Skocz do zawartości

Marynia zabiera na następny wyjazd na mecz 563 użytkowników forumka


lad

Gdzie Marynia pojedzie następnym razem?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Counter napisał:

Ja niemal to samo, w ogóle od kiedy mam zegarek (czerwiec) zrobiłem 1243km. :) 

Łącznie z czerwcem? 1629 km :) 

 

Najbardziej dojebany miałem... październik :-k 

 


9 days 12 hours  active time tracked

498837 steps counted

342.19 km measured in steps

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Meler napisał:

6pkt, 9 zbiórek  i wygrana :) można iść spać :)

 

A Ty nie miałeś ostatnio czegoś złamanego?

 

W takim razie muszę zaktualizować tabele kontuzji

@Perez uraz piszczelowo-kostkowy

@wwosik uraz nogi, bo grał z @Perez  

@schizzm kontuzja środstopia

@klinsmann kontuzja psychiki, bo myśli, że ktoś się go boi ;) 

@demrenfaris fobia do miasta Łódź 

 

Dopisujcie miasta. A tak serio to właśnie musiałem wyzerować  2 butle piwa po 1 litrze i nie wyszło mi to na dobre :keke: 

  • Lubię! 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Brudinho napisał:

 

A Ty nie miałeś ostatnio czegoś złamanego?

 

W takim razie muszę zaktualizować tabele kontuzji

@Perez uraz piszczelowo-kostkowy

@wwosik uraz nogi, bo grał z @Perez  

@schizzm kontuzja środstopia

@klinsmann kontuzja psychiki, bo myśli, że ktoś się go boi ;) 

@demrenfaris fobia do miasta Łódź 

 

Dopisujcie miasta. A tak serio to właśnie musiałem wyzerować  2 butle piwa po 1 litrze i nie wyszło mi to na dobre :keke: 

No miałem ale to już ponad miesiąc temu :) 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, jmk napisał:
Cytat

Stoi za tym idea aktywnego państwa: widząc potencjalną inwestycję, która może być ryzykowna, ale i przynieść istotną innowację gospodarczą, wykłada na nią pieniądze. Jak wiemy, prywatne podmioty się do tego nie palą, bo wolą unikać ryzyka. Większość wynalazków kluczowych dla współczesnej gospodarki powstała za pieniądze publiczne.

 

Ja jestem ciekawe jakichś konkretów na poparcie tej tezy.

 

Nawet w raju liberalnych fantazji - USA - to NASA jest ojcem wielu zmieniających świat wynalazków (Internet, GPS, smartfony/touchscreeny, mleko dla noworodków, termometry na podczerwień itp), choć trzeba to przyznać, że często jako efekt uboczny ;) 

 

Co do inwestycji - spójrz jak działa degeneracja transportu publicznego w Polsce. Po właściwie prywatyzacji lokalnych oddziałów PKS w wielu miejscach - w tym moim Mińsku - zlikwidowano całkowicie transport autobusowy. I tak jestem w dobrej sytuacji, bo (1) mam samochód (2) jeżdżę do pracy pociągiem. Ale na południe od MMz gdzie już funkcjonuje kilka dużych przedsiębiorstw, które zatrudnia sporo ludzi (Oskroba, Witoplast, Awenta, Semmelrock), a przy dobrym systemie transportu jest szansa na więcej (tanie działki i mniejsze podatki) - nie ma zbyt wielu chętnych na obsługę pasażerów i jeździ kilka busów(!) dziennie i to najprawdopodobniej dlatego, że gmina się dorzuciła. Inaczej ryzyko inwestycji byłoby zbyt duże i po prostu nie jeździłby tam nikt.

 

I ja mówię o gminie 50 km od Warszawy, o gęstości zaludnienia bliskiej małego miasteczka, o strukturze właściwie miejskiej (większość zatrudniona w przemyśle i usługach, śladowa liczba rolników) - kwestia poznania potrzeb ludzi i dostosowania do tego usług i to naprawdę miałoby szanse powodzenia (sam bym chętnie przesiadł się na autobus dowożący mnie do stacji kolejowej). A co powiedzieć o terenach mniej zurbanizowanych?

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, krzysfiol napisał:

Jeśli chodzi o transport publiczny to polecam książkę "Nie zdążę" Olgi Gitkiewicz. Wstrząsający reportaż. 

Nie czytalem, ale streszcze: tu kiedys byl pekaes, a teraz nie ma. Za komuny bylo lepiej.

Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...