Skocz do zawartości

Marynia dochodzi do perfekcji w przyrządzaniu potraw z kaszy i makaronu podczas 569 godzin kwarantanny


Hajd

Jesteś zamknięty w domu na 2 tygodnie, co robisz?  

51 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Pushek_ napisał:

Uncut Gems

Kurwa o co chodzi z tym filmem? Widziałem same zachwyty, włączyłem i przez 30 minut słuchałem jak kretyńsko przebrany Adam Sandler pierdolił coś o klejnotach z jakimiś murzynami.

  • Lubię! 2
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Pulek napisał:

Git.

 

Ogólnie jakieś porady? Nie wiem na ile starczy mi zapału do gry, ale na tę chwilę to dla mnie fajny sposób na wkręcenie się w coś angażującego :) i robię sobie tym samym przerwę pomiędzy kulkami

Na pewno warto dobrze poznac tor i wykorzystac sesje treningowe do ukonczenia programow, bo dzieki nim masz wiecej punktow zasobow, ktore po kazdym weekendzie mozesz inwestowac w rozwoj bolidu. Daj sobie kilka wyscigow na dostosowanie trudnosci (nie mozesz byc 10 pozycji przed Kubica w kwalach, bo to nierealistyczne i burzy feeling ;)). Masz wygrywac z partnerem, ale minimalnie ;) A tak naprawde w Williamsie powinienes na poczatku sezonu walczyc tylko z Robertem ;) 

 

Co do innych aspektow - naucz sie obslugiwac mieszanke paliwa w trakcie wyscigu. W ogole warto dosyc szybko nauczyc sie oszczedzania opon i paliwa bo nie ma nic gorszego niz zajechanie opon na pierwszych okrazeniach. Wzbogacona mieszanka paliwa mocno pomoze przy obronie i atakowaniu z DRS'em. Wyscigi warto jezdzic na 50% bo dopiero wtedy roznice w strategiach przynasza jakiekolwiek roznice. Gdybys mial jakies pytania, to wal.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Hajd napisał:

Kurwa o co chodzi z tym filmem? Widziałem same zachwyty, włączyłem i przez 30 minut słuchałem jak kretyńsko przebrany Adam Sandler pierdolił coś o klejnotach z jakimiś murzynami.

No początek jest mega chaotyczny. Sam z trudnością przebrnąłem. Ale imo tofajny film pokazujący jak po części może działać  uzależnienie (od czegokolwiek). Sandler zachowuje się tam mało racjonalnie, ale i tak zakłada kupe hajsu itd (możesz pod to podłożyć, cokolwiek). 

 

Dem imo trafnie ocenił takie kino (tutaj akurat odnośnie 'Good Times" a nie "Uncut Gems" ale pasuje do obu - "Taka odwrotność napiętego kryminału. Bohater zamiast być o krok przed innymi, coraz bardziej oddala się od celu. Ale te zboczenia zawsze ciekawe i zaskakujące."

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Scorpio napisał:

Na pewno warto dobrze poznac tor i wykorzystac sesje treningowe do ukonczenia programow, bo dzieki nim masz wiecej punktow zasobow, ktore po kazdym weekendzie mozesz inwestowac w rozwoj bolidu. Daj sobie kilka wyscigow na dostosowanie trudnosci (nie mozesz byc 10 pozycji przed Kubica w kwalach, bo to nierealistyczne i burzy feeling ;)). Masz wygrywac z partnerem, ale minimalnie ;) A tak naprawde w Williamsie powinienes na poczatku sezonu walczyc tylko z Robertem ;) 

To jest dla mnie jasne i zrozumiałe, taki dokładnie mam cel w ustawieniu poziomu trudności :) stąd pytanie o zmianę tego po pierwszych kwalifikacjach, bo 8. miejsce wydało mi się absurdalne.

 

Natomiast z tego...

4 minuty temu, Scorpio napisał:

 

Co do innych aspektow - naucz sie obslugiwac mieszanke paliwa w trakcie wyscigu. W ogole warto dosyc szybko nauczyc sie oszczedzania opon i paliwa bo nie ma nic gorszego niz zajechanie opon na pierwszych okrazeniach. Wzbogacona mieszanka paliwa mocno pomoze przy obronie i atakowaniu z DRS'em. Wyscigi warto jezdzic na 50% bo dopiero wtedy roznice w strategiach przynasza jakiekolwiek roznice.

nic nie rozumiem :D ale pewnie będę powoli to zgłębiał, o ile oczywiście wystarczy mi wytrwałości.

