Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam spory problem z meczami wyjazdowymi. Gram Blyth Spartans, obecnie znajdujemy się w League Two. U siebie mojemu zespołowi idzie świetnie, natomiast schody pojawiają się gdy jedziemy na obcy stadion. Tracę mnóstwo goli! (minimum 2 na KAŻDYM wyjeździe) chociaż u siebie gra obronna wygląda zdecydowanie lepiej.

Istnieje jakaś skuteczna taktyka wyjazdowa? Mam grać defensywnie i z kontry?

 

Moje ustawienie to 4-2-2-2 i gramy dość ofensywnie. W poprzednim sezonie zdobyliśmy najwięcej goli w lidze, ale były tylko 3 zespoły, które straciły więcej goli od nas. Tragedia :|

 

Pierwszym moim ruchem to inwestycja w lepszych defensorów, ale wątpię żeby przyniosło to jakieś większe skutki...

Odnośnik do komentarza

Uwaga. Arshavin przyszedl :) Chyba przesadzilem troche z jego zarobkami ale dam mu szanse sie wykazac, moze okarze sie ze byl tego wart. Narazie jest zmiennikiem dla OP. Mam pytanko jak tranowac mlodziakow np. 16-20 latkow ktorych planuje zakupic i wychowywac ich jako "dream team", ktory za 2 lata bedzie dobry. Wsadzic ich do juniorow wszystkich czy moze tych lepszych do JUVE II ?? Treningi moga byc tak samo ciezkie jak dla pierwszej kadry? Co radzicie? Chcialbym zeby sie dobrze rozwijali a treningi glownej kadry mam dobrze ustawione ale bardzo meczace. 

 

Co do Twoich problemow z gra na wyjazdach to sprobujemy Ci pomoc jak bedziemy wiedziec na jakiej zasadzie strzelaja bramki? Gniota Cie caly mecz i dopiero strzelaja? Czy moze po bledach Twoich obroncow, ida skrzydlami? srodkiem? Ataki pozycyjne rozbijaja Twoja defensywe? Napisz cos wiecej na ten temat to moze bedzie mozna cos ustalic. 

Odnośnik do komentarza

Gra ktos Polska reprezentacja? Ja gram i chcialbym zapytac czy ktos ma jakis patent zeby gra sie ukladala? Gram taktyka White Angels ze strony centrum fm i narazie kicha straszna. Z Portugalia przegralem 2-0, z Finlandia wygrywalem 4-1 zeby zremisowac 4-4, z Kazachstanem 3-1 w plecy. W 3 meczach 1 punkt, tragedia. Z 8 metrow Zurawski, Lewandowski, Wichniarek same pudla. Z grupy raczej nie wyjde zeby jechac do Austrii i Szwajcarii. Ma ktos jakas dobra taktyke i styl gry dla Polski?

Odnośnik do komentarza

Mam problem z gra ze slabymi druzynami. Gram Juve jak juz wczesniej wspomnialem i gram jedna taktyka ktora dobrze sie spisuje i ma 4 wersje w zaleznosci czy gram u siebie czy na wyjezdzie czy wygrywam czy przegrywam jest ona tak dopasowana. I wlasnie tutaj pojawia sie problem bo jak jade do Fiorentiny, ktora jest 1 w tabeli, miala tylko 2 przegrane po 14 kolejkach to dostaja ode mnie w dupe 5-1 i caly mecz widac ze nie maja nic do powiedzenia, podobnie Roma, wygralem 4-1. Jak gram z Reggina (18 miejsce) lub Cagliari (20) to nie moge sobie dac rady. Glupio wyjsc ustawieniem na silnego przeciwnika i grac z kontry z takimi cieniasami wiec gram bardziej ofensywnie. Dusze caly mecz, mam od ch*** akcji, wszystko po slupkach albo prosto w bramkarza, oni robia 1 akcje i przegrywam 1-0 bo pozniej muruja brame i nawet moje zmasowane ataki cala druzyna nic nie zdzialaja. Wkurzam sie bo jade do Fiorentiny i pewnie wygrywam 5-1 a z cieniasami nieustannie trace punkty. Moze to kwestia motywacji zawodnikow? O co chodzi??

