Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

gra z kontry nie ma nic wspólnego z rodzajem podań, szerokościa gry itp.

Już na 2k7 ten temat był poruszany, a mianowicie, jest to zupełnie odrębny fragment gry i po zaznaczeniu kontr, zawodnicy wszelkimi dostepnymi sposobami będą go realizować.

Kwestia jedynie kierunku podań (środkiem, skrzydłami, mieszane).

Takżę, śmiało, przy wolnym tempie i wąskiej grze możesz grać z kontrami.

Odnośnik do komentarza

Mi w tej grze jest bardzo ciężko opracować taktykę wyjazdową, w domu gram krótkimi podaniami, normalnym tempem na wąskim polu gry i jak na razie moja drużyna spisuje się znakomicie (Wisła Kraków) i po pięciu meczach u siebie wszystkie zwyciężyłem, problemy się zaczynają gdy gram na wyjeździe. Podobnie jak w domu posiadanie piłki wynosi ok 60%, ale z grą już jest gorzej, nie mogę sobie poradzić z prostopadłymi piłkami po których najczęściej tracę gole. Ustawiłem linię obrony jako cofniętą a GPP na 13, przy czym środkowi obrońcy GPP mają na 5 i krycie 1 na 1. Ktoś ma jakiś pomysł co do tego? Gram na patchu 8.0.1 i na oryginalnej wersji gry (jakby ktoś miał wątpliwości)

Odnośnik do komentarza

więc tak w końcu myślę, że znalazłem "złoty środek" dla mojego zespołu i w końcu widze konkretne rezultaty tak więc chciałbym podzielić się z wami moją taktyką ;)

 

taktyka wygląda tak ===> http://img266.imageshack.us/my.php?image=taktykalc7.jpg

 

a więc przejdźmy do sedna:

 

przede wszystkim chciałem żeby moja gra polegała na tym, że zdobywam środek pola, a następnie długim podaniem uruchamiam któregoś ze dwójki skrajnych napastników. Tak się jednak nie stało z tego co zaobserwowałem w ogóle podkreślam w ogóle nie mam przewagi w środku pola (przynajmniej statystycznie), jednakże wygrywam mecze, więc sprawdza się moja zasada, że przewaga w polu wcale niczego nie przesądza (przynajmniej w FM`mie). Ale do rzeczy. Chciałem jak najmniej kombinować, bo wychodzę z założenia - "im mniej wymagasz od zawodników, tym lepiej będą wykonywać to co im karzesz". A więc mentalność w poleceniach indywidualnych mają tylko środkowi obrońcy, defensywny pomocnik oraz napastnicy. Reszta zawodników jest ustawiona "drużynowo" abym w dowolnym momencie gry mógł zmieć swoje polecenia.

 

Obrona: myślę że nie muszę o tym pisać

 

boczni obrońcy: mają ustawione rajdy na "mieszane" ponieważ chcę żeby robili to tylko wtedy kiedy mogą stworzyć realne zagrożenie. Dodatkowo nie chcę tracić głupich bramek kiedy obrońca na siłę robi rajd i traci piłkę.... W sumie ich rola jest bardzo ważna ponieważ pełnią rolę jak nie patrzeć bocznych pomocników, dlatego dobrze by było gdyby mieli dobre przyspieszenie i wytrzymałość na przyzwoitym poziomie no i jakby to powiedział nasz kochany byłby premier "oczywistą oczywistością jest" fakt że powinni mieć atrybut "dośrodkowanie" również na dobrym poziomie.

 

defensywny pomocnik: jest człowiekiem który po prostu ma wszystko czyścić u mnie jego role pełni obrońca, który ma na dobrym poziomie grę głową no i oczywiście odbiór.

 

pomocnicy: mają "rozklepać" drużynę i zagrać do napastnika.

 

skrajni napastnicy: ich zadaniem jest głownie: wykonywanie kontrataków ponieważ czekają przy bocznej linii długie podanie od obrońcy i mają po prostu wjechać w pole karne. Oczywiście szybkość, wykończenie akcji, dośrodkowanie, drybling - będą jak najbardziej mile widziane. (często ustawiam tutaj również ofensywnych bocznych pomocników, tacy piłkarze jak Silva, Messi, czy C. Ronaldo pasują idealnie na tą pozycję)

 

środkowy napastnik: pełni chyba najważniejsza rolę w taktyce. Praktycznie całą gra jest ustawiona pod niego. Oczywiście gram na odgrywającego i podania na głowę. Tak więc często ten zawodnik odgrywa piłkę do bocznych napastników którzy potem już tylko pędzą na bramkę przeciwnika. Napastnik ten musi dobrze grać głową, musi być wysoki. Zigic czy każdy inny "wieżowiec" będzie idealny na tą pozycję.

