Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

hmm a ja mam takie pytanko odnośnie rzutów rożnych:

 

zauważyłem, iż komputer często wykonuje rożne tak, że dogrywa piłkę na zawodnika stojącego przed polem karnym, a ten wali z daleka lufę - niestety bardzo często tracę tak bramki. Czy jest możliwość ustawienia krycia na coś w stylu "przed polem karnym"? Niestety o ile w ofensywnych rzutach rożnych można piłkarza tak ustawić, o tyle w obronie jest z tym kaszanka... druga sprawa jest taka, że hciałbym ustawić swoich piłkarzy tak samo jak robi komputer, czyli dogranie na piłkarza przed polem karnym, ale nie zauważyłem żadnej takiej opcji... da się piłkarza tam ustawić, ale nie da się ustawić dogrania w te rejony... czemu? :P

 

hmm a jak się sprawdza metoda z fm07? próbowałem długi czas grać na krótki słupek, ale nie przynosi to zadowalających efektów...

 

btw ostatnio przestałem włączać ustawienia indywidualne przed meczem i obrona gra dużo lepiej, niż grała! zawsze ustawiałem na napastników i na skrzydłowych grę na słabszą nogę, twarde wślizgi i pressing i średnio to wyglądało, a teraz jak nic nie włączam, to jest o niebo lepiej...

 

postaram się jutro zamieścić swoją taktykę, bo chyba jest całkiem niezła.. nie straciłem jeszcze więcej niż 2 bramki nawet z bardzo dobrym rywalem :)

Odnośnik do komentarza
zauważyłem, iż komputer często wykonuje rożne tak, że dogrywa piłkę na zawodnika stojącego przed polem karnym, a ten wali z daleka lufę - niestety bardzo często tracę tak bramki. Czy jest możliwość ustawienia krycia na coś w stylu "przed polem karnym"?

Nie ma możliwości ustawienia tego rodzaju krycia. Jak dasz krycie zawodnikom to przeważnie każdy złapie swojego partnera. Czasami zdarzy się że zostanie jeden kompletnie nie pokryty a przy innym naszym rywalu będzie stało dwóch naszych kryjących ale to rzadko się zdarza, bynajmniej w zespołach gdzie obrońcy mają przyzwoity poziom krycia. Jak będzie zdarzało się to częściej to zaznacz ścisłe krycie, albo krycie 1 na 1. Albo po prostu każ jednemu napastnikowi wrócić się (wtedy niestety szansa na kontrę zmaleje)

 

druga sprawa jest taka, że chciałbym ustawić swoich piłkarzy tak samo jak robi komputer, czyli dogranie na piłkarza przed polem karnym, ale nie zauważyłem żadnej takiej opcji...

Bo takiej opcji nie ma. Bodajże w eFMie 2005 była taka sytuacja że dawało się wszystkich piłkarzy aby stali na długim słupku i jednego z dobrym strzałem z dystansu ustawiało się przed polem karnym. Piłka była grana automatycznie do niego i gdy miał naprawdę dobre wykończenie strzelał bramkę.

 

da się piłkarza tam ustawić, ale nie da się ustawić dogrania w te rejony... czemu?

Zapytaj twórców...

 

hmm a jak się sprawdza metoda z fm07? próbowałem długi czas grać na krótki słupek, ale nie przynosi to zadowalających efektów...

Co prawda są sytuacje gdzie leci na krótki słupek i ustawiony tam dobrze grający głową, skoczny zawodnik umieści piłkę w siatce, ale jest ich znacznie mniej niż w eFMie 2007. Przeważnie jest dośrodkowanie a zawodnik uderza piłkę z dala od bramki.

 

zawsze ustawiałem na napastników i na skrzydłowych grę na słabszą nogę, twarde wślizgi i pressing

Słabszą nogą jest zdecydowanie najlepsze, jeśli chodzi o wślizgi to jest zależne od umiejętności odbioru piłkarzy którymi dysponujesz. Natomiast pressing na szybkiego, zwinnego napastnika nie wydaje mi się być dobrym pomysłem.

