Skocz do zawartości

Marynia dochodzi do perfekcji w przyrządzaniu potraw z kaszy i makaronu podczas 569 godzin kwarantanny


Hajd

Jesteś zamknięty w domu na 2 tygodnie, co robisz?  

51 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Gacek napisał:

i państwo na moich podatkach zanotują stratę nieekwiwalentną do tych 350 zł mojej ulgi, pozdrawiam

 

I takich jak Ty, niepotrzebujących, oszczędzający na jedną gierkę na Switcha będzie choćby tysiąc to jest już 35 tysięcy złotych. Pewnie to typowe lewicowe myślenie z myślą o pracownikach, najbiedniejszych itp, ale lepiej myśleć, że budżet jest z gumy i jebać rząd, że daje za mało xD ... Gdyby nie ta gierka na switcha takich osób to policz sobie ile wtedy osób zachowałoby pracę przy dofinansowaniu pensji od państwa, tak tych na minimalnej.

 

I chyba to nie ja powinienem na to zwracać uwagę a odwrotnie xD

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, jmk napisał:

 

I takich jak Ty, niepotrzebujących, oszczędzający na jedną gierkę na Switcha będzie choćby tysiąc to jest już 35 tysięcy złotych. Pewnie to typowe lewicowe myślenie z myślą o pracownikach, najbiedniejszych itp, ale lepiej myśleć, że budżet jest z gumy i jebać rząd, że daje za mało xD ... Gdyby nie ta gierka na switcha takich osób to policz sobie ile wtedy osób zachowałoby pracę przy dofinansowaniu pensji od państwa, tak tych na minimalnej.

 

I chyba to nie ja powinienem na to zwracać uwagę a odwrotnie xD

Tak, ludzie zwalniają pracowników dlatego, że milijon przedsiębiorców nie zapłaci miesięcznie dodatkowej składki zdrowotnej, a nie dlatego, że tarcza antykryzysowa w porównaniu do rozwiązań austriackich czy niemieckich to żart. :lol: 

Nie zamierzam mówić, że potrzebuję tej pomocy, bo obyłbym się bez niej i mam tego świadomość. Jednak niezwykle krótkowzroczne jest sądzenie, że to przez takich jak ja, którzy na kryzysie skorzystają z pomocy rzędu 350 zł miesięcznie, ta tarcza jest żartem. Pieniędzy w budżecie nie ma nie przez takich przedsiębiorców jak ja, którzy regularnie i w terminie odprowadzają podatki bez kombinowania, nie korzystając równolegle z innych form pomocy, tylko przez rozdęte finansowanie socjalne idące na przykładowe 500+ bez kryterium wieku, albo przyznanie tarczy przedsiębiorstwom, które zanotowały spadek przychodów w grudniu vs w styczniu, choć na to może wpływać np. sezonowość branży, a nie koronawirus (poprawka senatu była akurat tu bardzo rozsądna).

BTW czy to nie lider partii, na którą głosujesz, nie mówił, że choć jest przeciwny 500+, to sam je pobiera, bo głupstwem byłoby nie korzystać z przyznanej pomocy? ;) 

 

Uwierz mi, wolałbym widzieć funkcjonujące sądy i zarabiać na procesach na normalnej godzinówce, by tę składkę odrobić w parę chwil, a później odprowadzić jej kilkukrotność w dochodowym ze zleceń, które mi teraz wypadają. Ale nie, lepiej było zrobić lockdown (choć sporo sądów podążając za wytycznymi ministerstwa sprzed paru lat ma osobne korytarze dla pracowników i sędziów, co po dołożeniu plexi na salę umożliwiłoby funkcjonowanie sądów) i de facto zamrozić sądy, dzięki czemu ja tracę jakąś tam część, ale szereg znajomych traci lwią część przychodów.

