Skocz do zawartości

Kolej


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem, że dworzec katowicki jest legendarny, ale jak ostatnio wracałem z kraftwerków i musiałem czekać tam 2 godziny, to odnieśliśmy z kolegą całkiem ciekawe wrażenie :) Zero meneli, fajna oferta taniej książki i jakiś sklepik wypełniony winylami :)

Ja tam koczowoalem glownie po koncertach metalowych wiec moze mialem wrazenie, ze to menele, a to byli fani ;)

 

A tak powaznie to moze cos sie ruszylo ostatnio, ale niestety jest tam mnostwo zapomnianych i zaniedbanych miejsc, ktore naprawde strasza. Co ciekawe obok dzialaja wlasnie sklepy, kawierenki - straszliwy kontrast. Kupisz sobie kawe i dwa kroki dalej sie mozesz potknac na zarzyganych nieruchomych "ruchomych" schodach :/

Odnośnik do komentarza
Ja wiem, że dworzec katowicki jest legendarny, ale jak ostatnio wracałem z kraftwerków i musiałem czekać tam 2 godziny, to odnieśliśmy z kolegą całkiem ciekawe wrażenie :) Zero meneli, fajna oferta taniej książki i jakiś sklepik wypełniony winylami :)

Bylo dac znac to bys siedzial u mnie na herbatce a nie na dworcu... :roll:

Odnośnik do komentarza

W moim przypadku bilet strefowy jest ważny 8 godzin. Ważny jest na terenie województwa pomorskiego i Jest ograniczony stacjami Lębork, Starogard gd. i coś tam jeszcze. Bilet jest ważny na 2gą klasę w osobówkach. Nie wiem dokładnie, czy mógłbym w czasie podróży np. zmienić pociąg na inny(np. wysiąść w Gdańsku i pojechać kolejnym do Gdyni), bo mnie to nie interesiło.

W każdym razie zaoszczędziłem dużo. Szkoda, że dopiero teraz dowiedziałem się o takiej możliwości. Choć wcale się nie dziwię, gdyby PKP nie afiszowała się z taką opcją ;)

Odnośnik do komentarza

Bilet strefowy w KaeMach to też nie nowość - za bilet miesięczny na trzecią strefę aglomeracji warszawskiej (czyli około 50 km w każdą stronę od centrum) płacę nie dość że taniej (czy też porównywalną kwotę) niż za zwykły bilet miesięczny, to nie jestem przywiązany do jednej tylko linii. Szkoda, że komunikacja miejska dogadała się tylko do pierwszej strefy :]

Odnośnik do komentarza
Bilet strefowy w KaeMach to też nie nowość - za bilet miesięczny na trzecią strefę aglomeracji warszawskiej (czyli około 50 km w każdą stronę od centrum) płacę nie dość że taniej (czy też porównywalną kwotę) niż za zwykły bilet miesięczny, to nie jestem przywiązany do jednej tylko linii. Szkoda, że komunikacja miejska dogadała się tylko do pierwszej strefy :]

masz nieaktualne informacje ;)

klik!

Odnośnik do komentarza
Bilet strefowy w KaeMach to też nie nowość - za bilet miesięczny na trzecią strefę aglomeracji warszawskiej (czyli około 50 km w każdą stronę od centrum) płacę nie dość że taniej (czy też porównywalną kwotę) niż za zwykły bilet miesięczny, to nie jestem przywiązany do jednej tylko linii. Szkoda, że komunikacja miejska dogadała się tylko do pierwszej strefy :]

masz nieaktualne informacje ;)

klik!

 

A być może - mnie to i tak nie urządza, bo nie korzystam z ZTM - ze Wschodniej do pracy mam 10 minut. Ale wiem, że są osoby, które kupowały kolejowy bilet do Woli Grzybowskiej, bo stamtąd już działała karta miejska. Ja pisałem o tym, że nie jestem przywiązany do relacji Mińsk-Wschodnia, bo bilet strefowy obowiązuje i do Tłuszcza, Celestynowa czy Nowego Dworu.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Podczas przerwy wielkanocnej przyjezdza do mnie kolega z UK i planujemy pojezdzic troche po Polsce korzystajac z koleji (ok. 8-10 przejazdow pociagami, osobowe, pospieszne, ewentualnie tlk, wszystko w przeciagu 2-3 tygodni). Jest jakas lepsza finansowo opjca niz kupowanie pojedynczych normalnych biletow na te przejazdy?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...