 

Ja osobiście ustawiam grę słabszą nogą na skrzydłowych i napastników. Jeśli rywal gra jednym napastnikiem dam ścisłe krycie (jeśli ten napastnik jest szybszy to oczywiście cofam linię obrony żeby było więcej czasu na zareagowanie, gdy często ucieka moim obrońcom to odznaczam ścisłe krycie dają na niego zagranie słabszą nogą)

Na pomocników pressing. Gdy widzę że rywal ma jakiegoś Mida ze słabą walecznością, odwagą, siłą i determinacją to daje odbiór ostry. Efekt przeważnie jest taki że nie kończy meczy w regulaminowym czasie tylko zostaje zmieniony. Jak jest to jakiś technik, ma dobrą kreatywność, podania, drybling to oczywiście zagrani słabszą nogą.

Gdy widzę że obrońców ma o słabym skilu podań (przykładowo 10) to daje pressing. Niech sobie wybijają, lepiej dla Nas.

 

A, jak byś miał na przyszłość problem gdzie rywal ma dużo sytuacji na skrzydłach to po prostu daj rajdy z piłką i bez piłki bocznym obrońcom na rzadko i oczywiście musisz wyczuć szerokość gry. Jak będziesz grał na szerokich, długich boiskach to na maxa wąsko chyba nie masz co grać. Bo rywale zaczną grać skrzydłami.

Odnośnik do komentarza
Witam!

Chciałbym wam zaprezentować moją taktykę. Jest ona oparta na ustawieniu 4-1-3-2. Tak wygląda ustawienie zawodników ustawienie a tak wyglądają polecenia drużynowe polecenia

Jak widać gra opiera sie na krótkich podaniach i wąskim polu gry. Wszyscy zawodnicy kryją 1 na 1 przy włączonym ścisłym kryciu. Jej główną zaletą jest mała liczba traconych bramek i co za tym idzie mała ilość przegranych meczy :).

Rozegrałem nią dwa sezony Lyonem i już w pierwszym wygrałem wszystko co można było wygrać , w drugim natomiast nie zdobyłem tylko pucharu Francji. Tutaj jest tabela po pierwszym sezonie tabela a tu wyniki drugiego wyniki oraz tabela tabela.

 

Pewnie zaraz ktoś powie że Lyonem to na standardowych ustawieniach można wszystko wygrać, otóż nie wydaje mi się że moje wyniki to raczej zasługa taktyki. Sprawdziłem ją w Lechu Poznań który typowany był do zdobycia 8 miejsca. Testowałem ją na takim półholideju, tzn. osobiście grałem ważniejsze mecze. Efekt to wygrana liga (najlepszy bilans bramek) oraz puchar ligi (wygrana z Legią 5:0! klik) tabela. do ciekawszych wyników należy wygrana z Wisłą 4:0 klik

Rozegrałem tą taktyka też parę meczy Polonią Bytom (typowana na 15 miejsce) po bodajże 7 kolejkach zajmowałem 3 miejsce. W tym wygrana z Legią po prawie całym meczu w 10 klik oraz z Bełchatowem na wyjeździe klik. Poza tym sprawdzałem ją jeszcze w Tuluzie (typ 8 miejsce) klik. Osiem ostatnich kolejek grałem swoją taktyką co wywindowało Tuluzę na 2 miejsce z 12.

 

Jeśli macie ochotę przetestować to stąd można ją pobrać taktyka

 

Czekam na opinie i ewentualne uwagi z waszej strony!

 

 

 

Gram 7 mecz Lechem i tak:

1. w pierwszym meczu dostalem 2 czerwone i jak do tej pory pare zoltych i na raze spokoj

2.nie umiem wygrac na wyjezdzie z zaglebiem sosnowiec dostalem 2-0, a teraz od widzewa 1-0....co zmieniasz na wyjazdach??? bo juz nawet strzalki cofalem i dawalem nastawienie deff ale lipa...

Odnośnik do komentarza

A jaką radość czerpiesz z gry jak ktoś ci powie jak masz ustawić drużynę o_O?

