Skocz do zawartości

Marynia postanawia, że w tym roku podczas wigilii skosztuje 550 potraw.


lad

Ile przytyjesz przez okres świąteczny?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

#dobrazmiana

W przeciągu jednego miesiąca najpierw jeden sąd przyznał się, że w sumie to zapomniał o sprawie i nie przekazał jej przez prawie półtora roku nikomu do rozpoznania - ogarnął temat dopiero, gdy dostał skargę na przewlekłość :keke: - a dziś zupełnie inny sąd, z innego województwa - ale przypadkiem też sąd z nowymi, pisowskimi, władzami - przekazał, że nie mam się co martwić, wyrok jest ok, ale od września go nie wysłano do stron (=nie może się uprawomocnić = klient nie dostanie hajsów), bo braki kadrowe.

Przez kilka lat poprzedzających dobrą zmianę, w których już praktykowałem, nigdy nie spotkałem się z takimi sytuacjami (a ten drugi sąd jest mi bardzo dobrze znany).

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Gacek napisał:

#dobrazmiana

W przeciągu jednego miesiąca najpierw jeden sąd przyznał się, że w sumie to zapomniał o sprawie i nie przekazał jej przez prawie półtora roku nikomu do rozpoznania - ogarnął temat dopiero, gdy dostał skargę na przewlekłość :keke: - a dziś zupełnie inny sąd, z innego województwa - ale przypadkiem też sąd z nowymi, pisowskimi, władzami - przekazał, że nie mam się co martwić, wyrok jest ok, ale od września go nie wysłano do stron (=nie może się uprawomocnić = klient nie dostanie hajsów), bo braki kadrowe.

Przez kilka lat poprzedzających dobrą zmianę, w których już praktykowałem, nigdy nie spotkałem się z takimi sytuacjami (a ten drugi sąd jest mi bardzo dobrze znany).

 

My mieliśmy rozprawę z deweloperem w piździerniku (na początku) i mieli wyznaczyć w ciągu miesiąca rzeczoznawcę do wyceny napraw budynku. Guess what... :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, jmk napisał:

W menu wyświetla się mały baner na dole ekranu, podczas czytania nic nie ma i nic nie wyskakuje. Kompletnie niezauważalne są te reklamy.

 

A, no i jeszcze jako wygaszacz ekranu jest reklama.

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, T-m napisał:

My mieliśmy rozprawę z deweloperem w piździerniku (na początku) i mieli wyznaczyć w ciągu miesiąca rzeczoznawcę do wyceny napraw budynku. Guess what... :)

A tu akurat też wiele zależy od dostępności biegłego - w praktyce jest tak, że sekretariat dzwoni do potencjalnego biegłego i pyta o dostępność i ewentualnie czas, w którym mógłby to zrobić. Jak na liście biegłych jest paru, a spraw milion - albo biegłych nie ma wcale, jak w temacie chirurgii plastycznej - to w praktyce czekasz na biegłego miesiącami, ale to nie jest wina sądu.

Choć oczywiście może być też tak, że nikt nie zadzwonił i olano Twoją sprawę ;)

Strajk pracowników sądów był w grudniu, zwłoki w wysyłce wyroku w mojej sprawie od września nic nie usprawiedliwia - a w tym samym sądzie, tylko w innym wydziale, wyrok wydany we wrześniu został wysłany do mnie we wrześniu i dawno się już uprawomocnił. Więc to też nie tak, że nie dałoby się tego zaradzić np. dzieląc etaty urzędnicze między wydziały.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Gacek napisał:

A tu akurat też wiele zależy od dostępności biegłego - w praktyce jest tak, że sekretariat dzwoni do potencjalnego biegłego i pyta o dostępność i ewentualnie czas, w którym mógłby to zrobić. Jak na liście biegłych jest paru, a spraw milion - albo biegłych nie ma wcale, jak w temacie chirurgii plastycznej - to w praktyce czekasz na biegłego miesiącami, ale to nie jest wina sądu.

Choć oczywiście może być też tak, że nikt nie zadzwonił i olano Twoją sprawę ;)

Strajk pracowników sądów był w grudniu, zwłoki w wysyłce wyroku w mojej sprawie od września nic nie usprawiedliwia - a w tym samym sądzie, tylko w innym wydziale, wyrok wydany we wrześniu został wysłany do mnie we wrześniu i dawno się już uprawomocnił. Więc to też nie tak, że nie dałoby się tego zaradzić np. dzieląc etaty urzędnicze między wydziały.

 

Moja ciotka realizuje zlecenia dla tego sądu i nie mają specjalnie przeładowania. Po prostu pani sędzina się nie spieszy ;)

Odnośnik do komentarza

Coś dziwnego się wydarzyło u mnie na koncie w Aliorze, pobrali mi opłatę za kartę, przez co wylądowałem na minusie, po czym dzisiaj mi ją sami spłacili i mam równe 0 na koncie :-k Kiedyś przy takiej sytuacji to mi jeszcze walnęli 20 zł kary i byłem 23 zł na minusie :keke: 

18 minut temu, Meler napisał:

@Reaper kup se Slay the Spire. Dawno w coś tak zajebistego nie grałem. 

Nie widzę na gogu? :-k 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, T-m napisał:

 

Moja ciotka realizuje zlecenia dla tego sądu i nie mają specjalnie przeładowania. Po prostu pani sędzina się nie spieszy

1. Sędzina to żona sędziego ;) Taki zwrot akceptują wszyscy poza samymi sędziami ;) 

2. To nie sędzia dzwoni po biegłych, tylko asystent, a tych jest duuuuuuuuużo za mało.

3. Różne wydziały mogą mieć różne obłożenie.

Ale ofc jest możliwe, że po prostu to olano.

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...