 

Natomiast euforia związana ze sterowaniem bolidu jest niesamowita. Właśnie kończę rosół i siadam do niedzielnego wyścigu!

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, jmk napisał:

Pasterze z Bułgarii chyba nie rozumieją mojej nowoczesnej myśli taktycznej i musiałem przejść z 3-4-3 na 4-3-3. Najpierw były dwa remisy i trzy porażki, teraz doszły dwa zwycięstwa.

 

Ja ostatnio złapałem zajawkę na szachy, ale nie ma jakiejś sensownej nauki online albo za słabo szukałem tylko graj graj graj, a ja chyba popełniam ciągle te same błędy ;)

https://lichess.org/learn

https://lichess.org/practice

 

Na lichess.org po rozegraniu partii można puścić sobie analizę komputerową i narzędzie "Ucz się na błędach" - komp znajduje twoje błędy i prosi cię o znalezienie lepszego ruchu. Polecam ten serwer, bo jest bezpłatny, bez reklam i oparty na darowiznach.

Ja online gram głównie 5 min/gracza, 3m+2s/ruch lub 2m+1s/ruch i tu mam mniejszy lag niż na chess.com - ale dla Ciebie to nie powinno być tak istotne bo ucząc się lepiej grać min. 10 minut na zawodnika lub więcej.

 

Jeszcze lepsze narzędzia do nauki ma https://www.chess.com/ - ale poza bezpłatnym graniem prawie wszystkie pozostałe ficzery wymagają konta premium.

 

Jest jeszcze chess24 - ale tam jest mniej graczy (najwięcej na chess.com), interfejs trochę mi nie pasuje, materiały wideo dla kont premium są przeznaczone dla trochę bardziej zaawansowanych.

Wszystkie opisane serwisy mają swoje apki na telefony.

 

Przykładowe materiały do nauki na youtube:

Do tego na twitchu jest sporo streamerów szachowych prezentujących różny poziom gry - chess.com dużo w to zainwestowało.

 

  • Lubię! 5
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Pulek napisał:

To jest dla mnie jasne i zrozumiałe, taki dokładnie mam cel w ustawieniu poziomu trudności :) stąd pytanie o zmianę tego po pierwszych kwalifikacjach, bo 8. miejsce wydało mi się absurdalne.

 

Natomiast z tego...

nic nie rozumiem :D ale pewnie będę powoli to zgłębiał, o ile oczywiście wystarczy mi wytrwałości.

 

Natomiast euforia związana ze sterowaniem bolidu jest niesamowita. Właśnie kończę rosół i siadam do niedzielnego wyścigu!

Pulek dawaj GP Bahrajnu to poczujesz się jak na żywo byś jechał bo dziś miało być :D

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Scorpio napisał:

No to pytaj od razu :) Mieszanke paliwa ustawiasz podczas jazdy, w prawym, dolnym rogu: 

  Pokaż ukrytą zawartość

maxresdefault.jpg

 

Ale musisz uwazac, zeby Ci wystarczylo paliwa na dojechanie do mety ;) 

A Melbeurne dojechałem 19, bo Hamilton nie skończył wyścigu ;) ale jechałem oszczędnie, odpuściłem od początku uznając, że to za niski poziom. 

 

Edit: Oho, kupa, nie mogę dalej grać :roll: każe kupić pełna wersję gry. No co za siury.

 

No, dobra, to by było na tyle z mojej kariery w F1:

 

 

Screenshot_20200322_155913_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Scorpio napisał:

@PulekNo właśnie czytam że ludzie za granicą też są niemile zaskoczeni. Niektórzy jednak piszą żeby poczekać na ten wieczorny event - moze po nim sie cos odblokuje.

no to czekam, aczkolwiek szału się nie spodziewam :roll: już nawet nie chodzi o kasę którą trzeba wydać na pełną wersję, tylko, że się nastawiłem na granko

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Pulek napisał:

no to czekam, aczkolwiek szału się nie spodziewam :roll: już nawet nie chodzi o kasę którą trzeba wydać na pełną wersję, tylko, że się nastawiłem na granko

Się uśmiechniesz ładnie, to Ci podeślę w któryś dzień.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...