Odnośnik do komentarza

Pogadanki zawsze robie ale zastanawiam sie czasem czy nie ma tu zastosowania podejscie psyhologiczne i ze czasami lepiej nic nie powiedziec niz powiedziec ze jestem zadowolony i wtedy sobie odpuszczaja :) Przed meczem jak mowie ze licze na wygrana to roznie to bywa. Ostatnio idzie im lepiej ze slabeuszami i oby tak dalej bo musze nadrabiac punkty za kiepski poczatek sezonu.

Odnośnik do komentarza

Witam - mój pierwszy post na tym forum (w zasadzie to już kiedyś tutaj pisałem, jednak nie wiem czemu, ale moje posty znikneły :D).

Chciałbym Wam zaprezentować moją taktykę 4-4-2. Broń boże nie radze nią grać :D! Licze na Waszą pomoc w jej modyfikacji.

 

Grałem nią Manchesterem United.

 

Link do taktyki

 

Ogólne ustawienie

Polecenia drużynowe

 

Bramkarz

Obrońcy środkowi

Obrońcy boczni

Defensywny pomocnik (po prawej stronie - Michael Carrick)

Ofensywny pomocnik (po lewej stronie - Paul Scholes)

Skrzydłowi

Napastnicy (ustawienie tego po prawej - drugi ma o 2 punkciki mniejszą grę przy przeciwniku)

 

Statystyki

Tabela końcowa

Forma u siebie

Forma na wyjeździe

 

Jak widać na Old Trafford nie miałem za dużych problemów. Jedyna porażka przydarzyła się na początku sezonu z Arsenalem, kiedy taktyka była jeszcze szlifowana.

 

Jednakże to, co dzieje się na wyjazdach przechodzi ludzkie pojęcie. W zasadzie w większości meczy miałem zdecydowaną przewagę, to ja oblegałem bramkę przeciwnika. Gole traciłem najczęściej po kontrach. Co mnie zastanowiło, to praktycznie zawsze przebiegało to według jednego schematu: screen. Wytłumaczenie do screena: mój obrońca podbiega do napastnika przeciwnika, który ma piłkę (na screenie poniżej jest zaznaczone to na żółto), ten podaje piłkę do patrnera z linii ataku (czerwona przerywana linia), a w między czasie biegnie do przodu (czerwona linia ciągła), następnie jego kolega daje prostopadłą piłe (czerwona linia przerywana) i jest sam-na-sam z bramkarzem. Dużo bramek traciłem również po stałych fragmentach gry (ale to jestem w stanie zrozumieć - w moim zespole tylko Vidić i Ferdinand dobrze walczą o górne piłki).

 

Kolejnym problemem jest gra napastników. Często zachowują się biernie. Nie uczestniczą w akcjach. Stoją w linii z obrońcami przeciwnika, a kiedy dostają piłkę najczęściej oddają nieskuteczne strzały z dystansu. Mam wrażenie jakby byli nieco za wysoko ustawieni. Nie wiem natomiast jak ich delikatnie cofnąć. Chciałbym również żeby próbowali jakichś dwójkowych akcji (choćby jak Keane i Berbatov na screenie wyżej - w całym sezonie zobaczyłem takie może 3).

 

Schemat akcji mojej drużyny zazwyczaj wygląda tak:

1. Piłkę przejmuje któryś z obrońców.

2. Podaje piłkę do któregoś z środkowych pomocników.

3. Kilkukrotna wymiana piłki na lini pomocnik środkowy-obrońca boczny-skrzydłowy. Cały czas powoli przesuwamy się w kierunku bramki przeciwnika.

4. Skrzydłowy decyduje się rajd. Albo dośrodkowuje piłkę (co zazwyczaj kończy się stratą z powodu wzrostu moich napastników), albo zagrywa do środka do któregoś z wbiegających pomocników środkowych (jesteśmy już jakieś 20-30 metrów przed bramką).

