Skocz do zawartości

Kolej


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

Fikander do tablicy! Mam do zrobienia trase Berlin - Hamburg, samochodem bedzie mnie to kosztowac circa 160 PLN w obie strony. Czy jest jakas konkurencyjna cenowo alternatywa dla samochodu na trasie Berlin Hbf. - Hamburg Hbf.? Na bahn.de wyhaczylem takie cus jak Happy Weekend Ticket tyle, ze to obowiazuje tylko na "local trains". Pytanie co szwaby rozumieja jako local trains. Bo w rozkladzie to co jezdzi na podanej trasie jest w wiekszosci ICE-m, wiec nawet ja wiem, ze to nie local train...

 

Pzdr i TIA...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiedziałem, czy nie dać tego do polityki wewnętrznej, ale tam by się zgubiło raczej.

 

Bardzo ciekawy dokument ze strony PKP PLK. W sumie skupić się można wyłącznie na wykresie ze strony czwartej; zwraca uwagę drastyczny spadek wydatków na infrastrukturę kolejową za późnego Buzka, jak również drastyczny wzrost dysproporcji między finansowaniem transportu drogowego i kolejowego po 2004 roku.

Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanie. Chcę sobie pojechać do Wisły na weekend majowy i mam kilka pytań. Można kupić jakieś tańsze bilety na ten okres? Wyjeżdżał będę 30.04 w nocy i mam dwie opcje:

 

Wyjazd z Koluszek 2:52 do Częstochowy, stamtąd do Katowic i do Wisły.

Wyjazd z Koluszek 4:39 do Warszawy, stamtąd EuroCity do Katowic i do Wisły.

 

Czy w przypadku tej drugiej opcji mogę sobie kupić bilet na całość w kasach PKP u siebie, czy na to EuroCity muszę jakoś osobno kupić w Warszawie? Dużo droższy będzie bilet studencki na to EuroCity?

Odnośnik do komentarza

no już wróciłem z Wisły, a wybierałem się tam właśnie tym 0:12, bo się okazało, że ten 2:52 nie zatrzymuje się w Częstochowie pomimo, że tak było w necie i systemie Pani z kasy biletowej. Gdyby nie fakt, że chciałem spojrzeć z którego peronu pociąg odjeżdża i go nie znalazłem na plakacie z rozkładem, to bym się ładnie zdziwił :/

 

Hmm ja jechałem do Częstochowy tym 0:12, z Częstochowy miałem osobówkę do Katowic, z Katowic o 7:04 do Wisły i zapłaciłem 34zł z groszem za to. A niestety Twojego posta już nie widziałem, bo w tym czasie byłem już w Wiśle ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Takie małe zapytanie mam. Jest pewne połączenie Poznań-Toruń bodaj 14.50-17.19, nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że wg. rozkładu online PKP widnieje tam oznaczenie jako połączenie z przesiadką w Inowrocławiu kiedy fizycznie jest to ten sam pociąg :| No i za pierwszym razem jak tak jechałem to gdyby nie pani konduktor to pewnie bym zgłupiał w Inowrocławiu ;)

Czy istnieje jakieś sensowne wytłumaczenie oznaczenia owego połączenia?

Odnośnik do komentarza
Czy istnieje jakieś sensowne wytłumaczenie oznaczenia owego połączenia?

Poza tym, że

a) pociąg Poznań - Inowrocław jest dofinansowywany przez Wielkopolski Urząd Marszałkowski, a Inowrocław - Toruń przez KPUM (tak, wiem, że są bezpośrednie osobówki)

b) najpierw układany jest rozkład, a później obiegi (czyli który skład przechodzi z którego pociągu na który)

to nie. Ale nie przejmuj się, swego czasu był taki bezpośredni pociąg z Chełma do Kielc z 'przesiadkami' w Lublinie, Dęblinie, Radomie i Skarżysku. :doh!:

Odnośnik do komentarza
Zna może ktoś adres www czeskiego odpowiednika PKP - chciałbym znaleźć rozkład i jakieś ceny

 

cd.cz

jizdnirady.cz - ogólnoczeski serwis zawierający rozkłady jazdy kolei, przewoźników autobusowych (SAD, czyli ichni PKS oraz prywatni), a także komunikacji miejskiej (MHD) w miastach ją posiadających

 

Tak ogólnie interesuje mnie ile bym zapłacił na uldze studenckiej podróż koleja z Wrocawia do Pragi (wrocław-kudowa; nachód - praga)?

