Skocz do zawartości

Marynia rozgrywa 552 sezon w FM


lad

A czy ty nadal grasz w FM?  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Dudek napisał:

Dobrze, że jutro mam wolne, bo sypie tak, że poranne wyjście po bułki może być wyzwaniem :-k

u mnie dzisiaj cały czas albo pada, albo się rozpogadza. Plus jest taki, że z Twin Peaks było widać ładną tęczę nad miastem :D a teraz idę opierdolić stejka, ponoć najlepszego jakiego tu mają.

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Siedzę na lotnisku w Madrycie i z nudów oglądam, co leci w TV. Najpierw było rugby, jakieś hiszpańskie drużyny. Nigdy nie zrozumiem tego sportu, ale spoko. Teraz puścili tańce na lodzie, czyli konkurencję, której nie lubię (pary sportowe za to są spoko). Mam jednak dwie obserwacje:

1. Trenerki nadal noszą futra.

2. W rogu pojawia się na bieżąco to, jaką notę za jakie konkretne techniczne elementy dostaje tańcząca para. To wiele rozjaśnia w kwestii punktacji. No i wiadomo czy to, co widzimy, jest dobre czy nie. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Feanor napisał:
7 godzin temu, Hidalgoo napisał:

przeczytałem te postulaty Biedronia, i śmiechłem xD ładnie to ktoś podsumował:

 

 

Jeżeli zdobędzie ponad 10%, ostatecznie stracę wiarę w mój naród.

 

Moim zdaniem zdobędzie, bo:

- zabierze PO/Nowoczesnej część liberalną światopoglądowo

- zabierze SLD (o ile jeszcze tacy istnieją, ale mogą być potencjalni, którzy nie chodzą na wybory) centrowych wyborców

- może zagospodarować część wyborców Kukiza, głównie tych młodych niebrunatnych, którzy głosowali na K15, bo nie chcieli ani na PO, ani na PiS

- no i dwa potencjalne punkty migracji, ale to odsetki - sympatyzujący z Razem/Zielonymi, ale uważający ich za zbyt radykalnych, oraz tych, którzy głosowali na PiS jako antyPO (ale tu mało, bo antyklerykalizm)

 

Plus nie wiadomo ile ludzi, którzy nie głosowali, bo nie mieli na kogo, plus efekt nowej twarzy (patrz Palikot, patrz Kukiz) i te 10% może się znaleźć :> 

 

I moim zdaniem bardzo dobrze, bo nawet nie mając sensownego programu na budżet, będą wprowadzać do debaty politycznej tematy z lewej strony (szkoda że tylko światopoglądowe, ale od czegoś trzeba zacząć).

 

3 godziny temu, krzysfiol napisał:

Najpierw było rugby, jakieś hiszpańskie drużyny. Nigdy nie zrozumiem tego sportu, ale spoko.

 

Rozumiesz NFL, to i zrozumiałbyś rugby, w ogólnym obrazie to do bólu prosty sport. :D

Odnośnik do komentarza

Serio, dziwi was że postulaty partii politycznej są hurraoptymistyczne i w większości nie do zrealizowania? 

 

Bardziej liczy się światopogląd, ideowość i kierunek.

 

Kto niby pójdzie zagłosować na kogoś, kto obieca racjonalne zarządzanie i cięcie kosztów? A Biedron w Słupsku w tym kierunku zrobił akurat sporo.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja akurat trafiłem na końcówkę meczu i przez 10 minut jedna drużyna miała posiadanie, ale nie mogła przesunąć się nawet o 5 metrów, bo obrona nie dopuszczała do tego. Dlatego trwała sekwencja: parcie w obrońców -> powalenie -> wyplucie piłki z dupy do zawodnika z tyłu -> zapętlić przez 10 minut ;)

Odnośnik do komentarza

 

Teraz, krzysfiol napisał:

Ja akurat trafiłem na końcówkę meczu i przez 10 minut jedna drużyna miała posiadanie, ale nie mogła przesunąć się nawet o 5 metrów, bo obrona nie dopuszczała do tego. Dlatego trwała sekwencja: parcie w obrońców -> powalenie -> wyplucie piłki z dupy do zawodnika z tyłu -> zapętlić przez 10 minut ;)

 

No można przyznać, że to dla koneserów ;) Inna sprawa, że to jak końcówka meczu w koszykówce, ni to oglądanie jak farba schnie, ni to szachy :-k 

Odnośnik do komentarza

A co do Biedronia - odrobił lekcję po Zandbergu. Postulaty w tę samą mańkę, tylko więcej populizmu (odwieczne pytanie: A SKĄD NA TO PIENIĄDZE? - na które Zandberg szczerze odpowiedział, a Biedroń schował pod poduszkę). Bajania dla pięknoduchów z wielkomiejskich uczelni humanistycznych, którzy na serio wierzą w komunizm jako piękną ideę i marzą o świecie rodem z "Imagine" Lennona, które to... zostało nawet puszczone na konwencji. Target został jasno określony. I nie, nie zdziwię się, jak dostanie 5-8%, bo ludzie - z każdej strony - głosują emocjami i na ładne buźki. Korwin przegrywa bo pieprzy o Hitlerze, kobietach i szachach dla debili, Zandberg przegrał, bo ludziom nie podobało się, że otwarcie mówi o podwyższaniu podatków, a Biedroń jest typowym dobroludzistą - wiecie - w stylu Bono, Lennona czy Boba Geldofa: wszyscy się kochajmy i bedzie pieknie. Gówno. Tak to nie działa i wie o tym każdy, kto choć raz miał w ręce kalkulator, "Ludzkie działanie" Misesa albo po prostu nie zatrzymał się w rozwoju na emocjonalnym przekazie. Ale sukces polityczny jak najbardziej możliwy.

  • Lubię! 8
Odnośnik do komentarza

No i jeszcze trzeba dodać, że to pierwsza w opinii publicznej partia, która wyraźnie akcentuje walkę o prawa kobiet, traktując je jako równoprawnych obywateli (Razem i Zieloni też, ale oni w opinii publicznej funkcjonują przede wszystkim jako lewica gospodarcza, albo jak to @Vami określa "komuchy" ;) ), oraz właśnie obraz chęci pojednania, zamiast walki - dlatego dużo głosów może zdobyć u kobiet. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

 I moim zdaniem bardzo dobrze, bo nawet nie mając sensownego programu na budżet, będą wprowadzać do debaty politycznej tematy z lewej strony (szkoda że tylko światopoglądowe, ale od czegoś trzeba zacząć

 

Też chciałem to napisać @Gabe z tym, że mi wystarcza światopoglądowe. Nawet jak nie że wszystkimi się zgadzam to dobrze, że te tematy się pojawią

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, lad napisał:

Kto niby pójdzie zagłosować na kogoś, kto obieca racjonalne zarządzanie i cięcie kosztów? A Biedron w Słupsku w tym kierunku zrobił akurat sporo.

Wat?

Od ludzi zajmujących się samorządem terytorialnym na temat postawy Biedronia w Słupsku nie czytałem nic poza krytyką i szyderą, że przynajmniej znalazł jedną rzecz, do której się nadaje - udzielanie ślubów - i temu poświęcił 100% swojego czasu pracy ;) 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Gacek napisał:

Wat?

Od ludzi zajmujących się samorządem terytorialnym na temat postawy Biedronia w Słupsku nie czytałem nic poza krytyką i szyderą, że przynajmniej znalazł jedną rzecz, do której się nadaje - udzielanie ślubów - i temu poświęcił 100% swojego czasu pracy ;) 

Istnieje dziedzina, w której nie masz znajomych-ekspertów? Bo to trochę zaczyna być groteskowe :-k

 

Dzień dobry :)

  • Lubię! 4
  • Haha 6
  • Uwielbiam 6
Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował, odblokował i zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...