Skocz do zawartości

Moderator odmówił poddania się demokratycznej weryfikacji i wraz z Marynią i 558 plusami użytkowników odchodzi ku zachodzącemu słońcu


krzysfiol

Już nie będzie krzysfiola na następnych wyborach  

42 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, dziki_ryj_ napisał:

Ok to trzeba wpłacić :)

i będziesz wiedział kto Ci dał serduszko!

 

na szybko przeleciałem 5 ostatnich stron Maryni i wyszło mi, że tylko 5 użytkowników nie ma Przyjaciela CMF :-k w tym @pawoj, który wrócił chyba po roku przerwy od forumke ;) 

Odnośnik do komentarza

Muszę powiedzieć, że w życiu byłem na trzech rozmowach kwalifikacyjnych i trzy razy się dostałem tam, gdzie chciałem. Myślałem, że mam nieprawdopodobny fart - ale im więcej prowadzę sam rozmów, tym bardziej dochodzę do wniosku, że kandydaci dziś są tak marni, że nie trzeba być jak ten bohater ze Suits by dostać fajną pracę, wystarczy nie zrobić totalnego fuckupu na rozmowie...

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
3 hours ago, Gacek said:

Muszę powiedzieć, że w życiu byłem na trzech rozmowach kwalifikacyjnych i trzy razy się dostałem tam, gdzie chciałem. Myślałem, że mam nieprawdopodobny fart - ale im więcej prowadzę sam rozmów, tym bardziej dochodzę do wniosku, że kandydaci dziś są tak marni, że nie trzeba być jak ten bohater ze Suits by dostać fajną pracę, wystarczy nie zrobić totalnego fuckupu na rozmowie...

 

Jak to czytam to mysle ze moze by ci się przydało kiedyś nie dostać się tam gdzie chciałeś 

  • Lubię! 4
  • Haha 1
  • Uwielbiam 5
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, verlee napisał:

 

Jak to czytam to mysle ze moze by ci się przydało kiedyś nie dostać tam gdzie chciałeś 

ze smutkiem niestety potwierdzam to co Gacek napisał, pokolenie Z jest... nieprzystosowane do pracy zawodowej, normalny człowiek to kropla w morzu

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Gacek napisał:

Muszę powiedzieć, że w życiu byłem na trzech rozmowach kwalifikacyjnych i trzy razy się dostałem tam, gdzie chciałem. Myślałem, że mam nieprawdopodobny fart - ale im więcej prowadzę sam rozmów, tym bardziej dochodzę do wniosku, że kandydaci dziś są tak marni, że nie trzeba być jak ten bohater ze Suits by dostać fajną pracę, wystarczy nie zrobić totalnego fuckupu na rozmowie...

Ja pewnie byłem na 30-40, a propozycji dostałem może 5, więc wychodzi na to, że jestem mega nieogarem :-k 

 

Albo jedna branża nie jest równa drugiej? I kilkadziesiąt innych czynników? ;) 

  • Lubię! 7
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, klinsmann napisał:

ze smutkiem niestety potwierdzam to co Gacek napisał, pokolenie Z jest... nieprzystosowane do pracy zawodowej, normalny człowiek to kropla w morzu

kiedyś to my za darmo pracowali i się człowiek cieszył, że robota była!

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, klinsmann napisał:

ze smutkiem niestety potwierdzam to co Gacek napisał, pokolenie Z jest... nieprzystosowane do pracy zawodowej, normalny człowiek to kropla w morzu

Nie zgodzę się z tym – i to nawet nie dlatego, że takie generalizowanie to przejaw bycia mentalnym starym dziadem.

  • Lubię! 7
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Hajd napisał:

Nie zgodzę się z tym – i to nawet nie dlatego, że takie generalizowanie to przejaw bycia mentalnym starym dziadem.

chyba mało rekrutujesz... moje 2 najczesniej i jednocześnie ulubione odpowiedzi podczas interview, dot. 80% kandydatów z końca lat 90tych

 

stawiamy przed Panem/Panią problem, jaki ma Pan pomysł na rozwiązanie takiego problemu?

teraz to nie wiem, ale chyba bym sobie poradził, nękałbym regularnie aż by się rozwiązał

dlaczego uważa Pan/Pani, że zasługuje na zarobki rzędu  Y pln (kwota z przedziału do 20k pln)

słyszałem, że tyle się tu zarabia.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, klinsmann napisał:

dlaczego uważa Pan/Pani, że zasługuje na zarobki rzędu  Y pln (kwota z przedziału do 20k pln)

słyszałem, że tyle się tu zarabia.

