Skocz do zawartości

Marynia zawodzi swoją zwyczajnością 545 użytkowników pragnących czegoś niesamowitego


krzysfiol

To jest najzwyczajniejsza ankieta na świecie  

45 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Gacek napisał:
23 minuty temu, Man_iac napisał:

 

Tak, tak, a później do tych wykrytych sytuacji przyjeżdżają na jednorożcach, krzyczą "crucio" celując w nieuczciwych przedsiębiorców swoimi różdżkami z piórem feniksa, a po wszystkim uzyskują przyznanie się do winy i w nagrodę dostają medale od swoich przełożonych :keke:

Nie, Maniek, nie mają pod lupą. To znaczy może jakiś jeden czy drugi przypadek się zdarza, ale nadal masz masy ludzi na papierze prowadzących działalność zagranicą czy sporo prezesów jeżdżących Porsche na czeskich rejestracjach. Twój post ma tyle wspólnego z rzeczywistością, że mógłby zostać odczytany w Wiadomościach TVP :keke:

Skala jest większa, niż myślisz, chociaż oczywiście masz rację, że wciąż jest tego dużo przypadków takich nadużyć, bo i takie śledztwo jest czasochłonne, trudne, a często nieskuteczne. Jestem za lepszym rozwiązaniem problemu, ale nie oznacza to, że obecnie żadnego bata na takie firmy nie ma. 

5 minut temu, Brudinho napisał:

Chodzi Ci o Maniaka czy o mnie? Zastanów się bo zaraz Ci ktoś może rurki od gazu na złom podjebać ;) 

Myślałem, że najpierw się zainteresujesz lodówką, a nie jakimiś rurkami :D 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Ingenting napisał:
14 minut temu, Brudinho napisał:
[mention=71]Gacek[/mention]tym bardziej się cieszę, że wszystko jest lub będzie POLSKIE i NARODOWE. Nikt nie będzie robił szwindli :keke:
Edit. Zapomniałem o PAŃSTWOWE emoji14.png 

Nie no, lepiej mieszkać w Polsce i korzystać z wszystkich wydatków publicznych, a podatki płacić Cyganom w Słowacji.

Pewnie, że lepiej

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Man_iac napisał:

Myślałem, że najpierw się zainteresujesz lodówką, a nie jakimiś rurkami :D 

 

Rurki już kładą, lodówkę na razie jmk ma w sferze marzeń jełopie. 

4 minuty temu, Ingenting napisał:
11 minut temu, Brudinho napisał:
[mention=71]Gacek[/mention]tym bardziej się cieszę, że wszystko jest lub będzie POLSKIE i NARODOWE. Nikt nie będzie robił szwindli :keke:
Edit. Zapomniałem o PAŃSTWOWE emoji14.png 

Nie no, lepiej mieszkać w Polsce i korzystać z wszystkich wydatków publicznych, a podatki płacić Cyganom w Słowacji.

 

Oczywiście, że tak. Niech się Państwo uczy, że jak okrada to musi się liczyć, że ktoś też je okradnie. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Man_iac napisał:

Skala jest większa, niż myślisz

Może na Podlasiu.

Na Śląsku, Małopolsce i w Mazowieckim, gdzie działałem ja lub działają moi klienci/moi znajomi/ich klienci znam naprawdę dziesiątki, jeśli nie setki przypadków osób, które lecą na takich szwindlach. Poza przypadkami osób ubezpieczonymi w GB nie znam nikogo, kto miałby z tym problem.

Więcej, znam przypadki przedsiębiorców, którzy furami na czeskich rejestracjach podjeżdżają nawet pod Urząd Skarbowy - ale przy okazji zupełnie innych tematów, bo akcyza to ich akurat nie interesuje.

Także - nie wykluczam, że gdzieś ktoś kiedyś miał z tym jakiś problem, ale błagam, nie róbmy z tego zasady, bo rzeczywistość jest taka, że na razie osób korzystających bezpiecznie z zagranicznej rezydencji jest masa.

 

I błagam, nie mów mi, że śledztwo jest trudne i czasochłonne, bo tu oszustwa są robione nieraz na tzw. rympał (jak w temacie matek idących na L4 tuż po gigantycznej podwyżce). Jedna firma "jednoosobowa" ma kilka aut zarejestrowanych zagranicą mając tam jedną, pustą spółkę i całą działalność w PL. Znam kilka osób z jednej "paczki", którzy pootwierali swoje biznesy na Słowacji i prowadzą oficjalnie tam działalność natychmiast po wyrejestrowaniu się z PL i sprzedają - na naprawdę dużą skalę - w swojej branży produkty jako Słowacy.

I wiesz co? Z uwagi na specyfikę branży mieli ciężkie nieprzyjemności z konkurencją. Ta dysząc nienawiścią do moich znajomych poinformowała odpowiednie urzędy o tym, że X osób z jednej branży - Polaków - prowadzi na Słowacji działalność, choć nawet przesyłki z firm wysyłają z polskich adresów :keke:  NIC się nie wydarzyło. AFAIR pierwsze takie wały były robione ze trzy lata temu, więc nie mówmy, że tu potrzeba czasu.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Ingenting napisał:
9 minut temu, Brudinho napisał:
 
Oczywiście, że tak. Niech się Państwo uczy, że jak okrada to musi się liczyć, że ktoś też je okradnie. 

Ale czego ma się uczyć? I jak państwo okrada? Rutoskorwinu się najadłeś?

No mnie np. państwo zajebało 8 koła podatku od czynności cywilnoprawnych przy okazji zakupu mieszkania. Aparat państwowy w niczym mi nie pomógł, a łapę po hajs wyciągnął (notariusza itp. musiałem opłacić osobno oczywiście).

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Hidalgoo said:

Zamiast tego, byłbym skłonny płacić jednakową stawkę VAT dla wszystkich produktów, nawet wyższą niż teraz.

 

Ideolo byłaby jedna stawka podatku zamiast składki na to, na tamto, i jeszcze na to, acha, zapomnieliśmy o dochodowym. Do tego VAT od produktów i spoko. Dochodowy to największy rak ze wszystkich podatków. Karanie za zarabianie, kurwa.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Ingenting napisał:
10 minut temu, Brudinho napisał:
 
Oczywiście, że tak. Niech się Państwo uczy, że jak okrada to musi się liczyć, że ktoś też je okradnie. 

Ale czego ma się uczyć? I jak państwo okrada? Rutoskorwinu się najadłeś?

 

Nie no mam możliwość iść do sklepu osiedlowego zrobić zakupy za 50 zł lub iść do Biedronki i za te same zakupy zapłacić 35 zł. Lubie ten wybór i wkurwiające jest, że mam szlaban na biedronkę ba mógłbym dostać kare za pójście do biedronki, tylko dlatego, że Biedronka miała czelność za te same produkty/usługi chcieć mniej i ja miałem czelność zapłacić za te produkty/usługi mniej bo JEST to możliwe. 

Odnośnik do komentarza

Mylisz dwie różne rzeczy. Porównywanie dwóch sklepów do dwóch państw jest jednak kompletnie z dupy IMO.

We wspomianym przez Ciebie przypadku idziesz i płacisz podatki w państwie A, bo jest taniej, lepiej, cokolwiek, ale chcesz już korzystać z socjalu w państwie B. W ramach socjalu mówię np. o lekarzu rodzinnym, jakiś badaniach czy cokolwiek. Generalnie jestem za tym, żeby podatki płacić tam gdzie się z nich korzysta. Oczywistą oczywistością jest to, że system podatkowy w PL jest chujowy, skomplikowany i ekstremalnie drogi w utrzymaniu.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...