Skocz do zawartości

Marynia przygotowuje AC Milanowi listę 566 napastników, którzy są lepsi niż Krzysztof Piątek


krzysfiol

Kto powinien zagrać w Milanie w miejscu Krzysztofa Piątka?  

58 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Hidalgoo said:

wszystkim fanom pchania software'u wszędzie i bajania o tym jak to AI będzie wszędzie i  wszystko będzie zautomatyzowane polecam wpis nt. stanu oprogramowania AD 2020: https://tonsky.me/blog/disenchantment/
tl;dr - oprogramowanie będzie coraz gorsze, coraz bardziej zabugowane i coraz mniej stabiline.

tak, ale nie. średnia jakość dowolnego programisty (i programu, biorąc pod uwagę dostępne środki) jest teraz pewnie kilkukrotnie gorsza niż była w 1970, ale mimo wszystko ciągle pojawiają się nowe super rzeczy, które wcześniej nie były możliwe. środowisko ewoluuje nie w stronę puryzmu i niesamowitych inżynierów-geniuszy, ale w stronę użyteczności: jak sprawić, żeby jedna osoba/firma mogła zrobić to, co 10 lat temu zajęłoby czas 100 osobom/firmom. i to się dzieje i będzie przyspieszać. 
 

tl;dr - proszę się nie martwić o oprogramowanie, ono sobie zawsze poradzi. nie zginie dlatego ze pozwala na chaos, to właśnie tolerancja na chaos sprawia ze się rozwija

Odnośnik do komentarza

Kiedyś wklejałem z jego facebookowego profilu odpowiedni post.

 

Poza tym ktoś mówiący "jestem socjalistą" jest dla mnie na równi z kimś mówiącym "jestem faszystą", a faszyzmu nienawidzę. Problem w tym, że jedna ideologia jest oklaskiwana przez humanistyczno-społecznych naukowców i celebrytów, a druga (słusznie) powszechnie potępiana. Przeciw tej nierówności traktowania tych ideologii będę zawsze protestował.

 

Nie ma miejsca dla socjalizmu w normalnym społeczeństwie, podobnie jak nie ma miejsca dla faszyzmu.

 

I właśnie dlatego potrzebujemy powszechnego posiadania broni - aby móc do socjalistów przychodzących po naszą własność strzelać.

  • Haha 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, verlee napisał:

tak, ale nie. średnia jakość dowolnego programisty (i programu, biorąc pod uwagę dostępne środki) jest teraz pewnie kilkukrotnie gorsza niż była w 1970, ale mimo wszystko ciągle pojawiają się nowe super rzeczy, które wcześniej nie były możliwe. środowisko ewoluuje nie w stronę puryzmu i niesamowitych inżynierów-geniuszy, ale w stronę użyteczności: jak sprawić, żeby jedna osoba/firma mogła zrobić to, co 10 lat temu zajęłoby czas 100 osobom/firmom. i to się dzieje i będzie przyspieszać
 

tl;dr - proszę się nie martwić o oprogramowanie, ono sobie zawsze poradzi. nie zginie dlatego ze pozwala na chaos, to właśnie tolerancja na chaos sprawia ze się rozwija

aktualnie trend jest odwrotny. Polecam też talk Jonathana Blowa: https://www.youtube.com/watch?v=pW-SOdj4Kkk

 

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą jeśli kiedyś będziemy żyli w akapie, to może się okazać, że każdy człowiek na 18 (albo w inną rocznicę urodzin, która będzie wyznacznikiem dorosłości) otrzyma od rodziców fakturę podsumowującą koszty wychowania, życia i wykształcenia otrzymanego do tego momentu.

  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Hajd napisał:

Swoją drogą jeśli kiedyś będziemy żyli w akapie, to może się okazać, że każdy człowiek na 18 (albo w inną rocznicę urodzin, która będzie wyznacznikiem dorosłości) otrzyma od rodziców fakturę podsumowującą koszty wychowania, życia i wykształcenia otrzymanego do tego momentu.

