Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue40f5500.bhtml

 

ja bym się raczej sharpnął na Samsa

a co do Toshiby, mam jedno doświadczenie - koleszka pocieszył się po zakupie 2 mieszki i kolejne dwa mieszki wymieniali mu płytę główną od tv :)

Czym oba modele się różnią poza marką i ceną, bo ojcu zależy by zmieścić się w kwocie 1500 zł, tosiek na allegro mieści się w tej granicznej kwocie ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

z jakiej odległości będzie oglądany obraz ? generalnie te droże to nie tylko smart tv, usb, etc... zazwyczaj jest lepsza elektronika i nieco lepsza matryca, generalnie warto dopłacić do tego co zapronował Laki, chyba, że 2k jest krytyczny

 

to ambilight kojarzy mi się z philipsem(wybitnie nie mam zaufania do tej marki)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

pytanie - coś sensownego do 32 cali da radę znaleźć około 1000 PLN.

telewizora nigdy w życiu nie posiadałem, czasami widuję jakiś u rodziców i znajomych, ale dla kablówki jakoś nadal nie widzę miejsca w moim mieszkaniu. ale przydałoby się coś większego od monitora CRT 24 do oglądania filmów - myślałem o monitorze jakimś większym (29 choćby), ale żeby kupić coś co odwzorowuje mi czerń i nada się do pracy z fotografią równie dobrze jak mój wysłużony kineskop, musiałbym wydać ze 3-4 tys, a tyle to ja mogę wydać na obiektyw. pomijając już fakt, że cholernie niewygodnie pracuje mi się ze zdjęciami na monitorach innych niż 5:4, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia...

telewizor będzie wisiał max 3 metry od głowy, będzie służył do oglądania filmów i ewentualnie (bardzo) okazjonalnie do pobiegania z dwoma mieczami świetlnymi po Starym Imperium. konsoli brak i nie planuję. do pracy nadal będę używał CRT.

jak się nie da ok 1000 to za ile się w takim razie się da?

Odnośnik do komentarza

mało? myślałem, że może być za dużo nawet, takie to już moje doświadczenie z telewizorami... :)
moi rodzice mają 43 cale (plazma, ma chyba jakieś inne proporcje od LCD/LED, bo zawsze jak jestem u siostry, która ma 46 LED to mam wrażenie, że ta plazma rodziców jest większa, wrażenie to podziela szwagier, ale nigdy nie byliśmy na tyle zdeterminowani, żeby wrażenie zweryfikować jakimikolwiek pomiarami) i jakieś 4-5 metrów od ekranu - jak dla mnie jest OK, ale ja jestem przyzwyczajony do siedzenia przy biurku, 24 cali i odległości liczonej w centymetrach.
czyli jednak ok. 42 się zanosi? zmieszczę się w 2000PLN?

tylko komputer, może dwa (stacjonarka/barebone + laptop).

Odnośnik do komentarza

jak pójdziesz do sieciówki możesz nie zauważyć różnicy, ze wzgledu na wszelakie zakłócenia, druga rzecz zazwyczaj te tv są w sklepach podpięte pod bluray, a ten wszędzie wygląda "miodnie" ;) raczej bym sobie obczaił interfejs funkcji smart, kolor, styl ramek, podstawy(jeżeli zwracasz uwagę lub Twoja druga połówka na takie rzeczy)

Odnośnik do komentarza

tak, tak - chodzi mi o interfejs, ergonomię użytkowania i ogólne wrażenie "jak pilot leży w ręku"...

wygląd też, ale któryś z nich musiałby być jakoś wyjątkowo "brzydki" żeby było to jakieś kryterium (a na zdjęciach nie wyglądają źle) - w końcu przy podobnej cenie i zbliżonych parametrach (i pewnie w większości tych samych podzespołach) ostatecznym kryterium wyboru są preferencje użytkownika, a to jest raczej niemierzalne. :)

 

a tak z ciekawości - nigdy nie miałem żadnego sprzętu Sharpa (chociaż jak przez mgłę kojarzę, że mój pierwszy kasetowiec to mógł być Sharp, albo Akai), telewizor Samsunga za to widuję w zasadzie w każdym domu, który odwiedzam, wynika to z czegoś poza popularnością Samsunga?

Odnośnik do komentarza

Samsung, Sharp to dobre produkty, Sony też jest dobre, ale moim zdaniem sporo się tam płaci za markę

 

u rodziców mam starszego Sharpa i jest ok, sam mam Samsunga od prawie roku i jestem zadowolony(przez 8 miechow tylko komp/usb i było ok). większość znajomków, których mam ma Sony/Samsung - nie widzę potrzeby żeby dokładać do Soniacza

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Misiaczki jakie są godne polecenia TV nie mniejsze niż 50" za około 3000zł, maks 3200? Telewizor będzie służył do telewizorowanie, żadne konsole, smart tv pewno też nie będzie używane, może czasem film (z napisami) odtworzony z usb.

z jakiej odległości będzie oglądany tv ?

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue50h6200.bhtml

Odnośnik do komentarza

Dobra już nieważne, przy okazji jak byli w Tesco to kupili w rtveuroagd to http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue55h6800.bhtmljezu jakie to wielkie

 

trochę nagieli budżet ;)

Telewizor warto kupować teraz czy poczekać do lutego/marca?

 

imho nie ma to aż takie znaczenia, jak np. w przypadku części komputerowych

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...