Skocz do zawartości

Partia Gawędziarska o Duszy Maryni zdobywa 5,62% głosów w wyborach i unieszczęśliwia 94% Polaków


Reaper

Dlaczego Polacy są nieszczęśliwi?  

47 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Mój bratanek wczoraj omal nie zginął, bo jakiś idiota w bmw wyprzedzał na trzeciego wyjeżdżając mu na czołowe. Ratował się zjeżdżając na pobocze, niestety walnął w drzewo i kilkakrotnie dachował. Kierowca bmw oczywiście zwiał z miejsca wypadku.

https://gk24.pl/dachowanie-na-dk6-niedaleko-sycewic-wideo-zdjecia/ga/c16-14498175/zd/39335401

Po zdjęciach jego polo myślę, że to cud, że nic mu się nie stało.

  • Smutny 5
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, schizzm napisał:

(zakładam, że jednak elektorat PiSu jest dość stały, więc mam wrażenie, że głównie ruszyli wyborcy innych opcji)

Nope, PiS wzrosło o prawie dwa miliony. Z jednej strony dużo, z drugiej - czy to warte 80 miliardów na socjal?

Tak samo należy interpretować wyniki - z jednej strony będą rządzić nadal, co jest porażką rozumu, z drugiej postawili wszystko na jedną kartę, by w tych wyborach dostać konstytucyjną większość, o czym wielu dziś zapomina. Dla sił demokratów te wybory to nie jest taka jednoznaczna porażka - nie będą rządzić, ale jak na skalę propagandy i socjalu wpompowanego do obywateli (a z drugiej strony przy Schetynie obciążającym KO) trudno powiedzieć, by zachowanie stanu posiadania było porażką. Orban w takiej sytuacji wygrał wszystko, a tu było relatywnie blisko przejęcia senatu. W prezydenckich wszystko się może zdarzyć, o ile Lewica znów nie dostanie wylewu przy rejestracji list i nie dadzą PiS wygranej w pierwszej turze wystawiając jakiegoś Zandberga czy Czarzastego celem podcięcia KO.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, Gacek said:

Nope, PiS wzrosło o prawie dwa miliony. Z jednej strony dużo, z drugiej - czy to warte 80 miliardów na socjal?

 

Dobry post, ja bym dodał jeszcze to, że rządząca partia / prezydent zawsze ma +x punktów procentowych do wyniku z racji bycia domyślnym wyborem dla niezaangażowanych, jeśli nie ma wyraźnego zmęczenia społeczeństwa, jak np. zmęczenie PO po drugiej kadencji.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gacek napisał:

Nie wiem kto wymyślił tę historię o 52-55 mandatach do senatu dla demokratów, ale to się nijak nie dodaje. Mnie wychodzi 52-55 mandatów dla PiS. Nawet zakładając, że przegrają w jakiś dwóch okręgach, w których jest mocno na styku (w Koninie AFAIR przewaga kandydata PiS przy >80% policzonych głosów to chyba 80 głosów xD ) i we wszystkich okręgach, w których nie ma jeszcze żadnych wyników (a tu też afair chodzi o np. Kraków, gdzie będą mieć poparcie) to wychodzi im o włos ponad 50 mandatów w senacie.

Zadałem sobie trud i sprawdziłem 100 okręgów na stronie PKW. Na podstawie obecnych wyników jest 52:46 dla PiS. Dwa okręgi Kraków nie maja podanych jeszcze żadnych danych. Te wyniki oczywiście mogą się zmienić, bo w niektórych okręgach jest zliczone np. 32 proc. No, ale wiele wskazuje na nieznaczne zwycięstwo PiS.

 

Tu np. będzie jeszcze ciekawie https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/senat/okr/92. 88% komisji policzonych, a róznica 84 głosów. 15 minut temu prowadził kandydat KO. Czyli jest 53:45. W tym momencie.

 

haha, nie skończyłem pisać posta, a po 91% jest znowu lekka przewaga kandydata KO :D 

Odnośnik do komentarza

Tylko procenty procentami, głosy głosami, a najważniejsza jest jednak odpowiedź na pytanie o liczbę mandatów. Widziałem prognozy od 221 do 242 i to to jest kluczowe. Szczerze mówiąc mam nadzieję, że zostaną zmuszeni do targów z konfiturą, a takie targi mają to do siebie, że konfitury wciąż mogą żądać więcej i więcej i przyczynić się do rozpieprzenia PiSu od środka.

Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...