Skocz do zawartości

Marynia podczas Majówki wychyla 556 butli z kumplami z forum


lad

Ulubione zajęcie Maryni to:  

55 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Fenomen napisał:

ale czemu iterujesz petle od zera, skoro masz napisane w tresci, ze masz iterowac w przedziale od Y do X?

for ($i=Y, $i <= X, $i++) {...} - oczywiscie zakladajac, ze X jest wieksze od Y bo inaczej nigdy sie nie wykona :P

 

Okej, niby jest, ale w którym momencie pętla się kończy?

 

Bo jak zrobiłem w ten sposób:

 

$argv[2] = 6;
$argv[1] = 2;


for ($i = $argv[2]; $i >= $argv[1]; $i++)
{
            if (($i%2) == 0){
            echo $i;                    
            }
}
 

 

To pętla się nie kończy :P W którym miejscu mogę określić moment końca pętli np. poprzez count?

 

 

 

21 minut temu, kolek23 napisał:

Cześć wszystkim!

 

 

Szukanie błędów i modyfikowanie działającego skryptu >>>>> tworzenie jakichś gówno-pętelek od zera :) 

 

E tam.

Odnośnik do komentarza

To mam jeszcze jedno ;) Chodzi o porównanie stosunki średnicy pizzy do ceny i wybór tej najlepszej. Jak mam do porównania np. 3 pizze to mam taki kod:

<?php
// najlepsza pizza = srednica, cena, stosunek srednica/cena

$np = [$argv[1], $argv[2], $argv[1]/ $argv[2]];

for ($i = 3; $i = $i-2; $i += 2){

    if ($np[2] < $argv[$i] / $argv[$i+1]) 
    {
        $np = [$argv[$i], $argv[$i+1], $argv[$i] / $argv[$i+1]];
           
    }
}
echo 'Kup pizzę '. $np[0] . ' cm za ' . $np[1] . ' zł';

 

W wywołaniu podaję parametry, ale ta pętla jest zapętlona ;) Gdzie określić w którym momencie jest jej koniec tzn. ilość podanych elementów tablicy?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, jmk napisał:

for ($i = 3; $i = $i-2; $i += 2)

 

Patrz co napisał Brudi. Ten warunek teraz IMO działa tak:

- dla wartości $i=3, sprawdź czy prawdą jest, że $i=$i-2

- nie jest, bo 3!=3-2, więc wykona się raz i koniec. :-k 

Odnośnik do komentarza

drugi parametr w petli for okresla warunek zakonczenia petli; jesli bedziesz w tym warunku uzywal zmiennej po ktorej iterujesz po obu stronach warunku, to taka petla wykona sie raz (gdy warunek  nigdy nie bedzie spelniony) albo nieskonczenie wiele razy (gdy warunek bedzie zawsze spelniony)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Bo mnie się wydaje, że ja to dobrze rozumiem, ale źle podstawiam -.-

 

wywołuję plik pizza.php wartości: 20 10 30 10 40 10 

 

Pierwsza iteracja zaczynamy od 3 - indeksu trzy, potem sprawdzamy - skoro następny będzie 5 to musi być to ta trzecia para

czyli 40 10 = 5-2 = 3. 

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, BartuS napisał:

nie ogarniasz jak dziala for imo :P pierwszy parametr to warunek poczatkowy, drugi to warunek kiedy petla ma sie wykonywac, trzeci to modyfikacja (czasami zbedna)

 

No tego drugiego nie mogę zrozumieć. Jaki powinien być warunek (nie w kodzie) słownie tutaj?

Odnośnik do komentarza

Poszedłbyś gdzieś na młodszego programistę i popracował na co dzień z programistami, to po 3 miesiącach byś się śmiał, że miałeś jakiekolwiek wątpliwości. Ciężko, żebyś super się w tym obracał, jeśli robisz to z doskoku. Swoją drogą powinieneś się porozglądać za takimi stanowiskami, moim zdaniem na juniora z elastyczną pracą (praca z domu, godziny elastyczne) już byś spokojnie się nadawał.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, jmk napisał:

 

No tego drugiego nie mogę zrozumieć. Jaki powinien być warunek (nie w kodzie) słownie tutaj?

 

Ja bym wsadził wartości wejściowe do tabeli i zrobił warunek dopóki i<wielkości tabeli, ale w życiu czegoś takiego nie robiłem w php :-k 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Reaper napisał:

Poszedłbyś gdzieś na młodszego programistę i popracował na co dzień z programistami, to po 3 miesiącach byś się śmiał, że miałeś jakiekolwiek wątpliwości. Ciężko, żebyś super się w tym obracał, jeśli robisz to z doskoku. Swoją drogą powinieneś się porozglądać za takimi stanowiskami, moim zdaniem na juniora z elastyczną pracą (praca z domu, godziny elastyczne) już byś spokojnie się nadawał.

 

No jak widać gubię się dość łatwo na prostych sprawach :/.

Odnośnik do komentarza

Skoro tak mówisz, to próbuj. Ja sobie ułożyłem taki algorytm:

1. wejściowe pakuję do tablicy

2. piszę pętlę for od "for ($i=0; $i<[maksymalny indeks tablicy z punktu 1, pewnie jest na to w php jakaś funkcja]; $i++)

 

 I chyba tyle :-k 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...