Skocz do zawartości

Marynia zdobywa 544 mistrzostwa Szkocji z rzędu grając Celtikiem


lad

Największe wyzwanie w FM to?  

44 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, tio said:

Ale przecież te wyjaśnienia Mitnicka sprowadzają się do tego: skoro biorę od jmk mniejszą cenę to mogę go traktować jak klienta trzeciej kategorii.

 

IMO bardziej jako normalnego, w miarę ogarniętego klienta. Po mojemu to, według Mitnicka, obsuwa wzięła się z braku decyzyjności jmk i z obłożenia pracą, a nie wyjebanizmu.

 

Ale to moja interpretacja :)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, jmk napisał:

 

Aha, to już wiem skąd stałeś się ekspertem w każdej dziedzinie - z Internetu :| Jedni czytają neta i się mądrują, a inni wierzą specjaliście. 

Może jak tak wierzysz specjalistom to jak będziesz zmieniał samochód, to pójdziesz do komisu i powiesz "ja się nie znam, ale proszę mi wybrać taki, żeby się dobrze jeździło" :D I ciekawe, czy dojedziesz do domu tym, co dostaniesz :D

 

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike
56 minut temu, me_who napisał:

Bardziej mi się wydaje, że panowie się po prostu rozminęli. Mitnick zaoferował zrobienie projektu po kosztach, co zrozumiał stricte jako projekt, a jmk uznał, że w słowie "projekt" zawiera się cała otoczka organizacyjno-dokumentacyjna.

I pierwsza szychta bloczka do wymurowania w cenie i po ramce fajek dla budowlańców! Ewentualnie mozliwość plwania na projektanta.

 

Ja nic nie oferowałem, nie pchałem się w ten temat, nie napisałem Jmk chodź do mnie bo inni są chujowi. Nie znajdę na skrzynce tych wiadomości tak na szybko (z wymianą z jmk) ale tłumaczyłem, że sprawy formalne na linii Kielce-Szczecin to grube rozwiązanie i będzie musiał coś ogarnąć, że może lepiej jakby kogoś znalazł bliżej, na miejscu. Zaufał mi. Rozumiem to. W myśl za tym kusząca podejrzewam była też oferta cenowa 4k a +/-10k (na Choszczno robiłem kiedyś projekt w cenie 8k, ludzie mnie po rękach całowali bo u nich w chuj drożej) u niego, no różnica duża. Jmk pieprzy o kominku jakimś teraz, że tego nie ma w projekcie. Sprawdziłem, jest. Nie ma zaprojektowanego ogrzewania z płaszczem wodnym bo...no kurwa to się nie opłaca po prostu. Taka była decyzja podjęta w biurze przy robieniu instalacji. Skoro miałem decydować to decydowałem. Fakt faktem, że mogłem wprost mu pewne rzeczy pisać ale mi nikt nie płaci za uczenie kogoś i robienie mu wykładów nt działania pewnych rozwiązań. Zawsze może to sobie zrobić, bez projektu, bo..uwaga...INSTALACJA Z PŁASZCZEM WODNYM NIE WYMAGA UZYSKANIA POZWOLENIA. Odświeżyłem sobie między czasie skrzynkę na cmf i kurwa mać, pomagałem w tematach budowlanych Scorpiowi kiedyś, Kamtkowi, Lakiemu... jakoś nikt na mnie psów nie wieszał a i ja się dla ATENCJI z tym nie obnosiłem ale jak ktoś robi ze mnie debila twierdząc że wszystko "źle a on oszukany" no to nie będę dłużej siedział i czytał takich farmazonów. Jmk uderz się w pierś, zrób rekonesans w pamięci, o ile rzeczy mnie pytałeś prócz "zrobisz wizualizację wnętrza w cenie hehhehe" lub wspominanej do dzisiaj biegunki. Po chuj to było pisane na firmowy telefon to do dzisiaj nie wiem. Mnie to serio nie interesuje. Między czasie spotkałem się z Mauro na Sielpii w 4 oczy, też gadaliśmy na ten temat bo się jednak zdziwił że kogoś mogłem w chuja świadomie zrobić. Wyjaśniłem. Jak to Mauro określił, każdy będzie ciągnął w swoją stronę. Pokazałem mu smsy od Jmk, trochę poniżej krytyki. Powtórzę się, na żadne dodaktowe koszta Jmk narażony nie był. Zapłacił komuś dodatkową kasę za poprawki, które ktoś uznał (nie urzędnik, KTOŚ KTO CHCE ZAROBIĆ) że trzeba zrobić. Jmk nie złożył mojego projektu po poprawkach do urzędu. Także wydaje mi się że temat został już wystarczająco obficie wyjaśniony, popcorn się niektórym skończył i można zrobić EOT. A każdy niech zajmie sobie swoje stanowisko ale bez pierdolenia już jaki to Jmk jest skrzywdzony przez los, jak go życie bije na każdym kroku. Trochę obiektywizmu.