 

To chyba na tyle, tak więc zapraszam do ściągania taktyki ;) komentarze mile widziane ;)

 

taktyka ===> http://www.sendspace.com/file/kh2j9j

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem nowy ;]

Mam pewien problem. Mianowicie chodzi o to, że baaardzo często tracę bramki w ostatnich minutach pierwszej połowy przy moim prowadzeniu. Staram się w takich sytuacjach grać na czas pod koniec pierwszej części gry, lecz nie zdaje to egzaminu. Co powinienem zrobić?

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie dawaj gry na czas na maks pod koniec, próbuj grać odważnie tak do 80 minuty. Ważne jest też w jaki sposób tracisz gole. jeśli po stałych fragmentach, pokombinuj z defensywnymi rzutami rożnymi/wolnymi. Jeśli po akcjach skrzydłami, zmień coś bocznym obrońcom, zmniejsz nastawienie, odznacz rajdy, zabierz strzałki(jeśli stosujesz). Jeśli po prostopadłych piłkach, cofnij linię obrony, zagraj strefowo, ewent. ustaw libero. A jeżeli nie ma jakiegoś konkretnego sposobu, w jaki rywale te bramki w końcówkach zdobywają, po prostu pokombinuj z rajdami i pressingiem od początku meczu. Może za bardzo eksploatujesz swoich kopaczy i przed zejściem na przerwę są już trupami.

Odnośnik do komentarza
Witam

Jak wiekszosc tutaj rowniez mam problem z taktyka. Raz wygram z kims lepzym by za cwile przegrac wysoko z outsiderem. Gra, Lechem to moje ustawienie

http://www.speedyshare.com/932661709.html a tu polecenia dla druzyny http://www.speedyshare.com/740700634.html

Czy mopze mi ktos doradzic bo nie dlugo przez ta gre wyrzuce kompa przez okno

 

-wyłączyć pułapki ofsajdowe. Wątpię że Bosacki i Tanevski są szybkimi obrońcami żeby w razie nie powodzenia nadążyć za rywalem w dodatku chyba pułapki najlepiej sprawdzają się z wysuniętą linią obrony :>

-z tego co widzę to grasz na odgrywającego. Powiedz mi jak Renifer spisuje się w tym elemencie. Z tego co pamiętam to gry głową, skoczności nie ma nawet na poziomie 16 :> Jedynie siłą się wyróżnia

-swobodę normalną, daj im trochę luzu. Murawski, Reiss, Rengifo mogą sami rozstrzygnąć losy spotkania :)

 

Proponował bym abyś napisał jak tracisz bramki, w jakich sytuacjach przegrywasz o_O

Stosujesz jakieś polecenia indywidualne :>

Odnośnik do komentarza

czy ustawienie napastnikowi/napstnikom rajdy z piłką na często + przytrzymywanie piłki daje jakieś wymierne korzyści?

próbuję "wymusić" na swoich napastnikach "kiwanie bramkarzy" bo jak narazie to tylko strzelają z różnej odległości, nawet jeśli uciekają obronie i są sam na sam, co często kończy się trafieniem w bramkarza lub "Panu Bogu w okno"... (strzały z daleka ustawine na rzadko) :-k

Odnośnik do komentarza

@ grepio - to Ci nic nie da, sam próbowałem, ale teraz mam dwóch napadziorow, którzy zaczęli wykorzystywać sam na sam, więc jestem zadowolony (nic nie zmieniałem im w poleceniach). Nie wiem od czego to zależy, ale moim zdaniem Opanowanie odgrywa tutaj jedną z ważniejszych ról.

Odnośnik do komentarza
Witam

Jak wiekszosc tutaj rowniez mam problem z taktyka. Raz wygram z kims lepzym by za cwile przegrac wysoko z outsiderem. Gra, Lechem to moje ustawienie

http://www.speedyshare.com/932661709.html a tu polecenia dla druzyny http://www.speedyshare.com/740700634.html

Czy mopze mi ktos doradzic bo nie dlugo przez ta gre wyrzuce kompa przez okno

 

-wyłączyć pułapki ofsajdowe. Wątpię że Bosacki i Tanevski są szybkimi obrońcami żeby w razie nie powodzenia nadążyć za rywalem w dodatku chyba pułapki najlepiej sprawdzają się z wysuniętą linią obrony :>

-z tego co widzę to grasz na odgrywającego. Powiedz mi jak Renifer spisuje się w tym elemencie. Z tego co pamiętam to gry głową, skoczności nie ma nawet na poziomie 16 :> Jedynie siłą się wyróżnia