Grasz z patchem czy bez?

Na czystej wersji 8.0 pressing nie funkcjonował jak powinien dlatego zaznaczenie ścisłego krycia było pobudzeniem piłkarzy do szybszego wychodzenia do rywala. W wersji 8.0.1 jest już zdecydowanie lepiej pod tym względem i ścisłe krycie przy wysokim pressingu w dodatku 1 na 1 wymaga szybkich, wytrzymałych z dobrym kryciem i odbiorem obrońców. Posiadasz takich? W Lyonie są na pewno o niebo lepsi :)

 

P.S. Autor taktyki gra właśnie na czystej wersji 8.0

Odnośnik do komentarza

piciu, nie wiem jak Tobie, ale mnie większą radość sprawia gra drużyną z 5 ligii i jak mi ktoś podpowie kilka rzeczy odnośnie taktyki, niż gra np. Lyonem, o którym wspomniałeś, gdzie taktyka odgrywa znacznie mniejszą rolę, bo geniusze zrobią wszystko za nią ;)

 

dzięki Madmax za szczegółową odpowiedź :) generalnie większy problem mam ze strzelaniem bramek, bo w obronie sobie radzę. Gram 4 obrońcami, 2 boczni mają rajdy z piłką i wyjścia do przodu - sporo akcji to przynosi :) Mam lekko cofniętą linię defensywy, krycie obszarowe i gram bez ścisłego krycia! Dodatkowo mnóstwo ustawień indywidualnych na środkowych defensorów: przede wszystkim nastawienie bardzo defensywne, swoboda taktyczna na minimum, podania długie, a krycie wyłącznie w swoim obszarze - to najważniejsze z nich ;)

 

dużo większym problemem jest wykańczanie akcji - Edi Andriadina się zablokował i od 10 godzin nie strzelił bramki, a Gajtkowski kiepi strasznie 100% sytuacje ;< generalnie czekam do najbliższego okna transferowego, bo już zdobyłem kilka fajnych podpisów, ale jakbyście mogli od razu polecić jakiegoś taniego super napadziora, który przejdzie do Korony (już Mistrz Polski przed końcem rundy! :D), to byłbym wdzięczny ;]

Odnośnik do komentarza
Gram 7 mecz Lechem i tak:

1. w pierwszym meczu dostalem 2 czerwone i jak do tej pory pare zoltych i na raze spokoj

2.nie umiem wygrac na wyjezdzie z zaglebiem sosnowiec dostalem 2-0, a teraz od widzewa 1-0....co zmieniasz na wyjazdach??? bo juz nawet strzalki cofalem i dawalem nastawienie deff ale lipa...

 

 

Madmax może sprobuj tak: środkowego pomocnika ustaw jako OPŚ, zmień odbiór na normalny wszystkim oprócz napastników, ja jednemu obrońcy dałem delikatny (żeby sprawdzić jak to zadziała), nastawienie ustaw na pierwsze możliwe nie ofensywne (tzn tak 2 "cyknięcia za środkiem suwaka").

Nie cofaj strzałek ani nie graj defensywnie - ja tak nie grałem ani razu. Po stracie bramki w końcówkach dawałem bocznym pomocnikom i OPŚ strzałki na maks do przodu (kilka razy odwróciłem tak losy meczu).

 

Takim sposobem rozegrałem właśnie pół sezonu Willem II Tilburg, głównym kandydatem do spadku. Oto wynik wydaje mi się że to nawet dobre miejsce do próby uniknięcia spadku z ligi szczególnie że nie dokonałem żadnych transferów.

Odnośnik do komentarza

Zaczynałem przygodę z FM 2008 obejmując Legunię, wszystkie sparingi wygrane wysoko - (miłe złego początki) a później przyszła pora na Intertoto z Slovanem - odpadłem.

Zacząłem ligę także od porażki u siebie z Wisłą itp. Mam dobrych piłkarzy, dobry trening i sprawdzone taktyki a efektów widać nie było. Byłem podłamany i skołowany - ja stary gracz co nie z jednego medzerka chleb jadł. Zmieniałem taktyki, rotacja zawodników i nic.

