Skocz do zawartości

Marynia zabiera na następny wyjazd na mecz 563 użytkowników forumka


lad

Gdzie Marynia pojedzie następnym razem?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

@Reaper Chromecast to właściwie tylko odbiornik, więc musisz castować coś z telefonu albo laptopa.

MiBox ma zainstalowanego Androida analogicznego jak w Smart TV, tyle że bardziej konfigurowalnego. Więc możesz zainstalować wszystko co ma apkę na androida: VODy - płatne i darmowe, Spotify, radio, telewizję online (ja właściwie mam tylko legalną WP Pilot, której i tak nie używam, ale dla mniej legalnych można zainstalować jakiś IPTV i szaleć), nawet jakieś gry jak chcesz. Do tego np zwyczajny eksplorator plików z obsługą sieci i jest możliwość streamowania z innego urządzenia (np malinka+dysk) czy sieci. Da się również zainstalować Kodi, więc znów - wszystko co potrafiła Malinka z Raspbianem, potrafi i MiBox. No i całkiem dobrze działa VPN, więc swobodnie można korzystać z rzeczy bez ograniczenia geolokalizacyjnego. I to wszystko działa bez konieczności uruchamiania laptopa czy nawet telefonu.

 

No i do tego wszystko to, co potrafi Chromecast. :D 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Gacek napisał:

W ogóle mnie to nie dziwi, gdy na tydzień wstecz mówię coś niepopularnego to przez tydzień wychodzę na wariata, przyzwyczaiłem się i do tego, że tak jestem postrzegany i do tego, że wystarczy chwila cierpliwości, by jak w temacie Piątka i wielu innych rzucać ludziom w twarz ich przeszłe mądrości ;) 

Akurat w temacie Piątka wielu fanom Milanu dość długo zajęło ogarnięcie, jak mierny i szkodliwy jest to piłkarz, jeszcze w lecie na anglojęzycznym forum byłem za to wykpiwany, a teraz większość otrzeźwiała i to w Piątku widzi największego - po Giampaolo - szkodnika i głównego winnego obecnej sytuacji. Jak ktoś ogląda Milan dłużej niż kwadrans raz na kwartał to szybko do niego ta prosta prawda dociera. Brudi też przejrzy na oczy w temacie Paquety :keke: 

 

Ale ja Paquety nie skrytykowałem całościowo, tylko za czas który spędził na boisku. Nie był to jego mecz, aczkolwiek patrząc przez pryzmat zmian...... Co do Piątka się zgadzamy, nie jest to zawodnik, który zbawi Milan. To jest idealny kończący w polu karnym będący zupełnie nieprzydatny, gdy zespół musi tyrać. Może gdy przyjdzie kilka wygranych i zespół nabierze pewności siebie. 

Odnośnik do komentarza

Ja jebie. Ogólnie dostaliśmy info od sąsiadów, że będą wymieniać rury w kiblu w pionie. Za "darmo"  od wspólnoty czy tam miasta, nie ważne. Bo remontują to mieszkanie na dole, co kiedyś mówiłem. My tylko najemcy, więc nic nam do tego, właściciele się zgodzili. Tydzień temu był ziomek żeby spojrzeć jak to wygląda i że słyszał, że mu późno wracamy do domu i jak w poniedziałek (dziś) jesteśmy. To mówię, że wracamy przed 17 z pracy i żona i ja. I pyta czy możemy wziąć wolne, żeby oni mogli wejść u nas rury wymienić... Mowie, że nie, bo to nie nasze mieszkanie i nie będę marnował urlopu żeby posiedziec z panami i zapytałem czy się wyrobia do 16 z całym pionem to mówi, że nie wie i zadzwoni do mnie, wziął mój numer. I chuj, dziś mam od rana awarie, więc od 8 jestem w pracy, teraz jadę na wizytę do fizjoterapeuty i dzwonią właściciela, że przyjadą po klucze, bo oni posiedzą u nas z robotnikami :/ ogolnie jest posprzątane itp, no ale nie podoba mi się to, że ktoś będzie siedział beze mnie z moim dobytkiem ;) Po fizjoterapeuci w jade dac właścicielce klucze, wracam do roboty do 16 i na 17:30 rodzinna. Pięknie się tydzień zaczął. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Pulek napisał:

nie do końca rozumiem, ale w mojej sytuacji - tv bez funkcji smartw - nie wiem co mogłoby mnie lepszego spotkać niż chromecast :-k mibox właśnie? 

No tak, zdecydowanie mibox. Mialem chromecasta i to bylo jedno z najgorzej wydanych pieniedzy w ostatnim czasie. MiBoxa uzywam w sypialni, gdzie mam bravie bez smarta. Wczoraj elegancko ogladalem sobie wyscig F1 na Eleven1 poprzez Polsat GO wlasnie z miboxa. Jak zabieram mloda do dziadkow na weekend, to zawsze biore ze soba miboxa. Mloda idzie spac a ja ogladam co chce, bo w puszeczce mam Polsat GO ze wszystkimi programami na zywo, Netflixa i Kodi (gdybym czegos nie mogl znalezc na Netflxie - jak ostatnio Coraline). Jedyne co potrzeba, to dostep do internetu.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Podoba mi sie ten mibox. Jak kupowalem telewizor to nie zaglebilem sie odpowiednio w temat i kupilem Sony bez android tv, dopiero potem dokupilem chromecasta, ale to w sumie taki polsrodek. Teraz widze ze z tym miboxem wszystko by elegancko smigalo, chyba kupie!

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Brudinho napisał:

 

Ale ja Paquety nie skrytykowałem całościowo, tylko za czas który spędził na boisku. Nie był to jego mecz, aczkolwiek patrząc przez pryzmat zmian......

