Skocz do zawartości

Marynia podżega 555 grup zawodowych do palenia opon w stolicy


lad

Kto jeszcze powinien zacząć strajkować w Warszawie?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, me_who napisał:

Po tym jak ich przeczołgali i szkalują w telewizji/necie, to nie wydaje mnie się żeby w swojej masie nauczyciele zagłosowali na PiS nawet jak coś wywalczą.

 

Powiedz to temu śmieszkowi, co podobno podpisał w imieniu Solidarności ugodę :kekeke:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gacek napisał:

O to to, ale napisz tylko słowo, że obecna władza rozzuchwaliła Edków tego kraju, to zaraz od Eugeniuszów tego kraju słyszysz o pogardzie. :picard:

Otóż ludzie powielający taką propagandę na nic więcej nie zasługują. Rozmowa z takimi trollami nie tylko ich uszlachetnia, na co nie zasługują, to jeszcze jest bezcelowa, bo oni nie mają swoich ciemnogrodzkich poglądów przez propagandę tylko przez ciemnogrodzkie poglądy propagandę powielają.

 

Rozmowa z kimś takim potrafi jednak zapewnić katharsis. Oto przykład:

 

Na FB praktycznie nigdy nie udzielam się politycznie. Obecnie też prawie nie, nie oznakowałem ava, wysłałem tylko skromny wykrzyknik na swój wall. Raz jednak w chwili słabości zacząłem dyskutować z jedną panią, która napisała pod postem mojego kolegi-nauczyciela, że nie rozumie dlaczego to jest kosztem dzieci, że ona nie może posłać dziecka do przedszkola, że to rzucanie kłód pod rodzicielskie nogi. Cóż, skończyło się protokołem rozbieżności. 

 

Godzinę później dowiedziałem się od kolegi (Chodzież to małe miasteczko), że ta pani nie pracuje, że pracuje tam tylko mąż. Dramatem tej pani jest to, że musi spędzić dzień z dzieckiem.

 

Katharsis. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, BartuS napisał:

@kuab a jak Twoje perypetie ze zmiana roboty? :P 

Jak na razie cisza, moze sie rozmyslili? :D  Ale generalnie raczej sie nie przeprowadzam, bo to w Dublinie, a mam jeszcze umowe na mieszkanie u siebie, relocation package z obecnej firmy do splacenia w przypadku wczesnego odejscia ( :kekeke: ) itd.  No i jak jeszcze z nimi pogadalem i poczytalem co bym tam robil to zarowno mniej sie na tym znam, jak i mniej mnie to interesuje w porownaniu do obecnej pracy. Poza tym ta propozycja to roczny kontrakt, a tutaj mam stala umowe. Mysle po prostu, ze jeszcze za wczesnie, bo w obecnej pracy nadal bardzo duzo sie ucze i jak na kogos w zasadzie po studiach daja mi mnostwo roboty i odpowiedzialnosci, wiec nie chce tego stracic. A kasa przyjedzie predzej czy pozniej.

 

Ale jak bede chcial odejsc to mysle ze nie bedzie najmniejszego problemu ze znalezieniem pracy w Irlandii, z tym ze jesli odejde do na 99% zagranice.

 

TLDR: nic, zostaje w aktualnej

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Hidalgoo napisał:

wiadomo, że użytkownicy tego forum, to awangarda w swoich środowiskach ;) miałem na myśli raczej masy.

 

To jest niemożliwe. Niewyobrażalne. W obu moich radach pedagogicznych tylko jeden nauczyciel przyznaje się, że głosował na PiS. I on (ona) też strajkuje. Skala nienawiści do PiS jest w środowisku ogromna, przynajmniej w Wielkopolsce, widzę to po kontaktach ze znajomymi nauczycielami. To dlatego jestem pesymistą jeśli chodzi o wynik aktualnej akcji, bo PiS o tym też wie. Nauczycielska Galicja i tak na nich zagłosuje, miażdżąca większość reszty nie.

  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Feanor napisał:

 

To jest niemożliwe. Niewyobrażalne. W obu moich radach pedagogicznych tylko jeden nauczyciel przyznaje się, że głosował na PiS. I on (ona) też strajkuje. Skala nienawiści do PiS jest w środowisku ogromna, przynajmniej w Wielkopolsce, widzę to po kontaktach ze znajomymi nauczycielami. To dlatego jestem pesymistą jeśli chodzi o wynik aktualnej akcji, bo PiS o tym też wie. Nauczycielska Galicja i tak na nich zagłosuje, miażdżąca większość reszty nie.

