Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem w necie, że karty graficzne mają zintegrowany dźwięk i puszczą go przez HDMI :>

 

Dowód:

 

-Geforcy (a przynajmniej mój Asus 8600gt) podają dźwięk na złącze hdmi tylko, że w przeciwieństwie do kart Ati nie mają na pokładzie chipa audio i dźwięk trzeba doprowadzić do karty graficznej dwużyłowym kabelkiem ze złącza spdif na płycie głównej (taki kabelek Asus dorzuca do swoich kart graficznych)
-wszystkie Radeony HD od najniższego do najwyższego modelu mają na pokładzie chip audio ("Integrated HD audio controller") i dzięki temu dźwięk podawany jest jednocześnie z obrazem na wyjście hdmi

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki Smeciu :* Kupiłem Sharpa już wczoraj ;)

Mam ten sam problem co jmk z dźwiekiem z HDMI.. robię aktualkę wszystkich sterowników, może pomoże. U mnie na tym samym porcie, tym samym kablu na lapku kumpla dźwięk śmiga, także problem jest z moim softem/hardem.

 

Lapek to ACER Aspire 7741G.

Odnośnik do komentarza

Oj, ale ze mnie głąb. Pomyliłem. Zapomniałem, że już nie mam Radeona 4650 tylko GeForce ... spoko, dźwięk na razie może lecieć z głośników.

 

Swoją drogą uruchomiłem na maksymalnej rozdzielczości i wysokich detalach FIFĘ 14 na tej karcie - cięło na monitorku, nie dało się grać, jak podłączyłem TV rozdzielczość od razu w górę, też na maksa, detale na maksa i.... nie tnie. Jedynie mam jakieś dziwne przyspieszenie :D Stąd się zacząłem zastanawiać ile zależy od karty, a ile od monitora (w tym wypadku TV).

Odnośnik do komentarza

Ja nadal nie mogę sprawić, żeby dźwięk wydobywał się z głośników TV. Mimo instalacji najnowszych sterów do grafiki (Radeon HD5650) i karty dźwiękowej, oraz specjalnego sterownika dźwiękowego od AMD..

w windowsowym mixerze zmieniłeś wyjście audio na tv ?

 

p.s.

dlatego nie lubię kart od AMD ;)

Odnośnik do komentarza

Ustawilem. Probuje poscic cokolwiek, np mp3 na WMP i wyskakuje mi, ze nie moze odtworzyc, bo urzadzenie jest (w pracy jestem, nie pamietam dokladnie) uszkodzone, badz nieprzystosowane do odtwarzania dzwieku..

Tez juz nie lubie kart od AMD :D

Ustawic TV jako domysle urzadzenie dzwieku moge, ale nic to nie daje.. Nawet po wylaczeniu (w mikserze) glosnikow nic sie nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ojciec zobaczył co sobie kupiłem i teraz też chce telewizor :D Szukam mu czegoś w okolicach 42" i z SmartTV, bo tak sobie zażyczył.

 

Chciałbym się zapytać o to, których producentów odrzucić, patrząc na jakość matrycy i awaryjność? Sprzęt będzie kupowany w zamyśle na 5-10 lat, więc nie chciałbym, żeby się zepsuł po upływie gwarancji.

Sam poleciłbym ojcu Phillipsa, Sony, Sharpa. Nie wiem czy warto się interesować Toshibą, LG, Samsungiem. Są tańsze, ale nie mam pojęcia jak wgląda jakość ich wykonania. Proszę o rady :)

Odnośnik do komentarza

@up

Kupiłem sobie przed miesiącem http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sharp-lc-32le350.bhtml

Było na poprzedniej stronie :P

Jakość bardzo dobra, łatwy w obsłudze, Full HD, 100Hz, dobry balans kolorów. Da się na nim grać, nie czyć imput laga :)

@Smetek & jmk
Dzięki :)

EDIT: mój błąd, zapomiałem wspomnieć, że ojciec nie chce 3D. Może da radę znaleźć coś taniej/lepiej, ale bez tej opcji?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...