Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Zygadlo a Woicki? Przeciez Woicki nie ma bloku praktycznie, Panowie.. :>

Woicki - zasięg z wyskoku do bloku: 305 cm

Zagumny - zasięg z wyskoku do bloku: 306 cm

Sam wzrost nie gra :> Woicki jest także wyżej od Zagumnego w klasyfikacji najaktywniej blokujących. Ale problem jest po innej stronie - po pewnym zgrupowaniu Lozano jest w konflikcie z Woickim i nie widzę szans na grę Pawła w jego kadrze. Lozano woli powoływać Neroja, który od kilku lat siedzi na ławce w Bełchatowie.

 

Widzialbym tu jeszcze miejsce dla Nowaka i Szczerbaniuk zamiast Mozdzonka i Jurkiewicza oraz Murek zamiast Swiderskiego. Nie ukrywajm niektorzy graja za zaslugi..

Nowak już raczej jest za stary, co do Szczerbaniuka, to popularny Benek powiedział, że Lozano nie podoba się jego styl gry :-k Więc też raczej nie ma tematu.

Ja także wolałbym w kadrze Murka zamiast Świderskiego, którego gra średnio mi się podoba. Mam wrażenie że Sebastian w meczach o większą stawkę po prostu się spala psychicznie :-k Ale na Sport.pl czytałem niedawno wywiad z Murkiem, powiedział, że na tą chwilę jest on strażakiem w kadrze. W razie kontuzji jeden telefon i Dawid zjawia się na zgrupowaniu. Szkoda, bo w obecnym sezonie gra wyśmienicie. :)

Odnośnik do komentarza
Zygadlo a Woicki? Przeciez Woicki nie ma bloku praktycznie, Panowie.. :> Widzialbym tu jeszcze miejsce dla Nowaka i Szczerbaniuk zamiast Mozdzonka i Jurkiewicza oraz Murek zamiast Swiderskiego. Nie ukrywajm niektorzy graja za zaslugi.. :/

Taa. Woicki nie ma bloku, a Wika, Gierczyński, Świderski (albo Giba :keke: ) nie mają ataku.:] W podsumowaniu siatkarskiego roku było o tym, redaktor zapytał Pawła jak to robi, że mimo niezbyt imponujących warunków fizycznych bardzo przyzwoicie prezentuje się w tym elemencie. Woicki odparł, że to zasługa ponadprzeciętnie długich rąk. ;) Wracając do Neroja, poza niekonwencjonalnym atakiem z lewej ręki, który ma okazję pokazać niezwykle rzadko bo notorycznie grzeje ławę w Skrze - niczym się nie wyróżnia. Ale zgodzę się absolutnie co do Nowaka bo jego gra mi się bardzo podoba, 32lata to żaden wiek, Stojew jakoś nie ma oporów przed stawianiem na Iwanowa i dobrze na tym wychodzi.

Brak Świdra w kadrze to byłaby mała rewolucja, trudno było oczekiwać, że Lozano na taki ruch sobie pozwoli przed ważnym turniejem.

Odnośnik do komentarza
Z tego co pamiętam, to Lozano nie podobało się zaangażowanie Szczerbaniuka na treningach, a nie jego styl gry.

Możliwe, może Szczerbaniuk powiedział to z przymrużeniem oka ;) Znane jest jego średnie zaangażowanie na treningach, co u Lozano raczej nie ma prawa bytu.

Odnośnik do komentarza
Kontuzja może wykluczyć Michała Winiarskiego z występu w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Pekinie.

 

Reprezentanci Polski od środy są na zgrupowaniu w Spale. Nie wszyscy, bo dopiero w czwartek wieczorem dołączyli zawodnicy występujący w klubach włoskich - Sebastian Świderski i Michał Winiarski. Ten pierwszy w drugi dzień świąt rozgrywał jeszcze mecz ligowy - jego Lube Banca Macerata uległa na wyjeździe Romie Volley 0:3. Przegrała też drużyna Winiarskiego - Itas Diatec Trentino - ale polski skrzydłowy nie grał, podobnie zresztą jak w dwóch wcześniejszych spotkaniach ligowych. Po raz ostatni wystąpił w lidze 9 grudnia.

