Skocz do zawartości

Marynia rozgrywa 552 sezon w FM


lad

A czy ty nadal grasz w FM?  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

No ja uważam, odwrotnie niż większość katolików pewnie, że im mniej przywilejów prawnych ma jakakolwiek religia, tym większa jest wolność religijna. Ja bym zlikwidował lekcje religii, ale myślę o świeckich nauczycielach, którzy mają rodziny i nagle musieliby się przekwalifikować, a wiem, że Kościół nie zapewniłby im takich warunków, jakie mają w szkole. 

 

  • Lubię! 6
Odnośnik do komentarza
Teraz, Reaper napisał:

@krzysfiol pomieszałeś numerację w pytaniach, brawo :/ Zostaw takie rzeczy profesjonalistom jak @tio, bo amatorszczyznę odwalasz.

 

Chciałem wiernie zacytować (zupełnie nie ma to związku z tym, że mi się nie chciało) ;) zmieniłem tylko „współmałżonkę” na „partnerkę”, ale mam nadzieję, że @tio wybaczy mi tę manipulację.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Man_iac napisał:

Nie rozumiem. Szukałem, czy gdzieś zgubiłem jakieś "nie", albo coś w tym stylu, ale mam wrażenie, że dość dokładnie opisałem jakich lekcji bym chciał, a jakich nie. 

 

No bo to co opisałeś i wg ciebie jest lekcjami religii, lekcjami religii nie jest, tylko religioznawstwa. Czyli właściwie chciałbyś tego samego co krzysfiol, tylko zupełnie innego ;) 

5 minut temu, Reaper napisał:

Mój tata odszedł z wojska i zrobili mu album ze zdjęciami z całej jego kariery. Ma tam fotki jak gada z Buzkiem i Kwaśniewskim, tak ogólnie to czuję się jakbym sam siedział na samym szczycie drabiny politycznej w Polsce :matrix: 

 

Mój się chwali zdjęciem z wojska z Gierkiem, tzn stoi na zdjęciu z kumplami pod fotografią Gierka :keke: 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, krzysfiol napisał:

No ja uważam, odwrotnie niż większość katolików pewnie, że im mniej przywilejów prawnych ma jakakolwiek religia, tym większa jest wolność religijna. Ja bym zlikwidował lekcje religii, ale myślę o świeckich nauczycielach, którzy mają rodziny i nagle musieliby się przekwalifikować, a wiem, że Kościół nie zapewniłby im takich warunków, jakie mają w szkole. 

 

To jest ten sam problem, co przy zmniejszaniu biurokracji, wszyscy mniej więcej się zgadzamy, że ograniczenie biurokracji i etatów w urzędach wyszła by wszystkim na dobre... oprócz tychże urzędników, którzy straciliby pracę.

 

Ja jestem z pokolenia, które naukę religii zaczęło nie w szkole, a w sali katechetycznej koło kościoła i wcale nie uważam tego pomysłu za coś złego - po pierwsze, zachowana była świeckość szkoły, po drugie, dało się wtedy odczuć, że lekcja religii nie jest zwyczajną lekcją, przez to że odbywała się przy kościele. Później religia przyszła do szkół i stała się kolejną lekcją, jak wiele innych, gdzie odrabiało się inne lekcje, grało w karty czy robiło głupoty.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Gabe napisał:

 

No bo to co opisałeś i wg ciebie jest lekcjami religii, lekcjami religii nie jest, tylko religioznawstwa. Czyli właściwie chciałbyś tego samego co krzysfiol, tylko zupełnie innego ;) 

Można to tak nazwać. Można też obecne lekcje nazwać "religią katolicką", a nazwę "religia" uwolnić właśnie dla takiego podejścia. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Man_iac napisał:

Można to tak nazwać. Można też obecne lekcje nazwać "religią katolicką", a nazwę "religia" uwolnić właśnie dla takiego podejścia. 

 

Tzn inne wyznania, jeśli mają odpowiednią liczbę uczniów, też mogą mieć lekcje w szkole. W moim liceum były lekcje dla prawosławnych i protestantów. 

