Skocz do zawartości

Śląsk Wrocław


Rekomendowane odpowiedzi

Nikt ;>

 

Dzisiaj w Rynku odbyła się prezentacja przed nadchodzącym sezonem. Imprezę poprowadził Mateusz Borek, na dokładkę stadionowy spiker Śląska, który był dla niego jednak tłem.

 

Tak jak kilka postów temu napisał Dzielnicowy - skład na papierze wygląda imponująco. Orest zapowiedział walkę o mistrzostwo.

 

Zwróciłem uwagę na to, że nasi zawodnicy strasznie "nabrali masy". Nie wiem co oni robili na tym obozie, ale naprawdę wyglądają jak olbrzymy. No może z wyjątkiem Waldka Soboty ;)

Odnośnik do komentarza

Idzie ktos na Dundee? Mi sie udało wyrwać bilecik :D

Pierwszy mecz Śląska w cywilu? :kekeke: A bilet kupiłem online w pierwszych minutach sprzedaży.

 

Wczorajsza prezentacja wypadła nieźle, ale kilka zgrzytów być musiało (np. złe ułożenie barw na telebimie w czasie prezentacji logo sponsorów). Borek wyjątkowo mnie nie drażnił, miał bowiem obok siebie jeszcze bardziej nieogarniętego Gliniaka, który np. w rozmowie z Kaźmierczakiem pytał (kontuzjowanego gracza, który na boisko wybiegnie pewnie za półtora miesiąca najwcześniej), czy czuje na sobie presję związaną z czwartkowym meczem z Dundee. Nie zawiódł oczywiście Lenczyk, który ma "gadane" :D

Odnośnik do komentarza

Idzie ktos na Dundee? Mi sie udało wyrwać bilecik :D

Pierwszy mecz Śląska w cywilu? :kekeke: A bilet kupiłem online w pierwszych minutach sprzedaży.

 

Wczorajsza prezentacja wypadła nieźle, ale kilka zgrzytów być musiało (np. złe ułożenie barw na telebimie w czasie prezentacji logo sponsorów). Borek wyjątkowo mnie nie drażnił, miał bowiem obok siebie jeszcze bardziej nieogarniętego Gliniaka, który np. w rozmowie z Kaźmierczakiem pytał (kontuzjowanego gracza, który na boisko wybiegnie pewnie za półtora miesiąca najwcześniej), czy czuje na sobie presję związaną z czwartkowym meczem z Dundee. Nie zawiódł oczywiście Lenczyk, który ma "gadane" :D

 

Nie piłeś, to Ci przeszkadzało :keke:

 

Bardziej mnie rozluźniło jak Sybis mówił, a podjechał autobus z piłkarzami - nikt już nie słuchał zasłużonego, tylko wszyscy darli ryje :D

Odnośnik do komentarza

W Śląsku rozpoczęło się odchudzanie kadry. Biliński niemal na pewno wróci na wypożyczenie do Płocka (roczne z opcją transferu definitywnego) - miał być wykupiony przez Wisłę, ale najwyraźniej beniaminka I ligi nie stać na taki ruch, więc zaproponował ponowne wypożyczenie. Na co wrocławianie zapewne przystaną, bowiem szans na grę Biliński nie miałby żadnych. Nie przedłużono umowy z Jezierskim, co było do przewidzenia po zatrudnieniu Voskampa (kontrakt do 06.2014) i Staszewskiego (umowa do 06.2013) oraz włączeniu Alexandre do I drużyny. Na wypożyczenie do Polkowic mają trafić Peroński i Więzik. Ten drugi był już na testach w Arce Gdynia, ale mimo dwóch strzelonych bramek najprawdopodobniej kierunek nadmorski nie będzie dla niego.

 

Nadal nie rozwiązuje to jednak problemu zbyt licznej kadry seniorów, nie będących wychowankami klubu (taki obecnie jest chyba tylko jeden - Socha). Wydaje się, że wypożyczony zostanie R. Gikiewicz, niezgłoszony przez najbliższe pół roku Fojut (stąd łatanie dziury półrocznym wypożyczeniem Wasiluka) i ktoś jeszcze. Szewczuk? Wołczek? Madej?

Odnośnik do komentarza

Cholernie jestem ciekaw jak będzie wyglądał wasz atak, przyznam się że mi się bardzo akurat podobała się gra Diaza(jak tylko miał okazję grać...szczególnie pod koniec i na samym początku), z drugiej strony ściągnęliście strzelca 29 bramek na zapleczu Eredivisie. Naprawdę jestem ciekaw jak to poukłada Lenczyk, najchętniej zobaczyłbym tych dwóch zawodników obok siebie, znając jednak ostatnie trendy to pewnie szanse na to są małe.

