Skocz do zawartości

Marynia zdobywa 544 mistrzostwa Szkocji z rzędu grając Celtikiem


lad

Największe wyzwanie w FM to?  

44 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Man_iac napisał:

I pewnie jakby to MM od razu napisał zamiast trollować to i reakcja byłaby inna. Nawet jak ktoś się nie zna, to warto trochę artykułów poczytać Tak, żeby odpowiedzieć merytorycznie i świadomie dobrać materiały. Zdać się na specjalistę i zanówić "tak, żeby było ładne i tanie" to można w kwiaciarni a nie podejmujac decyzje na wiele lat.

Pomijając już inne aspekty to @jmk, jaką masz pewność że taki architekt nie dostaje prowizji od niektórych firm za użycie ich produktów i nie dobierze Ci gówna za które ma tę prowizję najwyższą? Sam się wystawiasz na problemy, a nie jest to przecież żadna wiedza nie do zdobycia.

Czytać, pewnie, można. Tylko w necie piszą tyle farmazonów strasznych, że głowa mała. Wiem, bo weryfikowaliśmy  to na własnej skórze i wychodzi inaczej. Ale racja, poczytać można.

Jak ostatnio u nas z bloczkami- takie czy takie mają być. Poczytaliśmy i są oczywiście trzy obozy: 1. ten lepszy (49,5%) 2. ten drugi lepszy (49,5%) i 3. ee tam, głupoty gadacie, wiadomo że lepsze jest... (1%).

Ale ma się już jakąś podpowiedź. Dla siebie.

Z załatwianiem spraw w urzędzie to samo. To co piszą ludzie to nie wiem, czy my mieliśmy jakiegoś farta, czy inni mają jakoś specjalnie pod górkę tudzież po prostu głupoty wypisują :-k

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Man_iac napisał:

I pewnie jakby to MM od razu napisał zamiast trollować to i reakcja byłaby inna. Nawet jak ktoś się nie zna, to warto trochę artykułów poczytać Tak, żeby odpowiedzieć merytorycznie i świadomie dobrać materiały. Zdać się na specjalistę i zanówić "tak, żeby było ładne i tanie" to można w kwiaciarni a nie podejmujac decyzje na wiele lat.

Pomijając już inne aspekty to @jmk, jaką masz pewność że taki architekt nie dostaje prowizji od niektórych firm za użycie ich produktów i nie dobierze Ci gówna za które ma tę prowizję najwyższą? Sam się wystawiasz na problemy, a nie jest to przecież żadna wiedza nie do zdobycia.

 

Aha, to już wiem skąd stałeś się ekspertem w każdej dziedzinie - z Internetu :| Jedni czytają neta i się mądrują, a inni wierzą specjaliście. 

  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza

Myślałem że po to się zwracasz do fachowca, w dodatku jakby zaufanego, żeby nie tracić czasu na czytanie internetów i żeby wiedzieć wcześniej jeśli czegoś nie może zrobi w terminie. Ja tam sobie współpracę z jmk chwalę - szybko odpowiada na maile, dosyła potrzebne dokumenty i płaci w terminie. :good:

  • Lubię! 2
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike
1 godzinę temu, jmk napisał:

O nawet sam się datą pogrążasz, bo oczywiście unikasz odpowiedzi na pytanie o czas. Może dlatego, że wtedy nie byliśmy małżeństwem? A patrz na to:







 

O kominku nie dostałem odpowiedzi do dziś, ale projekt przyszedł w ostatni tydzień marca. 

