Skocz do zawartości

Marynia zdobywa 544 mistrzostwa Szkocji z rzędu grając Celtikiem


lad

Największe wyzwanie w FM to?  

44 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Imo w tym poszukiwaniu czarownic, podwójnych standartów, totalitaryzmu i Bóg wie czego najsmutniejsze jest to, że @krzysfiol pięknie wyłożył w jednym poście różnice między poprzednimy sytuacjami, a aferą FYMa FYMsona. Ofc zamiast merytorycznie odpowiedzieć na argumenty ksiondza Gacek przyjebał się do jednego zdania, a reszty posta odpowiedzią nie zaszczycił :(

  • Lubię! 3
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Reaper napisał:

Co to te rzeczy?

 

 

BaSIA i PoznańProject to bazy ślubów, narodzin i aktów zgonów z Wielkopolski i bliskich jej przyległości (ten poznański z XIX wieku, BaSIA od 1603). Verlustliste to baza z zabitymi  (i chyba też ciężko rannymi) żołnierzami Reichswehry z I wojny światowej, z datami i danymi jednostek w jakich walczyli. Badam też Gefallenengadankmaler, to jest z kolei projekt katalogujący groby żołnierzy pruskich i niemieckich od wojny trzydziestoletniej do II światowej.

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, lad napisał:

W czym pomaga dokładnie to MyHeritage? To takie wirtualne drzewo? U mnie wiedza pewnie sięga maksymalnie do dwóch pokoleń więc nie wiem jak się za to zabrać :D

No drzewo, w głowie sobie tego nie poukładasz, ale jak zaczynasz wylewać "na papier" to chociaż widzisz jakich informacji Ci brakuje. Niestety, w mojej rodzinie nie ma też wiedzy powyżej pra-dziadków, a jeszcze nie miałem aż takiej zajawki, żeby dokopywać się tego fizycznie po urzędach miast, więc tylko tak daleko to sięga. Co nie zmienia faktu, że planuję dodawać dalej, może w przyszłości komuś z potomków się przyda ;) 

5 minut temu, Feanor napisał:

 

 

BaSIA i PoznańProject to bazy ślubów, narodzin i aktów zgonów z Wielkopolski i bliskich jej przyległości (ten poznański z XIX wieku, BaSIA od 1603). Verlustliste to baza z zabitymi  (i chyba też ciężko rannymi) żołnierzami Reichswehry z I wojny światowej, z datami i danymi jednostek w jakich walczyli. Badam też Gefallenengadankmaler, to jest z kolei projekt katalogujący groby żołnierzy pruskich i niemieckich od wojny trzydziestoletniej do II światowej.

Szukasz tam swojej rodziny, czy zacząłeś się interesować obcymi losami? :) 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, lad napisał:

W czym pomaga dokładnie to MyHeritage? To takie wirtualne drzewo? U mnie wiedza pewnie sięga maksymalnie do dwóch pokoleń więc nie wiem jak się za to zabrać :D

 

MyHeritage jest fajne z jednego, podstawowego powodu: możesz poszukać swojego przodka umieszczonego w Twoim drzewie w drzewach innych użytkowników (o ile ich nie ukryli, ale sporo ludzi tego nie robi). W ten sposób dociągnąłem jedną z gałęzi mojej rodziny do 1708 roku, bez MH nigdy bym tego nie osiągnął :) Oczywiście nie możesz mieć pełnego zaufania do tak znalezionych danych, ale stanowi to super podstawę do poszukiwań archiwalnych.

 

Za 0,5k rocznie możesz dostać dodatkowe fajne narzędzia badawcze, ale na razie jeszcze mam inne potrzeby finansowe, kiedyś może z tego skorzystam :) 

 

A szukam swoich przodków, @Reaper

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Man_iac napisał:

Jak ktoś wygra w lotka i ma MH, to musi mieć przejebane :-k No co? Kuzyna szwagra Twojego prapradziadka gotówką nie poratujesz? :D

 

Jest gorzej, w moim drzewie jest już ponad 4000 osób i niektóre z nich są moimi powinowatymi w 17. stopniu :lol:

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Feanor napisał:

 

Jest gorzej, w moim drzewie jest już ponad 4000 osób i niektóre z nich są moimi powinowatymi w 17. stopniu :lol:

U mnie 68, ale specjalnie nie dodaję braci i sióstr dziadków (strasznie by się drzewo rozrosło o osoby, które ledwo kojarzę). Z drugiej strony to mogłoby pomóc w doszukiwaniu się ludzi powyżej pradziadków, jeśli ktoś z nich stworzył takie zestawienie swoje :-k 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Reaper napisał:

U mnie 68, ale specjalnie nie dodaję braci i sióstr dziadków (strasznie by się drzewo rozrosło o osoby, które ledwo kojarzę). Z drugiej strony to mogłoby pomóc w doszukiwaniu się ludzi powyżej pradziadków, jeśli ktoś z nich stworzył takie zestawienie swoje :-k 

 

No właśnie o to chodzi. Na drzewie zazwyczaj i tak ich nie będziesz widział, jedynie opcje do jego "rozszerzenia". Dlatego warto dodawać każdego... i warto jest mieć kilku wpisywaczy (tak jest u mnie, działamy niezależnie od siebie chyba już w dziesiątkę).

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Feanor napisał:

 

 

BaSIA i PoznańProject to bazy ślubów, narodzin i aktów zgonów z Wielkopolski i bliskich jej przyległości (ten poznański z XIX wieku, BaSIA od 1603). Verlustliste to baza z zabitymi  (i chyba też ciężko rannymi) żołnierzami Reichswehry z I wojny światowej, z datami i danymi jednostek w jakich walczyli. Badam też Gefallenengadankmaler, to jest z kolei projekt katalogujący groby żołnierzy pruskich i niemieckich od wojny trzydziestoletniej do II światowej.

Super, dzięki. Lwia część mojej rodziny pochodzi z Wielkopolski (jak niektórzy już wiedzą - swoje pierwsze kroki stawiałem na stadionie Lecha :ninja: :D), więc na pewno w wolnej chwili pogrzebie. 

 

Ostatnio dzięki jakiejś inicjatywie gminnej, dowiedzieliśmy się że dziadek mojej mamy był powstańcem wielkopolskim. Odświeżono mu grób i przeprowadzono jakąś wojskową ceremonię.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Heh, na konferencję Web Summit w Lizbonie została zaproszona Le Pen i mocna dyskusja na ten temat była u nas od wczoraj. Już ktoś inny potworzył petycje i dzisiaj organizatorzy wycofali ją z konferencji (chyba po raz drugi, poprzednio postanowili przywrócić :| ). 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...