Skocz do zawartości

Marynia wybiera nowego selekcjonera spośród 542 reprezentantów Polskiej Myśli Szkoleniowej


lad

Kto na selekcjonera?  

52 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Gabe napisał:

A ja mam kilka zwierzeń neofity ;) 

 

O ile jeszcze wpadki językowe typu "Lambordżini" zamiast "Lamborgini", czy "uno momento" zamiast "un momento" (ten błąd zresztą ma dość słynne korzenie, bo pada z ust Amerykanina w La Dolce Vita Felliniego ;)), albo nawet "fundżi" zamiast "fungi" mogę zrozumieć, bo nie każdy musi znać i rozumieć fonetykę czy gramatykę języka włoskiego, tak unikanie podwójnych głosek nie powinno nam Polakom być obce. Co prawda mało mamy słów tego typu, ale są, i nikt nie mówi "wana", tylko "wanna", skąd więc "pana kota", czy w lepszej wersji "pana kotta"? Skąd "mocarela", jak tam jak byk dwa l, jak w papieskiej bulli? Sami sobie winni tego, że jak we włoskiej knajpie zamawiają "pene", to się wszyscy z nich śmieją ;) 

 

No i właśnie chciałem powiedzieć, że mnie to ostatnio drażni, mam nadzieję, że niedługo przejdzie :P 

 

I tak nic mnie nie wkurwia jak GNIOKCZI

Odnośnik do komentarza

Tak zahaczajac o te dyskusje. Jasne, niektóre wymowy mogą razic, ale pamiętajcie że język dąży do uproszczen, więc siłą rzeczy pewne rzeczy będą się normalizowac w zależności od ich upowszechnienia. Taka mozzarella - tu się akurat nie zdziwię jak szybko dojdzie do fonetycznego "upolszczenia" wymowy, a w przyszłości pewnie i zapisu :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...