Skocz do zawartości

Marynia podczas Majówki wychyla 556 butli z kumplami z forum


lad

Ulubione zajęcie Maryni to:  

55 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Reaper napisał:

Poszedłbyś gdzieś na młodszego programistę i popracował na co dzień z programistami, to po 3 miesiącach byś się śmiał, że miałeś jakiekolwiek wątpliwości. Ciężko, żebyś super się w tym obracał, jeśli robisz to z doskoku. Swoją drogą powinieneś się porozglądać za takimi stanowiskami, moim zdaniem na juniora z elastyczną pracą (praca z domu, godziny elastyczne) już byś spokojnie się nadawał.

 

ale firmy rzadko chca juniora zdalnie (czemu sie nie dziwie), bo latwiej kogos poduczyc czy pomoc bedac na miejscu

 

22 minuty temu, jmk napisał:

Rozumiem, czyli pobieram count z tablicy i dopóki i jest mniejsze równe count to for działa. To wiem jak zrobić.

 

mniejsze, bo tablica raczej jest indeksowana od zera :P 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, BartuS napisał:

ale firmy rzadko chca juniora zdalnie (czemu sie nie dziwie), bo latwiej kogos poduczyc czy pomoc bedac na miejscu

 

Bardziej mi chodziło o możliwość pracy z domu 1-2 razy w tygodniu i elastyczne godziny pracy (aby mógł spokojnie chodzić po lekarzach) - to raczej standard w większych firmach obecnie :) 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jmk napisał:

Rozumiem, czyli pobieram count z tablicy i dopóki i jest mniejsze równe count to for działa. To wiem jak zrobić.

Cholera, ale dlaczego Ty nie popróbujesz sam, nie podebuggujesz trochę kodu. Jak Ci wszystko wyłożą na tacy to się nigdy sam nie nauczysz :-k 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

 

Godzinę temu, Reaper napisał:

Złe podejście, trzeba być bezczelnym i sprzedawać się już jako mega ogarniacz - później się nadrobi ewentualne braki ;) 

 

Tak tu narzekam, ale ponarzekam i oczywiście będę dalej dążył, żeby pokonać te słabości. Myślę, że PHP mnie się przyda jak się ogarnę dobrze - i w pracy i do wordpressa. A jak załapię to dobrze to wrócę do swojego flagowego ;) C#.

 

Godzinę temu, BartuS napisał:

 

ale firmy rzadko chca juniora zdalnie (czemu sie nie dziwie), bo latwiej kogos poduczyc czy pomoc bedac na miejscu

 

 

mniejsze, bo tablica raczej jest indeksowana od zera :P 

 

No i ma to sens ;) Jedno i drugie.

 

Godzinę temu, Reaper napisał:

Bardziej mi chodziło o możliwość pracy z domu 1-2 razy w tygodniu i elastyczne godziny pracy (aby mógł spokojnie chodzić po lekarzach) - to raczej standard w większych firmach obecnie :) 

 

Moje latanie po lekarzach to już trochę mit :P Mam luxmed teraz, chodzę po robocie. W szpitalu jestem po leki raz na 3 miesiące, wcześniej do poradni chodzę przed pracą (raz na 1-2 miesiące). Ogólnie - nie choruję, odpukać tak mocno, żeby gdzieś łazić / być na L4. W moim przypadku wszystko się może zmienić oczywiście, ale trochę popracowałem pod koniec tamtego roku, chodziłem prawie do każdego specjalisty, żeby się ogarnąć. W stanie zawieszenia jestem tylko z wątrobą + ewentualnie kontrola zmian ogniskowych w brzuchu.

 

Chociaż pod koniec lipca mam operację zatok (czekam od 2016).

 

 

16 minut temu, Misiek napisał:

Cholera, ale dlaczego Ty nie popróbujesz sam, nie podebuggujesz trochę kodu. Jak Ci wszystko wyłożą na tacy to się nigdy sam nie nauczysz :-k 

 

No i debuggowałem, zapętlało mi się :P

Ale tu już nic nie chcę, już dojdę do tego, żeby działało ;) Brakowało mi dwóch tych rzeczy do ogarnięcia, w tym wypadku tego:

 

1 godzinę temu, Gabe napisał:

 

Ja bym wsadził wartości wejściowe do tabeli i zrobił warunek dopóki i<wielkości tabeli, ale w życiu czegoś takiego nie robiłem w php :-k

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, jmk napisał:

No i debuggowałem, zapętlało mi się :P

skoro sie zapetlalo a debugowales to mogles sprawdzic, jakie wartosci w kolejnych krokach petli przyjmuje zmienna, po ktorej iterujesz :) wiedzialbys jakie wartosci przyjmuja zmienne we flow ;)

debugowanie to nie tylko sprawdzanie flow, ale tez sprawdzanie biezacego stanu zmiennych ;) ot taki hint ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, jmk said:

No jak widać gubię się dość łatwo na prostych sprawach :/.

 

Widać, że nie robiłeś w większej firmie :P

 

Do mnie dzieciaki przychodzą z takimi sprawami, że :lol: Ale jak jesteś w normalnym zespole, to imho każdy starszy pracownik Ci poświęci te kilka minut na wytłumaczenie nawet prościutkiej rzeczy ;) Przynajmniej u mnie tak jest.

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, kolek23 napisał:

acie jakieś dobre kursy do javy warte polecenia? Najlepiej od podstaw, dawno nic nie kodziłem :) Mogą być płatne!

 

kwestia czy potrzebujesz kursu, ja szedlem metoda prob i bledow, na poczatku jakas ksiazka na start, a pozniej swoj projekcik :) 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, BartuS said:

 

kwestia czy potrzebujesz kursu, ja szedlem metoda prob i bledow, na poczatku jakas ksiazka na start, a pozniej swoj projekcik :) 

 

Nie wiem :) Zawsze lubiłem się uczyć etapami. Czyli coś tam czytam, robię jakiś projekcik i tak w kółko. Jakoś mi to łatwiej przychodziło w ten sposób.

 

Jak masz jakąś dobrą książkę godną polecenia, to też przyjmę ;) 

Odnośnik do komentarza

Chyba zamykam temat z jednym projektem, który się za mną ciągnie jak smród od dwóch miesięcy :o Miały być proste zmiany w wordpressie, a po przebojach z hostingiem, które zajęły mi chyba 3x więcej czasu niż same zmiany w szablonie, w końcu strona wylądowała u mnie na serwerze i w końcu chociaż hula poprawnie :roll: 

Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...