W rundzie wiosennej przesiadłem się na taksę handballera 4-5-1 i powoli zaczynałem się podnosić z kolan. Skończyłem 1 sezon na 5 miejscu co po fatalnej jesieni było wielkim sukcesem. Zacząłem 2 sezon: dwa przypadkowe remisy z Bełchatowem i Lechem i 8 xwycięstw z rzędu.

Rzeczywiście ten FM jest specyficzny, inaczej rozkładają się akcenty.

Kilka porad i przemyśleń dla załamanych FM :sugoi:

 

1. Zasada pierwsza i najważniejsza to gigantyczna cierpliwość

Sukces przyjdzie tylko daj czas czasowi.

 

2. W tej odsłonie FM rzeczą kluczową przy odpowiedniej poukładanej taksie jest zgranie zawodników . Grajki potrzebują więcej czasu niż w poprzednich wersjach FM aby się mogli zrozumieć na boisku. Bez tego ani rusz!! Dodatkowego czasu na aklimatyzację w nowym kraju potrzebują obcokrajowcy, są tacy, że z z marszu dobrze czują się w nowym otoczeniu a inni potrzebują do tego nawet roku.

 

3. Kolejną zasadą znaną już z poprzednich FM jest odpowiedni dobór zawodników do taksy. Poza atrybutami bardzo ważne jest przyporządkowanie grajków do swych nominalnych pozycji wynikającej z taktyki np. Kowalski, który jest środkowym obrońcą (naturalna sprawność) gra na tej pozycji, mimo, ze jest "uzdolniony itp" także na boku obrony. Czyli każdy na swej pozycji, takie wykorzystywanie zawodników daje najlepsze efekty.

 

4. Ostatnią dobrą radą jest rotacja zawodników, tak aby swych grajków nie zajechać. Do tego potrzebna jest liczna kadra.

 

 

To są kwestie na pierwszy rzut oka oczywiste ale często o nich zapominamy w ferworze gry.

 

pozdrawiam i życzę powodzenia szczególnie tym pogrąźonym kryzysie.

Odnośnik do komentarza

Wlasnie skonczylem pierwszy sezon w Angielskiej Premere League Sunderlandem na 6 miejscu, a media prognozowaly miejsce 16.

Gralem taktyka Kita, ta ktora umiesil tu jakis czas temu, jak dla mnie taktyka rewelacyjna. Strasznie kreatywna, wiele pomyslow na konstruowanie akcji.

 

oto tabela http://img221.imageshack.us/my.php?image=t...premiereuf1.jpg

 

 

jak widac moglem byc wyzej, jednak slowo MOGLEM to za malo powiedziane. POWINIENEM, jednak wielu meczach mialem PECHA.

Na poczatku spisywalem sie srednio, jednak po okresie noworocznym zaczalem prawie wszystko wygrywac. A 6 miejsce w 1 sezonie Premiership takim klubem jak Sunderland, uwazam za niezly wyczyn zwazajac na to, że jest to naprawde ciezka liga.

 

polecam taktyke i tak jak kolega wyzej pisze... cierpliwosci ;)

Odnośnik do komentarza
Wlasnie skonczylem pierwszy sezon w Angielskiej Premere League Sunderlandem na 6 miejscu, a media prognozowaly miejsce 16.

Gralem taktyka Kita, ta ktora umiesil tu jakis czas temu, jak dla mnie taktyka rewelacyjna. Strasznie kreatywna, wiele pomyslow na konstruowanie akcji.

 

oto tabela http://img221.imageshack.us/my.php?image=t...premiereuf1.jpg

 

 

jak widac moglem byc wyzej, jednak slowo MOGLEM to za malo powiedziane. POWINIENEM, jednak wielu meczach mialem PECHA.

Na poczatku spisywalem sie srednio, jednak po okresie noworocznym zaczalem prawie wszystko wygrywac. A 6 miejsce w 1 sezonie Premiership takim klubem jak Sunderland, uwazam za niezly wyczyn zwazajac na to, że jest to naprawde ciezka liga.