-swobodę normalną, daj im trochę luzu. Murawski, Reiss, Rengifo mogą sami rozstrzygnąć losy spotkania :)

 

Proponował bym abyś napisał jak tracisz bramki, w jakich sytuacjach przegrywasz o_O

Stosujesz jakieś polecenia indywidualne :>

Bramki trace najczesciej z kontry badz po dlugim podaniu do szybkiego napastnika ktory przechodzi moja obrone, Jesli o polecenia to tak: Skrzydlowym pomocniko dalem rajdy z pilka czesto i dosrodkowania natomiast Reis i Rengifo wymieniaja sie pozycjami po za tym to standard

Odnośnik do komentarza

Wujek. Hmm, ja zauważyłem że jeżeli moi gracze koło 80 minuty mają kondycje na poziomie 70-60 % a przeciwnik 70-80% to jeżeli nie odznaczę im pressingu na poszczególnych graczach, tracę bramkę lub przeciwnik ma dużo do powiedzenia. Dlatego mnie to jakoś nie przekonuje (: W dodatku plaga kontuzji, rozgrywam zaległe mecze w lidze ze względu na LM brak jakiejkolwiek możliwości rotacji składu. Dobrze ze będzie okienko transferowe i pokupuję co nie co. ( Wisła Kraków ) (:

 

Zmniejszcie swobodę taktyczną, pomaga naprawdę, później strzelają aż miło.

Odnośnik do komentarza
Wujek. Hmm, ja zauważyłem że jeżeli moi gracze koło 80 minuty mają kondycje na poziomie 70-60 % a przeciwnik 70-80% to jeżeli nie odznaczę im pressingu na poszczególnych graczach, tracę bramkę lub przeciwnik ma dużo do powiedzenia. Dlatego mnie to jakoś nie przekonuje (:

 

Owszem przeciwnik zaczyna nas cisnąć, ale od czego mamy kontrataki :) .

Zdarzało mi się strzelać bramki w 94 minucie meczu :) .

Odnośnik do komentarza
czy ustawienie napastnikowi/napstnikom rajdy z piłką na często + przytrzymywanie piłki daje jakieś wymierne korzyści?

próbuję "wymusić" na swoich napastnikach "kiwanie bramkarzy" bo jak narazie to tylko strzelają z różnej odległości, nawet jeśli uciekają obronie i są sam na sam, co często kończy się trafieniem w bramkarza lub "Panu Bogu w okno"... (strzały z daleka ustawine na rzadko) eusa_think.gif

 

 

ja dałem swoim 2 napastnikom rajdy+ rajdy z piłką na często, reszta mieszana + przytrzymanie piłki i potrafią w meczu po 4 bramki strzelić.

do tego dałem 2 skrzydłowym pomocnikom dośrodkowania z linii końcowej na środek. jakoś lepiej to wygląda teraz.

 

tylko jest najczęściej tak iż jeden napastnik strzeli 4 gole a drugi 1 albo 0 :(

moja opinia dla 08 jest taka, że nie opłaca się grać tu 2 napadziorami. można np 1 wysuniętym+ 2 cofniętymi którzy będą mu dogrywać :)

Odnośnik do komentarza
ja dałem swoim 2 napastnikom rajdy+ rajdy z piłką na często, reszta mieszana + przytrzymanie piłki i potrafią w meczu po 4 bramki strzelić.

do tego dałem 2 skrzydłowym pomocnikom dośrodkowania z linii końcowej na środek. jakoś lepiej to wygląda teraz.

 

tylko jest najczęściej tak iż jeden napastnik strzeli 4 gole a drugi 1 albo 0 :(

moja opinia dla 08 jest taka, że nie opłaca się grać tu 2 napadziorami. można np 1 wysuniętym+ 2 cofniętymi którzy będą mu dogrywać :)

 

Bardzo słuszne spostrzeżenia. Równiez w mojej opinii nie warto grać 2 napastnikami. Najlepiej jest jak najbardziej zagęścić środek pola. A snajper może być jeden, ważne by dostawał piłki.

 

Z początku też miałem problemy z tym, że napastnik ładował prosto w bramkarza, ale ustawienie mu rzadkich strzałów dystansu i częstych rajdów z piłką zaowocowało, tym, ze jeden z moich napastników się rozstrzelał i w 3 kolejnych meczach strzelił 6 bramek (B.Imeh - wykańczanie 10).

 

Zauważyłem też, że skrzydłowi mają mały wpływ na grę. Lepiej dać im strzałki do środka i w ten sposób zagęścić przedpole bramki przeciwnika, co skutkuje mnóstwem sytuacji podbramkowych.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...