5. Środkowy pomocnik albo oddaje strzał z dystansu, albo próbuje prostopadłego podania do napastnika lub wbiegającego ze skrzydła skrzydłowego.

6. Jeżeli pomocnik wybrał podanie to już wszystko zależy od strzału zawodnika. Przy czym napastnicy w takiej sytuacji mają malutki miejsca i najczęściej pudłują.

 

Problemy mam również w końcówkach spotkań. Nie wiem dlaczego, tempo jest ustawione bliżej wolnego, a kondycja moich zawodników jest zazwyczaj wyższa od przeciwników. Jednakże strata gola w końcówce, jest dla mnie praktycznie dniem powszednim :).

 

Czasami cofam linię obrony, jednakże wtedy rywale oddają na moją bramkę bardzo groźne strzały z dystansu (a raczej każdy zna ich siłe na patchu 8.0.2 :) ).

 

To chyba byłoby na tyle. Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam :).

Odnośnik do komentarza

Zostaw jakiegoś pomocnika z tyłu... Samym atakiem ciężko coś zdziałać. Weź daj Carrickowi zadania defensywne, cofnij mu strzałkę. W ataku skoro grasz na wysoko ustawionych skrzydłowych, to daj im mniejszą mentalność indywidualną, żeby nie kryli się za bocznymi obrońcami przeciwnika. Nie graj na czas przed m/w 88. minutą spotkania, od 80. weź sobie na mieszane. Gdy przeciwnik zagra 4-2-4 lub inne dziwa, to cofnij strzałki bocznym obrońcom i ogranicz im rajdy, rajdy z piłką. Kiedy napastnicy są bierni, to są co najmniej dwa wytłumaczenia: 1) są w jednej linii, co nie sprzyja ofensywnej grze, jeden musi być lekko cofnięty, by odgrywać piłkę temu drugiemu, 2) są indywidualnie kryci przez obronę rywala, więc zmieniaj im polecenia indywidualne co jakiś czas, bo to gubi obronę. Jak grasz wysuniętą linią obrony, no to chyba logiczne, że musisz zastosować pułapki ofsajdowe, hm? :) To chyba tyle.

Odnośnik do komentarza

Cancel ja gram w FM od paru miesiecy ale nasowaja mi sie pewne pomysly. Moze cos pomoge.

 

1. Grasz z tego co widze bardzo ofensywnie. Taktyka powinna być adekwatna do danego spotkania. Ja mam 4 podobne taktyki ale rozniace sie w zaleznosci od tego jaka jest sytuacja na boisku. Gram Juve i jesli np. jade do Mediolanu zmierzyc sie z Kaka i kolegami to gdybym tam wyszedl ustawieniem takim jak Ty masz to po 45 minutach moge jechac do domu bo przegrywam 3-0. Zagralem defensywnie (ustawieniem takim jakie uzywam gdy wygrywam mecz) i wygralem 3-2. 2 bramki z kontry, 1 wolny i Del Piero. Majac takich zawodowcow w Man Utd powinienes wygrywac praktycznie wszystko ale to nie znaczy ze mozna lekcewazyc rywala, w koncu grasz w najsilniejszej lidze europy. Radze zatem zebys pomyslal nad przetasowaniem tej taktyki na 3-4 rozne rodzaje. Trzon taktyki zostaje podobny czyli 4-4-2 ale ustawienia personalne i druzynowe musza sie roznic w zaleznosci od rozwoju sytuacji i rangi meczu. Jesli dobrze Ci idzie gra na Old trafford to taktyke ktora masz stworzona mozesz przyjac ze nia grasz u siebie, ale na wyjazdach np. z silnym rywalem typy Chelsea nie mozesz tak grac (wg mnie) bo wszyscy Twoi zawodnicy (co wnioskuje z ustawienia) siedza u niego na polowie i 1-2 kontry i przegrywasz 2-0, wtedy on zmienia ustawienie na bardziej defensywne i walisz glowa w mur do 90 minuty i wynik bez zmian. Sam mam mecze gdzie powinienem strzelic conajmniej 5 bramek a dostaje 1-0, to sie zdarza ale jak bedziesz mial rozsadne taktyki pod dany mecz bedzie sie zdarzalo rzadziej.