 

polecam taktyke i tak jak kolega wyzej pisze... cierpliwosci ;)

Ha..od momentu jak została tu umieszczona zrobiłem już ze 20 poprawek. Jutro wrzucę nową wersję (rozjechałem R.Madrid na wyjeździe 5:1). Pozdr i życzę sukcesów

Odnośnik do komentarza

Taktyka Kita sprawdza sie tylko w slabszych zespolach wtedy gra sie super np WHU - Lpool 4-0 ale gdy ma sie coraz lepszy zespol taktyka przestaje dzialac np po tym meczu z liverpoolem po remisie z outsiderami o ile dobrze pamietam fulham i derby :/ Kit co robisz w takich sytuacjach bo przez takie wpadki zabraklo mi do mistrza 4 pkt :/

Ale do slabszych zespolow swietna!

Odnośnik do komentarza

Cóż..gram teraz Atletico więc jest to raczej z tych mocniejszych klubów. Przedstawiam więc wersję podreperowaną do lepszego klubu gdzie przeciwnik w większości meczu się broni: http://www.sendspace.com/file/km4k2f.

Co pozmieniane? Po rzucie rożnym zostaje 3 z tyłu (boczni i pomocnik w środku), zabrałem grajka z rozegrania bo większość kontr była po jego stracie (i jak stracił piłkę zupełnie nie biegł za gościem by mu ja odegrać tylko wracał truchcikiem na swoją pozycję czyli np. na skrzydło). Zmieniłem polecenia napastnikowi (by grał skuteczniej choć zdarzają się mecze że przechodzi koło meczu) i ofensywnym pomocnikom by usprawnić ich grę przede wszystkim w obronie. Jak już zupełnie nie idzie to należy zabrać im te strzałki, które mają do tyłu. I raczej nie zabierać rajdów bocznym obrońcom bo prawie za każdym razem jak to zrobiłem i próbowałem grac defensywnie to zawsze gdzieś mi bramę strzelili ale chyba dużo tu zależy od grajków bo moi w obronie bardzo chimeryczni.

terminarz

tabela ligowa

statystyki drużyny

Aha..ustawienia dla przeciwnika ustawiam na ostro dla wszystkich ofensywnych graczy przeciwnika (komp kosi moich równo z trawą to ja też gram tak samo, o kartki nie ma co się obawiać bo mam stosunkowo mało:

żółte kartki w lidze

Majstersztykiem są mecze z Realem (zmiany te właśnie mi przyszły do głowy po remisie z nimi u siebie):

mecz z Realem

Zupełnie nic sobie nie pograli a strzelili w drugiej bo moi zupełnie odpuścili i znowu próbowałem grać defensywnie:

statystyki

Testuję metodę z zamianą pozycji rozgrywającego (ten ofensywny pomocnik z lewej strony za napastnikiem) z odgrywającym(napastnikiem) ale bez zmiany poleceń tylko ze zmiana pozycji. Różnie to wychodzi ale trochę zamieszania to robi: mecz z blackburn

Statystyki napastnika (podaję są narzekania na ich niesamowitą nieskuteczność; zdarzają się mecze nawet 3 rzędu ale to wtedy rotacja lub odpowiednia rozmowa ale nagana w mediach): Profil

Statystyki warto zwrócić uwagę w jego 30% w wykańczaniu akcji :)

W razie pytań to na PM lub na gadu a nie na forum bo szkoda zaśmiecać :)

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś może jakiś konstruktywny i ciekawy pomysł na wykonywanie rzutów rożnych??? Byleby tylko nie miał on nic wspólnego z wrzucaniem na krótki słupek, bo nic ciekawego z tego tu nie wychodzi. Sam na razie "jadę" na standardowych ustawieniach i parę goli tam się zawsze trafi, ale ciekawi mnie, czy wpadł ktoś na coś skuteczniejszego???