Właśnie o to chodzi, że o ile Paqueta mógł irytować (zmarnowana setka, parę strat) to wynikało to z jego nieszablonowego stylu gry, ale przynajmniej brał ciężar gry na siebie. Widać było, że gdy zszedł, to zespół zupełnie zdechł, bo brakowało jego kreatywności i błyskotliwości z przodu.

Z kolei co do Piątka to dziś przyszło mi na podsumowanie jego popisów w tym sezonie i statystyka jest dramatyczna - zespół strzela ponad trzy razy częściej bez niego niż z nim, a on sam indywidualne statystyki ma na poziomie przeciętniaka z Lecce, choć nie może narzekać na gorszy serwis od niego. Jeśli komuś optyczna ocena popisów Milanu nie wystarczy do stwierdzenia, że Piątek to pieprzony szkodnik i sabotażysta - a takiemu wwosikowi nie wystarczała, bo nie ogląda przecież zespołu, który komentuje - to statystyka rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza

A jeszcze à propos MiBoksa - ostatnio kombinując jak obejrzeć Jamiego Olivera na telewizorze, odkryłem, że mogę podłączyć bezprzewodową myszkę przez usb i w ten sposób pominąć rzeczy w aplikacji nieprzystosowanej dla Android TV (bo nie dało się na nie kliknąć pilotem) :jupi: 

 

Ostatecznie skończyło się i tak castowaniem przez Chromecasta, bo chyba mój VPN gryzł się z tą apką, ale fajnie jak jest jakaś alternatywa ;) 

Odnośnik do komentarza

No i byłem u fizjoterapeuty, dostałem skierowanie na rehabilitację, ale to tylko uśmierzy ból. Pan dał mi złota radę ;) " musi pan walczyć". Niby mój organizm nie daje sobie rady z aktualnymi obciążeniami. I tylko siłownia mi pomoże.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ajerkoniak napisał:

nie znam się na udźwiękowieniu i za rzadko bywam w domu by docenić muzykę graną z czegoś innego niż telewizor

Głośniki TV = HIV

 

Serio. Podłącz sobie nawet głośniczek bluetooth i będzie brzmieć lepiej niż to co masz tam wmontowane fabrycznie.

Odnośnik do komentarza

Czytam co Gabe pisze, ale nie widzę dla siebie potrzeby posiadania MiBoxa chyba :-k Chociaż mecze, żeby odpalić, to muszę włączyć nc+ czy Horizon na laptopie i dopiero przez Chrome'a puścić na Chromecasta, a jak rozumiem MiBox by miał te aplikacje już w sobie, ale jakoś nie czuję, żeby to był dla mnie problem. Ja do TV potrzebuję tylko puścić mecz właśnie przez Chromecasta, a Spotify, Player.pl, Netflix i HBO Go są wbudowane lub też szeruję przez chromka. Nie ściągam filmów, nie oglądam dziwnych streamów, więc raczej nie widzę zastosowania dla siebie.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gabe napisał:

@Reaper Chromecast to właściwie tylko odbiornik, więc musisz castować coś z telefonu albo laptopa.

MiBox ma zainstalowanego Androida analogicznego jak w Smart TV, tyle że bardziej konfigurowalnego. Więc możesz zainstalować wszystko co ma apkę na androida: VODy - płatne i darmowe, Spotify, radio, telewizję online (ja właściwie mam tylko legalną WP Pilot, której i tak nie używam, ale dla mniej legalnych można zainstalować jakiś IPTV i szaleć), nawet jakieś gry jak chcesz. Do tego np zwyczajny eksplorator plików z obsługą sieci i jest możliwość streamowania z innego urządzenia (np malinka+dysk) czy sieci. Da się również zainstalować Kodi, więc znów - wszystko co potrafiła Malinka z Raspbianem, potrafi i MiBox. No i całkiem dobrze działa VPN, więc swobodnie można korzystać z rzeczy bez ograniczenia geolokalizacyjnego. I to wszystko działa bez konieczności uruchamiania laptopa czy nawet telefonu.

 

No i do tego wszystko to, co potrafi Chromecast. :D 

O to coś dla mnie, bo rozumiem że mógłbym sobie na tym zainstalować apkę NC+ Go?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Scorpio napisał:

No tak, zdecydowanie mibox. Mialem chromecasta i to bylo jedno z najgorzej wydanych pieniedzy w ostatnim czasie. MiBoxa uzywam w sypialni, gdzie mam bravie bez smarta. Wczoraj elegancko ogladalem sobie wyscig F1 na Eleven1 poprzez Polsat GO wlasnie z miboxa. Jak zabieram mloda do dziadkow na weekend, to zawsze biore ze soba miboxa. Mloda idzie spac a ja ogladam co chce, bo w puszeczce mam Polsat GO ze wszystkimi programami na zywo, Netflixa i Kodi (gdybym czegos nie mogl znalezc na Netflxie - jak ostatnio Coraline). Jedyne co potrzeba, to dostep do internetu.

Ty, no to faktycznie brzmi dużo lepiej niż Chromecast :D 

 

Pytanie tylko czy NC+Go mi będzie na tym dobrze śmigać.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, lad napisał:

O to coś dla mnie, bo rozumiem że mógłbym sobie na tym zainstalować apkę NC+ Go?

Właśnie, też mnie to interesuje bo zastanawiam się nad kupnem tego MiBoxa. Na jakimś innym forum czytałem, że apki które nie mają wersji na "Android TV" (czyli chyba m. in. nc+ go) potrzebują myszy/klawiatury, żeby się zalogować - tam sugerowali kupno klawiatury z touchpadem na bluetootha. @Gabe

Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...