Skocz do zawartości

Marynia postanawia, że w tym roku podczas wigilii skosztuje 550 potraw.


lad

Ile przytyjesz przez okres świąteczny?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, me_who napisał:

A to spryciule. Ja to z tate gruzem utwardzaliśmy jak im się po którejś zimie dziury w drodze na działkę zrobiły takie, że nie szło wjechać. A że popiół taki skuteczny, to nie wiedziałem :-k

 

Wiadro popiołu, wiadro smoły i jak nowa :_winkle:

Odnośnik do komentarza

o utwardzaniu popiołem to nie słyszałem, natomiast na wsiach koło mnie powszechną praktyką jest w zimę wysypywanie popiołu jako sybstytut soli drogowej, a że ludzie palą drewnem i nie patrzą czy są w nim jakieś gwoździe, to potem to ląduje na drogach

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Gabe napisał:

Tzn pewnie sam popiół to na śnieg i lód, zamiast piasku, ale widziałem, że ubytki w drogach lokalnych też nim uzupełniano. Pewnie z przyzwyczajenia, teraz popiół należy oddawać gminie jako odpady.

 

Walka ze smogiem wyeliminuje problem popiołu :eusa_liar:

Odnośnik do komentarza

A co do samego popiołu - z własnego doświadczenia wiem, że może to być niebezpieczna nie tylko dla opon substancja, w mojej wędzarni wykorzystuję starą blaszaną foremkę do pieczenia jako ruchome palenisko (łatwiej ogarnąć rozpalanie i czyszczenie). Popiół z samego drewna zmieszany z wodą (czyli ług potasowy) żre ją błyskawicznie, jeśli zapomnę go wywalić :D 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Gabe napisał:

A co do samego popiołu - z własnego doświadczenia wiem, że może to być niebezpieczna nie tylko dla opon substancja, w mojej wędzarni wykorzystuję starą blaszaną foremkę do pieczenia jako ruchome palenisko (łatwiej ogarnąć rozpalanie i czyszczenie). Popiół z samego drewna zmieszany z wodą (czyli ług potasowy) żre ją błyskawicznie, jeśli zapomnę go wywalić :D 

Ano, ale Ty to wiesz, ale pewnie sporo osób (w tym i ja) takiej wiedzy już nie ma :) 

Odnośnik do komentarza

Już tłumaczyłem, że ta reklama jest antypolskim lewackim oszustwem. Polski dziadek nie ma czarnych wnuków! I dlaczego w tym domu nie mówi się po polsku? To raz. Dwa, super rodzina kurwo, cytując klasyka. Dziadek widzi wnuczkę pierwszy raz od prawie dwóch lat. Patologia!

 

;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, me_who napisał:

Już tłumaczyłem, że ta reklama jest antypolskim lewackim oszustwem. Polski dziadek nie ma czarnych wnuków! I dlaczego w tym domu nie mówi się po polsku? To raz. Dwa, super rodzina kurwo, cytując klasyka. Dziadek widzi wnuczkę pierwszy raz od prawie dwóch lat. Patologia!

 

;)

 

Posumujmy to muzycznym akcentem, a idealnie wkomponuje się tu Pan Prezydent Poseł:

 

Odnośnik do komentarza

Od 3 dni paczki nikt nie podjął z WERu w Komornikach. Więc sam tam pojechałem narobić rabanu. I co? Jak przyjechałem, to się dowiedziałem, że godzinę wcześniej kurier zabrał moją paczkę. Dzwonię do niego - ma być do 14. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...