 

2. Masz ustawiona szerokosc gry normalna ale nie masz nikogo zeby operowal w srodku bo wszyscy pomocnicy leca do przodu co zapewne powoduje luke miedzy def a pomoca. Musisz temu zaradzic. Ja bym na Twoim miejscu sprobowal cofnac o 1 pole (albo chociaz zlikwidowac strzalke) prawego pomocnika srodkowego czyli Carrica i zrobic troche jako defensywnego pomocnika (ewentualnie wstawi innego gracza) i lacznika miedzy obrona a pomoca i atakiem, sprobowalbym tez dac Giggsa albo Ronaldo jako srodkowego ofensywnego pomocnika (tam gdzie Scholes ale przesuniety zaraz za napastnikami) zeby mogl otrzymywac pilki od Carrica i obslugiwac atak badz skrzydla. Carric wtedy zostanie troche cofniety w srodku pola i ma szanse przejac wybita przez obroncow pilke i zorganizowac nowy atak. Ogolnie chodzi o to zeby obrona grala do kogos w srodku lekko cofnietego czyli np. Carrica a ten do bardziej ofensywnie ustawionego Schoolsa a ten moze rozgrywac juz typowo z przodu przy czym Carric asekuruje mu tylek i srodek boiska.

 

3. Skoro grasz tak ofensywnie z wysunieta obrona to musisz uwazac na kontry, ustawienie pulapek ofsajdowych moze pomoc ale ja bym radzil ustawic gre przy przeciwniku w tym wypadku na maxa bo masz ustawione tylko na swojej polowie a jak rywal przejmuje pilke to wiekszosc Twoich jest na jego polowie i co wtedy? Apropos jak tam u Ciebie z kartkami? Caly czas masz odbior agresywny?

 

4. Mozesz sprobowac zagrac jednym typowym napastnikiem a za 2 napastnika dac kogos dobrego rozgrywajacego za nim z dobrymi strzalami z dystansu, dobrym rozgrywaniem, dryblingami i podaniami prostopadlymi

 

5. Przy zmienionej taktyce mozesz pomyslec nad obroncami skrzydlowymi zeby szli bardziej do przodu i wspomagali skrzydlowych pomocnikow. Ale tylko przy unormowanej taktyce wiedzac ze ktos asekuruje tyly np. 2 srodkowych obroncow albo ktos szybko wraca do obrony i potrafia szybko zorganizowac obrone po stracie

 

6. Forme u siebie masz super. Poprawic trzeba wyjazdy. Ogolnie z moich obserwacji druzyny rywala (computer) dobrze dostosowuje sie do danego meczu, zalezy to czy gra u siebie, z faworytem czy nie itd. Twoja taktyka sprawdza sie na Twoim boisku bo gdy przyjezdza ktos na old trafford to juz w autokarze na stadion ma sraczke i trzesie portkami. Grajac ofensywnie cisniesz go caly mecz i przy takich zawodowcach jakich masz mimo straconej np 1 bramki z kontry zawsze uda Ci sie mu wcisnac wiecej bramek niz stracisz bo ma "slepe wybicia" gre na czas, masz wieksze posiadanie pilki i wiadomo ze jak ktos sie tylko broni od 1 minuty to raczej przegra. Inaczej jest jak gdzies jedziesz. Tam juz nikt nie gra typowo defensywnie bo graja u siebie, sa otwarci na zwyciestwo itd. Wtedy rywal dobrze panuje nad pilka, nie wybija na auty tylko rozgrywa, jak masz takie ustawienie jakie masz to przy odbiorze albo Twojej stracie pilki potrafi dobrze zorganizowac szybki atak i to nie chaotyczny ale dobry. Wtedy przy mocno ofensywnym ustawieniu okazuje sie ze nie ma kto im przeszkadzac i przy 1-3 akcjach takich komputer strzela.