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Reaper napisał:

Mi w pięty poszło to zamykanie mi gęby, bo jego potencjalny teściu zna kogoś kto zna kogoś :kekeke: 


A nie, sorry, on KOJARZY kogoś :rotfl: 

 

Mój tata odszedł z wojska i zrobili mu album ze zdjęciami z całej jego kariery. Ma tam fotki jak gada z Buzkiem i Kwaśniewskim, tak ogólnie to czuję się jakbym sam siedział na samym szczycie drabiny politycznej w Polsce :matrix: 

Ojciec takiej jednej mojej znajomej (wojskowy) chlał wódę z Kwaśniewskim tuż przed słynną akcją w Charkowie. Beat that xD

 

edit: o kurła, ale świat jest mały, ty też ją znasz, przynajmniej na fb

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Hajd napisał:

Ojciec takiej jednej mojej znajomej (wojskowy) chlał wódę z Kwaśniewskim tuż przed słynną akcją w Charkowie. Beat that xD

 

edit: o kurła, ale świat jest mały, ty też ją znasz, przynajmniej na fb

a nawet nie wiem kto :D jakie imię?

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Hajd napisał:

Barbara W, ta od ramenu

Aaa, no tak, już kiedyś gadaliśmy, że się znamy. Nasza znajomość bardzo luźna, tak właściwie to widzieliśmy się raz w życiu na oczy :D Ale trzymam ją w gronie znajomych, bo lubię mądrych ludzi.

A zresztą co Was okłamuję. Zajebiste memy wkleja.

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, krzysfiol said:

Ja miałbym nadzieję, że postulaty Biedronia odnoszące się do Kościoła spotkają się z mądrą reakcją hierarchii (zmuszenie proboszczów i diecezji do pełnej finansowej przejrzystości, zaproponowanie kompromisu w sprawie lekcji religii - na przykład jedna godzina w tygodniu, finansowanie katechetów 50/50, przejście na normalne zasady opodatkowania - to jest możliwe już teraz, ale prawo pozwala na ryczałt, więc 99% parafii z tego korzysta, bo to łatwiejsze po prostu, umówienie się, że publiczne fundusze będą tylko na działania prospołeczne, charytatywne i ochronę zabytków), no ale nie mam takiej nadziei, bo zbyt długo już jestem w tym Kościele. 

 

Ciekawi mnie jak na takie postulaty płynące z wewnątrz kościoła zareagowaliby ci wyżej w hierarchii :-k

 

1 hour ago, Reaper said:

Wczorajszy zakup słuchawek był mocno impulsywny, więc jeszcze oglądam recenzje na YT i utwierdzam się w przekonaniu, że to był bardzo dobry zakup :-k Mają dojść w środę, can't wait!

 

Co kupiłeś, co kupiłeś :D?

 

Od dawna sobie nie kupiłem żadnej zabawki i o dziwo nawet mi się nie chce :-k

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, kolek23 napisał:

Co kupiłeś, co kupiłeś :D?

 

Sony WH-CH700N :) Podobno noise cancelling jest średnie, ale w ogóle nie odczuwam potrzeby posiadania tego (normalnie jak jestem w słuchawkach to żaden hałas z zewnątrz mi nie przeszkadza, bo i tak nic więcej nie słyszę), a jakość dźwięku jest podobno mistrzowska i mocny bas, który lubię mieć. Fajny design, dobra marka, dobre recenzje, no i 35h battery life :o A podobno nawet więcej są w stanie wytrzymać. 

 

https://smile.amazon.co.uk/Sony-WH-CH700N-Wireless-Cancelling-Headphones-Blue/dp/B078VG82P4/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1549228523&sr=8-5&keywords=sony%2Bheadphones%2Bwireless&th=1

 

Wczoraj w samolocie miałem tylko te Pamu chińskie, no i niestety one trzymają 2-3h, więc musiałem w trakcie lotu odstawić je do ładowania i znaleźć inne zajęcie :roll: Na szczęście miałem na kompie odpalone jakieś artykuły, to akurat nadrobiłem zaległości.

 

Musiałem tylko sobie osobno case do nich dokupić, bo jednak bez tego ani rusz, tym bardziej, że ten model się w ogóle nie składa.

Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował, odblokował i zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...