Skocz do zawartości

Polacy za granicą


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.youtube.com/watch?v=97PYX3Hf-Vw...ws%26id%3D75222

 

49 sekunda, widać, jak Smolarek wybija piłkę, a dopiero później wjeżdża w Abidala.

 

A co do bólu Abidala, to jak się gra bez ochraniaczy, to tak jest...

 

Ebi wszedł prawą nogą - czyli mogła polecieć, jak to zauważył Łonio, polecieć pod kątem 90 stopni.

 

 

hmm, mówiąc szczerze, oglądałem to kilka razy i tak się zastanawiam, jak mógł trafić w piłkę, skoro poleciała ona pod kątem 90st. od kierunku wślizgu. Jak dla mnie piłkę przed samym wślizgiem kopnął Abidal.

 

IMHO, jakby ją pierwszy kopnął Abidal to piłka leciała by "na ukos", a nie pod kątem 90 stopni :roll:

Odnośnik do komentarza

Lukasz Sosin strzelil gola dla Anorthosisu Famagusta w wygranym wyjazdowym meczu 1. kolejki ligi cypryjskiej z Enosisem Neon Paralimni 2:1 (1:0). Polak zdobyl gola w 40. minucie gry.

 

Zbigniew Zakrzewski zdobyl w 40. miucie bramke dla FC Sion w zremisowanym 1:1 (1:0) meczu 8. kolejki szwajcarskiej ekstraklasy przeciwko FC Luzern.

Odnośnik do komentarza
Polski napastnik, Marcin Kuźba przebywa na testach w drużynie mistrzów Belgii, RSC Anderlecht.

 

30-letni napastnik ostatnio był bezrobotny - w trakcie rundy wiosennej rozwiązał kontrakt z Górnikiem Zabrze.

 

- Mógł trafić do Bełchatowa, ale gdy odpadli z pucharów, nie chcieli wydawać pieniędzy - opowiada Michel Thiry, menedżer, który zorganizował piłkarzowi testy w Belgii. - Nie wiem jak długo tam zostanie. Nie będzie grał w sparingach tylko trenował. Najważniejsze pytanie brzmi, czy wytrzyma fizycznie - dodaje Thiry.

 

Kuźba miał duże problemy z kontuzjami, z tego powodu przez ostatnie trzy lata strzelił tylko 5 goli. Wiosną do Górnika trafił nieprzygotowany do gry i zagrał tylko w 6 meczach (nie strzelił żadnej bramki).

Najlepszy belgijski klub chce napastnika, który nie przebił się w drużynie Wisły Kraków?? Gdyby tam przeszedł byłbym baaardzo zdziwiony..

Odnośnik do komentarza

Kapelusznik, czyli dobrze znany we Wrocławiu pan menadżer MT jest w stanie na rynku francuskim i belgijskim opchnąć całkiem sporo za całkiem sporo ;] To jemu działacze Auxerre 'zawdzięczają' swego czasu transfer ze Śląska Piotra Włodarczyka za milion marek... :kekeke:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Żródło: sportowefakty.pl

 

W dobrej formie znajduje się ostatnio polski napastnik czwartoligowego angielskiego zespołu Darlington, Paweł Abbott. W sobotnie popołudnie zdobył on swoją czwartą bramkę w obecnym sezonie pokonując bramkarza Lincoln City w meczu szóstej kolejki League Two.

 

Abbott już w ósmej minucie mógł zdobyć bramkę, lecz piłka po jego strzale trafiła jedynie w poprzeczkę. Co nie udało się w początkowej fazie meczu udało się w 34. minucie. Wówczas to Abbott wykorzystał podanie Iana Millera i strzałem w prawy róg zdobył bramkę dla Darlington. Dla polskiego snajpera był to czwarty gol w siódmym meczu dla zespołu z 96.6 TFM DarlingtonArena. The Quakers wygrali z Linclon 2:0 i nadal przewodzą w tabeli League Two mając na koncie cztery zwycięstwa oraz dwie porażki.

 

W sobotniej szóstej kolejce League Two zagrał także 20-letni polski obrońca - Ben Starosta. Nie był to jednak udany dzień zarówno dla niego, jak i dla Brendfordu. Zespół ten przegrał bowiem na własnym stadionie z Milton Keynes Dons 0:3, a Polak dostał żółtą kartkę i grał 90 minut.

