Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukiwany jest telewizor 32-37 cali w cenie do 1500zł (maks 1700zł jeśli naprawdę warto dołożyć).

Przeznaczenie to tylko kablówka z cyfrowym sygnałem. Dobrze by było gdyby telewizor posiadał moduł CI aby można było wsadzić tam kartę od kablówki.

 

Smętek, czy doradzisz co kupić?

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue40h5500.bhtmlto powinno spokojnie styknac

 

natomiast nie mam pojecia czy mozna wsadzic karte, tuner cyfrowy jest... ale czy to styknie, u mnie w tv cyfrowy jest, ale wejscia na karte nie widze... to chyba nie jest standard

 

 

 

A ja mam takie pytanie. Do gniazda mam podłączone dwa TV, jeden nowy blisko gniazda odbiera wszystkie kanały, a w drugim, do którego idzie ok. ~10m. kabla można ustawić tylko połowę. Czego to wina? Słabego sygnału czy problemów z zakresem starego TV? (Sanyo)

dobra zacznijmy od schematu instalacji, rozumiem, ze masz gdzies antene, z ktorej idzie jeden kabel w scianie do jakiegoś gniazdka i z tego gniazdka masz podlaczone 2 tv (telewizja naziemna), jeden działa ok, drugi jest oddalony 10m i tam połowy stacji nie łapie z naziemnej ? dobrze to widze czy inaczej to wyglada ?

Odnośnik do komentarza

 

A ja mam takie pytanie. Do gniazda mam podłączone dwa TV, jeden nowy blisko gniazda odbiera wszystkie kanały, a w drugim, do którego idzie ok. ~10m. kabla można ustawić tylko połowę. Czego to wina? Słabego sygnału czy problemów z zakresem starego TV? (Sanyo)

dobra zacznijmy od schematu instalacji, rozumiem, ze masz gdzies antene, z ktorej idzie jeden kabel w scianie do jakiegoś gniazdka i z tego gniazdka masz podlaczone 2 tv (telewizja naziemna), jeden działa ok, drugi jest oddalony 10m i tam połowy stacji nie łapie z naziemnej ? dobrze to widze czy inaczej to wyglada ?

 

To jest kablówka od UPC. Wcześniej do gniazda podczepiony był trójnik i z niego szły dwa kable do TV (była taka sama sytuacja), teraz każdy telewizor jest podpięty osobnym kablem bezpośrednio do gniazda.
Odnośnik do komentarza

To chyba tak musi być. U mnie chyba jest to samo, mam TV u siebie (nowy) i dekoder z UPC, w ścianie mam puszkę, z której idzie też kabel antenowy do drugiego pokoju - tam odbiera o wiele mniej kanałów (przynajmniej tak było, TV stary). Pewnie dlatego, że kodowane kanały masz na dekoderze i byś musiał z dekodera puszczać rozgałęźnik co jest nielegalne, bo trzeba mieć multiroom.

 

Chyba.

Odnośnik do komentarza

To chyba tak musi być. U mnie chyba jest to samo, mam TV u siebie (nowy) i dekoder z UPC, w ścianie mam puszkę, z której idzie też kabel antenowy do drugiego pokoju - tam odbiera o wiele mniej kanałów (przynajmniej tak było, TV stary). Pewnie dlatego, że kodowane kanały masz na dekoderze i byś musiał z dekodera puszczać rozgałęźnik co jest nielegalne, bo trzeba mieć multiroom.

 

Chyba.

Trochę zbadałem temat i jednak chodzi o wiek telewizora. Stare nie obsługują wszystkich zakresów, rozwiązaniem może być zaprogramowanie kanałów na magnetowidzie, ale kto to ma teraz. ;) Nie wiem czy są jeszcze jakieś urządzenia, które mają taką opcję, chyba i tak gra niewarta świeczki, lepiej kupić nowy TV.
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Nie wiem czy te pytanie nadaje się tu, czy do tematu o dyskach twardych, ale skoro temat brzmi "Telewizor" to chyba tu.

 

Ojcu zamarzył się hdd do telewizora Thomson (żadna nowość, tv ma z 5 lat). Wyczytałem, że zalecane są dyski 3,5'' sformatowane w systemie FAT32. Czy do tv potrzebne są jakieś specjalne dyski czy po prostu zwykły zewnętrzny z własnym zasilaniem podłączany via USB?

Odnośnik do komentarza

Próbowałem nagrywać najpierw na USB (formatowany na FAT32) ale bez efektu. Chyba jest to zbyt stary telewizor (Thomson 32HE8234B), więc jednak póki co dysku nie kupujemy, bo nie chce kupować kota w worku.

 

A może coś robię źle? Sformatowany pendrive włożyłem do gniazda usb, ale w menu tv nie ma nic do nagrywania, coś było na pilocie, nacisnąłem ale nic się nie działo. Ma ktoś może jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...