Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

ja mam dosyc uciazliwy problem ;/.. otoz kiedy robie cos na kompie, to czesto bez powodu komputer sie restartuje :/ czesto jest tak np kiedy sciagam cos z internetu. to raczej nie wrius bo skanowalem kompa i nic nie wykazalo, czy to moze byc wina zasilacza? problem jest duzy bo czesto podczas restartowania uszkadzaja sie pliki (dzisiaj sie juz trzeci raz w ciagu godziny restartowal)

Odnośnik do komentarza

Nie chcę zakładać nowego tematu, bo nie miałbym pojęcia jak go zatytułować, więc napiszę tutaj.

Sciągnęło mi się na kompa jakieś dziadostwo, mianowicie co chwilę zmienia mi się na dole, na pasku język na chiński(zaznaczone czerwoną ramką) i wtedy, gdy chcę cokolwiek gdziekolwiek napisać wyskakuje mi takie dziwne coś(zaznaczone czerwoną ramką) gdy klikam literki na klawiaturze pojawiają się w tym czymś, a nie tam gdzie chciałem. Gdy kliknę enter to co napisałem pojawia się tam gdzie chciałem. Jak ręcznie zmienię na pasku język na polski, to przez chwilę jest ok, ale zaraz znowu zmienia się na chiński i to coś wyskakuje :/ W menadżerze zadań ani w msconfig-->uruchom nie znalazłem nic co by za to odpowiadało. Pomoże mi ktoś?

screen

Edit: Aha i jeszcze w: panel sterowanie->opcje regionalne i językowe->klawiatury i języki->zmień klawiatury->ogólne opcja "usuń" przy chińskim jest niedostępna, a przy polskim i angielskim jest dostępna.

Edit2: W Gothica2 nie mogę grać, po też to wyskakuje i gra się tnie :/

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Więc może i ja o coś zapytam :D

 

Od jakiegoś miesiąca mam nowego kompa, z taką konfiguracją: CPU Intel C2D E4500@2,2GHz (nie brałem się za OC), GPU GF8600GT, RAM 2x1GB Patriota, MoBo Gigabyte'a GA-P31-DS3L, obudowa Tracer TRO-794 MACH (firmowy zasilacz wywalony, dokupiony Chieftec'a 450W). Wszystko śmiga. :D

Jednak mam pewien problem - otóż po włączeniu komputera (i co jakiś czas podczas jego pracy) włącza się taki jakby alarm (trzykrotne piknięcie) i na wyświetlaczu LCD na obudowie pokazuje sie napis OFF, pożniej "wiatraczek" mający rzekomo pokazywać pracę wentylatora (na wyświetlaczu na obudowie) stoi w miejscu. W instrukcji wyczytałem "Gdy system wykrywa brak połączenia obwodu wentylatora, brzęczyk wyda trzykrotny sygnał dźwiękowy..."

No tak, tylko że nie wydaje mi się zeby wentylator był źle podłączony. :| W każdym razie temperatura po włączeniu komputera to ~29stC zaś w stresie ~37stC... Poza tym ZARAZ po uruchomieniu kompa ten "wiatraczek" się kręci, alarm włącza się po ok 3 sekundach...

 

Może ktoś z Was ma podobną obudowę i spotkał się z podobną sytuacją i wie co możnaby na to poradzić? Ten alarm nie spowalnia kompa ani nie przeszkadza podczas pracy, ale jest bardzo uciążliwy.

 

Pozdrawiam.

 

@Tenorio:Znalazłem tylko takie coś: http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=22833 . Na innych forach też piszą że to najczęściej wina PowerISO, Dr.DivX albo K-Lite Codec Pack.

Odnośnik do komentarza
Po kliknięciu PPM myszy na którąkolwiek partycję lub stację dysków zawiesza mi się proces explorer.exe. Wówczas muszę wchodzić do menedżera zadań, zamknąć ten proces i odpalić go od nowa.

 

Jakieś porady, jak można rozwiązać ten problem?

 

Pewnie masz zasyfiony któryś z plików systemowych - jeśli nie chcesz się męczyć i szukać - robisz sobie mini reinstalkę systemu (tak zwykle robię u ludzi ;) ) - czyli płytka do napędu, uruchamiasz instalatora, jak znajduje Ci instalację wybierasz repair (lub podobnie, nie pamiętam) i włala :D

 

Natomiast jeśli chcesz pobawić się trochę w śledczego i jesteś przygotowany na utratę nerwów poprzez ciągłe wywalanie procesu explorer.exe, to hijackthis i silentrunners w dłoń i jazda.

Odnośnik do komentarza

a ja zauwazylem u mnie na kompie cos takiego:

jak wlacza sie kompa to wyswietla mi ze jest 512 MB Ram i tyle rzeczywiscie jest wlozone (2x128 i raz 256), ale w Menadzerze Zadan Windows (jak sie wcisnie CTRL ALT DEL) w zakladce wydajnosc, pisze mi ze jest 256. Testuje ostatnio rozne wtyczki do Mozilli i zainstalowalem taka co pokzuje rozne parametry wydanosci, mi zuzycie pamieci i tam tez mi wyswietla ze jest 256.

Zastanawiem sie teraz czy to windows pokazuje zle czy rzeczywiscie moze byc tak ze nie widzi 256 ramow.

Bede musial przetestowac to z wyciagnietymi koscmi, tzn powyciagac niektore i zoabczyc jak wtedy to widzi, ale co o tym sadzicie??

Odnośnik do komentarza

Chłopaki, mam problema.

 

Mam głośniki Manta MM1300 Parsifal. Kiedyś podczas grana wyjąłem czincze z tyłu wzmacniacza i włożyłem ponownie.

 

Efekt: głośniki przestały grać, tylko burczeć i to bynajmniej nie w rytm muzyki. Wszelakie zabawy z kablem nie przyniosły rezultatu (podłączanie czinczy na odwrót czy sprawdzanie jacka w obu wejściach do dźwiękówki). Reinstalka sterów (Realtek HD Audio Driver) również nie przyniosła rozwiązania. Wyłączanie i włączanie sterowników też. W managerze sprzętu przy ikonce karty graficznej nie ma wykrzyknika etc.

 

Głośniki działają, kiedy podepnę je np. pod mp3, czy telefon. Ale pod PC już nie.

 

I co ja mam biedny z tym fantem zrobić?

 

Karta dźwiękowa zintegrowana z płytą ASUS P5LD2 Deluxe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...