Skocz do zawartości

Marynia wybiera nowego selekcjonera spośród 542 reprezentantów Polskiej Myśli Szkoleniowej


lad

Kto na selekcjonera?  

52 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Reaper napisał:

Fajny domek, wydaje się sensowniejszy metraż niż u Makka, ale wolnoć Tomku w swoim domku, nic mi do tego :) Po prostu różnica kosztów przy stawianiu domku 80m2 a 120m2 pewnie nie jest taka wielka, więc dziwię się po co iść w taki kurnik :-k 

 

Nie wiem, jak wielką rodzinę planuje jmk, więc nie podejmuję się oceny wielkości domu, ale dla rodziny 2+1 - jak u Makka - to 80m2 jest w zupełności wystarczające. 80m2 w bloku to duże mieszkanie, a nie zapominajcie, że przestrzeń życiowa na wsi jest większa, bo taras, podwórko, las za płotem itp.

 

Poza tym mniejsze koszty ogrzewania, mniejszy podatek itp.

 

Moja szwagierka z mężem przeprowadzili się w zeszłym roku do nowo wybudowanego domu, nie w pełni wyszykowanego jeszcze, i już stwierdzili, że postawili za duże, a mają chyba ze 130m2 i dwójkę dzieci.

Odnośnik do komentarza

Komfortowo gości przyjąć z noclegiem, zrobić wystrzałowego sylwestra z jedynką dla 10 osób, miejsce na trzymanie pierdół... Akurat u Makka córa jest na wylocie, jeśli dobrze kojarzę, bo już nastolatka, więc może faktycznie nie ma sensu utrzymywać takiej przestrzeni. Moi teściowie wybudowali duży dom gdy dziewczyny miały już 19 i 21 lat. Teraz żadna z nich tam nie mieszka i cała góra jest nieużytkowana na co dzień, właściwie to rządzą tam koteły ;) Ale z drugiej strony jak wpadamy w weekend czy święta, to mamy swoje sypialnie, oddzielną łazienkę itp.

Odnośnik do komentarza

Wicie rozumicie, 80 m2 mieszkania, a 80m2 domku to nie można przeliczyć tak samo. W mieszkaniu nie potrzebujesz kosiarki, węży do podlewania i innych narzędzi ogrodowych, rower masz w piwnicy w bloku, a tutaj gdzie? Jasne można postawić osobny budynek, ale wtedy się płaci podatek dodatkowo za wszystko nie w bryle budynku, chyba, że kupisz domek drewniany w castoramie, ale to z kolei bezpieczeństwo mniejsze :) 

Odnośnik do komentarza

Ja chciałem 100-120 użytkowe. Mitnick powiedział, że faktycznie tyle będzie według tego projektu odczuwalne.

 

Zadaszenie na ganku pewnie się dorobi jakieś drewniane. Podobno jak koncepcyjnie z prawej strony od sąsiada ma być taka wiata na samochód. Ale tego się nie podaje w projekcie.

 

A dzieci minimum dwójkę, może troje.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Fenomen napisał:

tymczasem ciekawa plota prosto z Anglii:

 

Liverpool have put Grzegorz Krychowiak on their summer hit list. Zapomnieli dopisać, że chodziło o kino i filmik z palcem w dupie ;)

 

Edyta podpowiada, że w sczegółach jest: 

Liverpool have put Grzegorz Krychowiak (...) on their summer hit list as Jurgen Klopp seeks to add depth to his squad.

Będzie miał głębie ;)

Edytowane przez Misiek
Odnośnik do komentarza

jeszcze bodaj dwa dni temu jedyne kluby jakie sie przewijaly w kontekscie zainteresowania Krychowiakiem to Sevilla, Lokomotiw Moskwa, Spartak Moskwa i chyba Fenerbahce.

2 minuty temu, Misiek napisał:

można powiedzieć, że się w dupie Krychowiakowi poprzewracało :kekeke: 

jego dziewczyna przylozyla do tego swa reke, a wlasciwie palec

Odnośnik do komentarza

No ja w ten Liverpool nie wierzę. Mimo wszystko podobno Krychowiak ma kosztować kilkanaście milionów €, a za tyle się graczy do drużyny rezerw nie kupuje. Jakby miał 20 lat to co innego, ale w jego wieku aż tak duży awans sportowy w dodatku po bardzo nieudanym mundialu - mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gabe napisał:

 

Odmiana nazwisk (i nazw geograficznych też) w języku polskim to dość niestały grunt. Jedna z wykładni poradni językowej, jest przyjęcie tej formy odmiany, którą preferuje właściciel nazwiska :D A jako że nie wiemy, jaką preferuje (nie chce mi się szukać) Marian Kielec, a jego nazwisko możemy przyporządkować do np wyrazu pospolitego "strzelec" i zastosować jego odmianę, to to wydaje się najbardziej intuicyjne. 

 

A więc też zgadzam sie z @Meler: Kielec - Kielca.

Doktor @schizzm proszony na konsylium ;) 

Zgadzam się, że Kielca. Natomiast nie zgadzam się, że właściciel, bo on jest jedynie właścicielem samego siebie, a język funkcjonuje niezależnie od niego. Np. nazwiska zakończone na -o i -a bardzo często są nieodmieniane nawet przez ich nosicieli. To oczywiście błąd i należy im go wypominać.

 

Dlatego Tomasz Hajto, Tomasza Hajtę, Tomaszowi Hajcie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Vami napisał:

Zgadzam się, że Kielca. Natomiast nie zgadzam się, że właściciel, bo on jest jedynie właścicielem samego siebie, a język funkcjonuje niezależnie od niego. Np. nazwiska zakończone na -o i -a bardzo często są nieodmieniane nawet przez ich nosicieli. To oczywiście błąd i należy im go wypominać.

 

Dlatego Tomasz Hajto, Tomasza Hajtę, Tomaszowi Hajcie.

 

A bo dlatego, że użyłem skrótu myślowego ;) Myślałem o tych przypadkach typu legendarnego nazwiska Kozioł, gdzie można odmieniać jak rzeczownik (Kozła) jak i bez oboczności (Kozioła).

 

Tak to niestety jest jak mówisz :P 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...