Skocz do zawartości

Polacy za granicą


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko wskazuje na to, że Matusiak przeniesie się do Holandii.

Nie chcę marudzić, ale jakiś czas temu wyrażałem duże obawy o jego karierę we Włoszech.

Za szybko media wykreowały go na gwiazdę. Owszem chłopak strzelił klika bramek w reprezentacji, ale nic wielkiego tak naprawdę nie pokazał przez dłuższy czas.

We Włoszech takich grajków jest na pęczki. Palermo zrobiło jednak niezły interes. Podobno mają go sprzedać za 3 miliony euro :o .

Odnośnik do komentarza
W Holandii mówi się o AZ i uważam, że byłby to dobry wybór. Faworytem AZ do mistrzostwa nie jest ale na pewno w czołówce będą. Grają ofensywny futbol z dużą ilością bramek, więc na brak podań Matusiak nie mógłby narzekać. AZ dobry klub do ponownego się wybicia do lepszego klubu.

To byłby klub do siedzenia na ławce dla Matusiaka w tym momencie, nie do gry. Jak me_who napisał ściągneli Ariego Da Silvę z Kalmar za duże pieniądze, za jeszcze większe (ok.6mln euro) sprowadzili Graziano Pelle. Na ławę trafił ich najlepszy strzelec poprzedniego sezonu czyli Koevermans, a nowy Brazyliczyk w duecie z Dembele strzelił dwa gole w debiucie. W sumie mają aż 5 wysokiej klasy napastników i Polak raczej nie miałby czego tam szukać.

Za to Heerenven jak najbardziej, zresztą miejsce Alvesa ma się zwolnić, bo wpływają dla niego dobre oferty. :]

Odnośnik do komentarza

I wtedy "rywalem" Matusiaka byłby Gerald Sibon, którego miałem okazję widzieć w FCN i mogę powiedzieć, że koleś jest miszcz :lol:

Ale przynajmniej może grac jako odgrywający. Jeśli się nie mylę, to podobna role przy Matusiaku miał Ujek.

Najważniejsze, żeby Matusiak grał, bo z ławkowicza to nie ma piłkarza.

Odnośnik do komentarza
Maciej Żurawski został wystawiony przez Celtic Glasgow na listę transferową. Polak gra w Szkocji od 2005 r.

W tym sezonie kapitan reprezentacji Polski jest w Celticu tylko rezerwowym. Latem mistrzostwie Szkocji sprowadzili dwóch napastników (Chrisa Killena z Hibernian i Scotta McDonalda z Motherwell). W kadrze Celticu jest ich sześciu. Oprócz Żurawskiego Kenny Miller, Jan Vennegoor of Hesselink i Derek Riordan.

 

Oprócz Polaka Celtic pozwoli także odejść Thomasowi Gravesenowi i Kenny'emu Millerowi.

I bardzo dobrze. Oby tylko znalazł nowy klub jeszcze w tym okienku transferowym, co może być bardzo trudne. :/

Odnośnik do komentarza

@ UP

 

Oficjalna strona The Bhoys neguje takową "listę transferową" i żadni piłkarze aktualnie nie są na sprzedaż (jest o tym w temacie o Lidze Szkockiej).

 

@ Topic

 

Krótki debiut Smolarka

wp.pl 20:55

 

Ebi Smolarek zadebiutował w drużynie Racing Santander. Rywalem zespołu Polaka w 1. kolejce Primera Division była FC Barcelona.

 

 

Reprezentant naszego kraju wszedł na boisku w 55 minucie. Już 12 minut później opuścił boisko. Po brutalnym faulu na Francuzie Ericu Abidalu Smolarek zobaczył czerwoną kartkę i musiał udać się do szatni.