Wielkopolska to jedno, a Podkarpacie i Podlasie - drugie. Widac to zreszta po liczbie strajkujacych w tych regionach, gdzies mi mignela przed oczami taka mapa.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, kuab napisał:

Wielkopolska to jedno, a Podkarpacie i Podlasie - drugie. Widac to zreszta po liczbie strajkujacych w tych regionach, gdzies mi mignela przed oczami taka mapa.

 

No masz rację, oprócz Galicji jeszcze Podlasie. Ale to mniejszość. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, me_who napisał:

Po tym jak ich przeczołgali i szkalują w telewizji/necie, to nie wydaje mnie się żeby w swojej masie nauczyciele zagłosowali na PiS nawet jak coś wywalczą.

Żebyś się nie zdziwił. Przykład mojej niedoszlej tesciowej: kobieta jako jedyna w swojej szkole chciała strajkowac, ponieważ nikt inny nie był zainteresowany szkoła do strajku nie przystąpiła( w powiecie na 51 szkół 47 strajkuje więc ładnie wyglądają na ich tle;)). Skoro nauczycielka chciała strajkowac to córka jej się pyta: - rozumiem, że po tym wszystkim i po tych oszczerstwach pod adresem nauczycieli nie będziesz już głosować na PiS? - Oczywiscie że będę. PO nic mi nie dało a PiS dał podwyżkę więc będę na nich głosować.

Jak widać elektorat pisowski jest wierny, nawet jak mu się pluje w twarz. 

Odnośnik do komentarza

Tak się wtrace poza tematem, ale mały achievment (tzn. dla mnie ogromny, większość osób usmiechnie się pod nosem). 

 

Rok temu w maju zacząłem siłownię. Po ponad miesiącu, w połączeniu z pracą, dały o sobie znac plecy. Miałem ponad tydzień zwolnienia a pani lekarz zabroniła mi biegać, bo jestem za gruby ;) i jak biegam to mi się kręgi zbijaja i potem mnie rwie. No to przestałem i robiłem inne aktywnosci ;)

 

Dzisiaj, około dwadzieścia kilo mniej i po w miarę regularnych ćwiczeniach przez ten czas wszedłem na bieżnie i szok. Byłem w stanie przebiec bez przerwy 20 minut :winner: Nigdy w życiu tak nie potrafiłem :D:kekeke:

A i najlepsze, że po tych dwudziestu minutach przeszedłem na spacer, bo po prostu się zmeczylem, ale bez żadnych boli, kolek, zadyszek czy innych oslabien. Kurwa, normalnie inny człowiek :D (a po 5 minutach marszu dorzuciłem jeszcze kolejne 8 minut biegu ;)) 

  • Lubię! 9
  • Uwielbiam 1
  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Lucifer Morningstar napisał:

Żebyś się nie zdziwił. Przykład mojej niedoszlej tesciowej: kobieta jako jedyna w swojej szkole chciała strajkowac, ponieważ nikt inny nie był zainteresowany szkoła do strajku nie przystąpiła( w powiecie na 51 szkół 47 strajkuje więc ładnie wyglądają na ich tle;)). Skoro nauczycielka chciała strajkowac to córka jej się pyta: - rozumiem, że po tym wszystkim i po tych oszczerstwach pod adresem nauczycieli nie będziesz już głosować na PiS? - Oczywiscie że będę. PO nic mi nie dało a PiS dał podwyżkę więc będę na nich głosować.

Jak widać elektorat pisowski jest wierny, nawet jak mu się pluje w twarz. 

 

Ale przecież me_who i Hidalgoo nie pisali o dotychczasowych zwolennikach PiS tylko o takich hipotetycznych nauczycielach, którzy się na PiS nawrócą. Wśród nauczycieli poparcie dla PiS jest małe i to się nie zmieni nawet po ustępstwach rządu. 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Lucifer Morningstar napisał:

Żebyś się nie zdziwił. Przykład mojej niedoszlej tesciowej: kobieta jako jedyna w swojej szkole chciała strajkowac, ponieważ nikt inny nie był zainteresowany szkoła do strajku nie przystąpiła( w powiecie na 51 szkół 47 strajkuje więc ładnie wyglądają na ich tle;)). Skoro nauczycielka chciała strajkowac to córka jej się pyta: - rozumiem, że po tym wszystkim i po tych oszczerstwach pod adresem nauczycieli nie będziesz już głosować na PiS? - Oczywiscie że będę. PO nic mi nie dało a PiS dał podwyżkę więc będę na nich głosować.

Jak widać elektorat pisowski jest wierny, nawet jak mu się pluje w twarz. 

 

Ale przecież me_who i Hidalgoo nie pisali o dotychczasowych zwolennikach PiS tylko o takich hipotetycznych nauczycielach, którzy się na PiS nawrócą. Wśród nauczycieli poparcie dla PiS jest małe i to się nie zmieni nawet po ustępstwach rządu. 

Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...