 

To byly takie moje przemyslenia z tego co zobaczylem z Twoich linkow. Nie wiem czy wszystkie te rady sa dobre. Musialbym widziec faktycznie jak gra sie uklada podczas meczu. Ja mimo ze mam 4 taktyki to i tak w trakcie meczu zawsze kombinuje cos wiecej, zmieniam, przestawiam itd. zeby dopasowac sie do aktualnej taktyki rywala, ktora czesto sie zmienia w trakcie meczu. Wiele razy bylo jak gralem np. z Interem ze gra byla wyrownana, leb w leb 0-0 ale przy strzeleniu przeze mnie bramki od razu mozna bylo zaobserwowac jak Inter naciska, 1 grozna akcja Buffon broni, druga, minimalnie obok slupka i akcja za akcja a ja nie moge opanowac choc na chwile pilki porzadnie zeby cos skonstruowac. Wtedy wlasnie podczas mecz sie zmienia taktyki adekwatnie do gry rywala np. na mocny defens z kontrami co w wiekszosci przypadkow przynosi mi kolejna bramke, albo na zwiekszenie krycia, agresywnosci, gry na czas itd. Wszystko zalezy od rozwoju sytuacji. Mam nadzieje ze moje opinie do czegos Ci sie przydadza. Jakby co to wklej jakis mecz na wyjezdzie zebym mogl go odpalic u siebie i jak go zobacze to powiem cos wiecej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki panowie :)!

W najbliższym czasie sprawdze wasze rozwiązania.

Puki co zacząłem zdecydowanie defensywniej grać na wyjazdach. Carrick (a właściwie teraz Fletcher, bo i Carrick i Hargreaves mają po 2 miesiące kontuzji) ma skasowaną strzałkę do przodu, rajdy ustawione na mieszane. W zależności od tego czy przeciwnik opiera grę na skrzydłach, to bocznym obrońcą zmniejszam poziom rajdów. Efekt? Zwycięstwo 2-1 na Stamford, remis 2-2 z Arsenalem.

 

1) są w jednej linii, co nie sprzyja ofensywnej grze, jeden musi być lekko cofnięty, by odgrywać piłkę temu drugiemu

Próbowałem im wyłączać rajdy, zmniejszać grę przy przeciwniku jednak dalej stali jak słupy :/. Spróbuje wyłączyć im ścisłe krycie i zmniejszyć mentalność.

 

Skoro grasz tak ofensywnie z wysunieta obrona to musisz uwazac na kontry, ustawienie pulapek ofsajdowych moze pomoc ale ja bym radzil ustawic gre przy przeciwniku w tym wypadku na maxa bo masz ustawione tylko na swojej polowie a jak rywal przejmuje pilke to wiekszosc Twoich jest na jego polowie i co wtedy?

Próbowałem zwiększyć obrońcom GPP ale kończyło się to wielokrotnym zwiększeniem sytuacji jakie pokazałem na screenie. Linia jest wysunięta ponieważ moi środkowi obrońcy są kapitalni w grze głową, także większość dłuhich piłek przejmują i zagrywają do partnerów. Co do ofsajdów - właściwie miałem je zaznaczone, ale po kilku wpadkach postanowiłem z nich zrezygnować.

 

Apropos jak tam u Ciebie z kartkami? Caly czas masz odbior agresywny?

Odbiór na ostry ustawiłem gdzieś tak w połowie sezonu. Od tamtego czasu moi zawodnicy grają dużo pewniej i zdecydowanie. Pełno akcji przeciwnika kończy się już na jego połowie. A kartki? Średnia 1,7 na mecz :). I co najlepsze - od kiedy nakazałem ostry odbiór moi wrogowie otrzymują całą masę żółtych kartek (4 to minimum, często dochodzi nawet do 7). Nie wiem czym jest to spowodowane - może moi zawodnicy ostrą grą prowokują ich do tego :D?

