Skocz do zawartości

Marynia zapomina wpłacić 543 złotych ośrodkowi na Zlot CeeManiaków i jest zmuszona zaprosić wszystkich do Mrągowa


krzysfiol

Jak zakończy się tegoroczny zlot?  

53 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak jeździłem autem do roboty, to wszystkie paczki wysyłałem do roboty i wyjebane, o której przyjadą. Teraz trzeba trochę kombinować, tym bardziej, że żona też niechętnie w domu siedzi cały dzień i czeka na kuriera, ale plusem jest to, że tutaj wysyłają maila z godzinnym przedziałem czasowym, o której kurier będzie i dokładną opcją śledzenia gdzie jest na mapce i informacją, że dostarcza właśnie paczkę nr 68 a Ty jesteś nr 99. Szkoda tylko, że wysyłają te informację na 2-3h przed dostawą, więc człowiekowi ciężko już plany pozmieniać.

 

Ale DHL zrobił mi zonka, bo bez żadnego maila nagle pokazało się, że nie udało się dostarczyć paczki i zamiast próbować ponownie jutro przekierowują do jakiegoś swojego punktu. No to ja już triggered, ciśnienie 500, że będę musiał gdzieś daleko zapierdalać po tę paczkę, a tu okazało się, że punkt jest w sklepie na przeciwko mnie, ideollo.

Odnośnik do komentarza

Nie można zrobić po prostu dwóch zmian kurierów i przy wyborze kuriera bierzesz dom/praca o wtedy godziny? I kurier pracuje raz 8-16 raz 16-22.

 

Ja czekam aż któraś partia zaproponuje pracę zmianowa w urzędach :D Od razu mają mój głos...

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, jmk napisał:

Nie można zrobić po prostu dwóch zmian kurierów i przy wyborze kuriera bierzesz dom/praca o wtedy godziny? I kurier pracuje raz 8-16 raz 16-22.

 

A jakbyś to sobie wyobrażał? Ten co jeździ rano opyka sobie wszystkie firmy i tych prywatnych co będą w domu/będzie można zostawić u sąsiada (czyli pewno z 90-95%), a temu drugiemu zostanie z 5-10 paczek na wieczór. Kurier ma przecież płacone od paczki doręczonej, więc dniówka dla tego co jeździ wieczorem to będzie koło 30zł za objechanie całego rejonu, bo ci ludzie raczej nie będą mieszkali w jednym miejscu.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, stefan_jaracz napisał:

 

A jakbyś to sobie wyobrażał? Ten co jeździ rano opyka sobie wszystkie firmy i tych prywatnych co będą w domu/będzie można zostawić u sąsiada (czyli pewno z 90-95%), a temu drugiemu zostanie z 5-10 paczek na wieczór. Kurier ma przecież płacone od paczki doręczonej, więc dniówka dla tego co jeździ wieczorem to będzie koło 30zł za objechanie całego rejonu, bo ci ludzie raczej nie będą mieszkali w jednym miejscu.

No nie, to wtedy zmienia się system wynagrodzeń, to chyba logiczne. Kurier jeżdżący do firm powinien mieć płacone za godziny pracy lub ilość punktów, a kurier wieczorny np. od paczki ale więcej. Te paczki jeżdżące do firm w grupach powinny zwracać się w kosztach na kuriera wieczornego.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Reaper napisał:

No nie, to wtedy zmienia się system wynagrodzeń, to chyba logiczne

 

Wydaje mi się, że to co proponujesz wymagałoby zmiany całego "systemu" pracy i zawodu kuriera. Co uważam, że powinno nastąpić bo obecnie kurierzy sprawdzają się głównie przy doręczaniu dużego gabarytu, dokumentów firmowych czy przesyłkach zagranicznych, a w kraju ich wycinają paczkomaty czy punkty odbioru.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie @ajerkoniak. Tylko z tymi paczkomatami i punktami odbioru to by nie poszło tak łatwo. Nawet nie wiesz ile jest roszczeniowych kurew, które za 10zł kupiły sobie niewolnika-kuriera i ma być tak jak chcą i chuj.

Z firmami też nie jest tak łatwo, bo często gęsto idą paczki do sklepów - przyjeżdża kurier, a pani zdziwiona no bo jak to tak? Przecież ona jeszcze nie ma utargu i jak ma zapłacić? Ostatnio plagą u nas są zamówienia ciuchów do różnej maści "chińskich sklepów" z wysokimi pobraniami. Oni najczęściej nie mają kasy i bujasz się potem z wielkimi paczkami z ciuchami przez cały dzień. Telefonów często nie odbierają, więc się nawet nie dowiesz wcześniej czy są przygotowani.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio robiłem taką prezkę w firmie o Polakach i polskiej kulturze i na początek poprosiłem o stereotypy i podkreśliłem, że negatywne są też jak najbardziej OK. Wszyscy dawali pozytywne, po czym Niemka z zawstydzeniem powiedziała, że dużo kradniemy ;) Powiedziałem, że nie jestem zdziwiony, że słyszę to akurat od niej ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...