywka. Oby tak dalej. Zagmuny faktycznie kilka błędów popełnił ale szczególnie dobre były wystawy do Świderskiego z drugiej lini. Sebastian atakował prawie cały czas na czystej siatce. Dobra współpraca ze środkowymi. Kilka błedów też było ale nie aż tylko, żeby się bać o jego formę. Szczególnie kapitalna akcja kiedy to tyłem do siatki kiwnął i każdy kto to widział był zaskoczony, że coś takiego wymyśli.

Jak pokazał czas wylewanie pomyj na drużynę za wcześniejszy turniej nie potrzebna. Te mecze tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że tamte porażki wcale brakiem chęci, profesjonalizmu siatkarzy nie były spowodowane.

Odnośnik do komentarza

Mam takie same odczucia jak lotokot, najsłabiej z naszej kadry prezentowali się Winiarski i Zagumny. Słabsza dyspozycja Gumy mogła być spowodowana kontuzją która wykluczyła go z Memoriału Wagnera. Winiarski może się tłumaczyć długim sezonem we Włoszech.

 

Mam awans do IO, teraz spokojnie zagrać LŚ nie eksploatując podstawowych graczy i jedziemy do Pekinu. :)

Odnośnik do komentarza
Meczami z Egiptem na wyjeździe reprezentacja Polski zainauguruje tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej. Tuż po powrocie z portugalskiego Espinho, sztab szkoleniowy reprezentacji, zdecydował, jaka dwunasta poleci do Alexandrii.

 

Polacy zagrają w grupie D Ligi Światowej. Najpierw wszystkie spotkania rozegrają na wyjazdach, dopiero później przyjdzie czas na rewanże w Polsce. Pierwszym naszym przeciwnikiem będzie reprezentacja Egiptu, którą onegdaj trenował Grzegorz Ryś.

 

Zgodnie z zapowiedzią Raula Lozano, że w Lidze Światowej będzie chciał dać wytchnienie kilku podstawowym zawodnikom, do Egiptu nie polecą: Paweł Zagumny, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Sebastian Świderski, Krzysztof Ignaczak i Daniel Pliński. Zastąpią ich zawodnicy rezerwowi bądź trenujący ostatnio z kadrą B. Będziemy mieli szansę zobaczyć, w jakiej formie są Zbigniew Bartman, Piotr Gacek, Bartosz Kurek czy Wojciech Grzyb.

 

Spotkania zostaną rozegrane w Aleksandrii 13 i 14 czerwca.

 

Skład Polski na mecze z Egiptem:

 

rozgrywający:

Paweł Woicki,

Łukasz Żygadło

 

atakujący:

Piotr Gruszka,

Bartosz Kurek

 

przyjmujący:

Marcin Wika,

Krzysztof Gierczyński,

Michał Bąkiewicz,

Zbigniew Bartman

środkowi:

Łukasz Kadziewicz,

Piotr Nowakowski,

Wojciech Grzyb

 

libero:

Piotr Gacek

No i dobrze, że będą grać zmiennicy. Czytałem dziś wypowiedź Winiarskiego, który powiedział że Lozano obiecał mu całkowite odpuszczenie Ligi Światowej. Tą grupę powinniśmy wygrać nawet 3 składem :P

Odnośnik do komentarza
Jak było do przewidzenia, Winiary Kalisz się rozpadają. Pierwsza z pokładu uciekła, o dziwo, Anna Barańska, która przeszła do Aluprofu Bielsko-Biała.

 

Wcale nie pierwsza. Pierwszy poszedł Prielożny, a za nim Dziękiewicz i Horka. Barańska odeszła jako ostatnia z tych naprawdę liczących się siatkarek i pewnie gdyby nie to, że w Calisii jest obecnie 0 kasy i 0 perspektyw, to by została, bo sama mówi, że swoją przyszłość wiążę z Wielkopolską .

Kolejny raz Calisia traci sponsora, ale tym razem to może być koniec siatkówki na najwyższym poziomie w mieście :doh!: Wstyd, żeby 120k miasto nie miało żadnego liczącego się sportu i firmy, która nie może udźwignąć klasowego zespołu w jakiejkolwiek dyscyplinie :/

A Winiary niech spadają na bambus, nic więcej od nich nie kupię. Wielki mi sponsor co jak nie ma mistrza to zwija żagle :doh!:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...