  • Lubię! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gacek napisał:

Tak, ludzie zwalniają pracowników dlatego, że milijon przedsiębiorców nie zapłaci miesięcznie dodatkowej składki zdrowotnej, a nie dlatego, że tarcza antykryzysowa w porównaniu do rozwiązań austriackich czy niemieckich to żart. :lol: 

Nie zamierzam mówić, że potrzebuję tej pomocy, bo obyłbym się bez niej i mam tego świadomość. Jednak niezwykle krótkowzroczne jest sądzenie, że to przez takich jak ja, którzy na kryzysie skorzystają z pomocy rzędu 350 zł miesięcznie, ta tarcza jest żartem. Pieniędzy w budżecie nie ma nie przez takich przedsiębiorców jak ja, którzy regularnie i w terminie odprowadzają podatki bez kombinowania, nie korzystając równolegle z innych form pomocy, tylko przez rozdęte finansowanie socjalne idące na przykładowe 500+ bez kryterium wieku, albo przyznanie tarczy przedsiębiorstwom, które zanotowały spadek przychodów w grudniu vs w styczniu, choć na to może wpływać np. sezonowość branży, a nie koronawirus (poprawka senatu była akurat tu bardzo rozsądna).

BTW czy to nie lider partii, na którą głosujesz, nie mówił, że choć jest przeciwny 500+, to sam je pobiera, bo głupstwem byłoby nie korzystać z przyznanej pomocy? ;) 

 

Uwierz mi, wolałbym widzieć funkcjonujące sądy i zarabiać na procesach na normalnej godzinówce, by tę składkę odrobić w parę chwil, a później odprowadzić jej kilkukrotność w dochodowym ze zleceń, które mi teraz wypadają. Ale nie, lepiej było zrobić lockdown (choć sporo sądów podążając za wytycznymi ministerstwa sprzed paru lat ma osobne korytarze dla pracowników i sędziów, co po dołożeniu plexi na salę umożliwiłoby funkcjonowanie sądów) i de facto zamrozić sądy, dzięki czemu ja tracę jakąś tam część, ale szereg znajomych traci lwią część przychodów.

 

Tak właśnie, bo co z tego, że jest dziurawa, skoro i tak z niej sporo osób może skorzystać i jakoś przetrwa, a takie osoby jak Ty odejmują od tej pomocy, cegła po cegiełce. No tak skoro tarcza jest dziurawa to bierzmy wszyscy, niech pierdolnie mocniej, byle wyszło, że pis zrobił chujową ustawę xD

 

Nie wiem po co teraz wrzucasz tu 500+, też byłem przeciwny takiej formie, ale przecież 500+ wprowadzono nie w czasie kryzysu. Jesteśmy teraz w największym kryzysie od wojny (?) a Ty mówisz o działaniach sprzed x czasu. Takiej pandemii nikt nie przewidział i nie można patrzeć na to przez pryzmat 500+. No i dalej to samo: skoro pis nie zapewnił poduszki budżetowej tylko rozdał w 500+ to Ty weźmiesz też trochę, niech pierdolnie wszystko, umrze więcej ludzi i tak dalej, byle dowalić pisowi.

 

Tak samo jak ci jebiący pis pobierają 500+ itp. - znowu zauważam, mamy teraz szczególny czas, pandemii. To nie jest czas, kiedy można "korzystać z przyznanej pomocy" a solidaryzować się z najbardziej potrzebującym - tymi, którzy tracą pracę, firmy, bliskich, o lekarzy, personel medyczny i tak dalej.

 

Ostatni akapit to w ogóle takie oderwanie od obecnej rzeczywistości, że ja pierdolę. Ale tak kurwa nie jest i Cię to nie rozlicza od "brania" bo "dają" byle pis dojechać, a że dla biedniejszych nie starczy? "Trudno, wina pis".

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Keith Flint napisał:

szukam właśnie czegos w kosmosie, w miare rozsadnej cenie. Czy właśnie NMS, czy Elitka, a moze coś jeszcze innego?

To są bardzo różne gry. NMS to obecnie survival w bajkowej nieco scenerii (trochę się to gryzie, ale mniejsza), natomiast Elite to po prostu eksplorator galaktyki dla mocnych introwertyków z dużą wyobraźnią.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Hidalgoo napisał:

ej @jmk spisz jaką listę wymagań potrzebną do krytykowania działań rządzących, bo chciałbym, ale nie wiem czy się łapię.

 

Po prostu nie łączyć tego : wziąłem 350 zł, bo tarcza jest dziurawa, bo zrobił ją pis.

