Skocz do zawartości

Marynia rozgrywa 552 sezon w FM


lad

A czy ty nadal grasz w FM?  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, adamus napisał:

Bilbao to kraj basków, też polecam.

no pisałeś o Asturii (400 km z Madrytu) i Kantarbii (400 km z Madrytu) :D

 

ogólnie region w chuj mnie się podoba, ale połączenia słabe z Warszawy (Polski ogólnie też). coś jeszcze polecasz z hmm Hiszpanii?

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, krzysfiol napisał:

Zauważyłem w FM19, że jak po zdobytej bramce sędzia idzie sprawdzić VAR, a w tym czasie zawodnicy wracają na swoją połowę i przeciwnicy ustawiają piłkę na środku, to zawsze bramka jest prawidłowa :D

 

Zauważyłem coś gorszego. 

 

Gram sobie ostatnią kolejkę. Wygrywam, a Chelsea która jest liderem remisuje (a miała tylko jeden mecz mniej). No to jestem mistrzem. Mam 91 minutę, nadal tak samo, cztery doliczone. I w rogu ekranu dostrzegam komunikat: Liverpool spadł na drugie miejsce!!! Rzucam okiem załamany.... nie, Chelsea nadal remisuje. Co jest?!?

 

Minutę później straciłem bramkę. 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Feanor napisał:

 

Zauważyłem coś gorszego. 

 

Gram sobie ostatnią kolejkę. Wygrywam, a Chelsea która jest liderem remisuje (a miała tylko jeden mecz mniej). No to jestem mistrzem. Mam 91 minutę, nadal tak samo, cztery doliczone. I w rogu ekranu dostrzegam komunikat: Liverpool spadł na drugie miejsce!!! Rzucam okiem załamany.... nie, Chelsea nadal remisuje. Co jest?!?

 

Minutę później straciłem bramkę. 

 

Mój komputer byłby już za oknem. 

 

Zapewne razem ze mną

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Pulek napisał:

no pisałeś o Asturii (400 km z Madrytu) i Kantarbii (400 km z Madrytu) :D

 

ogólnie region w chuj mnie się podoba, ale połączenia słabe z Warszawy (Polski ogólnie też). coś jeszcze polecasz z hmm Hiszpanii?

relacja z naszego wypadu w gory Picos de Europa, to na pograniczu Asturii, Leon i Kantabrii - http://marek.skowronscy.com/buenos-dias-senor-siarra/ 

moze sie zainspirujesz jakos :)

mi sie mega tam podobalo i chetnie tam wroce :) jak chcesz, moge dostarczyc wiecej bardziej praktycznych informacji :)

 

czolem!

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Misiek napisał:

@jmk @lad

 

ładnych tam macie ancymonów w Pogoni :) Nie wiem na ile to przypadek, ale wygląda kozak :)

 

 

 

 

Mamy, a będzie jeszcze wincyj ;)

 

8 godzin temu, Pulek napisał:

no pisałeś o Asturii (400 km z Madrytu) i Kantarbii (400 km z Madrytu) :D

 

ogólnie region w chuj mnie się podoba, ale połączenia słabe z Warszawy (Polski ogólnie też). coś jeszcze polecasz z hmm Hiszpanii?

 

 

Dawaj z Miśkiem na mecz Błękitni - Widzew i potem masz rzut kamieniem na lotnisko w Berlinie :D

 

Odnośnik do komentarza

Wróciłem z kina i zamiast rozsądnie pójść spać do 1 grałem w RimWorld. No i nie było chyba warto.

 

Za dobrze szło nam, więc Randy postanowił zaproponować dwie rzeczy na raz. Zrzucił nam protezy ramion, sztuk 6. Dziwny to dar od boga tej planety, ale nie pogardzę zapasowymi częściami dla więźniów.

I to właśnie więźniowie sprawili spory problem. Najnowszym niewolnikiem był wyszkolony mag ognia. Generalnie w samej jaskinii niewiele dało się spalić, celowo nawet łóżka były zrobione z marmuru i z łupku (slate?). Ale to nie było problemem tylko fakt, że gdy wybuchł bunt wszystkich 12 niewolników on był najgroźniejszy. Ja świętowałem przyjęcie do kolonii nowego bladedancera, którzy są niesamowici w walce w zwarciu i to właśnie Zack był najbliżej więzienia. Za blisko. Poczekał na asystę dwóch battle droidów i wparował do środka. Powalił dwóch uzbrojonych w kije więźniów gdy dostał kulą ognia w twarz. Zgon na miejscu. Tyle z zabijaki, który wraz z Androidem Elly, drugim bladedancerem, ale już lepiej wyszkolonym miał zatrzymywać całe hordy wrogów. Ah no i z paladynem Byrne, crystaloidem, ale ten to raczej tank, aniżeli zabijaka.

Bunt w więzieniu zakończył się zgonem aż 7 buntownków, w tym maga ognia, który dostał kulkę od snajperki Addie.