 

 

I tak teraz mnie naszło jedno pytanie - według instrukcji tempo szybkie pasuje do bezpośrednich podań, natomiast powolne do krótkich. Czy rzeczywiście tak to wygląda w grze? Czy opłaca się grać np. krótkimi podaniami i szybkim tempem? No i czy warto tak wysokie tempo trzymać cały mecz?

 

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc :).

Odnośnik do komentarza
I tak teraz mnie naszło jedno pytanie - według instrukcji tempo szybkie pasuje do bezpośrednich podań, natomiast powolne do krótkich. Czy rzeczywiście tak to wygląda w grze? Czy opłaca się grać np. krótkimi podaniami i szybkim tempem? No i czy warto tak wysokie tempo trzymać cały mecz?

 

No to juz male sukcesiki sa z silnymi rywalami :) Taktyke musisz tak jak mowilem zrobic sobie np. 3 takie same ustawienie zawodnikow na boisku ale strzalki i polecenia inne, wtedy zapisujesz takie taktyki i wybierasz odpowiednia przed meczem. Jesli trafiles z taktyka to ok ale moze byc tak ze przeciwnik Cie zaskoczyl ze np. gra jednak defensywnie (np. taki Arsenal) zamiast atakowac, albo odwrotnie, zamiast sie bronic taki np. Everton leci na Ciebie jak oszalaly. Po 5 minutach meczu juz mozna wyczytac po 1-3 akcjach przeciwnika jak gra i wtedy ewentualnie taktyke zmieniasz na inna z tych 3 zapisanych, ewentualnie robiąc drobne zmiany. Ja jak zaczynalem grac odpalalem jedna taktyke i gralem, ale zrozumialem ze jednak ciagle cos trzeba przestawiac i grzebac zalezy od obrotu sprawy na boisku i to przynosi nieslychane efekty. Tez tak zacznij robic, pozmieniaj cos w trakcie meczu, zobacz jak im idzie i wtedy ewentualnie pozmieniaj cos drobnego dalej badz jesli przynosi efekty zostaw :) Co do odpowiedzi na Twoje pytanie to ja nie czytalem instrukcji ale to co wyczytalem na forum swiadczy o tym iz tempo rozgrywania pilki nie tyle jesli wazne do danego stylu podan co raczej do efektywnosci zawodnikow. Ja mam sam w swojej taktyce ustawione krotkie podania i tempo bodajze powolne a akcje wychodza czasami koronkowe ze az milo sie patrzy :) Czasami jak gram ustawieniem bardziej def to zamiast do przodu podawac jak maja dobra okazje to zwalniaja i podaja do tylu zaczynajac akcje pozycyjna ale to zalezy bardziej chyba od nastawienia defensywnego a nie od tempa. Co do tempa to wedlug mnie (nie wiem czy dobrze mowie ale jestem przekonany ze tak) szybkie tempo podnosi nam wspolczynnik bledow naszych zawodnikow, spiesza sie, graja szybko, maja wiecej niecelnych podan, czesto i szybko strzelaja na bramke przy tym niecelnie. Takze jak przeprowadzasz szturm na bramke i wiesz ze np nie grozi Ci konta albo cos, albo przegrywasz 0-2 i nie masz nic do stracenia to mozesz sprobowac wszystkie sily rzucic do przodu i zagrac szybka pilka, strzaly moze beda troche niecelne ale przy zmasowanym ataku na 5 strzalow moze cos wejdzie. Wolne tempo natomias powoduje spokojne rozgrywanie pilki, bez pospiechu i "jak najszybszego pozbycia sie pilki" przy zawodnika. Akcje sa bardziej przemyslane, podania celniejsze bo i wolniejsze, a strzaly z pozycji ktora daje wieksze szanse na strzelenie bramki. Tak ja to widze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam !

