Skocz do zawartości

Marynia postanawia, że w tym roku podczas wigilii skosztuje 550 potraw.


lad

Ile przytyjesz przez okres świąteczny?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.01.2019 o 11:23, krzysfiol napisał:

Ja wczoraj wracałem z Bartoszyc do Ostródy nocą i mi dwie żarówki się przepaliły jednocześnie. Na szczęście 20 kilometrów przed domem i nie było zbyt dużego ruchu, więc tylko z trzem gościom waliłem po oczach długimi :) 

 

W Bartoszycach podobno jest mechanik, który wymienia żarówki za 10 pln i to UWAGA, bez paragonu :keke:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ej, może ktoś z was ogarnia temat. Czemu w Polsce nie ma prywatnych firm (a może są?) zajmujących się odbiorem i wywózką jakichś zbędnych rzeczy (meble, AGD itd.) albo śmieci? Potrzeba do tego jakichś specjalnych zezwoleń, czy to spowodowane jest monopolem gmin w tym zakresie (są te harmonogramy wywozów 4 razy w roku bodajże) i tym, że ludzie są przyzwyczajeni do takich usług "za darmo"? Na zachodzie albo w USA taki biznes kwitnie i nie ma problemu, żeby zadzwonić sobie po gościa, który za 50 dolarów wyniesie ci jakąś sofę i wywiezie gdzieś do recyklingu.

 

Już niedługo robię transfer do prawdziwej blue collar working class i szukam różnych rozwiązań :D 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, lad napisał:

Ej, może ktoś z was ogarnia temat. Czemu w Polsce nie ma prywatnych firm (a może są?) zajmujących się odbiorem i wywózką jakichś zbędnych rzeczy (meble, AGD itd.) albo śmieci? Potrzeba do tego jakichś specjalnych zezwoleń, czy to spowodowane jest monopolem gmin w tym zakresie (są te harmonogramy wywozów 4 razy w roku bodajże) i tym, że ludzie są przyzwyczajeni do takich usług "za darmo"? Na zachodzie albo w USA taki biznes kwitnie i nie ma problemu, żeby zadzwonić sobie po gościa, który za 50 dolarów wyniesie ci jakąś sofę i wywiezie gdzieś do recyklingu.

  

Już niedługo robię transfer do prawdziwej blue collar working class i szukam różnych rozwiązań :D 

Przecież każda firma przeprowadzkowa Ci to załatwi i milionów nie weźmie. Inna sprawa, że w Polsce takie firmy pewnie wywożą gdzieś do lasu, a nie gdzieś do recyklingu. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, lad napisał:

Ej, może ktoś z was ogarnia temat. Czemu w Polsce nie ma prywatnych firm (a może są?) zajmujących się odbiorem i wywózką jakichś zbędnych rzeczy (meble, AGD itd.) albo śmieci? Potrzeba do tego jakichś specjalnych zezwoleń, czy to spowodowane jest monopolem gmin w tym zakresie (są te harmonogramy wywozów 4 razy w roku bodajże) i tym, że ludzie są przyzwyczajeni do takich usług "za darmo"? Na zachodzie albo w USA taki biznes kwitnie i nie ma problemu, żeby zadzwonić sobie po gościa, który za 50 dolarów wyniesie ci jakąś sofę i wywiezie gdzieś do recyklingu.

 

Już niedługo robię transfer do prawdziwej blue collar working class i szukam różnych rozwiązań :D 

bo benzyna jest droga :keke:

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Man_iac napisał:

Przecież każda firma przeprowadzkowa Ci to załatwi i milionów nie weźmie. Inna sprawa, że w Polsce takie firmy pewnie wywożą gdzieś do lasu, a nie gdzieś do recyklingu. 

No już widzę jak dzwonisz do firmy przeprowadzkowej, żeby podjechali po kanapę ;) 

 

Panie za pindziesiont złoty to mi się nie opłaca silnika łodpalać.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, lad napisał:

No już widzę jak dzwonisz do firmy przeprowadzkowej, żeby podjechali po kanapę ;) 

 

Panie za pindziesiont złoty to mi się nie opłaca silnika łodpalać.

Pierwszy link z brzegu dla zapytania "wywóz wersalki Szczecin". 

 

http://przeprowadzka.szczecin.pl/utylizacja_mebli_wywoz_elektrosmieci.php

 

Wywiezienie pojedynczego mebla - od 40 zł. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No dziwne, bo bagażówek i firm przeprowadzkowych jest masa, a śmieci nikt nie wywozi poza gruzem.

Teraz, Man_iac napisał:

Pierwszy link z brzegu dla zapytania "wywóz wersalki Szczecin". 

 

http://przeprowadzka.szczecin.pl/utylizacja_mebli_wywoz_elektrosmieci.php

 

Wywiezienie pojedynczego mebla - 40 zł. 

O widzisz, to do tego się nie dokopałem. Dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...