 

Nie lepiej jechać bezpośrednim pospiesznym?

Sam jedziesz, czy z kimś? Kiedy wyjazd i powrót?

Odnośnik do komentarza

Jest temat kolejowy, ale nie ma autobusowego, więc podepnę się tutaj.

 

Mianowicie, znacie jakąś w 100% wiarygodną stronę z rozkładem jazdy PKS?

www.rozklady.com.pl różnie bywa , czasem dany autobus był wg strony, a się okazało, że nie ma takiego kursu...

Druga strona - www.rozklady.pl jeszcze mnie nie zawiodła pod względem sprawdzalności, ale ... cały czas prawie nie można na nią wejść, bo pojawia się, że jest zawirusowana. :/

Odnośnik do komentarza
www.rozklady.com.pl różnie bywa , czasem dany autobus był wg strony, a się okazało, że nie ma takiego kursu...

 

Ja robię tak - najpierw biorę rozkład z www.rozklady.com.pl - wybieram kurs - jak znajdę odpowiedni kurs z odpowiednią godziną sprawdzam jaki to przewoźnik i dla pewności sprawdzam na stronie www tego przewoźnika

 

Nie lepiej jechać bezpośrednim pospiesznym?

Sam jedziesz, czy z kimś? Kiedy wyjazd i powrót?

 

Takich konkretnych planów jeszcze nie mam - ale wyjazd tygodniowy - czyli np. wyjazd w poniedziałek powrót w niedziele (będzie to pewnie lipiec) - będzie jechało ok. 15osób

Co do bezpośredniego to dopiero teraz się dowiedziałem, że jest taki :) - ale, zęby się nie okazało, że jest 2 razy droższy niz z przesiadkami :) a i wyczytałem na necie, że lepiej kupić przy tym pośpiesznym bilet tylko do granicy a potem u konduktora na część czeską - bo PKP sobie dodatkowo robi narzut cenowy w bilecie na część czeską

jizdnirady.cz - ogólnoczeski serwis zawierający rozkłady jazdy kolei, przewoźników autobusowych (SAD, czyli ichni PKS oraz prywatni), a także komunikacji miejskiej (MHD) w miastach ją posiadających

Dzięki :)

 

A i jak tam ze zniżkami dla studentów? Mam legitkę plastikową - ale z angielskich wyrazów - to tylko jest na niej "student cart" :D

Odnośnik do komentarza

Kupujesz bilet do Międzylesia (ostatnia stacja przed granicą, 19,53 PLN), potem przyjdzie konduktor czeski i kupujesz u niego bilet do Pragi - przy 15 osobach taki bilet kosztuje 1999 CZK (zniżka grupowa), i wsio. W drugą stronę tak samo, tylko w Pradze kupujecie bilety do Lichkov(Gr) (to (Gr) jest ważne!).

 

edit - jmk: e-podroznik.pl ma lepszą i aktualniejszą bazę od rozklady.com.pl, ale generalnie nie ma jednej oficjalnej strony z rozkładami przewoźników autobusowych.

Odnośnik do komentarza

Ok dzięki.

 

Dziś kolejny raz PKS dał popis - babki na dworcu oczywiście sobie wolne zrobił i ani się dodzwonić, ani nic. Miałem mieć o 14 autobus (jeździ od pon do pia w dni robocze) - nie jechał. Poszedłem na dworzec (15min drogi), a tam informacja na kartce, że autobusy jeżdżą jak w sobotę...Spojrzałem ok, następny miałem mieć 14:50 - czekam. Miał to być pośpiech, który nie jeździ tylko w święta typu Wielkanoc, Boże Narodzenie itp.

Czekałem do 15, nic nie przyjechało. Pojechałem samochodem :/

 

---

 

Druga sprawa co do PKP. Mam legitkę AZS, która oczywiście uprawnia do zniżek itp, ale panowie kanary sorry konduktorzy twierdzą "proszę dać mi naszą POLSKĄ legitymację" , wszystko dlatego, że na tej AZS jest napisane "international student identity card"(mniejszą czcionką przetłumaczone nawet na Polski) i "University of Szczecin", a że pod spodem "Legitymacja członkowska AZS" to już nie ważne...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...