Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

:jupi:

Marcin Wika, przyjmujący Wkręt-Metu Częstochowa, został powołany do kadry seniorów przygotowującej się pod okiem Raula Lozano do mistrzostw Europy. Wika wraz z rozgrywającym Pawłem Woickim wrócił z Bangkoku, gdzie wraz z akademicką reprezentacją kraju walczył na XXIV Uniwersjadzie. Polacy zajęli 12. miejsce.

 

Po przyjeździe do Częstochowy obaj mieli rozpocząć treningi z drużyną AZS-u, jednak na Wikę czekało już powołanie do kadry. Lozano ze względu na kontuzje Piotra Gruszki i Mariusza Wlazłego postanowił go wezwać do Spały, gdzie trenuje reprezentacja zmienników. Oprócz Wiki w trybie awaryjnym powołano też Roberta Prygla z Jastrzębskiego Węgla.

Dobra gra Marcina w lidze została zauważona przez Lozano :) Oczywiśćie jego wyjazd na ME pewny nie jest, wydaje mi sie, że to Prygiel ma większe szanse na wyjazd. Ale satysfakcja jakaś jest.

Rywalizację na pozycji libero wygrał Gacek (co było do przewidzenia).

Odnośnik do komentarza

Jeżeli liczyć tylko wczorajszy mecz to też jestem optymistą, ale dzisiaj...

Polska - Francja 0:3 (23:25, 23:25, 12:25).

Trochę pecha w pierwszych dwóch setach, ogólnie bardzo wyrównana walka, ale w trzecim secie katastrofa :(

 

A poza tym BUL-HOL 3:0

Odnośnik do komentarza

oszfak :ke:

Meczu nie oglądałem, ale po spotkaniu można było być optymistą. Zobaczymy co dziś zagrają z Holandią :-k Albo udowodnią, że to wypadek przy pracy albo Lozano będzie musiał coś wymyśleć podczas tych kilku dni, kiedy zawodnicy będą trenować w Spale.

 

Za tydzień ME :]

 

Edyta jest bardzo smutna :(

Wszyscy mamy jeszcze w pamięci tragiczną śmierć piłkarza FC Sevilla, Antonio Puerty. Niestety wczoraj wydarzyła się podobna tragedia, tym razem na boisku siatkarskim. Podczas czwartkowego treningu zespołu Chaumont - francuska liga Pro B zasłabł Cédric Schlienger. Pomimo natychmiastowej reanimacji, 26-letni zawodnik nie odzyskał przytomności i zmarł. Przyczyną śmierci był atak serca.
Odnośnik do komentarza

za sports.pl

Mariusz Wlazły nie pojechał z reprezentacją Polski na turniej do Paryża i nie wystąpi w mistrzostwach Europy. Ale to właśnie o nim w trakcie „Tournoi de France” mówiono najwięcej. Najczęściej nie były to miłe słowa. – Badania, które Mariusz przeszedł w Warszawie, niczego nie wykazały, dlatego powinien spakować torbę i przyjechać na kadrę. I nie tylko ja tak myślę – mówi Sebastian Świderski, który przejął opaskę kapitana od kontuzjowanego Piotra Gruszki.

 

Wlazły od kilku miesięcy ma kłopoty mięśniowe, a kolejne badania nie przynoszą jednoznacznej diagnozy. Atakujący Skry Bełchatów w czasie Memoriału Wagnera poprosił trenera Raula Lozano o wykluczenie z reprezentacji i czas na wyleczenie się. Specjalistyczne badania nie wykazały jednak żadnych nieprawidłowości. Diagnoza znowu nie została postawiona, ale Wlazły na mistrzostwa nie jedzie.

 

– Większość z nas uważa, że Mariusz po zakończeniu badań powinien przyjechać na kadrę. Te skurcze, które pojawiały się u niego, nie powodują żadnych naderwań ani stanów zapalnych. Rozumiem strach Mariusza przed bólem, bo skurcze nie są niczym przyjemnym, ale wyczynowy sportowiec narażony jest na takie nieprzyjemności. Większość z nas ma jakieś problemy. Prawie każdego coś boli, ale się nie skarżymy. Ja nauczyłem się żyć z bólem. Zaciskam zęby i gram. Ale widocznie niektórzy tak nie potrafią – mówi Świderski.

 

Nie wszyscy w kadrze chcą rozmawiać na temat Wlazłego. – To sprawa między nim a trenerem Lozano – ucina dyskusję jeden z jego kolegów.

cóż, mimo wszystko trochę racji mają

Odnośnik do komentarza
cóż, mimo wszystko trochę racji mają

coz, gra w kadrze nie jest zadnym obowiazkiem - nakazywanie komus zeby sie pakowal i przyjezdzal na kadre jest mimo wszystko niezbyt grzeczne.

 

nie sadze zeby Wlazly cokolwiek symulowal - w koncu jesli nie chcialby grac w Mistrzostwach Europy to tylko MŚ i Igrzyska Olimpijskie sa impreza wyzszej rangi...

Odnośnik do komentarza
cóż, mimo wszystko trochę racji mają

coz, gra w kadrze nie jest zadnym obowiazkiem - nakazywanie komus zeby sie pakowal i przyjezdzal na kadre jest mimo wszystko niezbyt grzeczne.

Ależ oczywiście, że gra w Reprezentacji nie jest obowiązkiem. Przykład Barańskiej przecież to pokazuje.

Owszem, ten przypadek jest trochę inny. Lozano zgodził się na badania, by Wlazły w końcu zdiagnozował swoje dolegliwości. Zaczynam się jednak zastanawiać, czy dużej mierze, ten uraz nie leży mu bardziej w głowie, niż nogach.

