Skocz do zawartości

Kolej


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz z Polski jechac do Pragi czy w Pradze bilet kupowac?

 

Ja w zeszlym roku za bilet z Katowic do Praha hl. nadrazi zaplacilem 119 zl. Z miejscowka. Juz nie pamietam czy to byl Ex, EC czy pospiech. Jechal 6h.

 

Juz sobie przypomnialem - to byl poc. TLK 203 z Wawy do Pragi. 0:19 z Katowic - 7:05 w Pradze.

Odnośnik do komentarza

Chcę jechać z Warszwy do Pragi na koncert Joanny Newsom. Wybieram Eurocity, przez Katowice, Sosnowiec, Zebrzydowice. Ponieważ mam znizkę 80% nie wyjdzie mnie strona polska jakoś bardzo drogo. Widziałem poradnik dla osób podróżujących koleją w Czechach, ale nie wiem czy nie będe jechał sam, to jedna sprawa, dwa, chce dojechać możliwie szybko i bezpośrednio. Interesuje mnie więc mniej więcej cena odcinka Ostrava-Praga (przy czym cenę biletu normalnego znam, gdybym znał zniżkę bym wiedzial ile to kosztuje). Widziałem jakieś zniżki na bilety powrotne na tym przewodniku. Wracałbym dwa lub jeden dzień później, ergo 15 lub 16 września.

Odnośnik do komentarza
Uwaga wszyscy ludzie dobrej woli, którym los parowozów i społecznych skansenów w Polsce nie jest obojętny! Smile Zapraszamy do Skierniewic, gdzie już niebawem będzie można się wykazać przy renowacji parowozu Ol49-4. Proponowany harmonogram prac:

 

22.07, niedziela (wieczorem) – przyjazd i zakwaterowanie na terenie parowozowni

23.07, poniedziałek – początek prac

28-29.07, sobota-niedziela – przerwa, w czasie której ekipa uda się do Chabówki na Parowozjadę oraz (w niedzielę) w inne, dowolne miejsce "kultu parowozowego" Smile

3.08, piątek – koniec prac

4.08, sobota – impreza pożegnalna z ogniskiem przy oelce i innymi atrakcjami-niespodziankami na terenie parowozowni i nie tylko.

 

Warunki sprzętowe:

- ok. 5-7 szlifierek mocy 500 W do 2 000 W, w tym 3-4 szt. 900 W

- młotek igłowy

- ok. 10-15 skrobaków z możliwością ostrzenia "na bieżąco"

- pistolet piaskujący

- wysokowydajna sprężarka

- o narzędziach do malowania i materiałach malarskich nie muszę chyba wspominać

 

Ponadto zapewniamy miejsca noclegowe w warunkach turystycznych (własne śpiwory) z zapleczem kuchennym (kuchnia gazowa, czajnik), codzienne wieczorki integracyjne (piwko, kiełbaski) i przez cały czas miłą atmosferę.

 

Wszelkie sugestie, pytania oraz zgłoszenia proszę kierować drogą mailową do mnie albo Ariela Ciechańskiego.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Pozdrawiam

Andrzej Tomaszewski

 

Fika :>

Odnośnik do komentarza

Interesuje mnie pewien pociag - odjazd z Wrocławia Głównego 19:22, przyjazd do Poznania Głównego 21:38.

I tu moje pytanie - czy on rzeczywiscie jest osobowy, jak podaje rozklad na stronie internetowej PKP??? Bo czas podrozy ma krotszy, niz kazdy pospieszny na tej trasie?? :-k

Odnośnik do komentarza

Ja się dziś zawiodłem na PKP... mianowicie odwołano wszystkie pociągi z Częstochowy do Gliwic... :/ akurat kurde wtedy, jak musiałem coś waznego załatwić :( wie ktoś może cokolwiek o tym incydencie? a może kogoś tez dotknął ten problem?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...