 

Przyczyną nieobecności Winiarskiego w spotkaniach ligowych są kłopoty z kręgosłupem, a konkretnie ucisk kilku kręgów na nerwy. Zawodnik w czwartek nie odbierał telefonu, ale podobno stan jego zdrowia trochę się poprawił. Czasu na leczenie jest jednak niewiele, bo już za dziewięć dni (7 stycznia) Polacy rozegrają pierwszy mecz w turnieju w Izmirze - z Hiszpanią.

 

Z niepokojem na jego przyjazd na zgrupowanie czekali trenerzy. - Słyszeliśmy o kłopotach Michała, ale więcej będziemy mogli powiedzieć dopiero wtedy, gdy zbada go nasz lekarz - mówi Alojzy Świderek, asystent Raula Lozano. Nieobecność skrzydłowego z Trentino byłaby wielkim osłabieniem, ponieważ jest on jednym z najlepiej przyjmujących zagrywkę w całej włoskiej lidze - w poprzednim sezonie był w tym rankingu piąty.

 

W 15-osobowej kadrze jest czterech przyjmujących (oprócz Winiarskiego są jeszcze Świderski, Piotr Gruszka i Krzysztof Gierczyński), dlatego w razie poważniejszych kłopotów Winiarskiego trzeba będzie sięgnąć po innego zawodnika z szerokiej kadry - Dawida Murka lub Michała Bąkiewicza. Który z nich ma większe szanse? - Na to pytanie nie mogę odpowiedzieć - ucina Świderek.

 

Dobrą wiadomością ze Spały jest to, że do zdrowia wraca Mariusz Wlazły, który przez prawie miesiąc leczył skręcony staw skokowy. Świderek: - Jest już po pierwszym treningu, ale na razie staramy się spokojnie wprowadzać go do zajęć.

No i prawdopodobnie zobaczymy Murka w kadrze. Szkoda, że kosztem naszego najlepszego przyjmującego :/

Odnośnik do komentarza

Co do Neroja. Dla mnie od rozgrywającym jest przeciętnym, nazwałbym go bardziej wystawiającym niż rozgrywającym i co z tego, że ma dobry blok i zagrywke jak na jego pozycji trzeba perfekcyjnie odbijać, a on tego nie potrafi.

 

Woicki chociażby w meczu z Iskrą pokazał ogromną klase, a środkowi z Odincowa z Kuleshovem na czele nie wiedzieli gdzie skakać.

 

Hmm... skoro Winiarski odpadnie, to zamiast niego widzę Murka (chociaż Wika też nie byłby złym wyborem) i parę przyjmujących powinien tworzyć z Gierczyńskim.

Odnośnik do komentarza

I się stało, niestety. :/

Dolegliwości pleców Michała Winiarskiego okazały się bardzo poważne i nie pozwoliły mu zagrać w turnieju kontynentalnym siatkarzy w Izmirze (7-13.1), którego zwycięzca awansuje do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Zawodnika Itasu Diatecu Trentino zastąpi Dawid Murek.

- Sztab szkoleniowy i medyczny czekał do niedzieli z podjęciem ostatecznej decyzji - powiedział wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej ds. szkoleniowych Waldemar Wspaniały. - Okazało się, że stan zdrowia Michała Winiarskiego nie pozwoli mu na grę - dodał.

Gruszka i Gierek w pierwszej szóstce? :-k

Odnośnik do komentarza

No i bardzo prawdopodobne, że i Wlazłego nie ujrzymy w Izmirze. Może to i lepiej, bo ciężko zaraz po kontuzji wskoczyć do składu i na swoich barkach utrzymywać atak zespołu w tak ważnym turnieju.

Zabraknie więc 3 zawodników z podstawowej szóstki, która zdobywała srebro MŚ i którą można zawsze w ciemno typować do wyjścia w składzie naszej kadry (jeśli są zdrowi ofkorz). Możliwe, że i Świderski z powodu kontuzji barku i troche słabszej dyspozycji usiądzie na ławce. Jeśli w tak zmienionym składzie ugramy na tym turnieju dużo, może to znacznie poprawić morale w reprezentacji i atmosferę w okół niej :)

 

Program turnieju w Izmirze (w nawiasach miejsce w światowym rankingu)

 

7 stycznia

Włochy (10) - Holandia (29) 14.30

Turcja (42) - Finlandia (22) 17.00

Polska (5) - Hiszpania (6) 19.30

 

8 stycznia

Serbia - Finlandia 14.30

Polska - Włochy 17.00

Turcja - Niemcy 19.30

 

9 stycznia

Włochy - Hiszpania 14.30

Serbia - Niemcy 17.00

Holandia - Polska 19.30

 

10 stycznia

Finlandia - Niemcy 14.30

Hiszpania - Holandia 17.00

Turcja - Serbia 19.30

 

11 stycznia - dzień wolny

 

12 stycznia - półfinały

 

13 stycznia - finał

Odnośnik do komentarza

Wszystko wskazuje na to, że przy lekkim urazie Świderskiego i braku 3 w/w siatkarzy pierwsza szóstka może wyglądac tak:

 

Zagumny, Murek, Pliński, Gruszka, Gierczyński, Grzyb, Ignaczak.

