Skocz do zawartości

Gawędy o duszy Maryni #547 - nostalgiczny powrót do czasów młodości


krzysfiol

Reboot którego użytkownika Maryni chciałbyś zobaczyć w tym temacie?  

62 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Reboot którego użytkownika Maryni chciałbyś zobaczyć w tym temacie?

    • Wujek Przecinak 2: zabawa jajem weteranki
    • Timon 24: marudzenie o szopenie i smęcenie o fretce
    • Fikander: zemsta zbiorkomu na blachosmrodach
    • Henkel 5: pełna klatka na pełnej kurwie
    • Johniss 7: porwanie przez wichry namiętności
    • Icon 2: katowicki blackout
    • Guli 69: w nienawiści do ubera tak zostałem wychowany
    • m0ke i czornuch: elo rap i wejście do pociągu bylejakiego

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby Fym oddał kasę i tu wrócił to chyba po każdym poście by pociski dostawał. Z jego dystansem do siebie to nie wiem ja długo by wytrzymał. W pewnym sensie jest mi go szkoda,  nie wydaję mi się, że on jest jakimś zawodowym wałkarzem, który  kłamie nawet mówiąc dzień dobry i tylko czeka żeby kogoś przekręcić. Szkoda mi go o tyle, że narobił sobie jakiegoś syfu w życiu, który sprawił, że tak postąpił.

  • Lubię! 2
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Mauro napisał:

Gdyby Fym oddał kasę i tu wrócił to chyba po każdym poście by pociski dostawał. Z jego dystansem do siebie to nie wiem ja długo by wytrzymał. W pewnym sensie jest mi go szkoda,  nie wydaję mi się, że on jest jakimś zawodowym wałkarzem, który  kłamie nawet mówiąc dzień dobry i tylko czeka żeby kogoś przekręcić. Szkoda mi go o tyle, że narobił sobie jakiegoś syfu w życiu, który sprawił, że tak postąpił.

Niestety, takie życie. Jedna mała krzywa akcja i jest się spalonym.

Winić może jedynie wiadomo kogo.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, lad napisał:

No nie wiem czy on taki jednowymiarowy ;)

Ok, inaczej - w mojej ocenie w FM z biegiem lat piłkarze stają się bardzo mało fizyczni lub słabi technicznie. Owszem, są wyjątki, ale IMO IMO IMO dużo trudniej zbudować zespół graczy w typie (nie o klasie) Seedorfa, tj. tak technicznych, jak przygotowanych fizycznie. W mojej ostatniej karierze Oxfordem City (to tylko przykład, tożsame wnioski mam z każdej rozgrywki długiej na co najmniej kilka sezonów) wygenerowało mi się paru bardzo fajnych, wszechstronnych piłkarzy jak Twój przykład, ale po upływie jakichś 10 lat nie tylko bardzo, bardzo trudne było ściągnięcie równych im piłkarzy z innych klubów (ceny >50 mln za nastolatków wystrzelonych w kosmos to był standard), to na dodatek - i to mi naprawdę przeszkadzało - w Anglii, ale i w innych ligach, zaroiło się od gości z mocną techniką, ale słabiutkich fizycznie. W konsekwencji ja zacząłem stawiać na choć odrobinę oszlifowanych dzików, którzy tych wszystkich graczy wagi słomkowej przewracali bez litości. Co więcej ci technicy-magicy wyglądali fizycznie jak stare gwiazdy (czyli bardzo mocni w wielu atrybutach, nie tylko właściwych dla swojej roli) w okolicach 35 roku życia.

Konkludując: globalnie kreowana przez FM w perspektywie 5 i więcej lat piłka zanotowała bardzo silny skręt w stronę atrybutów technicznych. Tak jak teraz, mocno upraszczając pod przykład, mamy 40% graczy fizycznych (w sensie atrybuty >=15 w sile i dużo niżej wszędzie indziej), 40% technicznych i 20% wszechstronnych, to u mnie było z 70% graczy technicznych, 25% graczy fizycznych i 5% graczy wszechstronnych.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...