Skocz do zawartości

Marynia rzuca 539 kurwami, ale większość to cytaty :(


Dudek

W co będziesz grał w majówkę?  

65 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, schizzm napisał:

O proszę, w jakim kontekście? :) 

To była jedna z pierwszych (o ile nie pierwsza) gra która była tłumaczona z języka polskiego na angielski - a nie na odwrot, wiec byla wyjatkowa. Większość pracy była poświęcona na omówienie i zbadanie roznic w tłumaczeniu ciekawych zwrotów i wyrażeń pol-ang i czy można to było zrobić lepiej (podpowiem podsumowanie, że tak - czasami można było ;)). Muszę sam jutro jej poszukać- sam chętnie sobie to poczytam i odświeże:)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Czekaj, czekaj. Nie mylisz Teenagenta z Secret Agentem? Ten pierwszy to polska przygodówka (Metropolis, Chmielarz), która była tłumaczona na angielski i jakoś tam dystrybuowana w latach 90., a ten drugi to klasyczna platformówka od Apogee, którz raczej związku z PL nie mogła mieć :-k

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, me_who napisał:

Come on ya Hoops XD

 

To je cirkus co ten klub odpierdala. Abstrahując (pozdrowki @Keith Flint) już od tego, że to Gerrard - zamiast zatrudnić jakiegoś starego lisa, który zapewni stabilizację, spokój i przywróci Rangersom godność, wzięli medialnego gościa, który tydzień temu prowadził 15-latków. Przecież to jest tykająca bomba - były kapitan reprezentacji Anglii, katolik i many, który nie miał nigdy styczności ze szkocka piłką. Ciekawe w którą stronę odpali.

 

Dla mnie o tym jaki burdel panuje na Ibrox najlepiej podsumowuje fakt, ze Derek Mciness (lifelong kibol RFC) woli kisić się w Aberdeen, niż spróbować dźwignąć ich z kolan. Gdyby tam wszystko było normalnie, dwa razy by się nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza

Kompilacja z kilku gierek, szkoda, że w outrekt nie ma szybkiego podglądu, bo wydaje mi się, że mogłem mieć fajniejsze akcje, ale po prostu w teorii mniej punktowane :/ Ale ciężko to spamiętać tak dokładnie. Ale pierwszy zestaw całkiem miodny.

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Kurde o 18 mecz a potem mam kawalerski...i oczywiście w nocy coś mnie wzięło, telepalo z zimna, nawet w bluzie, dresie pod kocem i dwoma kołdrami...do tego 10 razy w kiblu z biegunka. Teraz dalej biegunka i mam 38.3 :\

Odnośnik do komentarza

Słucham sobie Stan Futbolu na Weszło i to jak się Boniek uruchomił to jest złoto :lol: Był telefon ze studia do Zibiego, a ten tak popłynął, że aż zaczął rzucać teksty o jebaniu PZPN-u. Polecam sobie odsłuchać jak wrzucą do sieci (oby tylko nic nie powycinali).

Odnośnik do komentarza

Tak :) 

ETA, baskijska organizacja terrorystyczna, dokonała łącznie 6 zamachów na terenie Uniwersytetu Nawarry przed zawieszeniem broni w roku 2010 i rozbrojeniem w roku 2017:

4 października 1979: celem było wydawnictwo uniwersyteckie;

12 lipca 1980: zniszczenia materialne wyniosły ok. 35 mln ówczesnych peset; do zamachy przyznały się komanda Nafarroa

24 czerwca 1981: wybuch samochodu-pułapki

1983: jednoczesne wybuchy trzech ładunków w różnych miejscach

23 maja 2002: eksplozja samochodu wypełnionego 20 kg materiałów; rany odnieśli wówczas policjant i trzy kobiety, ale straty materialne wyceniono na 250 tys. euro;

30 października 2008 ETA dokonała zamachu na parkingu kampusu, raniąc co najmniej 19 osób

Odnośnik do komentarza

Ogólnie ETA uważała katolicki uniwersytet w tym miejscu za "frankistowski" i za próbę "iberyzowania" ziem rdzennie baskijskich. 

Przyczyniło się do tego to, że niektórzy ludzie reżimu Franco byli członkami Opus Dei. Nie zwracali oni uwagi na to, że równie wielu opozycjonistów należało do tego stowarzyszenia.

  • Lubię! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...