 

Jakiś czas temu zaprezentowałem na tym forum moją taktykę "By_3MILL", mało osób zechciało ją przetestować, lecz Ci którzy spróbowali na pewno nie żałują, ponieważ dostałem pozytywne odpowiedzi. Tym razem stworzyłem zupełnie inną taktykę opartą na systemie 3-1-2-2-2, która w mojej Flocie Świnoujście przynosi zaskakująco świetne efekty mimo słabego składu. Jest to ofensywna taktyka, lecz gdy zawodnicy się zgrają to tracimy bardzo mało bramek (w mojej Flocie miałem serię 6 meczów bez straty gola). Dodam jeszcze, że taktyka sprawdza się do także do dobrych klubów. Byłem na urlopie w Manchester City i asystent zakończył sezon na 2 miejscu. Wymagania wobec zawodników są takie.

 

3 środkowych obrońców - 2 po bokach muszą być szybcy, ten na środku silny.

 

ofensywny obrońca - szybki, wytrzymały, potrafiący dobrze dośrodkować

 

defensywny pomocnik - musi umieć rozgrywać, czyli dobre podania, a także odbiór

 

środkowy pomocnik - dobre podania, strzał z dystansu

 

lewy ofensywny pomocnik - dośrodkowania, strzał z dystansu

 

ofensywny pomocnik - mózg zespołu, podania, strzały z dystansu, wykańczanie akcji, opanowanie

 

napastnicy - jeden wysoki, silny, dobrze grający głową, drugi szybki i potrafiący świetnie wykończyć akcję

 

 

Trochę screenów :

 

Statystyki - http://img19.imageshack.us/img19/4916/statystkipd0.png

Tabela po 30 meczach - http://img172.imageshack.us/my.php?image=tbaelant7.png

Wyniki - http://img522.imageshack.us/my.php?image=wynikill1.png

Ustawienie - http://img4.imageshack.us/my.php?image=ustawnieeri9.png

Taktyka do pobrania - http://rapidshare.com/files/200511220/3MIL..._2007_.tac.html

 

 

 

Proszę o przetestowanie mojej taktyki i opinie o niej.

Odnośnik do komentarza
Witam !

 

Jakiś czas temu zaprezentowałem na tym forum moją taktykę "By_3MILL", mało osób zechciało ją przetestować, lecz Ci którzy spróbowali na pewno nie żałują, ponieważ dostałem pozytywne odpowiedzi. Tym razem stworzyłem zupełnie inną taktykę opartą na systemie 3-1-2-2-2, która w mojej Flocie Świnoujście przynosi zaskakująco świetne efekty mimo słabego składu. Jest to ofensywna taktyka, lecz gdy zawodnicy się zgrają to tracimy bardzo mało bramek (w mojej Flocie miałem serię 6 meczów bez straty gola). Dodam jeszcze, że taktyka sprawdza się do także do dobrych klubów. Byłem na urlopie w Manchester City i asystent zakończył sezon na 2 miejscu. Wymagania wobec zawodników są takie.

 

3 środkowych obrońców - 2 po bokach muszą być szybcy, ten na środku silny.

 

ofensywny obrońca - szybki, wytrzymały, potrafiący dobrze dośrodkować

 

defensywny pomocnik - musi umieć rozgrywać, czyli dobre podania, a także odbiór

 

środkowy pomocnik - dobre podania, strzał z dystansu

 

lewy ofensywny pomocnik - dośrodkowania, strzał z dystansu

 

ofensywny pomocnik - mózg zespołu, podania, strzały z dystansu, wykańczanie akcji, opanowanie

 

napastnicy - jeden wysoki, silny, dobrze grający głową, drugi szybki i potrafiący świetnie wykończyć akcję

 

 

Trochę screenów :

 

Statystyki - http://img19.imageshack.us/img19/4916/statystkipd0.png

Tabela po 30 meczach - http://img172.imageshack.us/my.php?image=tbaelant7.png

Wyniki - http://img522.imageshack.us/my.php?image=wynikill1.png

Ustawienie - http://img4.imageshack.us/my.php?image=ustawnieeri9.png

Taktyka do pobrania - http://rapidshare.com/files/200511220/3MIL..._2007_.tac.html

 

 

 

Proszę o przetestowanie mojej taktyki i opinie o niej.