Odnośnik do komentarza
Ma ktoś może jakiś konstruktywny i ciekawy pomysł na wykonywanie rzutów rożnych??? Byleby tylko nie miał on nic wspólnego z wrzucaniem na krótki słupek, bo nic ciekawego z tego tu nie wychodzi. Sam na razie "jadę" na standardowych ustawieniach i parę goli tam się zawsze trafi, ale ciekawi mnie, czy wpadł ktoś na coś skuteczniejszego???

Ktoś tu polecał takie coś:

- rogi w pole bramkowe;

- nikt przy krótkim słupku;

- 2 najlepiej główkujących atakuje krótki i długi słupek;

- kolejny atakuje piłkę z głębi pola;

- napastnik stoi przy długim słupku;

- skrzydłowy na rozegraniu;

- drugi napastnik wbiega z głębi pola;

- OPŚ wbiega z głębi pola;

- reszta poza polem karnym.

Ja do tego ustwiam kogoś przy bramkarzu.

 

Ale jeśli oczekujecie takiej skuteczności co w 2k7 z biciem na krótki słupek to nie ma szans. Nie da się zdobywać goli z cornerów w co drugim meczu.

Odnośnik do komentarza
Cóż..gram teraz Atletico więc jest to raczej z tych mocniejszych klubów. Przedstawiam więc wersję podreperowaną do lepszego klubu gdzie przeciwnik w większości meczu się broni: http://www.sendspace.com/file/km4k2f.

Co pozmieniane? Po rzucie rożnym zostaje 3 z tyłu (boczni i pomocnik w środku), zabrałem grajka z rozegrania bo większość kontr była po jego stracie (i jak stracił piłkę zupełnie nie biegł za gościem by mu ja odegrać tylko wracał truchcikiem na swoją pozycję czyli np. na skrzydło). Zmieniłem polecenia napastnikowi (by grał skuteczniej choć zdarzają się mecze że przechodzi koło meczu) i ofensywnym pomocnikom by usprawnić ich grę przede wszystkim w obronie. Jak już zupełnie nie idzie to należy zabrać im te strzałki, które mają do tyłu. I raczej nie zabierać rajdów bocznym obrońcom bo prawie za każdym razem jak to zrobiłem i próbowałem grac defensywnie to zawsze gdzieś mi bramę strzelili ale chyba dużo tu zależy od grajków bo moi w obronie bardzo chimeryczni.

terminarz

tabela ligowa

statystyki drużyny

Aha..ustawienia dla przeciwnika ustawiam na ostro dla wszystkich ofensywnych graczy przeciwnika (komp kosi moich równo z trawą to ja też gram tak samo, o kartki nie ma co się obawiać bo mam stosunkowo mało:

żółte kartki w lidze

Majstersztykiem są mecze z Realem (zmiany te właśnie mi przyszły do głowy po remisie z nimi u siebie):

mecz z Realem

Zupełnie nic sobie nie pograli a strzelili w drugiej bo moi zupełnie odpuścili i znowu próbowałem grać defensywnie:

statystyki

Testuję metodę z zamianą pozycji rozgrywającego (ten ofensywny pomocnik z lewej strony za napastnikiem) z odgrywającym(napastnikiem) ale bez zmiany poleceń tylko ze zmiana pozycji. Różnie to wychodzi ale trochę zamieszania to robi: mecz z blackburn

Statystyki napastnika (podaję są narzekania na ich niesamowitą nieskuteczność; zdarzają się mecze nawet 3 rzędu ale to wtedy rotacja lub odpowiednia rozmowa ale nagana w mediach): Profil

Statystyki warto zwrócić uwagę w jego 30% w wykańczaniu akcji :)

W razie pytań to na PM lub na gadu a nie na forum bo szkoda zaśmiecać :)

kurde, nie wiem jak to się stało ale dałem nie ta taksę co trzeba. http://www.sendspace.com/file/y74ylx tu jest właściwy link pod zmienioną nazwą. Przepraszam ale miałem za duży bałagan i sie pomyliłem.

