Skocz do zawartości

Marynia zdobywa 544 mistrzostwa Szkocji z rzędu grając Celtikiem


lad

Największe wyzwanie w FM to?  

44 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, krzysfiol napisał:

Przecież pracodawca zatrudniając młodą kobietę powinien liczyć się z tym, że zachodzą one w ciążę, więc nie rozumiem oburzenia. Wiadomo, że dla właścicieli firm najlepiej byłoby nakazać pracownicy termin ciąży wtedy, kiedy będzie on dogodny dla firmy, ale nie wyobrażam sobie zwolnienia kobiety ze względu ma to, że spodziewa się dziecka, to dopiero byłoby podłe. 

I potem stąd właśnie wynika jojczenie młodych kobiet, że mają znacznie trudniej o umowę o pracę, a jak już to płaci się im mniej, niż mężczyznom. 

  • Lubię! 1
  • Nie lubię! 2
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Brudinho napisał:

 

Jest jakieś logiczne wytłumaczenie dlaczego on prowadzi dwa konta? ;) 

 

bo multikonto jest legalne :king:

 

 

3 minuty temu, Man_iac napisał:

I potem stąd właśnie wynika jojczenie młodych kobiet, że mają znacznie trudniej o umowę o pracę, a jak już to płaci się im mniej, niż mężczyznom. 

kobietom nie jestem, jak słysze koleżanki to kasa taka sama, bardziej widzę tendencję, że jak już gdzieś się załapią to potem zdziwienie, że jak zatrudniają nowe osoby to jednak mężczyzn, którzy... chują umią :keke: 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, krzysfiol napisał:

Przecież pracodawca zatrudniając młodą kobietę powinien liczyć się z tym, że zachodzą one w ciążę, więc nie rozumiem oburzenia. 

 

 

Dokładnie, dlatego nigdy nie zatrudniłbym młodych kobiet (dobrze, że nie jestem pracodawcą) :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Man_iac napisał:

I potem stąd właśnie wynika jojczenie młodych kobiet, że mają znacznie trudniej o umowę o pracę, a jak już to płaci się im mniej, niż mężczyznom. 

 

No tak, najlepiej podpisać cyrograf, że w ciążę zajdzie się na emeryturze, żeby zarabiać tyle samo co mężczyzna. 

 

Nikt nie pomyślał, że ta mentalność kobiet, że skoro mają umowę o pracę, to mogą zajść w ciążę, bierze się właśnie z ich dyskryminacji na rynku pracy? 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Man_iac napisał:

I potem stąd właśnie wynika jojczenie młodych kobiet, że mają znacznie trudniej o umowę o pracę, a jak już to płaci się im mniej, niż mężczyznom. 

 

Japierdole xD

 

Mam proste rozwiązanie - niech mężczyźni zaczną rodzić dzieci.

 

Pomimo całej rozmowy Mitnick vs jmk to jest najgłupsze zdanie jakie dziś padło. Nagroda Czwartkowego Dzbana przyjdzie pocztą.

 

 

  • Lubię! 5
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Reaper napisał:

@Misiek znowu gorszy okres - przyjebał się do bluzy, do dzieciaków sąsiada, a teraz do kobiety w ciąży :kekeke: 

 

A z miejsca jej dała umowę o pracę? Ja zawsze na okresie próbnym miałem zlecenie :-k 

Rynek jest pracownika, więc jak chcesz mieć pracownika to dawaj dużo piniędzy i umowę o pracę :) Jak znam życie to nie ma znaczenia czy umowa zlecenie, czy nie, skoro nawet okres próbny nie ma tu znaczenia, bo kobieta jest chroniona do dnia urodzenia dziecka, więc się jej automatycznie ta umowa o pracę przedłuża.

3 minuty temu, lad napisał:

Zola? Kierwa, co za człowiek orkiestra. Piłkarz, trener, a teraz jeszcze książki pisze.

Człowiek renesansu :D 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, krzysfiol napisał:

 

No tak, najlepiej podpisać cyrograf, że w ciążę zajdzie się na emeryturze, żeby zarabiać tyle samo co mężczyzna. 

 

Nikt nie pomyślał, że ta mentalność kobiet, że skoro mają umowę o pracę, to mogą zajść w ciążę, bierze się właśnie z ich dyskryminacji na rynku pracy? 

Można się spierać, czy pierwsze było jajko, czy kura, ale jednak fakty są jakie są. A podejście do tematu się zmienia, jak się płaci za ten brak dyskryminacji z własnej kieszeni. A wystarczyłoby przerzucić wypłatę całego L4 ciążowego na ZUS i znieść konieczność trzymania wolnego stanowiska w firmach mniejszych, niż np. 10 osób. W większych firmach te kilka osób wracających z macierzyńskiego różnicy nie zrobi, a w małych dodatkowy pracownik to często za duże obciążenie budżetu. 

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, krzysfiol napisał:

 

Myślę, że skoro dyskryminacja kobiet na rynku pracy i wyzysk przez pracodawców jest starszy niż prawa pracownicze, to mentalność kobiet musiała być owocem, a nie źródłem.

Nie wiedziałem, że Marks w seminarium jest lekturą obowiązkową ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Man_iac napisał:

Można się spierać, czy pierwsze było jajko, czy kura, ale jednak fakty są jakie są. A podejście do tematu się zmienia, jak się płaci za ten brak dyskryminacji z własnej kieszeni. A wystarczyłoby przerzucić wypłatę całego L4 ciążowego na ZUS i znieść konieczność trzymania wolnego stanowiska w firmach mniejszych, niż np. 10 osób. W większych firmach te kilka osób wracających z macierzyńskiego różnicy nie zrobi, a w małych dodatkowy pracownik to często za duże obciążenie budżetu. 

 

 

 

Ja nie mówię, że obecne przepisy są idealne, jestem przeciwko stygmatyzowania kobiet z powodu zachodzenia w ciążę.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, ajerkoniak napisał:

Ja to kojarzę jak moje korpo znajome były przeszczęśliwe, że firma ich normalnie traktuje, bezpiecznie się czują jak pójdą na macierzyński, że stanowisko będzie czekać i że takowa firma to skarb. I takich co zostały po ciąży parę lat przynajmniej było trochę i więcej. Ale chuj, nie ma to znaczenia.

I spoko, tylko mam wrażenie, że wszyscy jesteście tutaj po stronie pracownika. Postawcie się po stronie pracodawcy i nie dużego korpo, a małej firmy.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...