 

Może źle to pojmuję, ale na moją prostą logikę: chuj, że dziurawa, chuj że z pisu, skoro ja bez tych 350 złotych sobie poradzę to niech służą bardziej potrzebującym

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Szeroko pojęta lewicowość to coś więcej niż walka o psycholożkę, to też walka o równouprawnienie w zatrudnieniu i wynagradzaniu, to rekomendowanie rzeczywistych, a nie uelastycznionych KUPów, to dążenie do maksymalnego zatrudnienia na umowie o pracę, zamiast na śmieciówkach i wiele innych aspektów...

To generalnie, jak powiedział kiedyś Urban do Artura Zawiszy, bardzo skomplikowany temat, a już zwłaszcza zbyt skomplikowany dla kogoś takiego jak Ty.

 

1 minutę temu, jmk napisał:

Tak właśnie, bo co z tego, że jest dziurawa, skoro i tak z niej sporo osób może skorzystać i jakoś przetrwa, a takie osoby jak Ty odejmują od tej pomocy, cegła po cegiełce. No tak skoro tarcza jest dziurawa to bierzmy wszyscy, niech pierdolnie mocniej, byle wyszło, że pis zrobił chujową ustawę xD

 

Mogli zawęzić uprawnienia przez kryterium przychodowe? Mogli.

500+ to tylko przykład. Mógłbym podać jako inny przykład właśnie tę nierozważną ulgę ZUS czy, planowaną na razie, ulgę dla płatników składek zatrudniających 50 pracowników, którzy mogą zwolnić z ZUS do 9 osób. Będąc pracodawcą kogo zwolnisz, tych najlepiej czy tych najgorzej płatnych? A jeśli tych najlepiej płatnych, to czy przypadkiem nie jest to ten sam absurd, co zwolnienie wszystkich mikroprzedsiębiorców z płacenia składek, dzięki czemu taki Gacek zaoszczędzi tysiaka i, na złość jmk, kupi sobie parę gierek na konsolę?

A jeśli spółka notuje pik w grudniu, bo są święta, a później się łapie na spadek obrotów w styczniu, to czy nie jest absurdem, że może z tego skorzystać? No jest. Czy jeśli taka spółka zatrudnia 100% na umowie o pracę, bo chce być fair, a teraz przez to ma większe koszty, to czy będzie lewicowym, jeśli wystąpi o pomoc? A jeśli zrobi to, bo spadły jej obroty, choć jeszcze spadku z powodu wirusa nie odnotowała, ale zaraz odnotuje i chce możliwie szybko załapać się na jakąkolwiek pomoc? Bo znam też i takie.

Zresztą krótkowzrocznym jest założenie, że jeśli teraz mam się fajnie, to nie dotknie mnie to długofalowo. Ja nie stracę ze stałych umów ani grosza, ale - w ramach tych złych, nielewicowych działań - zarekomendowałem zamrożenie podwyżek, na które się bym się załapał i to pewnie w stopniu przewyższającym dzisiejszą oszczędność. Bądź spokojny nasz drogi frustracie, mnie to też dotknie ;) 

BTW chciałbym widzieć, jak mojemu byłemu szefowi, który jako jeden z pierwszych w Katowicach proponował studentom i aplikantom pełne zatrudnienie na umowie o pracę, sensowne warunki pracy i płacy, dodatkowe benefity pracownicze czasem nawet kosztem własnych zarobków, nie kombinował na podatkach, które często odprowadzał bardzo znaczne, po czym zaczął pobierać 500+ na dziecko, mówisz, że to niegodne w jego sytuacji i że jest nielewicowy :keke: 

 

tl;dr rozsądna władza podjęłaby bardzo wiele innych działań nie tylko wykluczających niepotrzebujących z kręgu beneficjentów, ale też powstrzymujących spadek obrotów w wielu branżach, które ta sytuacja niepotrzebnie dotknęła.

Zresztą skoro uważasz, że tarcza jest uboga, bo tak bezczelny kapitalista jak ja dozna ulgi rzędu 350 złotych, to czy nie sądzisz, że rozsądna władza uniemożliwiłaby takim pazernym wrogom klasy pracującej jak ja pobieranie jakiejkolwiek pomocy? A jeśli tak sądzisz, to czy przypadkiem nie krytykujesz władzy? ;) 

1 minutę temu, jmk napisał:

Po prostu nie łączyć tego : wziąłem 350 zł, bo tarcza jest dziurawa, bo zrobił ją pis.