Z tego, co pamiętam z wywodów Vamiego, to dziecko jest własnością rodzica, więc obciążenie kosztami byłoby tak logiczne, jak wręczenie lodówce rachunku za prąd. 

Odnośnik do komentarza

Dziecko nie jest własnością rodzica. Jeśli tak kiedyś pisałem, to chyba jeszcze za czasów fascynacją konserwatyzmem i Korwinem, a na pewno nie odkąd jestem libertarianinem. Natomiast zaznaczam też, że nie jest własnością państwa i państwo nie ma prawa narzucać modelu wychowania, szkolnictwa, itd.

5 minut temu, Hajd napisał:

Swoją drogą jeśli kiedyś będziemy żyli w akapie, to może się okazać, że każdy człowiek na 18 (albo w inną rocznicę urodzin, która będzie wyznacznikiem dorosłości) otrzyma od rodziców fakturę podsumowującą koszty wychowania, życia i wykształcenia otrzymanego do tego momentu.

Rothbard pisał, że rodzic przez samo urodzenie nie ma obowiązku utrzymywać dziecka, więc w każdej chwili może je wyrzucić za drzwi. Dziecko z kolei nie podpisywało żadnej umowy z rodzicem, więc faktury dostać nie może.

Odnośnik do komentarza

jadę jutro na działkę, PRAWDOPODOBNIE rozpocznę nową karierę, która ma jeden, podstawowy cel - wykreować wyjebanego grajka na pozycji AMC (klasyczna 10) :-k od kilku wersji nie potrafię nikim grać na tej pozycji, no i tak sobie wymyśliłem, że w tej wersji to ogarnę

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
Teraz, Man_iac napisał:

To przepraszam, jak coś przekręciłem, ale kojarzy mi się, że to było w kontekście odbierania dzieci rodzicom za zaniedbania.

Tak jak napisałem - państwo nie jest właścicielem dzieci.

Teraz, Pulek napisał:

jadę jutro na działkę, PRAWDOPODOBNIE rozpocznę nową karierę, która ma jeden, podstawowy cel - wykreować wyjebanego grajka na pozycji AMC (klasyczna 10) :-k od kilku wersji nie potrafię nikim grać na tej pozycji, no i tak sobie wymyśliłem, że w tej wersji to ogarnę

A ja dalej dostaję wpierdol Newcastle. Już niby ogarnąłem. 6 meczów bez porażki, a potem JEB - 11 bez zwycięstwa...

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Vami napisał:

Rothbard pisał, że rodzic przez samo urodzenie nie ma obowiązku utrzymywać dziecka, więc w każdej chwili może je wyrzucić za drzwi. Dziecko z kolei nie podpisywało żadnej umowy z rodzicem, więc faktury dostać nie może.

A jeśli mimo to dostanie, to kto rozstrzygnie spór? Prywatny sąd?

Odnośnik do komentarza
Teraz, Hajd napisał:

A jeśli mimo to dostanie, to kto rozstrzygnie spór? Prywatny sąd?

Dokładnie. Mówię - czytajcie Molinariego, Rothbarda i Hoppego! Sprawa prywatnej produkcji bezpieczeństwa, sądownictwa, policji - to już jest od dawna wyjaśnione.

Teraz, Pulek napisał:

dopiero co przecież się utrzymałeś :-k ja nie wiem, kiedy Ty grasz :-k 

 

Zawsze mam FM w tle w oknie. Nigdy nie gram na full screen. Tak więc jak robię coś (np. pracuję), to w tle sobie pykam.

Tu choćby David Friedman

 

http://www.daviddfriedman.com/Libertarian/Machinery_of_Freedom/MofF_Chapter_29.html

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Vami napisał:

Rothbard pisał, że rodzic przez samo urodzenie nie ma obowiązku utrzymywać dziecka, więc w każdej chwili może je wyrzucić za drzwi. Dziecko z kolei nie podpisywało żadnej umowy z rodzicem, więc faktury dostać nie może.

Czyli według Rothbarda dopuszczalnym jest wystawienie za próg niemowlaka i powiedzenie "zarób sobie, albo padnij z głodu"? 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...