 

Wydaje mi się, że w tym składzie, który jest bardzo doświadczony i ograny na najwyższym poziomie, można liczyc na sukces. Szkoda tylko, że zamiast Gacka jest Igła, no ale to nie jest aż taka straszna różnica.

Odnośnik do komentarza

Wika :jupi:

Jak już pewnie wszyscy wiedzą z kadry wypadł także Szymański. Na jego miejsce Lozano powołał Marcina Wikę z AZS Częstochowa.

Najśmieszniejsze jest to, że powołanych zostało 6 nominalnych przyjmujących i żaden atakujący :kekeke: No ale jest to zrozumiałe, nie widzę w lidze żadnego zawodnika, który mógłby grać w reprezentacji. Nawet Prygiel. Na młocie zapewne zagra Piotr Gruszka.

 

Skład Polaków na Izmir: Paweł Zagumny, Łukasz Żygadło, Piotr Gruszka, Bartosz Kurek, Daniel Pliński, Wojciech Grzyb, Marcin Możdżonek, Krzysztof Ignaczak, Sebastian Świderski, Dawid Murek, Krzysztof Gierczyński i Marcin Wika.

Odnośnik do komentarza

Szkoda tylko, że zamiast Gacka jest Igła, no ale to nie jest aż taka straszna różnica.

 

Akurat mi wydaje się, że Ignaczak jest lepszym libero, tylko z nim jest taki problem ze ma wahania formy, natomiast Gacek to solidny "rzemieślnik", utrzymujący cały czas swój przyzwoity poziom.

Odnośnik do komentarza

:o Cały dzień byłem odcięty od wiadomości sportowych, zaglądam - szok. :] Takiej kadry to jeszcze na oczy nie widziałem.

Akurat mi wydaje się, że Ignaczak jest lepszym libero, tylko z nim jest taki problem ze ma wahania formy, natomiast Gacek to solidny "rzemieślnik",

Zgodzę się, w Ignaczaku od strony sportowej widać jednak wyższe PA, ale swoim stabilnym (sportowym oraz pozasportowym) CA Gacek ostatnio przekonywał Argentyńczyka (na ME jednak także zawiódł). Mamy Igłę z powrotem, oby wzniósł się na wyżyny możliwości. :]

 

 

Cieszę się z obecności Wiki, martwi jednak faktycznie brak nominalnego atakującego (wszystko przez Jakuba Novotnego :>) w składzie. Kurek nie dostanie raczej szansy więc nie ma innej możliwości - Piotr Gruszka. Na Pryglu najwidoczniej została postawiona kreska, ma swój wiek i pewnych barier już nie przełamie, pewnie byłby przyzwoity, ale nic więcej.

 

Moja szóstka: Gruszka - Gierczyński, Murek - Grzyb, Pliński - Zagumny oraz Igła. Choć jeśli Świder będzie w pełni sił to nie mam wątpliwości, że w niej się znajdzie...

 

 

BTW: Janczak , Janczak, Janczak - jakiś atakujący powinien być na rezerwie. :keke:

Odnośnik do komentarza
"Wydarzenia z ostatnich miesięcy to dla mnie nauczka na przyszłość. Powiem szczerze: są siatkarze, tacy jak Gruszka, Pliński, Murek czy Świderski, którzy za kadrę daliby się pokroić. Nawet jak ich coś boli, nie mogą zagrać na 100 procent, to nigdy nie powiedzą kadrze "nie"! Są też jednak i tacy, którzy przy pierwszym bólu, pierwszej kontuzji wycofują się i mówią, że grać w reprezentacji nie mogą. Nie podoba mi się to! Wolę wiedzieć, kto jest z nami na dobre i na złe, a kto nie. Aby grać w kadrze, trzeba mieć dwie cechy: być profesjonalistą i patriotą. W klubie profesjonalizm wystarczy, ale w reprezentacji nie! Gra w reprezentacji kraju to wielki honor i zaszczyt. Kadra to nie pieniądze. Kadra to serce, to w niektórych sytuacjach poświęcenie, zaciśnięcie zębów. Kto tego nie rozumie, ten nie powinien w niej grać" - zakończył Argentyńczyk.