Odnośnik do komentarza
Raul Lozano ogłosił skład 12-osobowej drużyny, która wystąpi w mistrzostwach Europy siatkarzy w Moskwie i Sankt Petersburgu. Ci sami zawodnicy w ubiegłym tygodniu grali w pokazowym turnieju w Paryżu. Skład polskiej reprezentacji siatkarzy na ME w Rosji:

Michał Winiarski, Daniel Pliński, Paweł Zagumny, Wojciech Grzyb, Robert Prygiel, Łukasz Żygadło, Łukasz Kadziewicz, Grzegorz Szymański, Sebastian Świderski, Piotr Gacek, Michał Bąkiewicz oraz Bartosz Kurek.

Mam nadzieję, że Szymański będzie w formie,bo pewnie to on będzie odpowiedzialny głównie za nasz atak.

Odnośnik do komentarza
Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej postanowił wstrzymać wydanie licencji na grę liderce Winiar Kalisz Annie Barańskiej. A bez niej siatkarka nie może zagrać w żadnym meczu.

 

Oznacza to, że Barańska nie będzie mogła zagrać w żadnym oficjalnym meczu. Siatkarka odmówiła gry w kadrze, tłumacząc się kłopotami ze zdrowiem, później narzekała, że nie czuje się na siłach, by występować w reprezentacji. Za karę zarząd PZPS postanowił wstrzymać wydanie licencji zawodniczce, a bez niej nie można grać w żadnym meczu. - Do sprawy wrócimy w październiku. Liczymy, że zawodniczka zmieni zdanie o grze dla Polski - mówi prezes PZPS Mirosław Przedpełski.

 

Barańska była wczoraj nieuchwytna, ale od dawna powtarza, że nie powinno się jej zmuszać do czegoś, czego nie chce robić. Przedpełski: - To bardzo trudna i skomplikowana sprawa. Kibice są podzieleni, my też mamy rozdarte serca.

 

Jerzy Witczak, dyrektor klubu, w którym gra Barańska, ma swoje racje: - Ania jest naszym pracownikiem. Mamy z nią umowę o pracę. Konstytucja gwarantuje możliwość jej wykonywania, prawo pracy też.

 

za sport.pl

 

Dziwne. Nie chce grać, to nie, fora ze dwora, ale zakazywanie grac w siatkówkę to jakiś chory pomysł :-k I co, Barańska zgodzi się grac w kadrze i po co to komu? Myślą, że zmuszona właściwie "pod pistoletem" siatkarka będzie wymiatała na przymusowych meczach kadry?

Rozumiem, żeby już nigdy jej nie powoływać, niezależnie od formy i jej chęci. Zakaz gry uważam za przegięcie jednak i wyjątkowy idiotyzm. Nie wiem co chcą osiągnąć tym sposobem? Mieć kadrę z niewolników grających pod przymusem czy ludzi chcących reprezentować biało-czerwonych z pobudek patriotycznych tudzież chcących się sprawdzić na wyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza

No i stało się. Po fatalnej grze w pełni zasłużenie przegraliśmy z Belgami. Najwyraźniej nasi myśleli, że Belgowie po porażce z Rosją są już spakowani i wykupili bilety do domu. W obecnej sytuacji to Polacy mogę jednak dzwonić na lotnisko. W ostatnim meczu z Rosją będziemy musieli wygrać wysoko i to 3:0 co jest dla naszej drużyny awykonalne w jej obecnej formie. Słowem - katastrofa, a miało być tak pięknie.

Odnośnik do komentarza

No nie da sie ukryc ze dalismy ciala na calej linii. 3 set to w ogole koszmar i zapewne wlasnie przez niego stracimy szanse na awans. Gralismy na stojaco, bez wiary i przekonania we wlasne sily (a moze wlasnie za bardzo w nie wierzylismy?). Dramat...

 

 

Édith Piaf: jednak awansuja 3 zespoly z grupy, wiec az tak zle nie jest. Nie zmienia to jednak faktu, ze w dalszej czesci turnieju zapewne mocno odczujemy ta porazke.

Odnośnik do komentarza

Jak dzisiaj nie wygramy to mistrzostwa dla nas już się skończą. Dwie porażki i mecz z Rosjanami może oznaczać tylko jedno i dodam, że nic dobrego. Trzeba się podnieść ale będzie to trudne bo w meczu z Belgami nie przegraliśmy pechowo tylko zasłużenie i tak naprawdę to szans nie mieliśmy. Szczęśliwie ugraliśmy seta bo Belgowie popełnili w prostych sytuacjach dwa błędy w końcówce. Potrzebny jest ktoś kto by pociągnął grę w ataku. A nie ma za bardzo kto bo brak Wlazłego podciął skrzydła, a Szymański i tym bardziej Prygiel nie dają rady jak do tej pory. Ja liczę na Winiarskiego, który pokazywał wcześniej, że nie zawodził w kluczowych momentach. Ale jeden zawodnik może niestety nie wystarczyć.

Odnośnik do komentarza

Nie mam siły tego komentować. Nasuwa mi się tylko jedna refleksja - jakim sposobem Rosjanie na MŚ w Argentynie, skłóceni ze sobą, trenerem i związkiem po katastrofalnym początku (ledwo wyszli z pierwszej fazy grupowej) potrafili się zmobilizować, wczuć w atmosferę turnieju i ostatecznie wywalczyć wicemistrzostwo świata? A sytuacja była bardzo podobna do tego, co działo się z naszą reprezentacją przed i w czasie ME. Wynika z tego, że sportowo siatkarze dorośli do roli czołowej drużyny globu natomiast mentalnie nie. Żenujący brak wiary w cokolwiek. Dobrze, że właściwie to koniec, bo po co przedłużać iluzję?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...