 

 

Aktualnie awansowałem do ekstraklasy z 1 miejsca. 12 pkt przewagi na drugim Zaglebiem. W ekstraklasie po 10 meczach - 9 wygranych, 1 przegrana (z Wisła 5:4) oczywiscie 1 miesjce

Odnośnik do komentarza

http://wyslijto.pl/plik/qtms28bpir

http://wyslijto.pl/plik/hs50466lqd

Dwie taktyki, które pomogły mi zdobyć z Atletico Madryt mistrzostwo Hiszpanii i wygrać LM w sezonie 2009/10.

Mimo gry jednym napastnikiem ( Najpierw Diego Forlan, potem przemiennie Vagner Love, Maroune Chamakh, Dean Ashton), taktyki pozwalają grać efektowną, a co najważniejsze efektywną piłkę. Bardzo ważną rolę odgrywają ofensywni pomocnicy ( u mnie zależnie od tego czy grałem dwoma lub trzema w linii najczęściej byli to Matias Fernandez, Juan Riquelme, Rafael Van der Vaart), gdyż nie tylko doskonale rozgrywają, i "puszczają" napastnika, ale także sami wcielają się w rolę egzekutorów. Nie można zapominać także środkowym pomocniku(tutaj najczęściej Lorik Cana, lub Adam Danch), najczęściej będącym "oszukanym" defensywnym pomocnikiem, które pozwala na rozwinięcie skrzydeł ofensywie: wymienianym wyżej OP, ale i skrzydłowym(Simao, Jefferson Farfan, John Arne Risse, Gai Assulin, itd.). W taktyce 4-2-3-1 przy najczęściej rywalom, którzy blokują (mimo wszystko) środek pola, nieprzeceniona jest rola ofensywnych, bocznych obrońców (John Arne Risse, Antonio Lopez, Gianni Zuiverloon, Mariano Pernia, Giourkas Seitaridis, Luis Perreira, Sergiej Ignaszewicz).

Odnośnik do komentarza

To zależy od tego jakich masz wykonawców. Proponuje 4 obrońców w linii (dwaj boczni:wysoki pressing, częste uskrzydlanie, i zastępowanie skrzydłowych), 1 defensywny pomocnik tuż przed obrońcami(tzw. czyściciel), który potrafi puścić prostopadłą piłkę, i uderzyć z dystansu,np. przy stałym fragmencie gry, 1 playmaker (po prostu typu Rafał Murawski ;) ), dwóch szybkich skrzydłowych na kontry, tuż przed playmaker'em ofensywny pomocnik, spełniający rolę cofniętego napastnika, człowiek na którego barkach będzie leżeć ofensywa, i oczywiście 1 napastnik- mój typ przy tym ustawieniu to silny, niekoniecznie wysoki, odgrywacz, który głowę ma nie tylko do czesania. Lub po prostu jeśli nie masz odpowiednich kolesi, zmodyfikuj 442 tak, by zawodnicy biegali przez 90 min. (pressing na całym boisku), i nie oddychali rękawami(ale to już raczej zależy od przygotowania do sezonu). Niestety nic konkretnego nie podrzucę w tym momencie,bo nie mam na tym kompie FM'08, ale służę pomocą w razie czego, również przy doborze odpowiednich zawodników;) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Witam szukam taktyki do słabszych klubów tzn gram Śląskiem Wrocław i awansowałem do ekstraklasy, ale tu jest bardzo ciężko grać. Jak macie jakieś fajne dla takich klubów to podajcie.

 

Chyba taktyka kita "32" będzie odpowiednia..

Poszukaj w temacie, gdzieś tu była.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...