Odnośnik do komentarza

Cenowo to powiem tak, my bierzemy 5000zł za projekt budowlany bud. mieszkalnego i gospodarczego w pakiecie z wykazami materiałów odrazu, zagospodarowaniem działki, przyłączami, instalacjami wewnętrznymi. Z tego co mi ta babka z Choszczna mówiła to u niej projekty kosztują od 10-11tys i w górę. Ale jak znajdziesz tańszego typa to bierz, zawsze to plus j ak projektant jest na miejscu gdy trzeba coś poprawić (chociaż na to Choszczno poprawek nie było żadnych i typek zdziwiony w urzędzie że tak dobrze projekt zrobiony i że tak tanio bo inwestorka się pochwaliła) ale różnie to bywa. Jakbyś znalazł kogoś kto jest tańszy to żaden problem, żeby Ci pomóc z tym tem atem, coś doradzić, wypełnić jakiś wniosek czy coś (to już wtedy bez kasy oczywiście).

 

 

--

 

Coś Ci to przypomina? Może jednak lepiej zajrzyj do skrzynki. Nazwisko moje i wtedy narzeczonej miałeś podane jest nawet tutaj wklejone z ' to zrób na nas'  i podane dane. Skoro bierzesz 5 to 4 to taka promocja że masz zlewać i tyle czasu robić?

 

Do reszty się odniose jak wrócę z pracy, bo teraz nie mam możliwości.

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, MitnickMike napisał:

I pierwsza szychta bloczka do wymurowania w cenie i po ramce fajek dla budowlańców! Ewentualnie mozliwość plwania na projektanta.

 

Ja nic nie oferowałem, nie pchałem się w ten temat, nie napisałem Jmk chodź do mnie bo inni są chujowi. Nie znajdę na skrzynce tych wiadomości tak na szybko (z wymianą z jmk) ale tłumaczyłem, że sprawy formalne na linii Kielce-Szczecin to grube rozwiązanie i będzie musiał coś ogarnąć, że może lepiej jakby kogoś znalazł bliżej, na miejscu. Zaufał mi. Rozumiem to. W myśl za tym kusząca podejrzewam była też oferta cenowa 4k a +/-10k (na Choszczno robiłem kiedyś projekt w cenie 8k, ludzie mnie po rękach całowali bo u nich w chuj drożej) u niego, no różnica duża. Jmk pieprzy o kominku jakimś teraz, że tego nie ma w projekcie. Sprawdziłem, jest. Nie ma zaprojektowanego ogrzewania z płaszczem wodnym bo...no kurwa to się nie opłaca po prostu. Taka była decyzja podjęta w biurze przy robieniu instalacji. Skoro miałem decydować to decydowałem. Fakt faktem, że mogłem wprost mu pewne rzeczy pisać ale mi nikt nie płaci za uczenie kogoś i robienie mu wykładów nt działania pewnych rozwiązań. Zawsze może to sobie zrobić, bez projektu, bo..uwaga...INSTALACJA Z PŁASZCZEM WODNYM NIE WYMAGA UZYSKANIA POZWOLENIA. Odświeżyłem sobie między czasie skrzynkę na cmf i kurwa mać, pomagałem w tematach budowlanych Scorpiowi kiedyś, Kamtkowi, Lakiemu... jakoś nikt na mnie psów nie wieszał a i ja się dla ATENCJI z tym nie obnosiłem ale jak ktoś robi ze mnie debila twierdząc że wszystko "źle a on oszukany" no to nie będę dłużej siedział i czytał takich farmazonów. Jmk uderz się w pierś, zrób rekonesans w pamięci, o ile rzeczy mnie pytałeś prócz "zrobisz wizualizację wnętrza w cenie hehhehe" lub wspominanej do dzisiaj biegunki. Po chuj to było pisane na firmowy telefon to do dzisiaj nie wiem. Mnie to serio nie interesuje. Między czasie spotkałem się z Mauro na Sielpii w 4 oczy, też gadaliśmy na ten temat bo się jednak zdziwił że kogoś mogłem w chuja świadomie zrobić. Wyjaśniłem. Jak to Mauro określił, każdy będzie ciągnął w swoją stronę. Pokazałem mu smsy od Jmk, trochę poniżej krytyki. Powtórzę się, na żadne dodaktowe koszta Jmk narażony nie był. Zapłacił komuś dodatkową kasę za poprawki, które ktoś uznał (nie urzędnik, KTOŚ KTO CHCE ZAROBIĆ) że trzeba zrobić. Jmk nie złożył mojego projektu po poprawkach do urzędu. Także wydaje mi się że temat został już wystarczająco obficie wyjaśniony, popcorn się niektórym skończył i można zrobić EOT. A każdy niech zajmie sobie swoje stanowisko ale bez pierdolenia już jaki to Jmk jest skrzywdzony przez los, jak go życie bije na każdym kroku. Trochę obiektywizmu.

No wszystko fajnie że to piszesz, ale nie mogliście sobie ustalić jasnych zasad przed? Gdy zadawał ci za dużo pytań przystopować go, że to wykracza poza zakres twojej oferty? 