Odnośnik do komentarza

Gram Newcastle, prognozowano 10 miejsce. Po 7 meczach byłem na czele stawki. Lecz następne mecze to już słaba gra + mało akcji + słaba obrona chociaż jak wygrywałem to mi nie przeszkadzała bo zawsze ustrzeliłem te 2 gole więcej nawet z Chealse wygrałem 3:0 (Prasa była nawet zdziwiona że Chelsea czasami nie mogła wyjść z własnej połowy). I teraz pytanie : Mając w ataku Martinsa, Owena a na ławie Aartialo, Saiveta i Smith'sa mam grać na odgrywającego na dobieg którym był by Martins (Przyspieszenie 20, Szybkość 18)? Wtedy jakie powinien mieć Martins ustawienia indywidualne? Oraz w jakim systemie powinienem grać (zwykle 4-4-2 czy 4-4-2 diament a moze cos innego), z kontry? Szybko czy wolno, szeroko czy wąsko oraz czy krótkimi piłkami czy długimi. Oczywiście grając odgrywającym. A może nie warto grać na takiego odrywającego na dobieg.

 

Proszę o pomoc i dokładny opis, z góry DZIĘKI.

Odnośnik do komentarza
Gram Newcastle, prognozowano 10 miejsce. Po 7 meczach byłem na czele stawki. Lecz następne mecze to już słaba gra + mało akcji + słaba obrona chociaż jak wygrywałem to mi nie przeszkadzała bo zawsze ustrzeliłem te 2 gole więcej nawet z Chealse wygrałem 3:0 (Prasa była nawet zdziwiona że Chelsea czasami nie mogła wyjść z własnej połowy). I teraz pytanie : Mając w ataku Martinsa, Owena a na ławie Aartialo, Saiveta i Smith'sa mam grać na odgrywającego na dobieg którym był by Martins (Przyspieszenie 20, Szybkość 18)? Wtedy jakie powinien mieć Martins ustawienia indywidualne? Oraz w jakim systemie powinienem grać (zwykle 4-4-2 czy 4-4-2 diament a moze cos innego), z kontry? Szybko czy wolno, szeroko czy wąsko oraz czy krótkimi piłkami czy długimi. Oczywiście grając odgrywającym. A może nie warto grać na takiego odrywającego na dobieg.

 

Proszę o pomoc i dokładny opis, z góry DZIĘKI.

A ja Ci odpowiem, bo też gram Newcastle. Też stosuje grę na Martinsa jako odgrywającego, ale wtedy przechodzę taktyką na dwóch ofensywnych pomocników (w tym jeden z zadaniami napastnika (tutaj bardzo dobrze sprawdza się Smith badź Aaritalo) no i na szpicy Martins. Bocznym pomocników ustawiłem podania prostopadłe na często. Martins ma ustawienia takie u mnie

Nastawienie - 18

Swoboda taktyczna - 5

Rajdy i rajdy z piłką - 20

Strzały z dystansu - jak wolisz, ja mam na 0, ale Martins ma bombę z dystansu

To by było na tyle. Mi zmiana ustawienia z 4-1-2-1-2 (moje klasyczne ustawienie z defensywnym pomocnikiem i ofensywnym) na 4-1-4-1 bardzo pomogła w czasie kryzysu (dodam, że pomocnicy wszyscy ustawieni na ofenywie, tzn OPP,OPL,OPS,OPS)

Odnośnik do komentarza
Są kiksy...

Grając Wisłą Pawełek bezmyślnie kiwał się w polu karnym, lub wybijał piłki pod nogi napastników rywali.

Twój bramkarz? A z przeciwnej drużyny?

 

Sa tez kiksy bramkarzy przeciwnika.

Gram Manchesterem City (na Twojej taktyce Kit :) niedawno zaczalem i jak narazie spisuje sie swietnie, po sezonie napisze wiecej) i po 'podaniu' pilki bramkarz przeciwnika, stojacy przed wlasnym polem karnym po prostu przepuscil pilke do bramki.

 

Zapisany mecz: http://www.sendspace.com/file/nkicy3

(Pytanie dodatkowe. Jak otworzyc zapisany mecz? :P)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...