Skocz do zawartości

Marynia zabiera 540 plusów każdemu z użytkowników i nie ma zamiaru ich oddać. Nie chce też ich konstruktywnie wykorzystać - po prostu je zmarnuje


krzysfiol

Co się stało z naszym plusem, pyta me_who z Wielkopolski  

42 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, jmk napisał:

 

 

Na dwa pytania jest chyba jedna odpowiedź... Nie chcę nikogo oczerniać publicznie, ale wszystko ma swoje granice. Oczywiście, że nie mamy umowy, w końcu to znajomy jest, był.

 

Chyba jednak wezmę teraz te projekty i poszukam kogoś tu na miejscu, kto mi to doprowadzi do porządku, chociaż pewnie też ekstra hajs za to.

To pozbieraj maile, smsy i inne dokumenty, które posiadasz i do prawnika. Domyślam się, że pomimo znajomości za darmo tego nie robił, więc też warto hajs odzyskać.

Odnośnik do komentarza
12 minutes ago, jmk said:

 

Pierwszy nasz kontakt był w lipcu 2017, w październiku dostałem pierwsza koncepcję architektoniczną i wpłaciłem zaliczkę dwa kafle, wtedy było jeszcze w miarę OK z kontaktem. No, ale cóż... projekt dostałem dopiero w ostatnich dniach marca no i z błędami.

 

Chujowo.

 

Mitnick zawsze się wydawał bardzo ogarnięty w sprawach zawodowych. Jeden z nielicznych użytkowników, którego znam poza forum.. w życiu bym nie powiedział, że tak poleci :/

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jmk napisał:

Na infolinii powiedzieli, że architekt wysłał paczkę po 15, co jest traktowane jako "następny dzień", siedzi teraz w sortowni. Dojdzie w poniedziałek. Czyli dzisiaj muszę zawiesić pozwolenie na budowę na 3 tygodnie :|

 

JA PIERDOLE

 

Współczuję ale i dopingujemy. Będzie dobrze :)

nas też tam jakoś źle informowali co do prądu i wyszły małe kwasy, ale poszło. Trochę udało się odkręcić, przedłużyć termin przez pismo.

Co do architekta- poszukaj w jakiejś mniejszej mieścinie koło siebie. Będzie i taniej i dobrze. Jak my przyfarciliśmy z tym w Nasielsku. Mało brał jak się okazało (a trzy czwarte projektu na czerwono było :P ) , solidnie zrobił i wszystko terminowo i w pełnej konsultacji z nami.

Wiem, że łatwo gadać, ale też nie wszystko u nas gładko szło i idzie. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz i nie ma co w nerwy lecieć. Wiadomo, wkurw straszny, ale trzeba tu przeciagnąć, to coś przełożyć. Zobaczysz, lada moment wszystko naprostujesz i pójdzie.

Odnośnik do komentarza

A możliwe, że faktycznie jest ogarnięty, tylko to też taki urok korzystania ze znajomych w biznesie. Z jednej strony pewnie uda się to załatwić trochę taniej, z drugiej strony jest mocno utrudnione egzekwowanie jakości poprzez skrupuły moralne, że przecież znajomego który wziął np. połowę kasy się nie ściga. A taki znajomy też może myśleć, że w takiej sytuacji łatwiej opóźnić Twój projekt, niż pełnopłatnego klienta. Dlatego unikam korzystania z usług znajomych w biznesie. Wolę obcego człowieka, któremu może zapłacę więcej, ale jestem w stanie określić konsekwencje niewywiązania się z umowy i rozliczyć od A do Z.

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Man_iac napisał:

A możliwe, że faktycznie jest ogarnięty, tylko to też taki urok korzystania ze znajomych w biznesie. Z jednej strony pewnie uda się to załatwić trochę taniej, z drugiej strony jest mocno utrudnione egzekwowanie jakości poprzez skrupuły moralne, że przecież znajomego który wziął np. połowę kasy się nie ściga. A taki znajomy też może myśleć, że w takiej sytuacji łatwiej opóźnić Twój projekt, niż pełnopłatnego klienta. Dlatego unikam korzystania z usług znajomych w biznesie. Wolę obcego człowieka, któremu może zapłacę więcej, ale jestem w stanie określić konsekwencje niewywiązania się z umowy i rozliczyć od A do Z.

 

Nie wiem czy było taniej, raczej normalnie, 4 kafle.

Odnośnik do komentarza

Nasz architekt za doprojektowanie garużu i kotłowni (co nie było proste ze względu na końcówki dachu domu, jak sam on mówił), przerobienie trochę na parterze, zmiana totalna poddasza, zaprojektowanie podłączenia mediów, zagospodarowanie terenu to wziął 2500. A my myśleliśmy na piereszej rozmowie, że to początek i zaraz zacznie wymieniać dalsze koszta :P a tu zdziwienie ogromne nasze, że to cała kwota.

Odnośnik do komentarza
  • Hawkeye zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...