Skocz do zawartości

Marynia przygotowuje AC Milanowi listę 566 napastników, którzy są lepsi niż Krzysztof Piątek


krzysfiol

Kto powinien zagrać w Milanie w miejscu Krzysztofa Piątka?  

58 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Hidalgoo napisał:

pytania w tej dyskusji mi trochę przypominają dyskusję sprzed czasów handlu internetowego pt. "A jaki on ma interes żeby mi wysyłać towar skoro wcześniej mu przeleję pieniądze? Przecież korzystniej dla niego by było zajebać ten hajs i nic nie wysyłać" :D

A mnie trochę przypominają wywiad z Berkowiczem:

 

W systemie opiekuńczym ten biedny jest na biedę skazany, bo z jednej strony dostaje łatwą jałmużnę, a z drugiej ma same przeszkody - musi założyć firmę, wystąpić o pozwolenie z sanepidu...

- Zbędnego sanepidu?

- Całkowicie - mówi Konrad.

- A co, jeśli ten biedny, żeby szybciej biednym przestać być, zacznie wkładać do swoich paróweczek psie odchody?

- Konsumenci sami przekonają się, że te paróweczki niedobre, za rogiem są lepsze, i przestaną kupować te z psimi kupami.

- A jeśli przekonają się dopiero wtedy, gdy kilku z nich od tych paróweczek umrze?

- Może być prywatny sanepid. Przedsiębiorca wykupi tam certyfikat i wiadomo, że jego paróweczki są OK.

- Prywatny, więc nastawiony na zysk, kto więcej zapłaci, ten więcej kup wciśnie do paróweczek albo będzie miał bardziej wypasiony certyfikat niezależnie od tego, co w jego paróweczkach siedzi, biednego zaś na certyfikat stać nie będzie, więc nawet idealnych paróweczek nie sprzeda i pozostanie wykluczony.

- Nie, bo te z certyfikatem, droższe, kupią pewnie bogaci, a bez - biedni.

- I się potrują albo wybuchnie epidemia i wymrze pół miasta.

- Boże, ja nie mówię, że nasza wizja jest idealna, mówię, że jest lepsza niż świat dookoła.

  • Haha 9
  • Uwielbiam 5
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, lad napisał:

Można też np. oddać władzę ludziom np. poprzez demokratyzację zakładów pracy ??‍♂️ ;)

Mam nadzieję, że to jakiś sarkazm. 

 

40 minut temu, lad napisał:
Godzinę temu, Man_iac napisał:

 

Którą to wersja socjalizmu, gdzie nikt nie pracuje? Bo to dla mnie jakaś nowość.

Każda, chociaż oczywiście nie jest to zerojedynkowe, a kwestia skali. Jeżeli nie ma nagród za produktywność (większa kasa) to po co pracować? Jeżeli natomiast nagroda za produktywność jest pomniejszana poprzez redystrybucje, to po prostu zmniejsza się proporcjonalnie motywacja i apetyt na ryzyko. Jak to po zmianie poglądów szybko się zapomina :P

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Man_iac napisał:

Mam nadzieję, że to jakiś sarkazm. 

Trochę tak, ale nie do końca. Zadowoliłbym się silnymi związkami zawodowymi i reprezentacją pracowników w radach nadzorczych i kadrach kierowniczych.

 

11 minut temu, Man_iac napisał:

Każda, chociaż oczywiście nie jest to zerojedynkowe, a kwestia skali. Jeżeli nie ma nagród za produktywność (większa kasa) to po co pracować? Jeżeli natomiast nagroda za produktywność jest pomniejszana poprzez redystrybucje, to po prostu zmniejsza się proporcjonalnie motywacja i apetyt na ryzyko. Jak to po zmianie poglądów szybko się zapomina :P

Ale tak ci się wydaje, czy zostało to gdzieś zbadane i jest na to niezbity dowód? Bo oznaczałoby to, że w krajach gdzie jest największą pomoc socjalna jest najwyższe bezrobocie, a zdaje się że jest odwrotnie. 