Kwestia że o czymś nie wiedział, a Ty nie miałeś zamiar go uświadamiać, bo to nie Twoja broszka, choć mógłbyś to zrobić.. 

No mimo wszystko chyba podeszliscie do tematu jako "znajomi" (a przynajmniej jedną strona, a to znaczy, że wówczas też sobie czegoś po prostu nie ustaliliscie z góry) i też dlatego postanowił Ci zaufać, to chyba było można coś wytłumaczyć wprost albo powiedzieć, żeby się rozeznal w temacie? Bo teraz to wygląda trochę jak "ogole frajera, bo się nie zna". 

 

I ciagle nie wiadomo dlaczego nie odbierales telefonów ;)

 

Zresztą, wyjebane (za przeproszeniem) 

 

PS. Dzięki za miłe słowa. @krzysfiol tylko niebo spadło mi na głowę.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

i wlasnie dlatego nigdy nie bede robil zadnych biznesow z ludzmi z forum internetowego - niby znajomi, niby kumple, a jak przychodzi co do czego to wychodza rozne takie kwiatki

 

nie mowie konkretnie o CMF, ale generalnie o internetowych spolecznosciach, gdzie znajomosc nigdy nigdy nie wychodzi poza przegladarke internetowa

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Fenomen napisał:

i wlasnie dlatego nigdy nie bede robil zadnych biznesow z ludzmi z forum internetowego, niby znajomi, niby kumple, a jak przychodzi co do czego to wychodza rozne takie kwiatki

 

Ale nadal mogę wpadać opierdalać Ci lodówkę z piwa i jedzenia? ;) Jak zdrowie? 

 

Może to po prostu kwestia, spotkania się (chociaż jednego) i pogadania jak dorośli?

 

Jmk pisze cały czas że Mitnick nie dotrzymał terminów, Mitnick twierdzi, że wszystko było ok. I to ciężko zweryfikować, bo jmk ma poprawiony projekt z dodatkowym geologiem a i tak Pani "rzuciła jednym okiem" i "wymyśla" kolejne sprawy do załatwienia :-k

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike
11 minut temu, jmk napisał:

Cenowo to powiem tak, my bierzemy 5000zł za projekt budowlany bud. mieszkalnego i gospodarczego w pakiecie z wykazami materiałów odrazu, zagospodarowaniem działki, przyłączami, instalacjami wewnętrznymi. Z tego co mi ta babka z Choszczna mówiła to u niej projekty kosztują od 10-11tys i w górę. Ale jak znajdziesz tańszego typa to bierz, zawsze to plus j ak projektant jest na miejscu gdy trzeba coś poprawić (chociaż na to Choszczno poprawek nie było żadnych i typek zdziwiony w urzędzie że tak dobrze projekt zrobiony i że tak tanio bo inwestorka się pochwaliła) ale różnie to bywa. Jakbyś znalazł kogoś kto jest tańszy to żaden problem, żeby Ci pomóc z tym tem atem, coś doradzić, wypełnić jakiś wniosek czy coś (to już wtedy bez kasy oczywiście).

 

 

--

 

Coś Ci to przypomina? Może jednak lepiej zajrzyj do skrzynki. Nazwisko moje i wtedy narzeczonej miałeś podane jest nawet tutaj wklejone z ' to zrób na nas'  i podane dane. Skoro bierzesz 5 to 4 to taka promocja że masz zlewać i tyle czasu robić?

 

Do reszty się odniose jak wrócę z pracy, bo teraz nie mam możliwości.

 

 

 

Tego właśnie szukałem. Dzięki za wrzucenie. Czego nie zrozumiałeś? No i jedna uwaga....tadam...Jmk zapłacił 2k. Nie 4k. Nie 5k jak jest napisane w tej wiadomości. Zapłacił 2k. Oddałem mu prawa autorskie do projektu i niech idzie gdzieś indziej bo nie chce mi się kopać z koniem "zrób jak uważasz" a poźniej "nie tak miało być". Chłopie ogarnij dupę. Poważnie. Problem był z terminem. Tyle. Resztę sobie dośpiewałeś, przyleciałeś na forum z płaczem, miałeś poklask i było cacy. Dostałeś projekt poprawiony, trzeba było złożyć nowy wniosek i jechać z tematem dalej. Zrobiłeś jak zrobiłeś, ponosisz konsekwencje. Tak wygląda normalne życie. Nie Ty jeden uzyskujesz pozwolenie na budowe i nie Ty jedyny masz jakiś problem. Nikt się na Ciebie nie uwziął, w urzędzie nie pracuje "baba złośliwa". A jak jest inaczej to coś z tym zrób, dla przykładu, jak twierdzisz że "złośliwa baba" przegina, napis zażalenie, pismo do Starosty, cokolwiek, zamiast płakać na forum. Robisz z siebie jakiegoś naznaczonego chorobą męczennika, ludzie Cię klepią po plecach mówiąc "biedny jmk". Ja nie będę, wybacz. Czy to Ci się podoba czy też nie. A pierdolić 3 po 3 na mój temat nie pozwolę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...