Skocz do zawartości

Marynia przygotowuje AC Milanowi listę 566 napastników, którzy są lepsi niż Krzysztof Piątek


krzysfiol

Kto powinien zagrać w Milanie w miejscu Krzysztofa Piątka?  

58 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

15 minutes ago, Hidalgoo said:

no to jest najbardziej logiczne rozwiązanie, ?tylko czy bazka foru

Spoiler

tak se zmieniam

m była (jest) tak zsetupowana :D

nie wydaje mi się, skoro można grzebać w czyichś cytowaniach, tylko odnośnik do oryginału zostaje

Odnośnik do komentarza

@krzysfiol Panie Adminie, weź Pan chociaż edytuj tego screena i ukryj IP, z którego Icon pisał posta. Oczywiście, mógł mu się od tego czasu zmienić, ale mógł też pozostać taki sam.

Wiem, że są strony, gdzie jak się wpisuje komentarz to się pojawia obok adres IP, ale generalnie adres IP na wierzchu to nie jest najlepsza opcja ;) 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Misiek napisał:

@krzysfiol Panie Adminie, weź Pan chociaż edytuj tego screena i ukryj IP, z którego Icon pisał posta. Oczywiście, mógł mu się od tego czasu zmienić, ale mógł też pozostać taki sam.

Wiem, że są strony, gdzie jak się wpisuje komentarz to się pojawia obok adres IP, ale generalnie adres IP na wierzchu to nie jest najlepsza opcja ;) 

Matwisz sie, ze ktos sie dowie kim jest tomek1990@forumcm.net?

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Hajd napisał:

Matwisz sie, ze ktos sie dowie kim jest tomek1990@forumcm.net?

Po prostu nie uważam, że to dobry pomysł, żeby czyjeś IP, nieważne czy obecne czy stare leżało sobie nawet w postaci screena jawnym tekstem. Jasne, równie dobrze Icon mógł przeglądać forum przez pińcet VPNów, dobrze się maskować, but still.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Misiek napisał:

Po prostu nie uważam, że to dobry pomysł, żeby czyjeś IP, nieważne czy obecne czy stare leżało sobie nawet w postaci screena jawnym tekstem. Jasne, równie dobrze Icon mógł przeglądać forum przez pińcet VPNów, dobrze się maskować, but still.

 

Spoko, nawet na to nie zwróciłem uwagi dodając posta, dzięki :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

500 g mąki

350 g wody

9 g soli

5 g drożdży świeżych

 

wyrabianie ręczne w misce ok 10 minut

 

I fermentacja 2h

składanie tak jak byłem w domu (praca....), więc pierwsze po tych 2h, drugie po kolejnych 4h

końcowa fermentacja 1h

 

240 stopni piekarnik góra/dół 25 minut na kamieniu do pizzy rozgrzanym

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...