Odnośnik do komentarza

Lenczyk zapowiedział, że na razie Voskamp będzie się aklimatyzował. Z Dundee od pierwszej minuty ma zagrać Diaz + najprawdopodobniej piątka pomocników (Elsner na DM, w środku Cetnarski z Milą, po bokach Ćwielong z Sobotą). Problemem Holendra może być zarówno to, że jest typowym sępem i niespecjalnie angażuje się w kreowanie gry oraz zadania defensywne (a tego zapewne będzie od niego oczekiwał Lenczyk), ale również to, że Śląsk ma naprawdę mocną drugą linię jak na polskie warunki (kontuzję z końcem sierpnia wyleczy Kaźmierczak, jest jeszcze Sztylka, jest Madej, jest M. Gancarczyk, Dudek, Łukasiewicz). Można założyć, że jeszcze któryś z nich opuści klub z uwagi na limit seniorów zgłaszanych do rozgrywek (Szewczuk/Madej/Łukasiewicz?). Z drugiej strony, do zdrowia wraca Gikiewicz (podobny typ do Voskampa, jeśli chodzi o warunki fizyczne, za to już pokazujący Lenczykowi w ubiegłym sezonie, że potrafi wesprzeć zespół w defensywie), są młodzi Staszewski i Alexandre.

Odnośnik do komentarza

W dwumeczu z Dundee nie zobaczymy Wołczka, obu Gikiewiczów, Łukasiewicza, Kaźmierczaka, Fojuta, Szuszkiewicza, Staszewskiego i Alexandre. W ostatniej chwili zgłoszono Voskampa jako dwudzieste nazwisko na liście. Część graczy oczywiście leczy wciąż urazy, stąd ich nieobecność w gronie zgłoszonych do gry (Kaźmierczak, Fojut, Ł. Gikiewicz).

Odnośnik do komentarza

W pierwszym meczu eliminacji do Ligi Europy Slask Wrocław pokonuje 1-0 Dundee Unieted po golu Voskampa :jupi:

Miałem przykjemnosc ogladac ten mecz na zywo.

 

Kelemen - oprócz jeden niefortunnej interwencji, bardzo pewny, Swietnie łapał dosrodkowania, no i to sam na sam :wub:

 

Spahic - na poczatku bardzo niepewny, z minuty na minute sie rozkrecal. Choc IMO Slask powinien poszukas solidniejsszego lewego obrony

 

Celeban - tez jaki niepewny dzis,. Prawie nie zawalil gola. Druga polowa o niebo lepsza

 

Pietrasiak - solidny do bólu. Swoje zrobił.

 

Socha - jakis niewyspany dzis chyba był. Przecietny wystep

 

Elsner - bardzo dobry w destrukcji. W ataku nie widoczny, choc raz oddał strzał, który jakby wpadł, to "stadiony świata"

 

Dudek - IMO najlepszy gracz na boisku. Swietny w destrukcji, mnostwo przechwytów, praktycznie bez strat jesli chodzi o podania. No i rewelacyjny w grze w kontakcie.

 

Mila - bardzo niedokladnie dzis. Jako lewoskrzydlowy przyniosl wiecej pożytku.

 

Ćwielong - w pierwszej połowie najgorszy w druzynie. Nie wiem, czy to taktyka Oresta, ale pchał sie na siłe do środka, co nie przynosiło żadnych efektów. W zasadzie w pierwszej polowie na lewym skrzydle biegal tylko Spahic. W drugiej polowie juz niezle.

 

Gancarczyk - duzo biegał, robił sporo "wiatru". Ale "momentów" nie było

 

Diaz - jak dostawał pilke tak koło 20 metra, to juz jej nikomu nie oddawał :D Fajnie krecil obroncami Dundee, szkoda, ze nie bylo z tego goli

 

-----------------------------------------

 

Sobota - rewelacyjna zmiana. Od jego wejscia Slask nabral wiatru w żagle i zdominował Szkotów. Bramka to 90% jego zasługa

 

Voskamp + to jest kawał napadziora :D Widac, ze pilka go szuka. Bedzie z niego wiele uciechy :wub: Taki typ a'la Huntelaar lub Bendtner. Nie wiem czemu spiker ciagle mowil o nim wrocławki Bergkamp. 2 minuty po wejsciu na plac brameczka :respekt:

 

Sztylka - symboliczna zmiana. "Ikona" Śląska weszła na kilka końcowych minut. Za mało by oceniać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...