 

Widzisz, moja zmiana poglądów wzięła się m.in. tego, że przestałem polegać na "logice" i anegdotach, a sięgnąłem po opracowania naukowe i starałem się wszystko zweryfikować. Nie mówiąc już o frustracji wynikającej z pracy na śmieciówie i braku możliwości przebicia się do "góry" ze swoimi propozycjami w firmie.

 

Poza tym za bycie przodownikiem pracy w socjalizmie to ci zbudują pomnik, a w kapitalizmie dostaniesz 500 zł i spierdalaj.

 

;)

  • Lubię! 1
  • Haha 1
  • Uwielbiam 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, lad napisał:

Trochę tak, ale nie do końca. Zadowoliłbym się silnymi związkami zawodowymi i reprezentacją pracowników w radach nadzorczych i kadrach kierowniczych.

Już miałem pisać, że chciałbym poznać frajera, który wyłoży kasę na ten zakład pracy, którym pracownicy mu będą demokratycznie rządzić. 

 

6 minut temu, lad napisał:
16 minut temu, Man_iac napisał:

 

Ale tak ci się wydaje, czy zostało to gdzieś zbadane i jest na to niezbity dowód? Bo oznaczałoby to, że w krajach gdzie jest największą pomoc socjalna jest najwyższe bezrobocie, a zdaje się że jest odwrotnie. 

Po pierwsze nie mówię tylko o bezrobociu. Są ludzie, którzy w pracy pracują i są ludzie, którzy do pracy chodzą. Wspominałeś ostatnio, że ciężko pracujesz. Sam sobie odpowiedz na pytanie, czy byłbyś tak samo produktywny, gdybyś połowę premii musiał oddać do podziału tym, którzy do pracy tylko chodzą, czy też następnym razem usiadłbyś z nimi. To jest taki truizm, że nie trzeba go specjalnie dokumentować. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, Man_iac said:

Po pierwsze nie mówię tylko o bezrobociu. Są ludzie, którzy w pracy pracują i są ludzie, którzy do pracy chodzą. Wspominałeś ostatnio, że ciężko pracujesz. Sam sobie odpowiedz na pytanie, czy byłbyś tak samo produktywny, gdybyś połowę premii musiał oddać do podziału tym, którzy do pracy tylko chodzą, czy też następnym razem usiadłbyś z nimi. To jest taki truizm, że nie trzeba go specjalnie dokumentować. 

 

Żaden truizm tylko teorie z dupy które sobie wymyśliłeś albo oparłeś na nie wiadomo czym.

  • Lubię! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
20 minutes ago, lad said:

Widzisz, moja zmiana poglądów wzięła się m.in. tego, że przestałem polegać na "logice" i anegdotach, a sięgnąłem po opracowania naukowe i starałem się wszystko zweryfikować. Nie mówiąc już o frustracji wynikającej z pracy na śmieciówie i braku możliwości przebicia się do "góry" ze swoimi propozycjami w firmie.

 

mam dziwne przeczucie, że faktyczna kolejność była jednak odwrotna niż kolejność zdań xD

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, szramek napisał:

 

Żaden truizm tylko teorie z dupy które sobie wymyśliłeś albo oparłeś na nie wiadomo czym.

To mnie musisz oświecić, bo naprawdę nie wiem, co tu tłumaczyć. Skoro uważasz, że nieprawdą jest, że możliwość wyższych zarobków zwiększa produktywność to po cholerę w praktycznie każdej firmie są premie wynikowe? No chyba, że kwestionujesz to, że podatki zmniejszają dochód. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Man_iac napisał:

To mnie musisz oświecić, bo naprawdę nie wiem, co tu tłumaczyć. Skoro uważasz, że nieprawdą jest, że możliwość wyższych zarobków zwiększa produktywność to po cholerę w praktycznie każdej firmie są premie wynikowe? No chyba, że kwestionujesz to, że podatki zmniejszają dochód. 

https://hbswk.hbs.edu/item/the-dark-side-of-performance-bonuses

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...