 

Co jest nienormalnego w tej odpowiedzi? I jaka wg ciebie powinna być poprawna?

 

Pomijam już fakt, że w ofercie pracy powinny być widełki wynagrodzenia (tylko nie za szerokie, np 2-10 tys), i wtedy takie pytanie może być zasadne - macie taką informację w ogłoszeniach o pracę?

Odnośnik do komentarza
Cytat

chyba mało rekrutujesz... moje 2 najczesniej i jednocześnie ulubione odpowiedzi podczas interview, dot. 80% kandydatów z końca lat 90tych

A może po prostu do firmy, w której pracujesz zgłaszają się ludzie, którzy nie mają nic lepszego do zrobienia ze swoim życiem? Do tego pytania jak z jakiegoś podręcznika rekruterów, który został wydany w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

 

Łatwo napierdalać w przysłowiowych „millenialsów” (lub, jak w tym przypadku, ludzi z „pokolenia Z”), ale prawda jest taka, że wielu spośród nich to ludzie, którzy inaczej patrzą na życie i pracę niż ci, którzy pomimo dorastania w wolnej Polsce nadal mentalnie tkwią w komunie. Oczywiście, sporo z nich to gamonie, którzy byli wychowywani pod kloszem i dla nich wejście na obecny rynek pracy jest trudne, ale z drugiej strony nie brakuje przykładów ludzi, którzy zwyczajnie nie chcą spędzać 3/4 swojego życia w pracy. To chłopaki i dziewczyny, którzy dostrzegają wartość życia poza pracą, znający języki, umiejący poruszać się w internecie i dobrze odczytujący rodzące się w nich trendy.

To często goście tacy jak @Reaper – wykonujący prace, o których 10 lat temu mało kto słyszał i mający odwagę, żeby praktycznie z dnia na dzień przeprowadzić się do innego kraju, ale jednocześnie nie mający problemu z tym, żeby za 2-3 lata znowu coś zmienić. Albo jak @verlee, którzy wykorzystują swoją wiedzę, żeby rozwijać własny biznes. Takie przykłady można by mnożyć. I chociaż obaj wymienieni są nieco starsi niż przedstawiciele „pokolenia Z”, to nie chce mi się wierzyć, że wśród tych drugich takich ludzi nie ma.

  • Lubię! 7
  • Uwielbiam 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Gabe napisał:

Co jest nienormalnego w tej odpowiedzi? I jaka wg ciebie powinna być poprawna?

przychodzisz po studiach bez doświadczenia, masz mało umiejętności i krzyczysz na początek 20k ? good luck :)

 

@Hajd cytowanie nie działa, przysłowiowi gamonie, których tyczy się dyskusja to z moich obserwacji 80% kanydatów z branży telco z pokolenia Z, łebski człowiek jest na wagę złota. i niestety to bardzo rzadki okaz.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, klinsmann napisał:

przychodzisz po studiach bez doświadczenia, masz mało umiejętności i krzyczysz na początek 20k ? good luck :)

Problem jest chyba taki, że ludzie zwyczajnie nie wiedzą ile powinni zarabiać na danym stanowisku przy danym doświadczeniu. W oczach pracodawcy to jeszcze oni powinni dopłacać za możliwość nauki i zdobywania doświadczenia :P 

  • Lubię! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, klinsmann napisał:

przychodzisz po studiach bez doświadczenia, masz mało umiejętności i krzyczysz na początek 20k ? good luck :)

 

@Hajd cytowanie nie działa, przysłowiowi gamonie, których tyczy się dyskusja to z moich obserwacji 80% kanydatów z branży telco z pokolenia Z, łebski człowiek jest na wagę złota. i niestety to bardzo rzadki okaz.

to co Wy, widełek w ogłoszeniu nie podajecie? ;) marnujecie w takim razie czas swój i tych osób

  • Lubię! 4
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...