 

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

 

WP.PL

 

Ciekawe, czemu nikt nic nie pisał? Szkoda, że sobie Ebi taki debiut "wypracował", bo podobno rozruszał trochę grę Santanderu, ale może ambicja go przerosła? Miejmy nadzieję, że trener da mu się zrehabilitować po zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza

Jedynie co mozna napisac to to, ze sedzia poprostu popelnil wielblada. Wszyscy sie z tej czerwonej kartki smieja i maja racje. Na filmiku z tej sytuacji widac, ze Ebi popierwsze najpierw w pilke trafil a potem wlecial w nogi przeciwnika. No coz, zdolnoci aktorskie, sedziowie pomagaja barcelonie, do tego moze chec utemperowania, pokazania kto zadzi na boiskach hiszpanskich i stalo sie. Jedno jest pewne - debiut debiutem, moze krotki ale napewno zapadnie w pamiec kibicom;-)

Odnośnik do komentarza
Jedynie co mozna napisac to to, ze sedzia poprostu popelnil wielblada. Wszyscy sie z tej czerwonej kartki smieja i maja racje. Na filmiku z tej sytuacji widac, ze Ebi popierwsze najpierw w pilke trafil a potem wlecial w nogi przeciwnika. No coz, zdolnoci aktorskie, sedziowie pomagaja barcelonie, do tego moze chec utemperowania, pokazania kto zadzi na boiskach hiszpanskich i stalo sie. Jedno jest pewne - debiut debiutem, moze krotki ale napewno zapadnie w pamiec kibicom;-)

Według mnie ten wślizg mógł sprawić Abidalowi niemały ból. Nie ma więc mowy o udawaniu.

Odnośnik do komentarza
Jedynie co mozna napisac to to, ze sedzia poprostu popelnil wielblada. Wszyscy sie z tej czerwonej kartki smieja i maja racje. Na filmiku z tej sytuacji widac, ze Ebi popierwsze najpierw w pilke trafil a potem wlecial w nogi przeciwnika. No coz, zdolnoci aktorskie, sedziowie pomagaja barcelonie, do tego moze chec utemperowania, pokazania kto zadzi na boiskach hiszpanskich i stalo sie. Jedno jest pewne - debiut debiutem, moze krotki ale napewno zapadnie w pamiec kibicom;-)

Według mnie ten wślizg mógł sprawić Abidalowi niemały ból. Nie ma więc mowy o udawaniu.

 

Mógł, ale czy sprawił? :>

 

Obejrzałem filmik jeszcze raz. Szkoda, że kiedy jest to największe powiększenie to widać jedynie twarze zawodników, a nie nogi :roll:

 

Z dalszej odległości...Smolarek wjeżdża wślizgiem, trafia w łaciatą, po czym w Abidala. Zawodnik Barcy się zwija, a sędzia daje czerwo. Jak dla mnie, powinien dostać żółtą kartkę.

Odnośnik do komentarza
Jedynie co mozna napisac to to, ze sedzia poprostu popelnil wielblada. Wszyscy sie z tej czerwonej kartki smieja i maja racje. Na filmiku z tej sytuacji widac, ze Ebi popierwsze najpierw w pilke trafil a potem wlecial w nogi przeciwnika. No coz, zdolnoci aktorskie, sedziowie pomagaja barcelonie, do tego moze chec utemperowania, pokazania kto zadzi na boiskach hiszpanskich i stalo sie. Jedno jest pewne - debiut debiutem, moze krotki ale napewno zapadnie w pamiec kibicom;-)

Według mnie ten wślizg mógł sprawić Abidalowi niemały ból. Nie ma więc mowy o udawaniu.

 

Mógł, ale czy sprawił? :>

 

Obejrzałem filmik jeszcze raz. Szkoda, że kiedy jest to największe powiększenie to widać jedynie twarze zawodników, a nie nogi :roll:

 

Z dalszej odległości...Smolarek wjeżdża wślizgiem, trafia w łaciatą, po czym w Abidala. Zawodnik Barcy się zwija, a sędzia daje czerwo. Jak dla mnie, powinien dostać żółtą kartkę.

hmm, mówiąc szczerze, oglądałem to kilka razy i tak się zastanawiam, jak mógł trafić w piłkę, skoro poleciała ona pod kątem 90st. od kierunku wślizgu. Jak dla mnie piłkę przed samym wślizgiem kopnął Abidal.

Odnośnik do komentarza
hmm, mówiąc szczerze, oglądałem to kilka razy i tak się zastanawiam, jak mógł trafić w piłkę, skoro poleciała ona pod kątem 90st. od kierunku wślizgu. Jak dla mnie piłkę przed samym wślizgiem kopnął Abidal.

 

Dlatego, że przejął ją przed tym jak ona doleciała do Abidala. Zagarnął ją.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...