 

Przecież ja nie krytykuję tarczy dlatego, że zrobił ją PiS, tylko dlatego, że jest beznadziejna i nie oddaje rzeczywistych potrzeb społecznych. :) 

  • Nie lubię! 3
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, me_who napisał:

Hyhy, jednak Gowin był języczkiem u wagi, bo w głosowaniu było 228-228 i 3 wstrzymujących się, więc wniosek PiS upadł. Na tę chwile, bo pewnie przy mentalności tych zbirów to jak nie drzwiami to oknem, ale przynajmniej jakiś promyczek słonka :)

Stawiam na reasumpcję :D

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Keith Flint napisał:

szukam właśnie czegos w kosmosie, w miare rozsadnej cenie. Czy właśnie NMS, czy Elitka, a moze coś jeszcze innego?

Wg mojego growego guru (SkillUp, polecam ziomeczka) to najlepszą grą 2019 było Outer Wilds*

Nie wiem czy wyczerpuje Twoje oczekiwania co do kosmosu i czy taki loop rozgrywkowy Ci pasuje, ale coś ta gra musi w sobie mieć :-k

 

* - nie mylić z Outer Worlds od Obsidian

 

 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, jmk napisał:

 

Po prostu nie łączyć tego : wziąłem 350 zł, bo tarcza jest dziurawa, bo zrobił ją pis.

 

Może źle to pojmuję, ale na moją prostą logikę: chuj, że dziurawa, chuj że z pisu, skoro ja bez tych 350 złotych sobie poradzę to niech służą bardziej potrzebującym

 

Ty chyba zyjesz w innym swiecie ze takie bzdury piszesz. Place wysokie podatki, skladki zus odprowadzam co miesiac i, mimo ze spokojnie bym to przetrwal, to mam nie brac swiadczen ktore mi proponuje panstwo? Wez wyjdz na balkon albo otworz okno i dotlen mozg, bo chyba cos z nim nie halo.

  • Lubię! 3
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Scorpio napisał:

Ty chyba zyjesz w innym swiecie ze takie bzdury piszesz. Place wysokie podatki, skladki zus odprowadzam co miesiac i, mimo ze spokojnie bym to przetrwal, to mam nie brac swiadczen ktore mi proponuje panstwo? Wez wyjdz na balkon albo otworz okno i dotlen mozg, bo chyba cos z nim nie halo.

 

No, jeśli masz za to sobie kupić grę na switcha będąc przy tym orędownikiem lewicowych teorii o pomocy dla najbiedniejszych to... wtedy tak.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Feanor napisał:

To są bardzo różne gry. NMS to obecnie survival w bajkowej nieco scenerii (trochę się to gryzie, ale mniejsza), natomiast Elite to po prostu eksplorator galaktyki dla mocnych introwertyków z dużą wyobraźnią.

jakby Elitka miała jakies tło fabularbne to byłoby super akurat dla mnie. A moze sam znasz cos, gdzie mozna porobic wzium wzium w kosmosie, jakies questy porobic , postrzelac, etc

Odnośnik do komentarza

No jest trochę sensu w tym co pisze @jmk, bo przecież podwójne standardy mocno, gdy ktoś gardłuje, że Z MOICH PODATKÓW UTRZYMUJO PATOLOGIĘ, a później wyciąga rękę bez żadnej refleksji po zapomogi od państwa. Nie kieruję tego do nikogo personalnie akurat, ale przecież takie sytuacje mają często miejsce.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, jmk napisał:

 

No, jeśli masz za to sobie kupić grę na switcha będąc przy tym orędownikiem lewicowych teorii o pomocy dla najbiedniejszych to... wtedy tak.

Ale co ja, zwykly obywatel, mam zrobic z tym, ze mamy pojebany, prawicowy rzad, ktory daje wszystkim? Mam nie wziac tych smiesznych pieniedzy, zeby ktos inny dostal wiecej? Przeciez to tak nie dziala. 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...