 

Najwyższy czas, żeby potrząsnąć paroma koleżkami... 100% za Lozano.

Odnośnik do komentarza

Lozano sam powiedział, że nawet jakby Wlazły wcześniej wyzdrowiał to by i tak nie poleciał na turniej bo nie jest w dobrej formie. Czy od razu po kontuzji da się zagrać na poziomie reprezentacji w tournieju o przepustkę IO? Myślę, że czas Lozano dobiega kopńca bo chyba za mocno podkręcił śrubę. Do coraz większej ilości siatkarzy ma pretensje, które wygłasza w prasie. Swoję dołoży prasa, której nie podoba się izolowanie siatkarzy od reszty świata, więc nie zdziwiłbym się gdyby zwolniono Lozano.

Odnośnik do komentarza

Jest już wersja z nazwiskiem delikwenta:

Nie powołam już Szymańskiego. To nie jest sprawa osobista ani nic w tym rodzaju. Ten zawodnik nie szanuje ducha, który stanowi o sile reprezentacji - mówił w późny czwartkowy wieczór Raul Lozano.

 

Jeśli odczuje ból, to od razu rezygnuje. Dlatego już nigdy go nie powołam - komentował selekcjoner polskich siatkarzy zachowanie atakującego AZS Olsztyn, który dzień przed ogłoszeniem kadry na olimpijskie kwalifikacje w Izmirze zgłosił kontuzję pleców. I na turniej nie pojechał. Decyzję podjął w szczególnie trudnej sytuacji, bowiem wiedział o tym, że jako pierwszy zmiennik podstawowego zbijającego drużyny musi zastąpić Mariusza Wlazłego, który nie odzyskał formy po pięciu tygodniach leczenia kontuzji. Lozano namawiał Szymańskiego go do gry, ale bezskutecznie.

 

- Zawodnicy - nie, mężczyźni, prawdziwi mężczyźni - którzy walczyli w Izmirze, w niesamowity sposób pokazali, jak bardzo zależy im na reprezentacji - mówił argentyński selekcjoner. - Murka bolały kolana, Pliński od dawna ma uraz stopy, Świderski -barku. Ale wszyscy walczyli. W drużynie był duch i charakter, których zabrakło na mistrzostwach Europy w Moskwie. Chcę go utrzymać, chcę mieć ludzi, na których można liczyć zawsze. Tylko nie łączcie tej sprawy z Wlazłym. On miał kontuzję, a po niej nie wrócił do pełnej dyspozycji. To zupełnie inna historia.

Koment zaczerpnę:

 

100% za Lozano

 

Nie wierzę w odejście Coacha w tym momencie, zresztą - nie popieram.

 

Edit: szersza wersja, ze zdaniem dotyczącym Mariusza Wlazłego ;)

Odnośnik do komentarza

Zaczyna się :| Może by tak poczekać do IO, a nie burzyć zespół pół roku przed najważniejszą imprezą? :roll:

- Los Raula Lozano jest już przesądzony - usłyszeliśmy od dwóch członków zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Trenera kadry siatkarzy może zastąpić Daniel Castellani ze Skry Bełchatów.

- Jeśli Raul Lozano przekona nas, że jest w stanie zdobyć medal na igrzyskach, to zostanie - zapowiada Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Są jednak w związku tacy, którzy twierdzą, że dni selekcjonera są policzone i zastąpi go Daniel Castellani.

 

Polscy siatkarze we wrześniu przegrali sromotnie mistrzostwa Europy, a w tym tygodniu turniej eliminacyjny do igrzysk w Pekinie. W maju staną przed ostatnią szansą olimpijskiego awansu. Ale czy dotrwa do tego czasu Raul Lozano?

 

- Jego los jest już przesądzony - usłyszeliśmy od dwóch członków zarządu związku, którzy nie chcieli mówić pod nazwiskiem.

 

Inni działacze są ostrożniejsi: - Musimy najpierw porozmawiać z Raulem. Chociaż nie podoba nam się, że znów szuka winnych daleko od siebie.