No właśnie. Decyzja? Nie było odpowiedzi, RÓB PAPIERY NA MNIE I NA ŻONĘ. No to zrobiłem na tą osobę na którą była część dokumentów już zrobiona. Chłopie ogarnij się. Płaczliwe teksty w stylu "dam radę" itd daruj sobie i mnie. Maniak napisał dosyć trafnie, wystawiasz się na strzały. Ja Cię nigdzie oszukać nie chciałem, nawet jak mi napisałeś że możesz zapłacić za projekt (bez zaliczki żadnej) dopiero po ślubie bo będziesz miał forsę. Jednak kiedy zaczyna się eskalacja żądań w stylu "dostanę wizualizację wnętrza hehehe?" no to wybacz. Zapłaciłeś mi 50% tego co ustaliliśmy, z opóźnieniem, nie rwałem włosów z głowy. Ale kiedy przylatujesz tutaj z pierdoleniem, że Mitnik chuj nie projektant itd to wybacz że się nastawiam w końcu negatywnie i wyciągam pewne rzeczy. Ani Tobie ani mnie to nie jest potrzebne. Jak nie umiesz czegoś załatwić jak facet to się za to nie bierz, jest takie coś jak inwestorstwo zastępcze. Daj mi 15k i załatwię wszystko z wydrukami laminowanymi egzemplarza projektu na budowę. Za 2k dostałeś projekt, projekt poprawiłem. Kto zweryfikował czy jest poprawiony? Babka w urzędzie? Nie, bo nawet nie złożyłeś tego projektu znowu do urzędu tylko wystawiłeś się znowu na strzał bo "byłeś u kogoś i kazał poprawić i muszę dopłacić 4k+1k geolog". Dla mnie to nie jest argument, tylko ktoś zobaczył że chuja ogarniasz i to wykorzystuje. A pretensje masz z tego co widzę do całego świata. Ja nie robię jednego "domku" na pół roku, prowadzę w chuj inwestycji nie tylko pod względem projektowym ale i nadzoru budowlanego, pomagam przy odwołaniach od decyzji odmownych, piszę zażalenia itd. Zrozum jedną rzecz, temat był przewalony czasowo 2msc. Nie pół roku. Dlaczego jeszcze nie masz pozwolenia skoro wszystko jest tak pięknie poprawione? Dlaczego napisałem złośliwie że poczekam na finał tej sprawy? Bo JESTEM PEWNY że będą kolejne uwagi. A Ty przylecisz znowu na forum płacząc w depresyjnym jak to Cię życie bije zamiast usiąść, napisać pismo w formie zażalenia na terminy urzędnika. Zgodnie z kpa ma OBOWIĄZEK po 30 dniach poinformować Cię o dodatkowym terminie, przyczynach niezałatwienia sprawy bez zbędnej zwłoki. Termin 65dniowy o którym piszesz nie wynika z kpa a z prawa budowlanego. I też do chuja tyczy się SPRAW SKOMPLIKOWANYCH. Uzyskanie pozwolenia na budowę na bud. mieszkalny przy wyłączeniu stron postepowania (bo odległości większe niż 1,5m i 3,0m do granicy z sąsiadem) jest sprawą prostą. A inny temat jest taki, że projekt budowlany możesz złożyć w formie zgłoszenia, i jeżeli w ciągu 21 dni nie dostaniesz sprzeciwu z urzędu to zaczynasz budowę. I wtedy urzędnik pilnuje Ciebie a nie Ty urzędnika. Tyle żę wtedy nie dostajesz decyzji, może być problem np z bankiem który do kredytu może takiej właśnie decyzji żądać w warunkach uruchomienia kredytowania. Ale do kurwy nędzy człowieku nikt nie będzie myślał za Ciebie, nie jesteś małym dzieckiem. Sorki za szczerość.

1 godzinę temu, Man_iac napisał:

I pewnie jakby to MM od razu napisał zamiast trollować to i reakcja byłaby inna. Nawet jak ktoś się nie zna, to warto trochę artykułów poczytać Tak, żeby odpowiedzieć merytorycznie i świadomie dobrać materiały. Zdać się na specjalistę i zanówić "tak, żeby było ładne i tanie" to można w kwiaciarni a nie podejmujac decyzje na wiele lat.

Pomijając już inne aspekty to @jmk, jaką masz pewność że taki architekt nie dostaje prowizji od niektórych firm za użycie ich produktów i nie dobierze Ci gówna za które ma tę prowizję najwyższą? Sam się wystawiasz na problemy, a nie jest to przecież żadna wiedza nie do zdobycia.

I dokładnie tak jest. Do mnie co rusz przychodzi Ytong czy inne Owczary i proponują swoje materiały, prowizje itd. Ja mam to w dupie bo to są kwoty nikłe na poziomie +/- 5% wartości inwestycji. Nikt Ci nie każe czytać internetów jmk na potęgę, to nie jest wiedza tajemna ale kurwa mać skoro potrafisz bić pianę na 2 strony w motoryzacyjnym z wyborem opon na zimę to rusz głową i poczytaj cokolwiek nt różnic w budowie na silikacie a np ceramice czy innej silce. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Vami napisał:

Transport Tycoon > chatki z gówna > Cities: Skylines

 

Transport Tycoon: walka z miastem (często też korumpowanie urzędników), wolny rynek, konkurencja, prywatny sektor

Cities: Skylines: centralne planowanie, miasta bezwyznaniowe (brak budynków sakralnych, a nawet w SimCity były), brak sektora prywatnego, szkoły, szpitale, wszystko w rękach Wielkiego Planisty

 

Transport Tycoon - wspaniała, kapitalistyczna rzeczywistość

Cities: Skylines - komunistyczne gówno

 

Nawet z tym nie handlujcie

 

nie znasz się, tylko Cities SKylines :D o właśnie dawno nie grałem, upały się kończą będzie można odpalić farelkę :keke:

 

7 minut temu, kolek23 napisał:

@MitnickMike kurwa. Nie mogłeś tak napisać pierwszego dnia zamiast trolować jak małe dziecko :)?

 

jaka płaca taka praca :kekeke:

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...