 

Randy dał mi pół dnia przerwy. Rajd. Biorąc pod uwagę bogactwo kolonii nie powinno mnie zdziwić, że gra zawisła na prawie 2 minuty i wypluła ponad 30 dobrze uzbrojonych najemników. Defensywy Shithole nie miały już słabych punktów zatem szturm ruszył na jedną z bram. Połowa zginęła ale wdarli się do miasteczka. Tam spotkali się z ostrzałem kolonistów i mieczem Elly oraz Byrne. Zatrzymało ich to, ale kosztem dwóch psów i jednego z pięciu battle droidów.

Pies miał więź ze Squirrelem, jednym z lepszych żołnierzy, więc ten miał znaczny spadek nastroju. Do tego po 2 godzinach rzuciła go Addie, powodem była rozmowa o humorze. Zakładam, że szła jakoś tak:

S: Hey wanna hear joke about paper? Ah nevermind it is so tearable.

A: You know what's tearable and breakable. Your face after our breakup.

Problem w tym, że jednym z traitów Squirrela jest konieczność bycia w związku, albo jest samotny i smutny itp. itd. Do tego nadal miał żałobę po zgonie brata (zginął w jednym z rajdów z 2 miesiące wcześniej). To będzie mieć znaczenie, serio!

 

Randy nie daje odpocząć i oferuje kolejny event: infestation. W więzieniu, gdzie mamy parę pól, gdzie może to wystąpić. Wysralo tyle robali, że działka nie były w stanie się obronić dłużej niż 2 minuty. Rzeź totalna, a te potwory wyszły na zewnątrz. Walki trwały ponad dwa dni, straciliśmy Byrne, który dzielnie trzymał te mendy w krytycznym momencie sam, w uliczce prowadzącej do kuchni. Jego los podzielił Spock, broniący samotnie dostępu do elektrowni jądrowej. Wybór był jasny. Dać uciekać mu i pozwolić robalom zdewastować nasze główne źródło energii, bez którego upadnie ta wioska, albo trzymać nim grunt. Cóż o jego odwadze będą na pewno pisać poematy. Do tego poległo kolejne 5 psów. Ah Spock był przyjacielem Squirrela i naszego najlepszego medyka Pana. Squirrel to drugi doktor kolonii btw. Ah no i został nam ledwie jeden battle droid.

 

Mija dzień, a Randy uznaje, że mało mi wrażeń. Oblężenie. Ponad 30 bydlaków rozstawiło 4 moździerze, które przez jakiś czas zatrzymywał nasz system obrony przeciw powietrznej, ale brakło mu w końcu energii. To na szczęście dało nam czas na przygotowanie zbrojnej odpowiedzi. Addie, Moon (mag elektryczny), Squirrel, Jet (matka Addie z zaskakująco niezłym okiem), dwójka nieważnych kolonistów i ostatni battle droid. Przed nimi stała Elly. No i wypuściłem 10 psów.

Bitwa była dość krwawa, koloniści wymęczeni ostatnimi dniami stawili jednak dzielnie czoła wrogom. Nie bez strat. Zginęła większość zwierząt, battle droid został zmieciony i zginęła Jet oraz ta nieważna dwójka. Co gorsza Elly straciła rękę i nogę, ale bioniczne zamienniki już były gotowe.

Były, gdyż Pan popadł w depresję po śmierci Spocka i zamknął się w pokoju. Squirrel uznał, że też ma dość życia i już w trakcie bitwy po prostu poszedł oddać się zjadaniu zapasów. Addie również załamała się, gdyż zginęła jej matka i dwa z jej psów. A Addie była trzecim lekarzem kolonii. Spock był czwartym. Zatem nie dość, że nie miał kto wykonać operacji, to jeszcze rany Elly musiał opatrywać worker droid. A ten nie oferował dobrej jakości.

 

Po dwóch dniach dostaję atak mechanoidów. Zrzut w środek miasta. To był już pogrom. W desperacji worker droid próbował założyć Elly protezy (system wczesnego ostrzegania dał mi 12h), ale spaprał sprawę i uciął jej... drugą nogę. Mechaniczne bestie przyleciały i mimo dzielnej obrony wyrżnęły wszystkich. Grenadierzy rozwalili elektrownie dość szybko zatem pozostaliśmy szybko bez automatycznych wieżyczek. Drugim celem wroga okazał się szpital, zatem unieruchomiona Elly i trzech innych pacjentów zostało po prostu zasiekanych. Potem już 15 mechanoidów rozlazło się po wiosce, a pojedyncze skupiska oporu były szybko tłumione. Jakby tego było mało Randy zrzucił cargo pody z... piwem.

Ostatnim żywym kolonistą była Addie. Uciekająca w stronę horyzontu. Nie dobiegła, dopadł ją mechanoid przypominający psa i jednym atakiem pozbawił ją głowy.

 

Ogrywałem tą kolonię jakieś 45h ;< 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował, odblokował i zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...