 

Żródło: sportowefakty.pl

 

Drużyna Jarosława Bieniuka - Antalyaspor, pokonał na wyjeździe zespół Erciyessporu 2:0. W 89 minucie na listę strzelców wpisał się reprezentant Polski, który dał prowadzenie swojej ekipie 1:0. Niespełna 60 sekund później wynik spotkania na 2:0 ustalił Ali Zitouni.

 

Dla polskiego defensora Antalyasporu, który znajduje się w podstawowym składzie drużyny było to pierwsze trafienie w tym sezonie. Inny Polak występujący w tym zespole Piotr Dziewicki jak do tej pory nie otrzymał szansy pokazania się od trenera Raşita Çetinera.

Odnośnik do komentarza
Łukasz Surma zadebiutował w Hapoelu Bnei Sachnin

 

Polski pomocnik, Łukasz Surma zadebiutował w Hapoelu Bnei Sachnin. Drużyna Polaka pokonała w spotkaniu 3. kolejki ekstraklasy Izraela Maccabi Netanya 2-1 (1-0). Surma na boisku przebywał przez pełne 90 minut.

 

15 września 2007, 18:30 - Netanya

Maccabi Netanya 1-2 Hapoel Bnei Sachnin

David Ben Dayan 80 - Yaya Peti 40, Ilia Jaborjan 56

 

Po trzech spotkaniach drużyna Polaka z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje trzecią pozycję w tabeli.

 

źródło: własne

Odnośnik do komentarza
Piłkarze Dundee United odnieśli kolejne zwycięstwo w lidze szkockiej, wygrywając tym razem przed własną publicznością 2:0 nad St. Mirren.

Spory wkład w zwycięstwo w gospodarzy miał polski bramkarz Grzegorz Szamotulski, który popisał się dobrymi interwencjami w kilku przypadkach.

 

Dudnee United, które jest rewelacja sezonu, zajmuje po 6 kolejkach trzecie miejsce w tabeli, tracąc zaledwie dwa punkty do Glasgow Rangers i trzy do Celtiku Glasgow.

 

Mam nadzieję, że Szamo będzie nadal taki grzeczny :]

Odnośnik do komentarza
Polski napastnik, Grzegorz Rasiak zdobył jedną z bramek dla Southampton FC w przegranym 2-3 (1-1) meczu Coca-Cola Championship (II liga angielska) z Watford FC. Rasiak przebywał na boisku 63 minuty - zmienił go Bradley Wright-Phillips. To czwarte trafienie polskiego napastnika w bieżącym sezonie.

 

16 września 2007, 14:15 - Watford

Watford FC 3-2 Southampton FC

Danny Shittu 42, Darius Henderson 80, 90 - Grzegorz Rasiak 45, Nathan Dyer 68

 

Dwaj inni Polacy w drużynie Southampton, Marek Saganowski i Bartosz Białkowski przesiedzieli całe spotkanie na ławce rezerwowych.

 

Polski napastnik, Tomasz Gruszczyński zdobył dwa gole dla Football 1991 Dudelange w wygranym 4-1 (2-1) meczu 6. kolejki ekstraklasy Luksemburga z FC Progrès Niedercorn. To trzecie i czwarte ligowe trafienie polskiego snajpera w tym sezonie.

 

16 września 2007, 16:00 - Dudelange

Football 1991 Dudelange 4-1 FC Progrès Niedercorn

Semir Louadj 19 (k), Tomasz Gruszczyński 20, 56, Johan Bellini 51 - Didier Chaillou 21

 

Polak przebywał na boisku 79 minut - zmienił go Hamilton.

 

Polski pomocnik, Jacek Krzynówek zdobył jedyną bramkę dla VfL Wolfsburg w przegranym meczu z Karlsruher SC 1-2 (1-0). Polski zawodnik wpisał się na listę strzelców w 21. minucie spotkania. W 62. minucie zmienił go Christian Gentner.

 

16 września 2007, 17:00 - Wolfsburg

VfL Wolfsburg 1-2 Karlsruher SC

Jacek Krzynówek 21 - Mario Eggimann 72, Christian Eichner 79

Odnośnik do komentarza
W takiej dyspozycji nie nadaje się do gry - tak właściciel Steauy Gigi Becali podsumował formę Pawła Golańskiego. - Może i gram przeciętnie, ale bramek na pewno nie zawalam - odpowiada Polak. A jutro Steaua gra ze Slavią w LM.