 

Jakie są zarzuty wobec Argentyńczyka? Głównie brak sukcesów po wicemistrzostwie świata. Bez Wlazłego i Winiarskiego kadra Lozano przegrywa tak samo jak zespół prowadzony przez jego polskich poprzedników. Zdaniem krytyków trener popełnił błędy w Izmirze w meczach z Hiszpanią i Holandią. Najlepszy zawodnik w polskim zespole - Dawid Murek - został włączony do składu w ostatniej chwili. Gdyby kontuzjowany Michał Winiarski zdecydował się jednak lecieć do Turcji, Murka nie byłoby w składzie. Poza tym po kontuzjach Wlazłego i Szymańskiego nie wziął do kadry żadnego nominalnego atakującego, choć Robert Prygiel podczas mistrzostw Europy pokazał, że można na niego liczyć. Ale zawodnik Jastrzębskiego Węgla nie jest ulubieńcem selekcjonera. - Tutaj wyszło, że swoje uprzedzenia Lozano przedkłada ponad dobro reprezentacji - twierdzi jeden z działaczy.

 

Kto mógłby zastąpić Lozano? Rozmówcy Sport.pl twierdzą, że jeśli do zmiany dojdzie w najbliższym czasie, to musi to być trener dobrze znający polską ligę, bo gra w niej zdecydowana większość kadrowiczów. Dlatego odpada zatrudnianie szkoleniowca z zagranicy.

 

Głównym kandydatem jest jednak obcokrajowiec: Daniel Castellani z PGE Skry Bełchatów. Doprowadził Argentynę do brązowego medalu na igrzyskach w Seulu. Castellani twierdzi, że na razie nikt z nim nie rozmawiał, ale nie wyklucza przyjęcia oferty. Także klub, z którym ma jeszcze półtoraroczny kontrakt, nie robiłby mu przeszkód. - Reprezentacja jest najważniejsza - zapewnia Konrad Piechocki, prezes PGE Skry.

 

Castellani ma jednak także propozycje objęcia kadry Grecji i Argentyny.

pogrubione - leżę i nie wstaje :rotfl:

 

Edyta jest niepocieszona, słowa prezesa PZPS wskazują na to, że Lozano poleci. :(

- Raul Lozano zrobił bardzo dużo, ale nie możemy cały czas tym żyć - mówi Sport.pl prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski.

Jarosław Bińczyk: Czy Raul Lozano dalej będzie prowadził reprezentację?

 

Mirosław Przedpełski: Wkrótce się z nim spotkamy i wtedy zapadnie decyzja. Ostatnia ocena nie jest dobra, bo odpadliśmy z turnieju, w którym wszystkie drużyny były do pokonania.

 

Ale graliśmy bez trzech czołowych zawodników.

 

- W każdej drużynie kogoś brakowało. Kto bronił Lozano wcześniej powołać Dawida Murka? Miałem kiedyś awanturę, że zaproponowałem włączenie jego i Gierczyńskiego do reprezentacji. Zarzucano mi, że wtrącam się do spraw szkoleniowych. Tymczasem Dawid był w Izmirze jednym z naszych najlepszych zawodników.

 

Co musi się stać, żeby Lozano pozostał trenerem reprezentacji?

 

- Powinien nas [prezydium PZPS] przekonać, że odniesiemy sukces na igrzyskach.

 

To znaczy?

 

- Że nie liczy się sam awans, ale medal w Pekinie. Bo takie były wymagania, kiedy zatrudnialiśmy Lozano. A teraz słyszymy tylko - dajcie mi więcej czasu. Wszystkie drużyny w Izmirze miały taką samą sytuację, ale tylko u nas słychać narzekania, że zgrupowania są za krótkie.

 

Pod wodzą Lozano Polska została wicemistrzem świata.

 

- Raul zrobił bardzo dużo, ale nie możemy cały czas tym żyć. Zapewniliśmy mu to, co chciał: nowoczesny sprzęt, pieniądze, ale ostatnio stale ma zastrzeżenia do innych, a u siebie nie dostrzega niczego złego. Musimy za wszelką cenę wykorzystać dobrą koniunkturę dla siatkówki.

 

Jak Lozano ma was przekonać, że Polska zdobędzie w Pekinie medal?

 

- Musi być duży stopień gwarancji, że się uda. Nie wiem, jak to zrobi...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...