Skocz do zawartości

Moderator odmówił poddania się demokratycznej weryfikacji i wraz z Marynią i 558 plusami użytkowników odchodzi ku zachodzącemu słońcu


krzysfiol

Już nie będzie krzysfiola na następnych wyborach  

42 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Gabe napisał:

@Meler, czym się różni clean breaks od defenders beaten? Bo nigdzie nie ma ścisłej definicji, a jakoś się w mojej głowie to pokrywa. :-k 

Nie mam pojęcia :)

 

Zgadywałbym, że clean breaks są w sytuacji stworzonej przez zagrywkę, gdzie powstała dziura i nie musiałeś nikogo side-stepować albo buldożerować żeby zdobyć grunt. A to drugie to w przypadku gdy miales przed sobą obrońcę i albo go wyfejkowałeś jak jakiś Shane Williams albo przez niego przebiegłeś Julian Savea style ;)

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Meler napisał:

Zgadywałbym, że clean breaks są w sytuacji stworzonej przez zagrywkę, gdzie powstała dziura i nie musiałeś nikogo side-stepować albo buldożerować żeby zdobyć grunt. A to drugie to w przypadku gdy miales przed sobą obrońcę i albo go wyfejkowałeś jak jakiś Shane Williams albo przez niego przebiegłeś Julian Savea style ;)

 

No właśnie mi się kojarzyło: clean break - dziura, czy przez sidestep, czy przez cut-out pass, czy przez jakiegoś switcha:

side-step.jpeg

 

defenders beaten - to przerwanie tackla, np przez Maori sidestep ;)  

 

CRi0IIKWUAA0phG.jpg

 

Ale też mam teorię: clean break - liczba przerwań linii obrony przez zawodnika z piłką, defenders beaten - ilu obrońców zostało "wykiwanych" w trakcie clean break (tylko jak to liczyć)?

Odnośnik do komentarza

Jedyny ślad, który znalazłem w google, to dotyczący zasad jakiejś wersji bezkontaktowej, Rippa Rugby:

Basically, you can *only* score via clean line breaks in Rippa (or, to be fair, running around the end of the line - popular with juniors!!). You can't bust through a tackler, and there's no fending. Agility, speed, anticipation and deceptive ball movement are all trained.

co by potwierdzało tezę: clean break - przez dziurę, defenders beaten - przez obrońcę.

Odnośnik do komentarza

Heh, a to można znaleźć ciekawostki w internecie. Chciałem sobie kupić "Battle Cry of Freedom" i miałem się zapytać @Feanor co sądzi o książce, ale znalazłem jego opinię na lubimyczytac.pl :D Stylu recenzji nie da się pomylić z nikim innym :wub:Resztę zdradził avek z Kloppem i nick ;)  

  • Lubię! 4
  • Uwielbiam 1
  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, me_who napisał:

Heh, a to można znaleźć ciekawostki w internecie. Chciałem sobie kupić "Batlle Cry of Freedom" i miałem się zapytać @Feanor co sądzi o książce, ale znalazłem jego opinię na lubimyczytac.pl :D Stylu recenzji nie da się pomylić z nikim innym :wub:Resztę zdradził avek z Kloppem i nick ;)  

właśnie zacząłem to wczoraj czytać, też zachęcony forumowa rekomendacja @Feanor :)

  • Lubię! 1
  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...