 

Becali wściekł się na swoich piłkarzy po remisie w derbach z Rapidem (0:0). Steaua, najbogatszy klub Rumunii, zajmuje dopiero 6. miejsce w tabeli, a dla Becaliego nawet wicemistrzostwo będzie klęską. Jego złość w szczególności wzbudzili dwaj pilkarze: Dorel Zaharia i właśnie Golański. - Dzisiaj tylko zremisowaliśmy, ale wygraliśmy coś innego. Zdałem sobie właśnie sprawę, że Zaharia i Golański nie nadają się, by grać w naszym klubie - denerwował się właściciel Steauy.

 

Becali wskazał nawet trenerowi Gheorghe Hagiemu, kto ma zastąpić Polaka. - Powiem wam, że od dziś to Badoi będzie grał. To właśnie jego chciałem sprowadzić, a Golańskiego ściągnął sobie Adrian (menedżer klubu Adrian Ilie - przyp. red.) - te słowa naprawdę źle wróżą przyszłości reprezentanta Polski w Bukareszcie.

Od dawna wiadomo, że Becali ma nierówno pod sufitem i bardzo się zdziwiłem, że Golański zgodził się na przejście Steauy.

11 punktów w 6 meczach i 6 pozycja w lidze, można się wkurzyć. Do tego tylko 4 zdobyte gole (tylko dwa kluby są pod tym względem gorsze w całej lidze!).

Do tej pory Hagi bronił Golańskiego i uparcie wystawiał Polaka w wyjściowej jedenastce mimo, że Becali na pozycję Golańskiego widział Badoi. Teraz Hagi już taki twardy nie będzie. Szczególnie po słowach prezesa...

- Zaharia już nigdy nie zagra w Steaule. Jeśli Hagi go wystawi zostanie zwolniony. Golański może później wrócić do składu. :|

Odnośnik do komentarza

Jest OK? :hahaha:

Widzę to trochę inaczej. Jeśli chce mieszać sobie w składzie, ustalać wyjściowy skład to proponuję samemu zasiąść na ławce trenerskiej i dyrygować z linii bocznej całą zgrają.

Mr Becali ma swoich ulubieńców i nie ważne w jakiej są formie na siłę wsadza ich do składu. Nie wydaję mi się, aby śledził poczynania zawodników na każdym treningu, aby wiedzieć choćby to kto w jakiej jest dyspozycji fizycznej.

 

Jasne, że można oczekiwać od drużyny wyników, bo przecież po coś sie te pieniądze inwestuje, ale wszystko ma swoje granice...

Odnośnik do komentarza

Hagi zna Becali'ego, jeśli mu to przeszkadza to niech się pakuje i wyjeżdża z klubu. Poza tym Becali inwestuje w klub własne pieniądze i może sobie z nim robić co mu się podoba. Istnieje też coś takiego jak licencje trenerskie, skąd wiesz że Hagi nie jest tylko marionetkowym trenerem?

Odnośnik do komentarza
W pełni zgadzam się z kkamillo. Golanski chyba mógł lepiej wybrać i isc do "cywilizowanego" klubu gdzie nie byłoby takich jazd. Nie wyobrazam sobie, żeby w jakimkolwiek zachodnim klubie prezes uzależniał pracę menadżera od wystawienia jakiegoś zawodnika do składu.

 

Mógł i powinien.

 

 

Gheorghe Hagi zrezygnował z trenowania Steauy Bukareszt. Słynny piłkarz trenował drużynę ze stolicy Rumunii zaledwie przez trzy miesiące.

Hagi od pewnego czasu nie mógł dojść do porozumienia z właścicielem klubu George Becalim, który często krytykował decyzje trenera.

 

- Nie mogę już znieść atmosfery, która otacza drużynę - powiedział we czwartek Hagi. - Trudno to w ogóle opisać. Czułem się jak na torturach i jestem bardzo zawiedziony. Decyzję podjąłem jeszcze przed meczem w Pradze, ale nie mogłem zostawić chłopaków samych przed tak ważnym meczem - dodał Hagi.

 

Ciekawe, co teraz będzie z Golańskim, bo ponoć prezesunho go nie lubi :-k

 

 

Na BayArena w Leverkusen piłkarze Bayeru 3:1 (2:1) ograli portugalskie Uniao Leiria. Do 50. minuty w drużynie gości grał Antoni Łukasiewicz. Oba zespoły kończyły mecz w "10" po czerwonych kartkach dla Vratislava Gresko i Hugo Farii.

 

Oglądał ktoś ten mecz? Jak grał Antonio?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...